Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi Citi Handlowy jest obciążone prowizją 8%, min 10zł!

Lista darmowych bankomatów na świecie: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0

Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

[ 5782 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 290  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#5501 PostWysłany: 28 Mar 2020 17:01 

ume napisał(a):
One dalej istnieją i są powiązane z kontem, tylko ich nie widać w apce. Czyli zarówno zwrot zostanie zaksięgowany, jak i niespodziewane obciążenie...

Sam ponownie nie mogę jej użyć, próbowałem drugi raz i mam:

'Przepraszamy, wydawca Twojej karty odmówił realizacji tej transakcji. Aby wyjaśnić przyczynę odmowy, skontaktuj się ze swoim bankiem.
Spróbuj jeszcze raz, wybierając inną metodę płatności.'

Nie wiem jak w przypadku oszusta który zrobi card not present i nabije dane na terminal - przejdzie czy nie.
 Relacje PM off  

#5502 PostWysłany: 28 Mar 2020 17:33 
Moderator działu

@mikam
Karta jest nadal powiązana, ale już nieaktywna, więc autoryzacja nie przejdzie jak w Twoim przypadku. Ale tylko autoryzacja, bo jeśli przyjdzie rozliczenie to kasę ściągną. Ktoś już pisał niedawno o przypadku, gdy rozliczono mu po czasie transakcję i miał debet na koncie (nie chodziło co prawda o wirtualkę, ale działanie jest takie samo).
 Relacje PM off  

#5503 PostWysłany: 29 Mar 2020 17:15 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
ume napisał(a):
lotuss4 napisał(a):
a co ze zwrotami na jednorazowe karty wirtualne...??

One dalej istnieją i są powiązane z kontem, tylko ich nie widać w apce. Czyli zarówno zwrot zostanie zaksięgowany, jak i niespodziewane obciążenie...

Zastanawiam sie nad sensem tych kart jednorazowych, skoro pozniej moga zostac dodatkowo (niespodziewanie) obciazone. ;)
Nazwa virtualna wystarczy, niepotrzebny dodatek, ze niby "jednorazowa".

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.

Ostatnio edytowany przez cccc, 29 Mar 2020 20:48, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#5504 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:55 
Moderator działu

Sens jest głównie... psychologiczny. Większość ludzi, gdy czegoś nie widzą to myślą, że tego nie ma.

Odpowiednikiem karty wirtualnej jest debetówka do pustego bankowego konta, albo nawet nie pustego, tylko blokowana ręcznie po użyciu (odradzam Aliora) lub z zerowanymi ręcznie dziennymi limitami. Jedno, drugie i trzecie uniemożliwia tylko autoryzację, ale nie obciążenie lub uznanie.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#5505 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:04 

Faktycznie, są obciążalne.
Przykład netflixa na jednorazówce:
https://www.reddit.com/r/Revolut/commen ... r_a_month/

Pewnie tak samo pójdzie transakcja POS Offline.
Czyli jak sklep zgubi dane to transakcja w sieci nie wyjdzie, ale ręczne nabicie na terminalu offline zapewne tak.
 Relacje PM off  

#5506 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:11 
Awatar użytkownika

platynowy
Wyglada, ze Revolut robi uzytkownikow w banie i nalezy uwazac. ;)

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off  

#5507 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:15 

platynowy
@cccc
Co masz na myśli?

#5508 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:22 
Awatar użytkownika

platynowy
@boots #5522

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
 Relacje PM off  

#5509 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:27 

platynowy
Przecież wszystko jest prawidłowo. Ktoś zawarł umowę w okresie ważności karty, gwarantując nią przyszłe płatności, więc umowa obowiązuje pomimo likwidacji karty.
Zeus lubi ten post.

#5510 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:57 
Awatar użytkownika

platynowy
Tak jak wczesniej napisalem, karty Revolut niby "jednorazowe" nie sa wcale jednorazowe, skoro po skasowaniu pozniej zostaja obciazane. ;)
Bardziej pasuje tylko "virtualna" albo "virtualna wielorazowa", gdyz nazwa "jednorazowa" to mydlenie oczu.
Btw karta virtualna mozna placic wiele razy i rowniez kloci sie z nazwa "jednorazowa".
Zaznaczam, ze nie chodzi mi o sama subskrypcje.

Z Kiruny na Socotrę
Goryle

Ostatnio edytowany przez cccc, 29 Mar 2020 21:19, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#5511 PostWysłany: 29 Mar 2020 21:04 

platynowy
bo to nie byla jednorazowa platnosc za tylko 1-miesieczny dostep, tylko platnosc za comiesieczna subskrypcje. w czasie zakladania subskrypcji, karta byla wazna
 Relacje PM off  

#5512 PostWysłany: 29 Mar 2020 21:07 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Było już na forum pisane, że subskrypcje rządzą się innymi prawami i revolut nie ma tu nic do tego, bo tak samo będzie z kartami innych wystawców.
Gdy ktoś będzie chciał dokonać transakcji po skasowaniu karty, nie dojdzie ona do skutku. Lecz gdy ważną kartą zacznie się subskrypcję, to po skasowaniu karty nadal będą obciążenia. Z tego co pamiętam, to tak wymyślił Mastercard.
 Relacje PM off  

#5513 PostWysłany: 29 Mar 2020 21:56 
Moderator działu

cccc napisał(a):
@boots #5522

Karty działają tak na całym świecie. Revolut tu nikogo nie oszukuje, nie informuje też nigdzie, że ta karta gwarantuje ochronę pieniędzy (gwarantuje jedynie ochronę przed niechcianą autoryzacją).

I wcale nie chodzi tylko o oszustwa. Częściej zdarzają się błędy, że płatność nie zostaje rozliczona na czas i blokada jest zwalniana (czyli z punktu widzenia właściciela konta, pieniądze niejako do niego wracają), a po pewnym czasie jednak przychodzi rozliczenie i ma miejsce obciążenie konta. Miałem kiedyś do czynienia z aż półroczną zwłoką w rozliczeniu. Podobnie bywa z transakcjami off-line.

skrzat napisał(a):
Było już na forum pisane, że subskrypcje rządzą się innymi prawami i revolut nie ma tu nic do tego, bo tak samo będzie z kartami innych wystawców.

Te prawa już od jakiegoś czasu mają się uprościć do takich, że od strony wystawcy karty będzie można podejrzeć i anulować wszystkie subskrypcje. Czytałem o tym już dawno, ponad rok temu taki podgląd obiecywało Curve, ale nadal jest to pieśń przyszłości...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.

#5514 PostWysłany: 03 Kwi 2020 13:42 

a czy ktoś robił chargeback na revoluta ? i jak to wygląda w praktyce, trzeba zgłosić na czacie ?, mam obiecany zwrot za odwołane loty w ota, ale czas oczekiwania 1-2 miesiące i chciałbym przyspieszyć tą operację
 Relacje PM off  

#5515 PostWysłany: 03 Kwi 2020 13:54 
Awatar użytkownika

Loty: 211
Kilometry: 432 570
złoty
Skoro pośrednik obiecał zwrócić pieniądze, to dlaczego chcesz robić chargebacka?
Zeus lubi ten post.

#5516 PostWysłany: 03 Kwi 2020 14:01 
Awatar użytkownika

Loty: 131
Kilometry: 195 929
niebieski
@dziamu Tak, musisz na czacie się odezwać. Wpisujesz "Live agent" i czekasz na konsultanta, któremu wskazujesz, o którą transakcję chodzi. Potem on podsyła Ci linka z formularzem, który musisz wypełnić.

Nie wiem czy to standard, ale jak ostatnio zgłaszałem chargeback (zrezygnowałem z wypłaty gotówki z bankomatu w Stambule, gdy zobaczyłem kwotę prowizji, a pieniądze z karty i tak zeszły), to Revolut sam oddał mi pieniądze z zastrzeżeniem, że jeśli sprawa zostanie wobec mnie negatywnie rozpatrzona, to mi je z powrotem odbiorą.
dziamu lubi ten post.

#5517 PostWysłany: 03 Kwi 2020 14:21 
Moderator działu

Od pewnego czasu to standard w całej UE.
 Relacje PM off  

#5518 PostWysłany: 03 Kwi 2020 14:49 

Loty: 104
Kilometry: 226 836
platynowy
@dziamu: skoro OTA obeicuje Ci zwrot znaczy sprawę załatwiło pozytywnie. Trzeba czekać. Nie ma podstaw do chargeback!
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#5519 PostWysłany: 03 Kwi 2020 15:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 387
Kilometry: 500 259
Powinni chyba zakazać słowa chargeback na forum...
 Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.

#5520 PostWysłany: 03 Kwi 2020 15:02 

Loty: 104
Kilometry: 226 836
platynowy
@zeus: dla niektórych to remedium na wszystko ;-) a czasem było że i na własną niefrasobliwość.
 Relacje PM off  

[ 5782 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 290  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], DotNetDotCom.org [Bot] oraz 6 gości