Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#5601 PostWysłany: 02 Cze 2020 13:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Już pisałem wcześniej, że PKO chciało pobrać prowizję. Bez opłat jest jeszcze BNP Paribas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
 Temat postu: Re: Revolut
#5602 PostWysłany: 02 Cze 2020 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Ja z innej beczki: próbowałem wczoraj na stronie Iberia Express zapłacić za pomocą Visa Revolut. System uparcie nie rozpoznawał karty. Po wpisaniu danych innej karty magicznie się odblokował. Kwota była nieduża (około 30 EUR). Korzystam z R dość często, ale pierwszy raz mi się zdarzyło, że fizycznie nie mogłem zapłacić tą kartą.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5603 PostWysłany: 02 Cze 2020 17:22 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Twoja karta ma pewnie ma jakiś dziwny (nowy?) BIN i ich system nie był w stanie rozpoznać typu karty i się wywalał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5604 PostWysłany: 05 Cze 2020 10:42 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Revolut zwolnił kilkadziesiąt osób, kryzys w branży.
https://www.cashless.pl/7911-Revolut-zw ... zys-Krakow
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5605 PostWysłany: 09 Cze 2020 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Bardzo zle zmiany nadchodza (z dzisiejszego maila):
Cytuj:
As you probably know, if you exchange more than our free exchange limit in a month, you pay a fee. This limit is decreasing to £1,000 each month.. just 0.5%

Wczesniej bylo sporo, chyba z £5000.
Cytuj:
For exchanges at the weekend, we’re slightly increasing our mark-up for major currencies from 0.5% to 1%

Slightly.. podwzyka o 100% 8-)
Cytuj:
Our most popular payment types, such as payments to Revolut users, domestic transfers and Euro transfers within the Single Euro Payments Area are remaining free. If you make any other transfer to an account outside of your country, your first payment each month is also remaining free, but after that there will be a fee of 50p per payment

Czyli rozumiem ze moge teraz zrobic jeden bezplatny transfer z GBP do PLN (i patrzac na pkt pierwszy musi byc do £1000 by byl darmowy)
Cytuj:
If you make a transfer to a country that is not in its national currency, there will be a fee of £3 for USD transfers (like US Dollars to Brazil) or £5 for non-USD transfers (like GB Pounds to Brazil.)

Czyli jak przeleje komus w PL w innej walucie niz PLN to dorzuca oplate £5 :(

No ale nic, kazdy sie z ta chwila liczyl, nic za darmo nie trwa wiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5606 PostWysłany: 09 Cze 2020 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
O-w-mordę :shock: 5 GBP za przelew 50 EUR z Revo na konto walutowe w Polsce.
Od kiedy to wchodzi? (może jeszcze zdążę uciec/przelać) Nie widzę u siebie, żebym dostał takiego maila.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5607 PostWysłany: 09 Cze 2020 16:41 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Ja również nie dostałem (narazie) takiego maila.
Wygląda na to, że Revo się skończył, przygoda była krótka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5608 PostWysłany: 09 Cze 2020 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Cytuj:
These changes will take effect on August 12, 2020. If we don’t hear from you before then, they will apply automatically. If you want to close your account because of them, you can do that without charge, but we’ll be sad to see you go.


Ja mam konto w UK - email z dzisiaj, wiec moze to tylko dla UK :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5609 PostWysłany: 09 Cze 2020 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Nie bardzo rozumiem. To teraz np. za przelew euro z revoluta na alior kantor będzie płacić się prowizję bo euro nie jest naszą walutą narodową? XD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5610 PostWysłany: 09 Cze 2020 17:08 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Ja tez dostalem (UK). No niestety. Niby czlowiek wiedzial, ze ten moment kiedys przyjdzie, ale jednak sie ludzil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5611 PostWysłany: 09 Cze 2020 17:22 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Taka działalność charytatywna i tak trwała bardzo długo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5612 PostWysłany: 09 Cze 2020 18:55 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Raphael napisał(a):
O-w-mordę :shock: 5 GBP za przelew 50 EUR z Revo na konto walutowe w Polsce.
Od kiedy to wchodzi? (może jeszcze zdążę uciec/przelać) Nie widzę u siebie, żebym dostał takiego maila.

Nie siej paniki. Przecież piszą, że przelewy krajowe (nie podali waluty, ale pewnie chodzi o lokalną) oraz SEPA dalej będą za darmo (to zresztą wymogi UE).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5613 PostWysłany: 09 Cze 2020 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@ume nie wiem czy dobrze rozumiesz - ja widzę to tak:
Cytuj:
If you make a transfer to a country that is not in its national currency, there will be a fee of £3 for USD transfers (like US Dollars to Brazil) or £5 for non-USD transfers (like GB Pounds to Brazil.)

czyli robię przelew z Revolut w EUR/USD do Kantoru Aliora, a jako, że tenże Alior jest w Polsce, a national currency w Polsce to ani EUR, ani USD, to z tego tytułu sobie Revolut chciałby pobrać opłatę (na razie pomijam kwestię, że maila dostały osoby z UK).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5614 PostWysłany: 09 Cze 2020 23:08 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Raphael napisał(a):
czyli robię przelew z Revolut w EUR/USD do Kantoru Aliora, a jako, że tenże Alior jest w Polsce

...a Polska jest w SEPA, więc...

Cytuj:
Our most popular payment types, such as payments to Revolut users, domestic transfers and Euro transfers within the Single Euro Payments Area are remaining free.

Od grudnia 2019 opłaty za przelewy SEPA zostały zrównane z krajowymi. USD i EUR to jednak dwie różne bajki, w swoim wcześniejszym poście pisałeś o euro. Z dolarem będzie zapewne tak jak piszesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5615 PostWysłany: 10 Cze 2020 00:43 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
właśnie nieopatrznie zaktualizowałem aplikację i za Chiny ludowe nie mogę znaleźć kursów i wykresów kursów walut. Późna pora i źle szukam czy kolejne utrudnienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5616 PostWysłany: 10 Cze 2020 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
@dlugi_szmul klikasz w "...", potem "wymień", a następnie w przycisk z kursem jednostki pomiędzy polami do wpisania kwot
Góra
 Profil Relacje PM off
dlugi_szmul lubi ten post.
dlugi_szmul uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5617 PostWysłany: 10 Cze 2020 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
LonDynia napisał(a):
Ja mam konto w UK - email z dzisiaj, wiec moze to tylko dla UK :?:

Nie, nie tylko. Ja mam konto poza UK i tez dostalem takiego maila.
A tu dla polskich kont.
https://www.revolut.com/pl-PL/legal/fees
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5618 PostWysłany: 10 Cze 2020 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
dlugi_szmul napisał(a):
właśnie nieopatrznie zaktualizowałem aplikację i za Chiny ludowe nie mogę znaleźć kursów i wykresów kursów walut. Późna pora i źle szukam czy kolejne utrudnienia?


Ikona w prawym dolnym rogu > widżety > spersonalizuj pulpit

Z każdą nową aktualizacją ta aplikacja coraz mniej nadaje się do użytku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5619 PostWysłany: 10 Cze 2020 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Kod:
Replacement Revolut Cards
25 zł or currency equivalent per replacement (but a delivery fee applies)

Jak to rozumieć?
a) wymiana karty z powodu zagubienia/kradzieży
b) wymiana z powodu upływu terminu ważności
c) a+b
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5620 PostWysłany: 10 Cze 2020 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Wg mnie zgubienie/kradziez - bo to nie z ich winy, data waznosci to raczej z "ich" winy wiec to drugie powinno byc za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group