Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#5521 PostWysłany: 03 Kwi 2020 15:34 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Jednak szerzenie wiedzy nie zawsze i nie dla wszystkich jest zdrowe.
Gdyby @dziamu nie wiedział o istnieniu chargeback to byłoby lepiej dla nas wszystkich. Później ludzie się dziwią, że są problemy z chargebackiem, proces trwa długo, a karty kosztują drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Revolut
#5522 PostWysłany: 03 Kwi 2020 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Revolut zaczął wydawać karty debetowe. Koniec problemów z płatnościami w samolotach?
https://www.cashless.pl/7478-Ravolut-no ... y-debetowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5523 PostWysłany: 03 Kwi 2020 19:24 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
@opo, ale jak nic w temacie nie masz do powiedzenia to po co sie odzywasz, wiem że teraz nuda i nie ma co robić ,bo szkoły pozamykane, ale jednak,
wracając do sprawy, to że ota obiecało to jedno, a jak będzie za chwilę niewypłacalne to będzie lament na forum, gdzie moje pieniądze, koledze który wystąpił o anulowaniu lotów trochę później niż ja już zwrotu nie zaproponowali, tylko zamianę na jesienny termin, a usługa nie wykonana, więc na co czekać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5524 PostWysłany: 03 Kwi 2020 19:29 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@skrzat
Nie tylko w samolotach, prepaidów nie akceptują niektóre sklepy i serwisy internetowe w różnych krajach.

@dziamu
Nie dziw się krytyce, bo naprawdę nazbyt się pośpieszyłeś. Choć masz deklarację zwrotu, to dodajesz niepotrzebnej pracy wystawcy karty. Zanim to przeprocesują, pewnie będziesz mieć już dawno zwrot.

„a jak będzie za chwilę niewypłacalne” to wtedy dopiero byłoby sens zgłosić chargeback.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5525 PostWysłany: 03 Kwi 2020 19:34 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@dziamu: na to że najpierw zanim zgłosisz CB powinieneś wyczerpać inne dostępne drogi - typu reklamacja, anulacja itd - to zrobiłeś i OTA zaakceptowało twoje żądanie które pewnie czeka w kolejce, nie ma podstaw do CB - co innego jakby np OTA nie odpowiedziało Ci w ciągu np 30 dni. A kombinowanie i mówienie że nie odpowiedzieli nic nie da bo oni przedstawią dowody w procesie obrony. przed niezasadnym CB. CB będziesz mógł wnieść jak OTA faktycznie zbankrutuje albo będziesz mieć takie potwierdzone podejrzenia. Teraz wg mnie to się nie uda.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5526 PostWysłany: 03 Kwi 2020 19:38 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
dziamu napisał(a):
wracając do sprawy, to że ota obiecało to jedno, a jak będzie za chwilę niewypłacalne to będzie lament na forum

Nie bardzo rozumiem kto ma podnosić lament na forum w tym wypadku? Ty już podniosłeś nie czekając praktycznie na nic.

Jeżeli OTA upadnie, to wtedy będzie podstawa do złożenia chargeback.

Nie ośmieszaj się, zanim zaczniesz cokolwiek robić przeczytać regulamin i umowę z OTA na które sam się zgodziłeś. Zapewne znajdziesz tam odpowiedź na wszelkie pytania.
Rozpoczynając teraz proces chargeback nic nie zyskasz, przecież banki i organizacje płatnicze mają swoje procedury, nie oddadzą Ci tak po prostu pieniędzy na dobre słowo. W celu rozpoczęcia procedury chargeback musisz przedstawić korespondencję z OTA w którym np. jasno odmawiają zwrotu. Skoro napisali, że zwrócą w ciągu 1-2 miesięcy to czekaj grzcznie, bo Revolut i tak Ci uwali Twój wniosek. O ile dobrze kojarzę masz 120 dni na złożenie chargeback od planowanej daty dostarczenia usługi, to sporo czasu. Nie bądź w gorącej wodzie kąpany, nie rób niepotrzebnej pracy ludziom dobrej roboty.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5527 PostWysłany: 03 Kwi 2020 19:50 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Skoro dzisiaj tu napisano, że po złożeniu wniosku o chargeback Revolut z automatu zwraca kwotę sporu jedynie z zastrzeżeniem o jej odbiorze w przypadku negatywnego jego rozpatrzenia

Skoro mod to potwierdza z jasnym przesłaniem o takim obecnym standardzie w UE to się nie dziwcie o takim, a nie innym zachowaniu w kontekście Revo i OTA

Nie takie rzeczy skryci czytacze tego forum wyprawiają i nic z tym nie zrobicie, może czy zapewne sami tak postąpicie w kontekście odzyskania kilku tysięcy zł

Tyle z mojej strony jeśli chodzi o lawinę krytyki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5528 PostWysłany: 03 Kwi 2020 20:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Ach kocham to. 2020 wszyscy wiedzą lepiej, a jak się wypomni ze źle robią to w automacje: nie masz do powiedzenia to po co sie odzywasz/nie ma głupich są głupie odpowiedzi...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5529 PostWysłany: 03 Kwi 2020 20:30 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
W automacje linkowa sezonowość z niczego nie zwalnia i należałoby @zeus stosować się do tego co się mało zrozumiale napisało

Ps stosowałem chargeback i pamiętam, że piszemy w temacie o Revolut starając się nikogo poza w/w nie oceniać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5530 PostWysłany: 03 Kwi 2020 21:21 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1862
HON fly4free
Ponieważ odbywa się tu chaotyczna dyskusja na temat zwrotu pieniędzy od OTA na kartę Revolut, pozwolę sobie krótko opisać, jak wyglądało to w moim przypadku - jeszcze za spokojnych czasów, na końcu'19 i początku tego roku. Otóż na początku grudnia 2019 kupiłem bilety LOT przez priceline.com (PL). Amerykańskie OTA gwarantują bezkosztowe anulowanie w ciągu 24 h (czasem nawet dłużej). Wygląda to tak, że przy rezerwacji, w przysługującym czasie, powinien być link do kliknięcia, że chce się anulować. W przypadku LOT-u linku nie było wcale. Najpierw chat, potem telefon. Po dość długiej rozmowie otrzymałem zapewnienie, że będzie pełna refundacja. Co ciekawe, na stronie PL napisali, że coś sobie potrącają, ale w kolejnych dwóch chatowych rozmowach zapewniano mnie, że wszystko zwrócili. Według konsultantów refundacja została zlecona 1 grudnia (dzień po moim telefonie). Czas mijał, kasy na koncie Revolut nie było. Po 8 dniach (PL zapewnia, że maks 7 dni to trwa) zacząłem drążyć. PL zarzekał się, że zlecili zwrot, a Revolut zarzekał się, że kasy nie dostał. W tej sytuacji, w połowie grudnia postanowiłem (za radą Revoluta) złożyć chargeback. Wypełniłem co trzeba, dałem załączniki z rozmów z konsultantami PL, którzy zapewniali, że zwrot poszedł (nie był to więc problem typu firma nie chce oddać).

Informacja nr 1: po złożeniu chargeback Revolut nie zwraca żadnej kasy na konto (czyli inaczej niż w "normalnych bankach").

Przez miesiąc nic się nie działo, ale cierpliwie czekałem... okazało się, czego nie byłem w stanie zobaczyć bez kopania głęboko w chatach aplikacji, że konsultantka po miesiącu chciała coś się ode mnie dowiedzieć. Odkryłem do 2 tygodnie później gdy doszedłem do wniosku, że termin minął. Wtedy okazało się, że Revolut nawet nie kiwnął palcem w mojej sprawie i po ponownym przedstawieniu sprawy (zmarnowane 1,5 miesiąca na nic) złożyli właściwy wniosek do VISA. W przypadku VISA termin wynosi 30 dni, MC to 45 dni. Po dokładnie 30 dniach kasa wróciła na konto

Informacja nr 2: Revolut jest wyjątkowo opieszały w akcjach reklamacyjnych, należy przygotować się na brak kasy przez nawet kilka miesięcy. W międzyczasie czytałem o przypadkach, gdy ludzie zmagali się dużo dłużej.

Jeśli więc chcecie pełny serwis, do jakiego jesteście przyzwyczajeni, to nie Revolut.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5531 PostWysłany: 04 Kwi 2020 00:30 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
dg72 napisał(a):
Skoro dzisiaj tu napisano, że po złożeniu wniosku o chargeback Revolut z automatu zwraca kwotę sporu jedynie z zastrzeżeniem o jej odbiorze w przypadku negatywnego jego rozpatrzenia

Skoro mod to potwierdza z jasnym przesłaniem o takim obecnym standardzie w UE to się nie dziwcie o takim, a nie innym zachowaniu w kontekście Revo i OTA
man4business napisał(a):
Informacja nr 1: po złożeniu chargeback Revolut nie zwraca żadnej kasy na konto (czyli inaczej niż w "normalnych bankach").

Standardem jest (a raczej: powinien być) niezwłoczny warunkowy zwrot w sytuacji opisanej przez @maciek89, tj. błąd/nieautoryzowana transakcja. Nie ma mowy o tym, że zwracają przy każdym chargebacku, bo jego zakres jest wymysłem organizacji płatniczych i wykracza ponad to co regulują przepisy UE. Praktyki banków w innych sytuacjach, są różne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5532 PostWysłany: 04 Kwi 2020 12:32 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 325
niebieski
Ja na zwrot niesłusznie pobranych środków (2 razy odrzucona transakcja w biletomacie w Toronto, ale karty zeszło) czekałem ok. miesiąca. A druga sprawa: teraz usilnie chcą ode mnie skan dowodu i moje zdjęcie. Zrobiliście to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5533 PostWysłany: 04 Kwi 2020 12:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Jasne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacik76 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5534 PostWysłany: 04 Kwi 2020 13:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacik76 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5535 PostWysłany: 04 Kwi 2020 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Kwi 2020
Posty: 6
Czy posiadając kartę Revolut można zostać obciążonym pomimo niskiego salda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5536 PostWysłany: 04 Kwi 2020 23:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Rozwiń pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5537 PostWysłany: 04 Kwi 2020 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Można
marines27 napisał(a):
Czy posiadając kartę Revolut można zostać obciążonym pomimo niskiego salda?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5538 PostWysłany: 05 Kwi 2020 01:33 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
o prosze to wychodzi na to, ze mozna miec debet na revolucie ? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5539 PostWysłany: 05 Kwi 2020 09:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Yup, były I u nas na forum takie przypadki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5540 PostWysłany: 05 Kwi 2020 10:09 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
-- 05 Kwi 2020 10:08 --

W tym temacie były takie przypadki

Wystarczy w przeszukaj temat wpisać słowo debet

Revo ładnie poprosi o doładowanie konta w przeciągu 7 dni

-- 05 Kwi 2020 10:09 --

marines27 napisał(a):
Czy posiadając kartę Revolut można zostać obciążonym pomimo niskiego salda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group