Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Sty 2018 08:18 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Totalna ściema z tymi żądaniami Ryanaira. Nikt z obsługi się nawet nie zająknął, że mamy płacić za podręczny, jeśli nie mamy priority.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 09 Sty 2018 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Zeus napisał(a):
Jakby naprawdę komuś kasę wzięli, to by już na forum było 50 postów.
Więc chill

Nie wspomnę ze żadne wiadomości w stylu Fakt, The Sun itd nie opisali skarg turystów.

Już uszykowałem sobie popcorn na to co będzie się działo w tym temacie po 15.01 :D
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 09 Sty 2018 12:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@Apocalipse spakuj z TLV Falafele :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 09 Sty 2018 13:14 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 6
-- 09 Sty 2018 12:46 --

przed chwilą rozmiawiałam z obsługą ryanaira. oto kopia rozmowy:
Kinga J
Dzień dobry, .... W czym mogę pomóc?

ja
witam
pisze w sprawie bagazu podrecznego, ktory jest w cenie
lecę w piatek do Izraela
wracam w poniedzialek 15.01
kupujac bilet mialam w cenie dwie sztuki bagazu podrecznego
czemu na bilecie mam informacje tylko o malej tobie?

Kinga J
Pasażerowie bez wykupionego Pierwszeństwa Wejścia na Pokład (Other Q):mogą wnieść tylko mały bagaż podręczny – 35x20x20. Bagaż główny kabinowy – 55x20x40 mogą oddać do luku:-> przy stanowiskach odprawy – koszt to 25Euro->przy wejściu na pokład czyli bramce (gate) – koszt to 50 EuroMogą również zdecydować, że lecą bez dużego bagażu podręcznego lub wykupić Pierwszeństwo wejścia na Pokład, aby zabrać duży bagaż podręczny ze sobą na pokład.Opłata za duży bagaż podręczny oddawany do luku będzie na lotniskach pomijana do 15 stycznia.Pasażerowie z wykupionym Pierwszeństwem Wejścia na Pokład (Priority Q):mogą wnieść na pokład mały bagaż podręczny – 35x20x20 oraz bagaż główny kabinowy – 55x20x40.

ja
ale czemu zmieniacie warunki po zakupie biletu?
w tej chwili, jesli nic nie doplace, to moge wziac tylko mala torbe 35x20x20?

Kinga J
Zmiana została wymuszona przez wzgląd na zaostrzenie przepisów bezpieczeństwa powietrznego państwa Izrael.

ja
rozumiem, ze skoro to wchodzi od 15, to na piatkowy lot moge jeszcze wziac dwie sztuki bagazu bez doplaty?

Kinga J
Na pokład nie, jeden - większy - trafi do luku bagażowego.

ja
ale za darmo?
12.01 jeszcze za darmo?

Kinga J
Tak.

ja
ok

Kinga J
Opłata wchodzi od 15.01

z tego chyba wynika jednoznacznie, że dla lotów z i do Izraela od 15.01 za darmo można mieć tylko mały bagaż podręczny.

czy ktoś to rozumie inaczej?

-- 09 Sty 2018 13:14 --

wklejam jeszcze jedną rozmowę, myślę, że to powinno rozwiać wątpliwości, znowu połączyłam się z panią Kingą J.:
Kinga J
Dzień dobry, xxx. W czym mogę pomóc?

ja
witam
jeszcze mam jedno pytanie odnosnie zmian z 15,01

Kinga J
Tak?

ja
znalazlam taki artykul: https://www.wprost.p…ia-zasady-przewozu-bagazu.html
jest tu napisane: Od 15 stycznia tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład, czyli korzystający z ofert Plus, Flexi Plus i Family Plus, będą mogli podróżować z dwoma podręcznymi walizkami w kabinie. Pozostałe osoby mogą wnieść na pokład tylko jedną sztukę bagażu. Ewentualne walizki nadprogramowe zostaną zabrane przy bramkach i umieszczone w luku bagażowym.

Kinga J
Niestety nie mogę wejść w ten link.

ja
dlaczego zatem twierdzicie, ze od 15 podrozujac z lub do Izraela MUSZE wykupic priorytet, zeby moc podrozowac z dwiema torbami podrecznymi?

Kinga J
Pasażerowie bez wykupionego Pierwszeństwa Wejścia na Pokład (Other Q):mogą wnieść tylko mały bagaż podręczny – 35x20x20. Bagaż główny kabinowy – 55x20x40 mogą oddać do luku:-> przy stanowiskach odprawy – koszt to 25Euro->przy wejściu na pokład czyli bramce (gate) – koszt to 50 EuroMogą również zdecydować, że lecą bez dużego bagażu podręcznego lub wykupić Pierwszeństwo wejścia na Pokład, aby zabrać duży bagaż podręczny ze sobą na pokład.Opłata za duży bagaż podręczny oddawany do luku będzie na lotniskach pomijana do 15 stycznia.Pasażerowie z wykupionym Pierwszeństwem Wejścia na Pokład (Priority Q):mogą wnieść na pokład mały bagaż podręczny – 35x20x20 oraz bagaż główny kabinowy – 55x20x40.

ja
czyli 15.01 moge miec dwie torby podreczne w cenie biletu, ale wieksza bedzie zabrana do luku za darmo?
prosze mi nie przeklejac tego szablonu
tylko napisac swoimi slowami

Kinga J
Do 15 stycznia nie ponosi Pani opłaty za zabranie większego bagażu podręcznego do lub z Izraela.
Później już niestety taką opłatę Pani ponosi.

ja
czyli ten artykul dotyczy wszystkich panstw, ale nie Izraela?

Kinga J
Tak. Izrael i Maroko obowiązują inne zasady.

ja
reszta po prostu ma zabierane torby za darmo do luku?
a Izrael i Maroko albo mala torba, albo priority?

Kinga J
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 09 Sty 2018 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Kolejna próba wymuszania od pasażerów dodatkowych $ przez Francę. Czyli pasażerów z wykupionym priorytetem chyba nie obowiązuje zaostrzenie przepisów bezpieczeństwa powietrznego państwa Izrael?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
asiasz lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 09 Sty 2018 14:04 

A może to jest zwykła "ściema" Ryanaira. Czy ktoś słyszał, że coś podobnego od 15.01 będzie np. w przypadku lotów Wizzaira z Izraela do Polski?
Góra
 PM off  
      
#47 PostWysłany: 09 Sty 2018 14:09 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 6
będę wracać z Izraela właśnie 15.01, czyli w pierwszy dzień rzekomych zmian.
chyba nie zaryzykuję i kupię to cholerne prioroty na powrót. zobaczę, co będzie się działo na lotnisku i dam znać tu na forum. każdy, kto poleci po 15 będzie miał już przynajmniej sprawę jasną
Góra
 Profil Relacje PM off
asiasz lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 09 Sty 2018 14:15 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Niech wszyscy , co lecą po 15.01 dają znać....
Ale macie rację: coś wybiórcza mocno ta zmiana przepisów .... :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Sty 2018 09:36 

Rejestracja: 03 Sty 2018
Posty: 5
Składałem nawet reklamację w tej sprawie i taką o to otrzymałem odpowiedź:

Effective 15th January 2018, a free bag service will not be available at boarding gates on flights to/from Israel.

Due to additional security checks on flights to and from Israel, Non-Priority customers are only permitted to carry 1 small bag (35x20x20cm) on board.

Customers who have purchased Priority Boarding may continue to carry 2 bags on board.

All Non-Priority customers will be pre-notified (by e-mail) that no larger cabin bags (exceeding 35x20x20cm) will be permitted and will be advised to either purchase Priority Boarding or pre-pay for a checked bag (BBG).

A 2nd larger cabin bag (exceeding 35x20x20cm) may be dropped off at the check-in/bag drop desk, for airport checked bag fee (BBG €40) or at the boarding gate, for a gate bag fee (GBAG €50).

Unfortunately, we are not in the position to refund the Priority Boarding.
Even if we would do, the Gate Bag Fee would be much higher and you would have to pay it regardless.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 10 Sty 2018 20:18 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 7
Podobnie jak poprzednicy lecę w piątek 12.01 z Poznania i wracam w poniedziałek 15.01
Bilet kupiony miesiąc temu - żadnych informacji. Dopiero dzisiaj po dokonaniu odprawy pojawił się komunikat o dodatkowych opłatach - w przypadku bezpłatnego bagażu podręcznego.
Natychmiast po dokonaniu odprawy dostałem poniższego maila - żenujące tłumaczenie. To jest problem Ryanaira a nie pasażerów, że mają opóźnienia.

Drogi Kliencie,

Zbliża się Twój lot do Izraela - zobacz szczegóły poniżej.

Od dnia 15 stycznia 2018, ze względu na dodatkowe kontrole bezpieczeństwa na lotach do/z Izraela Pasażerowie, którzy nie nie posiadają pierwszeństwa wejścia na pokład, mogą wnieść tylko 1 małą torbę podreczna (35 x 20 x 20 cm) na pokład samolotu.

Klienci, którzy chcą wnieść większe torby na pokład powinni:

(a) Zakupić pierwszeństwo wejścia na pokład, gdyz klienci Priorytetowi nadal będą mogli wnieść dwie torby.

Lub
(b) Zakupić bagaż nadawany za 40 € i odprawić większy bagaż podręczny (lub torbe do 25 kg) na stanowisku check-in co najmniej dwie godziny przed planowanym czasem wylotu.

Oprócz klientów priorytetowych większe torby podręczne, nie będą przyjmowane na pokład i będą podlegać opłacie w wysokości 50 € przy bramce wejścia na pokład.

Ograniczenie ilości bagaży podręcznych na tych lotach, przyspieszy kontrole bezpieczeństwa i zminimalizuje opóźnienia wynikające z dodatkowych środków bezpieczeństwa na lotnisku w Izraelu.

Ryanair serdecznie przeprasza za zaistniałe niedogodności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 10 Sty 2018 20:53 

Ciekawe - odnoszę wrażenie, że Ryanair leci sobie w ... "kulki".

Ja lecę Wizzairem za kilka dni do Izraela i wracam 21 stycznia. Do "świętego spokoju" zadzwoniłem na infolinię Wizzaira i zapytałem się wprost: Czy podczas lotu powrotnego z Izraela będę musiał zapłacić dodatkową kwotę za wniesienie na pokład bagażu podręcznego z powodu zapowiadanych zwiększonych kontroli bezpieczeństwa? Powołałem się na informacje wysyłane przez konkurencję z Ryanaira.

Otrzymałem dość ciekawą odpowiedź: Proszę nas nie porównywać do firmy Ryanair, traktujemy poważnie klientów. Na izraelskich lotniskach nic się nie zmienia, proszę o nic się nie martwić. :shock:
Góra
 PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 10 Sty 2018 22:01 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 7
Proszę zwrócić uwagę, iż jaka jest różnica w zakresie kontroli bezpieczeństwa w przypadku zwykłych podróżnych a z priorytetem ... żadna.
Ja składam skargę do UOKIK ww. zakresie (jak ktoś chciałbym mój wzór skargi to zapraszam na priv) , albowiem jest to jawne przerzucanie kosztów działalności przedsiębiorcy na konsumentów.
Przewoźnik lotniczy winien tak kształtować swoje działania, aby nie dochodziło do opóźnień w lotach.
Nie miałbym nic, gdyby całe to zamieszanie dotyczyło transakcji sprzedaży biletów na przyszłość.
Natomiast Rayanair postanowił zastosować procedurę również do transakcji wstecz - nie było żadnej informacji o obowiązkowych opłatach. W chwili obecnej koszt opłat za bagaż przewyższa koszt biletu.
Samo tłumaczenie jest żenujące.
Co więcej, sam Rayanair plącze się w zeznaniach i wprowadza pasażerów w błąd:
- mailu wskazano opłatę 40 lub 50 euro,
- na karcie pokładowej 25 lub 50 ....kpina

Załączniki:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 60.16 KiB | Obejrzany 1671 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 10 Sty 2018 22:20 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
Zmiana ze skutkiem wstecznym to barbarzyństwo, trzeba walczyć!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 11 Sty 2018 10:44 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 6
[quote="baxter1985"]Podobnie jak poprzednicy lecę w piątek 12.01 z Poznania i wracam w poniedziałek 15.01 .....

postanowiłeś już, co z tym robisz? jutro jeszcze lecimy po staremu, a na poniedziałkowy lot dobierasz priorytet, czy ryzykujesz?
my chyba weźmiemy jeden większy podręczny i na 15.01 dokupimy tylko jeden priorytet, żeby nie dać więcej zdziercom zarobić.
nie mam pomysłu, jak z tym zawalczyć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 11 Sty 2018 14:11 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 6
baxter1985 napisał(a):
Proszę zwrócić uwagę, iż jaka jest różnica w zakresie kontroli bezpieczeństwa w przypadku zwykłych podróżnych a z priorytetem ... żadna.
Ja składam skargę do UOKIK ww. zakresie (jak ktoś chciałbym mój wzór skargi to zapraszam na priv)


nie mogę napisać na priv, a chciałabym zobaczyć taki wzór skargi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 11 Sty 2018 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Dzisiejszy mail otrzymany od FR - nadal widnieje zapis o 2 podręcznych. Rozdwojenie jaźni mają?
Wylot 25.01 powrót 01.02

Załącznik:
FROvda.jpg
FROvda.jpg [ 117.18 KiB | Obejrzany 1487 razy ]


Update z ostatnich minut: chyba FR czytają forum :lol:
Nowy, drugi dzisiaj mail od FR. Wynika z niego, że drugi bagaż bezpłatnie do luku. Co będzie w 3 mailu? :roll:

Załącznik:
Ovdachange.jpg
Ovdachange.jpg [ 136.99 KiB | Obejrzany 1458 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
futro lubi ten post.
futro uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 11 Sty 2018 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Może któryś z P.T. Redaktorów f4f wyjaśni sprawę u źródła ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Sty 2018 16:45 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 6
danziger - bilet do Ovdy na 12.01 i powrót 15.01 kupowałam 18 grudnia. 22 grudnia dostałam dokładnie ten sam mail, który wkleiłeś - o tym, żeby zważyć swój bagaż, że mogę mieć dwie torby itd. podejrzewam, że to standard i takie maile wysyłane są jakiś czas po zakupie biletu.

o tym, że do Izraela mogę wziąć za darmo tylko jedną torbę dowiedziałam się dopiero po odprawieniu i wydrukowaniu biletu.
no i 10.01 dostałam maila o konieczności dokupienia priority, jeśli chcę zabrać dwie torby.

najlepsze zostawiają na koniec... :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 11 Sty 2018 19:29 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 7
-- 11 Sty 2018 19:25 --

Proszę podeślij maila na piotrm60@wp.pl
Po powrocie podeślę. Dzisiaj wysłałem do UOKIK.
Podobnie jak inni ... o opłacie dowiedziałem się po odprawie.
Mogę oddać do luku bagażowego, ale bezpłatnie - takiej jednak możliwości nie ma.

-- 11 Sty 2018 19:29 --

Przed chwilą odczytałem maila i okazuje, że piszą, że jeden bagaż podręczny może zostać oddany do luku bagażowego - bezpłatnie (bez obowiązku zakupu priorytetu). Mail z 14.10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 11 Sty 2018 22:25 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 103
Czytam info na stronie Ryanaira i z tekstu nie wynika, że ta zmiana dotyczy lotów do Izraela. Czyżby zmiana dotyczyła całej siatki? https://www.ryanair.com/pl/pl/zaplanuj- ... odrecznego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group