Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Gru 2017 12:01 

Mam nadzieję, że po powrocie odzyskasz kasę za priority

Oczywiście pamiętasz, że po wykupieniu priority musisz ponownie się odprawić i w tym wypadku czyli podrózy z Izraela ponownie wydrukować kartę pokładową?
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 21 Gru 2017 12:53 

Dziwnie to wygląda. Skoro Ryanair twierdzi, że doszło do zaostrzenia przepisów ws. dużych bagaży na lotniskach izraelskich, to dlaczego chcąc kupić bilet na dzisiejszy lot na trasie Eilat (Ovda) -> Warszawa-Modlin w szczegółach rezerwacji pisze ... 1 x Odprawiony bagaż podręczny (do 10 kg 55 x 40 x 20 cm) - w cenie ?

Albo w Ryanairze panuje totalny bałagan ("żądają" dodatkowych opłat, a ciągle przy rezerwacji piszą co innego), albo faktycznie problem nie istnieje i doszło do nadinterpretacji tego co napisał Ryanair (wiadomość można zrozumieć na kilka sposobów).

Załączniki:
ovda_modlin.png
ovda_modlin.png [ 17.3 KiB | Obejrzany 2889 razy ]
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Gru 2017 14:55 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
Wiem, wiem. Już wydrukowałem :)
Na karcie pokładowej z kolei taki zapis:

Załączniki:
IMG_20171221_145518.jpg
IMG_20171221_145518.jpg [ 121.99 KiB | Obejrzany 2830 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 22 Gru 2017 20:14 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Pewnie nie w tym temacie ale będę miał taka samą sytuację. Wracamy z Eilat. Autor wątku kupił pierwszeństwo wejścia wejścia na pokład za 5 Euro (to samo jest na stronie Ryanair). Mi pokazuje 18 Euro.
Lecą 3 osoby ale duży podręczny chcę dokupić dla jednej osoby. Jak to zrobić?


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Gru 2017 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Nic nie kupować zwykła ściema rayana, dzisiaj leciałem do ovdy nikt o nic nie pyta a pracownik na gejcie twierdził, że to nie wejdzie w życie bo 15.01 i tak jest zmiana systemowa w bagażu
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 23 Gru 2017 10:07 

Rejestracja: 23 Gru 2017
Posty: 4
Nadal wymagane priority? bo nie dostalem zadnego emaila
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Gru 2017 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Jak chcecie dopłacać za nic to Wasza sprawa, rayan jest mistrzem wyciągania kasy od naiwnych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 23 Gru 2017 10:26 

Rejestracja: 23 Gru 2017
Posty: 4
Prosze o informacje od osob ktore wracaly w tym okresie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Gru 2017 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Kilka postów wcześniej pisałem że leciałem wczoraj i gość, który sprawdzał karty pokładowe powiedział, że to nie weszło w życie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Gru 2017 12:20 

Grzegorz Guenther napisał(a):
Witam,
dzisiaj wracam z Eilat (Israel) do Warszawy-Modlin. Wczoraj szczęśliwie sprawdziłem maila, z którego wynika, że jeżeli chce zabrać z powrotem duży bagaż podręczny to muszę wykupić priorytetowe wejście na pokład lud bagaż za 25 euro.
O co chodzi? Dzień przed wylotem przewoźnik daje mi znać że muszę dopłacić za bagaż który powinienem mieć w cenie? Dzień przed? Daje mi znać mailem, a założę się że 90% ludzi którzy też będą wracać z Izraela nie sprawdzi maila. Według mnie jest to łamanie praw pasażera, ponieważ w chwili zakupu biletu (z tą chwilą podpisuje umowę z przewoźnikiem) nie miałem żadnych informacji o dodatkowych opłatach za bagaż który powinien być w cenie. Co jeśli ktoś nie ma gotówki i pieniędzy na karcie? Nie zabierze swojego bagażu z powrotem? Pani na czacie niestety jedyne co potrafiła to przeprosić za sytuację i poinformować że to nie z ich winy lecz Izrael kilka dni temu narzucił na nich takie prawo.
Ja to rozumiem, ale czy w takiej sytuacji przewoźnik nie powinien przejąć tych kosztów i ewentualnie dodać za darmo opcję prioryty do biletu, a nie obciążać kosztami pasażera?
Prioryty boarding oczywiście wykupiłem bo wrócić do Polski muszę, inaczej 50 euro na lotnisku.
Pytanie do Was czy cała ta sytuacja jest zgodna z prawem? Nie chodzi mi o te 30 zł lecz o to że nie powinno tak się traktować pasażera. Założę się że dziś na lotnisku w Ovdzie będzie kolejka do płatności 50 euro za bagaż.




Namieszał założeniem tematu z 21,12, tego samego dnia 21.12 leciał z Izraela, a i 23.12 się TU logował, ale skoro na lotnisku "alarm" okazał się "klasyczną FR ściemą" to i zapewne mu głupio się przyznać, że "nabruździł" czy niepotrzebnie wydał kasę
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Gru 2017 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Dokładnie tak, jest grupa ludzi, którzy tylko korzystają z forum i nie przekazują żadnych informacji, chyba że sami czegoś potrzebują wtedy się ujawniają z głupimi pytaniami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 26 Gru 2017 21:48 

Rejestracja: 26 Gru 2017
Posty: 1
Grzegorz, czy udalo Ci sie cos wyjasnic z Ryanair?
Dzisiaj odprawilam sie na lot do Tel Avivu, ktory bedzie za kilka dni. Na karcie pokladowej pojawila sie informacja, ze mozna wniesc tylko torebke (bez malej walizki), ale jest to dosc mylace, bo powyzej znajduje sie naglowek "od 15.01". Pani na czacie jednak powiedziala, ze nalezy wykupic priority boarding do Izraela, zeby wniesc 2 szt malego bagazu na poklad.
Mozesz podpowiedziec, czy faktycznie tak jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Gru 2017 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Proponuję już naprawdę zamknąć temat aby uniknąć następnych pytań od ludzi mających problem z czytaniem ze zrozumieniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 04 Sty 2018 10:08 

Rejestracja: 03 Sty 2018
Posty: 5
Lecę do Ovdy 19 stycznia, wczoraj drukując kartę pokładową dowiedziałem się, że mogę zabrać tylko mały bagaż podręczny, żeby zabrać większy 55/40/20 muszę wykupić priority boarding, w innym przypadku zapłacę na lotnisku za nadanie bagażu 25 Euro. Nowe zasady wchodzą od 15 stycznia. Łącznie przy 8 biletach zrobiło się ekstra 230 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Sty 2018 18:25 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 95
Loty: 44
Kilometry: 70 350
Pisały osoby zarówno wczesniej, jak i w innym watku. OD 15 STYCZNIA mozesz wniesc na poklad ze soba maly bagaz, a duzy bagaz podreczny laduje w luku bagazowym za darmo z bagazem rejestrowanym. Jezeli Ci to nie pasuje i chcesz dwa bagaze podreczne ze soba to placisz albo priority albo 25/50euro..Jakim cudem ryanair moze wyciagac kase od Was dodatkowa skoro przy zakupie biletu macie jak byk 2 darmowe podreczne i to jest umowa miedzy Wami i przewoznikiem. Sam lece znowu tam w marcu i nie zamierzam niczego placic.


Ostatnio edytowany przez vince89, 07 Sty 2018 04:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Sty 2018 19:26 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 2
Pierwszeństwo wejścia na pokład kosztuje 5 € i można je zakupić podczas wstępnej rezerwacji lotu, dodać za pośrednictwem narzędzia „Zarządzaj rezerwacją” na naszej stronie internetowej lub do 45 minut przed planowanym wylotem za pośrednictwem aplikacji Ryanair. W przypadku niewykupienia pierwszeństwa wejścia na pokład lub taryfy Plus/Flexi Plus nadal możesz zabrać ze sobą 2 sztuki bagażu, ale bagaż podręczny do 10 kg zostanie oznaczony przy bramce do wejścia na pokład i umieszczony w luku bez dodatkowych kosztów. Mniejszy bagaż możesz zabrać ze sobą na pokład samolotu.
Obowiązuje to dopiero od 15 stycznia
Dałeś się kroić na 6 euro, ha ha
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 06 Sty 2018 22:01 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 2
W podanych wymiarów dozwolonego bagażu kabinowego - 35x20x20 wynika, że teoretycznie chcąc ze sobą wnieść na pokład małego Macbooka 13,3 cala trzeba dokupić priority boo przekracza wymiary...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Sty 2018 00:02 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 95
Loty: 44
Kilometry: 70 350
Jednak nie jestem pewien, czy nie bedzie trzeba kupowac priority. Jedna dziewczyna forum wrzucal screeny z rozmowy z konsultantem ryanair i napisal jej,ze albo priority i bagaz na poklad albo 25euro i luk bagazowy.. i to tylko do Izraela, bo reszta kierunkow luk za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Sty 2018 19:41 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Dzisiaj miałem taką samą rozmowę z konsultantem na czacie: ja upierałem się, że ewentualne zmiany wchodzą od 15 stycznia (bo tak stoi w mailu), a ja lecę wcześniej, więc mnie nie obowiązują, a on na to swoje, czyli że najmocniej przeprasza, ale te praktyki są prowadzone od połowy grudnia, a w mailu po prostu ktoś się pomylił. Wytknąłem mu, że najwidoczniej na karcie pokładowej też się ktoś pomylił, bo tam też jest mowa o 15 stycznia. No nic, zobaczymy :twisted:

A już całkiem ciekawe jest to, że wracam Wizzairem, a ta linia nie krzyczy, żeby dokupywać priority albo rejestrowany, mimo że wg FRancy te zasady obowiązują dla wszystkich lotów do i z Izraela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Sty 2018 20:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jakby naprawdę komuś kasę wzięli, to by już na forum było 50 postów.
Więc chill

Nie wspomnę ze żadne wiadomości w stylu Fakt, The Sun itd nie opisali skarg turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group