Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 12 Sty 2018 22:54 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... _368204930
akapit Cabin baggage

W T&C na stronie PL Ryanaira nie ma tego akapitu o Izraelu. Czy moglibyście podać jakiś kontakt email do Ryanaira w sprawie reklamacji, jednak moim skromnym zdaniem jest to wprowadzenie w błąd konsumenta - jedno przy bookowaniu, jeszcze dosyłają info emailem że można zabrać dwa bagaże - co innego w rozmowach z konsultantami i na brytyjskim T&C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#82 PostWysłany: 12 Sty 2018 23:00 

Rejestracja: 30 Lis 2017
Posty: 9
Witam, ja też dostałam maila w sprawie bagażu. Czytając uważnie emaila wynika, że priority pass daje nam gwarancję zabrania na pokład 2 szt bagażu. Brak priority powoduje że na pokład wchodzi tylko mały bagaż (torebka) a duży bagaż podręczny bezpłatnie jest umieszczany w luku pod pokładem. Podobnie miałam z lotem w grudniu do Rzymu, też oferowali priority a my spokojnie duże (50 litrowe) plecaki wnieśliśmy na pokład tylko ustawiliśmy się zaraz po priorytetach. Reszta oddała bezpłatnie bagaże do luków.

Cytat z e-maila:
Możesz wnieść na pokład 1 małą torbę poręczną (35cm x 20cm x 20cm), która musi zmieścić się pod siedzeniem przed Tobą. Jeżeli chcesz wnieść 2 sztuki bagażu podręcznego na pokład, musisz dodać Pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego . Gdy dodasz do swojej rezerwacji Pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego, możesz wnieść na pokład jedynie 2 bagaże podręczne. Jeśli udasz się do bramki do wejścia na pokład z dwoma bagażami, konieczne będzie pozostawienie jednego z nich w celu bezpłatnego umieszczenia w luku bagażowym.

W przypadku niewykupienia pierwszeństwa wejścia na pokład lub taryfy Plus/Flexi Plus nadal możesz zabrać ze sobą 2 sztuki bagażu, ale bagaż podręczny do 10 kg zostanie oznaczony przy bramce do wejścia na pokład i umieszczony w luku bez dodatkowych kosztów. Mniejszy bagaż możesz zabrać ze sobą na pokład samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 13 Sty 2018 00:10 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
W przypadku podróży do Izraela nie ma możliwości darmowego nadania bagażu podręcznego do 10 kg (o wymiarach większych niż 35cm x 20cm x 20cm).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 13 Sty 2018 01:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
A na jakiej podstawie tak twierdzisz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 13 Sty 2018 01:14 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Rozmowy z call center.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 13 Sty 2018 02:46 

Rejestracja: 12 Sty 2018
Posty: 2
Z lektury postów wynika, że w przypadku lotów do Ejlatu istnieje większe zagrożenie bezpieczeństwa niż do Tel-Awiwu;)
Również otrzymałam mail, który informuje mnie, że muszę bulić za bagaż podręczny po 15 stycznia, wracając z Ejlatu. Byłam dzisiaj (a właściwie wczoraj) na lotnisku, na którym również operuje Ryanair i otrzymałam jasną informację – iż w przypadku lotów do Izraela (Ejlat) będzie trzeba płacić za dotychczasowy większy bagaż podręczny. Albo nadawać jako rejestrowany, albo wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład.
Przy okazji dowiedziałam się, że będą wymieniane kosze do mierzenia bagaży. Nie wiadomo, czy będzie tolerancja dla wymiarów, jak dotychczas, czy boks będzie ściśle odpowiadał wymiarom, jak np. w przypadku Air Baltic, (a w tym przypadku bagażu o szerokości 22 cm nie da się umieścić) i część pasażerów będzie bulić po 50 euro.
Niefajne jest to, iż Ryanair informuje o zmianach krótko przed wylotem, część osób przebywających na wakacjach w Izraelu nie będzie sprawdzać poczty, może spotkać ich na lotnisku niemiła niespodzianka.
Niezmiernie rzadko latam Ryjem i raczej zapomnę o tej linii.
Wpierw doliczyli mi do biletów niemałą kwotę, ok. 12% - chyba złotówki przeliczyli na walute, a tę na złotówki, bo płaciłam kartą wielowalutową - nie przyszło mi do głowy, aby wejść do informacji dotyczącej płatności i zaznaczać brak zgody na cudowna ofertę przewalutowań Ryanaira. Potem mail i koniecznośc dokupienia pierwszeństwa Następnie rozrzucenie dzieci po całym samolocie i próba wymuszenia kolejnych opłat za zmianę miejsc, ktoś wchodzi tyłem, ktoś przednim wejściem..(szczęściem, dzieci powyżej 12 roku życia, stwierdziły, że będa lecieć osobno),
Gdyby Ryanair przesłał mi informację wcześniej niż 2 dni przed wylotem, choć kilka godzin, skorzystałabym z bezkosztowej rezygnacji z rezerwacji hotelu, odpuściła te bilety i wykupiła wakacje... Nie mam ochoty zastanawiać się podczas wypoczynku, jaki numer wywali Ryj, czatować na maile, marnować czas i pieniądze na bezprawne działania kiepskiej linii. To, że taka akcja wprowadzana jest w nadmorskich kurortach - izraelskim Ejlacie, czy marokańskim Agadirze (w przeciwieństwie do Tel Awiwu czy Marrakeszu) też jakoś samo nasuwa myśli... Za to od teraz, przy rajanarowskich odprawach na tych lotniskach, niemal wszyscy pasażerowie będą mieli pierwszeństwo wejścia na pokład:DDD


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Sty 2018 23:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 13 Sty 2018 18:12 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1
Witam wszystkich :)
Również postanowiłem założyć konto i dodać swoje 5 groszy do dyskusji, a przede wszystkim powiedzieć niektórym żeby nie dali się naciągnąć. Sam lecę w następnym tygodniu do Ejlat i nie mam zamiaru nic dopłacać (chociażby byłoby to 5zł). Linia jest znana z wyciągania kasy i chce naciągnąć wszystkich. Jestem pewny, że na lotnisku nie będzie nawet mowy o ograniczeniach o których tu niektórzy piszą.

Pomyślcie na logikę? Co ma wzrost zagrożenia do dodatkowej opłaty? Wszyscy zapłacą i wniosą bagaż i nie będzie zagrożenia?
Jeśli we wtorek chociaż ktoś się zająknie na lotnisku o dodatkową opłatę za bagaż to wszystko nagrywam i zgłaszam do UOKiK.

Pozdrawiam i życzę udanych wyjazdów bez zmartwień i myślenia co tu jeszcze R wymyśli, żeby zarobić (może za chwile dodatkowe opłaty za reklamówki z rzeczami zakupionymi na lotnisku?)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 13 Sty 2018 18:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zgadza się, próbują wyciągnąć kasę i tyle.

Wczoraj też otrzymałem maila, który był już tutaj cytowany:

Cytuj:
You're entitled to bring 1 small personal bag (35cm x 20cm x 20cm) on board which must fit under the seat in front of you. If you want to bring 2 cabin bags on board you must add Priority & 2 Cabin Bags. If you arrive at the gate with 2 cabin bags, and you haven't purchased Priority & 2 Cabin Bags, your second bag will be taken off you and put in the hold free of charge.


A mail ten dotyczy rezerwacji na lot do...Ejlatu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 13 Sty 2018 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Pamiętajcie w swojej kategoryczności, że na lotnisku spotkacie pracownika lotniska lub pracownika firmy wynajętej przez lotnisko, a nie pracownika linii lotniczej lub pracownika wynajętego przez linię lotniczą...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 14 Sty 2018 11:04 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Ja wezmę z sobą wydrukowany mail, który dostałam. I ten po angielsku też :-).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 14 Sty 2018 16:35 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 2
Witam, lece 8 lutego nie mam zamiaru wykupowac zadnego priority :D , jasne jest ze probuja wyciagnac od ludzi kase. Jutro godzina zero - piszcie jak wyglada to w praktyce. Pozdrawiam serdecznie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 14 Sty 2018 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Ryanair sprzedaje usługę dodatkową. Nie ma obowiązku jej zakupu.
Nie lubię z nimi latać, bardzo nie lubię, ale do sprzedawania PB, miejsc i bagażu nie można się przyczepić. Prawie wszystkie linie lotnicze teraz to robią.

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 14 Sty 2018 17:58 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Tak - nie można się przyczepić do sprzedawania usług. A czy wg Ciebie można się przyczepić do tego, że w momencie rezerwacji przewoźnik obiecuje jedno, a przed wylotem zmienia swoje wcześniejsze ustalenia i każe dopłacić do usługi która wcześniej była w cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off
baczek1991 lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 14 Sty 2018 20:44 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 1
Cześć wszystkim. Przebywam obecnie w Tel Awiwie, jutro 15.02 wracam Ryanairem do Polski. Wolę nie ryzykować opłaty 25 euro przy odprawie, tym bardziej 50 euro przy bramkach i chciałbym wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład za 6 euro. Wtedy mogę wnieść bagaż podręczny + w moim przypadku plecak. Problem jestem w tym, że wchodzę na swoją rezerwację, wybieram opcję żeby dodać pierwszeństwo wejścia na pokład, klikam przy swoim nazwiskiem dodaj i nic się nie dzieje. Cena na dole się nie zmienia, cały czas jest 0zl, opcja się nie dodaje. Można tak próbować w kółko i nic..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 14 Sty 2018 22:06 

Rejestracja: 12 Sty 2018
Posty: 7
Witam,
Mam wrażenie, że cała ta afera wynika tylko a nadinterpretacji/niezrozumienia maili od Ryanair oraz wprowadzania w błąd przez konsultantów.
Wylatuję do Tel Avivu 21, wracam 26 z Eilatu. Z maili które dostałem od Ryanair wynika jasno, że na pokład wolno wnieść mały podręczny a duży ląduje za darmo w luku.
Nigdzie na stronie linii, ani w mailach nie ma informacji o dodatkowych opłatach za bagaż do Izraela, przeciwnie w mailach jasno piszą, że bagaż za darmo trafi do luku.
Część osób chyba nie zrozumiała określania "wnieść na pokład". Nie zamierzam dopłacać do biletu.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Sty 2018 23:48, edytowano w sumie 1 raz
A
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 14 Sty 2018 22:32 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
@baczek1991 - tez jestem tego zdania. Dlatego Ryanair nigdzie na stronie nie rozwiewa wątpliwości i nie wskazuje jasno takiego obowiązku.
Góra
 Profil Relacje PM off
travelchannel24 lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 15 Sty 2018 09:55 

Rejestracja: 30 Lis 2017
Posty: 9
To może jeszcze info z angielskiego podwórka, gdzie jasno wynika, że jak się nie zapłąci to bagaz idzie pod pokład.

Budget holidaymakers will not be able to take two cabin bags on board when flying with Ryanair in new rules implemented today.

The Irish airline is introducing a new system which will mean passengers wanting to take two cabin bags on board must pay for priority boarding, which will let them on the aircraft first and give them access to the overhead lockers.
Anyone travelling without priority booking will still be able to take both bags on the plane, but their bigger bag will go in the hold, meaning they will have to wait at their arrival airport for their baggage to be unloaded.

Passengers can buy priority boarding as soon as 30 minutes before their flight takes off.

Ryanair’s Kenny Jacobs said: "This new policy is centred around lower checked bag fees and bigger bag allowances and we have notified by email all our customers travelling from Monday.

https://news.sky.com/story/ryanair-chan ... s-11207945
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 15 Sty 2018 12:19 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 2
Tak, ale co z iforacją, która pojawia się po wydrukowani karty pokładowe, która brzmi: w przypadk lotów do/z Izraela, ze wzgled a dodatkowe kotrole bezpieczestwa, dozwolo jest tylko jeden mały bagaż podręczny 35x20x20. W przypadku braku zarezerwowania bagażu z wyprzedzeniem koszt jego odprawy bedzie wynosił 25 eur na stanowisku odprawy, lub 50 przy bramkach. nie ma mowy o darmowym zabieraniu bagażu do luku. JA rezerwowalam bilet przez esky, przez to nie dostałam wczesniej żadnego maila informującego o zmianach i nie wykupiłam priority. O zmianach dowiedziałam się z wydrukowanej karty pokładowej. Czy ryanair oczekuje, ze zapakuje sie na tygodniowe wakację do torebki?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 15 Sty 2018 14:45 

Rejestracja: 12 Sty 2018
Posty: 7
Oczywiście już są jaja. Na lotnisku ogłosili przez radiowęzeł że za umieszczenie dużego podręcznego w luku jest opłata 50 euro na bramkach.

Odprawa na lot powrotny otwarta wczoraj- priority już wykupione. Trzeba kupić nadawany bagaż za 40 euro.

Kolejka ludzi z Priority była dłuższa niż standard. Ci którzy nie kupili priority i bagażu próbowali się kłócić- efekt był taki, że wylot był opóźniony o pół godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 15 Sty 2018 15:04 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Nie do końca Cię zrozumiałem, czy tych z priority wpuszczali z dwoma bagażami, bo piszesz o wykupieniu nadawanego bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Paolo_ oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group