Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#5581 PostWysłany: 06 Maj 2020 23:23 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@Kashpir
Piszesz, że Revolut tego od Ciebie wymagał - to było w apce, ale na ekranie w layoucie Revoluta czy banku? Bo dyskusja była dotąd o 3DSecure, a jego obsługa odbywa się od strony banku, nie akceptanta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
 Temat postu: Re: Revolut
#5582 PostWysłany: 06 Maj 2020 23:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11326
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Hmmm... teraz jak mnie spytałeś, to wydaje mi się, że chyba było bankowe. Tak na 75% - już trochę czasu minęło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5583 PostWysłany: 06 Maj 2020 23:32 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Czyli 3DS, może nawet macie ze znajomymi @mateusz323 karty w tym samym banku :). Po iluś płatnościach rating wzrósł i bank przestał domagać się każdorazowego potwierdzenia.

Daj znać czy po pewnym czasie znów się nie pojawi konieczność autoryzacji, choćby jednorazowo (może podpadać pod 90-dniową ważność silnego uwierzytelnienia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5584 PostWysłany: 07 Maj 2020 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Testowal kto moze przelewy do bankow panstw wschodnio-afrykanskich, czy byly dodatkowe oplaty?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5585 PostWysłany: 07 Maj 2020 17:32 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 23
Orientuje się ktoś czy przy przelewie z ecoPayz na Revoluta (przelew w dolarach) oprócz opłaty którą za ten przelew ecoPayz z góry pobiera jest również jakaś opłata ze strony Revoluta ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5586 PostWysłany: 07 Maj 2020 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Czy słyszeliście o sytuacji żądania przez Revolut dowodów na proof of funds czyli udowodnienia skąd macie pieniądze?
Są jakieś tam przepisy o praniu brudnych pieniędzy.
W UK, skąd jest revolut, to standard że bank takich rzeczy często żąda i blokuje środki - w UK nawet pełno skarg na to,że bank zablokował kasę i nie odda aż ktoś udowodni pochodzenie pieniędzy w sposób akceptowalny dla banku. Dla polskiego klienta to byłby szok że nagle traci się dostep do wszystkich środków bo bank czy revolut zarządza sobie "investigation".
Czy na polskich klientach takiego czegoś w ogole nie robią? Ktoś z was miał jakieś blokady od revoluta, żądania dowodów dochodów itp.
A pytam bo często przelewam sam do siebie kwoty rzędu iluś tysięcy euro (różnice kursowe, nie ufam trzymać w revolucie większych kwot na stałe) i zastanawiam się czy któregoś dnia nie zrobią tego mi - zablokują konto i bedą żądać dowodów przychodów i samodzielnie decydować czy łaskawie odblokują środki.
Czytałem na reddicie że blokada w revolucie często nie tyczy się przelewania na revolut ale ma miejsce gdy nagle postanawiamy większość kasy z revoluta wynieść.
Tymczasem po to pozakładałem konta walutowe by wynieść 90% kasy od nich i nie bać się plajty (w ostatnich dniach bardzo dużo top managmentu revoluta zostało zwolnionych z pracy lub odeszło - pisały z niepokojem o tym Financial Times i in.).
Gdyby taki numer wyciął mi polski bank byłbym o niebo spokojniejszy bo raz, że skarżyć się na polskie banki łatwiej, mają realne siedziby no i w ogole w Polsce to absurd blokować komuś konto i dopiero żądać dowodów.
Nie wspominawszy o BFG.
Revolut już 2 razy zablokował mi konto -ale za każdym razem żądał dodatkowych dowodow tożsamosci itp. Za trzecim razem nie zablokował tylko dał czas na dołączenie bodaj dowodu (poza paszportem i prawem jazdy ktore było dodane pierwsze jak zakładałem revoluta ze 2 lata temu).
Revolut potrafił też z dnia na dzien zablokować czasowo aplikację z żądaniem potwierdzenia sms na numer z revoluta.
Tego typu "mechanizmy bezpieczestwa" są w wielu aspektach nie do przyjęcia dla osoby która chce mieć pewność dostępu do swoich środków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5587 PostWysłany: 07 Maj 2020 18:23 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@rdw
U góry po prawej stronie masz okienko Przeszukaj temat:, wpisz w nim doch* i naciśnij Enter.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5588 PostWysłany: 07 Maj 2020 18:35 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@rdw - wejdź na FB Revolut Polska - rzeka komentarzy o niespodziewanym blokowaniu konta i często wielotygodniowych a nawet wielomiesięcznych bojach o kasę. I sporo komentarzy o tym, że Revolut usuwa na FB niewygodne komentarze ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5589 PostWysłany: 07 Maj 2020 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Revolut czesto blokuje konta ze wzgledu na tzw. "cash recycling". Maja to w swoich T&Cs.

Cytuj:
11. Are there any restrictions on using the Revolut app or Revolut Card?
Please act reasonably and responsibly when using the Revolut app or Revolut Card.

For example, the Revolut app or Revolut Card must not be used (directly or indirectly) as follows:
[...]
-only to send money to and receive money from a credit card account;
-for any transactions to receive cash other than making a withdrawal from an ATM (cash machine);
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5590 PostWysłany: 07 Maj 2020 18:45 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@rdw: dopadło mnie to po większej wymianie waluty - poprosili o potwierdzenie źródła dochodów - wysłałem PIT za ostatnio rok wraz z UPO i po 3-4 godzinach konto było odblokowane. Ale chyba wtedy można wypłacić swoją kasę do siebie - tak mi się wydaje chyba tak to było opisywane w wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5591 PostWysłany: 12 Maj 2020 11:12 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Oj szaleją szaleją. W sumie nie wiem czy ktokolwiek jeszcze doładowuje Revoluta z Citi skoro haracz i tak do tej pory był kosmiczny.

Załącznik:
citi.png
citi.png [ 29.35 KiB | Obejrzany 2215 razy ]
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5592 PostWysłany: 12 Maj 2020 18:06 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 36
Dzisiaj miałem rewolucje przy terminalu

Telefon odblokowany
Wirtualna Visa
Kwota >200zł
Pyta o PIN. Nie działa zielony aby przejść dalej.
W aplikacji 'Niepoprawny PIN - możesz go sprawdzić w sekcji karty' :?

Musiałem się ratować blikiem :D

I jakie jest wyjście z sytuacji? Karty wirtualne Revoluta z tego co widzę nie mają pinu.
W telefonie nie mam biometrii.
Mając twisto kwoty wysokie przechodziły bez żadnych pinów.

edit:
Jak wchodzę w:
Pulpit
Pomoc
Uzyskaj pomoc związaną z transakcją
Wybieram odrzuconą z błędnym pinem
Dlaczego moja płatność kartą została odrzucona?
Wyświetla mi okno 'W każdej chwili możesz sprawdzić pin w aplikacji: POKAŻ PIN'
I pokazuje mi standardowo sekcje kart.
Wg. https://www.reddit.com/r/Revolut/commen ... d/f3g01wr/ 4 ostatnie cyfry karty to PIN. Ktoś potwierdza?
Image


Ostatnio edytowany przez mikam, 12 Maj 2020 18:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5593 PostWysłany: 12 Maj 2020 18:18 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Google Pay czy Apple Pay? Jak Google to tylko Twisto ma potwierdzanie biometrią bez PIN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5594 PostWysłany: 12 Maj 2020 18:19 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 36
Gpay.

To jak w takim razie przejść taką transakcje? Nie da się?
Twisto leci bez pinu, a w telefonie nie mam biometrii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5595 PostWysłany: 12 Maj 2020 18:24 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
ume napisał(a):
Google Pay czy Apple Pay? Jak Google to tylko Twisto ma potwierdzanie biometrią bez PIN.
Z różnych źródeł słyszałem, że karta Metal od Revoluta również ma płatności bez PIN'u w przypadku Google Pay.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5596 PostWysłany: 17 Maj 2020 11:28 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80

Jak rozumiem przy zamawianiu fizycznej karty Revolut to ja decyduję czy chcę MC czy Visę, czy jest to od czegoś uzależnione?




Pozwolę sobie odgrzebać temat, nawiązując do kilku ostatnich wpisów odnośnie Revolut. W Portugalii będę przez tydzień we wrześniu (oby, mam nadzieję że koronkowa panika jest już na ostatniej prostej). W planach Lizbona, Porto i ich okolice. Beznadziejny kurs € w kantorach, który do września raczej nie zrobi się bardziej korzystny, a może być jeszcze gorszy, skłonił mnie, żeby wreszcie zainteresować się Revolutem. No i tutaj zasadnicze pytanie: piszecie, że w większości miejsc nie ma problemów z płatnościami i wypłacaniem gotówki w bankomatach ich kartą, ale zaznaczcie że jest to Revolut Master Card. Zresztą odnośnie tradycyjnych kart też większość osób, która nie miała problemów, wskazywała na MC.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Maj 2020 14:21, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę + pozwolę sobie przesunąć zasadnicze pytanie na początek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5597 PostWysłany: 17 Maj 2020 14:24 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Obecnie w Polsce revolut daje tylko kartę Visa. Ja jednak podczas ostatniego pobytu w Portugalii nie miałem problemu z płatnościa ta karta absolutnie żadnego. Więc nie musisz się martwić :)
Góra
 Profil Relacje PM off
TKR lubi ten post.
TKR uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5598 PostWysłany: 18 Maj 2020 16:55 

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 73
W Portugalii raczej nie ma problemów z kartami, ale płatności zbliżeniowe nie są tam mocno rozwinięte. Co do bankomatów to Euronet nalicza tam wysokie opłaty, ale wypłaty z Multibanco były bezprowizyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
TKR lubi ten post.
TKR uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5599 PostWysłany: 31 Maj 2020 17:34 

Rejestracja: 13 Maj 2020
Posty: 7
p.wl napisał(a):
Revolut czesto blokuje konta ze wzgledu na tzw. "cash recycling". Maja to w swoich T&Cs.

Cytuj:
11. Are there any restrictions on using the Revolut app or Revolut Card?
Please act reasonably and responsibly when using the Revolut app or Revolut Card.

For example, the Revolut app or Revolut Card must not be used (directly or indirectly) as follows:
[...]
-only to send money to and receive money from a credit card account;
-for any transactions to receive cash other than making a withdrawal from an ATM (cash machine);

Mnie to właśnie dopadło. Konto wisi już ponad 2 tygodnie zablokowane. Myślałem, że łatwo będzie znaleźć alternatywę a tu zonk. Wychodzi na to, że nie ma alternatywy do revoluta. Wszystko inne tylko częściowo oferuje to co revolut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5600 PostWysłany: 02 Cze 2020 13:45 

Rejestracja: 19 Mar 2020
Posty: 3
Mam pytanie darmowych wypłat z bankomatów w PL (Revolut MC).

Czy lista, która jest podpięta jest aktualna tzn. darmowo wypłacę w PL z:

ATM Euronet (as of Sep 2018 with Visa, but not with MC)
ATM Global (free for Visa and MC as of Sep 2018)
Bank Pekao SA (as of Aug 2018 with MC)
PKO Bank Polski (as of Aug 2018 with MC)
Santander (ex-BZBWK)

Czy jednak coś się zmieniło? Coś mi się kojarzę, że chyba z PKO BP będzie problem?

Z góry dziękuję za odp :)


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 02 Cze 2020 14:10, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Japończyk, scomin oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group