Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#5481 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:02 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1880
HON fly4free
Wszystko jest kwestią skali działania. W innych punktach możesz przeczytać o zakazie przepuszczania pieniędzy CC-> przelew itd. Jeżeli tych możliwości nie nadużywasz (wiem, słowo "nadużywasz" powinno być sprecyzowane, a nie uznaniowe), to Revolut ci niczego nie zamknie. Jeśli masowo kupujesz i sprzedajesz waluty, w tym te "dziwne", to na pewno nie robisz tego dla własnych celów, tylko wykonujesz spekulację. Myślę, że dobrze wiesz o co chodzi ;) I tak jest w wielu innych rodzajach usług/promocji, w których po przekroczeniu jakiejś granicy zaczyna się nadużycie lub wręcz oszustwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
 Temat postu: Re: Revolut
#5482 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:19 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
man4business napisał(a):
Jeśli masowo kupujesz i sprzedajesz waluty, w tym te "dziwne", to na pewno nie robisz tego dla własnych celów, tylko wykonujesz spekulację

Że niby szary pojedynczy człowieczek jest w stanie spekulować na krypto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5483 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:24 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1880
HON fly4free
Nie pisałem o kryptowalutach, tylko o walutach w ogóle. Zresztą, nie wiem jakimi walutami handlował przedpiśca, któremu zamknięto konto, ale rozumiem, że niektórzy mają zakusy zarobienia na "zwykłych walutach" w obliczu dużych fluktuacji kursów. Revolut w swoim regulaminie zabrania takich operacji, więc chodzi tylko o świadomość takiego zapisu (w żadnym wypadku nikogo nie "umoralniam", jest możliwość, można próbować). Każdy zrobi co będzie uważał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5484 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Na kryptowalutach każda operacja to spekulacja.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5485 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
man4business napisał(a):
Nie pisałem o kryptowalutach, tylko o walutach w ogóle. Zresztą, nie wiem jakimi walutami handlował przedpiśca, któremu zamknięto konto, ale rozumiem, że niektórzy mają zakusy zarobienia na "zwykłych walutach" w obliczu dużych fluktuacji kursów. Revolut w swoim regulaminie zabrania takich operacji, więc chodzi tylko o świadomość takiego zapisu (w żadnym wypadku nikogo nie "umoralniam", jest możliwość, można próbować). Każdy zrobi co będzie uważał.


Tylko to trochę bez sensu działanie skoro jednocześnie w apce umożliwiają szereg innych możliwości "inwestycyjnych" (giełda, krypto, złoto).

Jak ktoś chce się bezpiecznie bawić na Revolucie w waluty to najsensowniej jest u nich ją kupić (bo mają względnie najlepsze kursy), a potem od razu przetransferować np. do Aliora i już tam sprzedać (przeważnie ok. 1 gr gorszy kurs, ale przynajmniej kasa bezpieczna).
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5486 PostWysłany: 26 Mar 2020 15:31 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
No to bardziej mówicie o daytradingu, bo do spekulacji (czyli wpływania na kursy) potrzeba setek milionów dolarów.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5487 PostWysłany: 26 Mar 2020 15:37 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1880
HON fly4free
Naprawdę uważasz, że ktoś (zwłaszcza tu na forum) przewala setki milionów dolarów przez Revoluta, wszystko jedno w jakim celu?... czy chodzi ci o jakieś purystyczne uwagi językowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5488 PostWysłany: 26 Mar 2020 16:28 

Rejestracja: 28 Paź 2014
Posty: 5
Witam!

Ktoś ma jakąś wiedzę jak przelać pieniądze z Revoluta na konto izraelskie? Próbuje dodać odbiorcę i mimo, że mam dobry Iban cały czas wywala mi "IBAN invalid"... ktoś spotkał się z taką sytuacją? wiecie coś na temat prowizji przy takim przelewie (który nie jest SEPA)?

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5489 PostWysłany: 26 Mar 2020 19:59 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
man4business napisał(a):
Naprawdę uważasz, że ktoś (zwłaszcza tu na forum) przewala setki milionów dolarów przez Revoluta, wszystko jedno w jakim celu?... czy chodzi ci o jakieś purystyczne uwagi językowe?

Nie chodziło o "puryzm" tylko zrozumienie co ktoś ma faktycznie na myśli używając wyrazu o konkretnym (jak sam słusznie zauważasz tutaj totalnie nieprzystającym) znaczeniu, ergo jaka działalność boli Revoluta i grozi banem.

@Roberto Baggio
zacznij od sprawdzenia IBAN-u:
https://transferwise.com/pl/iban/checker
https://www.santander.pl/przydatne-info ... lator-iban

oraz kodu SWIFT:
https://www2.swift.com/bsl/index.faces

Ceny w przybliżeniu znajdziesz na stronie Revoluta:
https://www.revolut.com/pl-PL/help/prze ... -przelewow

W razie pytań odezwij się na PW spróbuję jakoś pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5490 PostWysłany: 26 Mar 2020 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Roberto Baggio napisał(a):
Witam!

Ktoś ma jakąś wiedzę jak przelać pieniądze z Revoluta na konto izraelskie? Próbuje dodać odbiorcę i mimo, że mam dobry Iban cały czas wywala mi "IBAN invalid"... ktoś spotkał się z taką sytuacją? wiecie coś na temat prowizji przy takim przelewie (który nie jest SEPA)?

Z góry dziękuje za odpowiedzi


Mialem podobny problem, o dziwo z kontem w GB, support nie potrafil pomoc i musialem poszukac innego rozwiazania.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5491 PostWysłany: 27 Mar 2020 15:40 

Rejestracja: 20 Mar 2020
Posty: 54
https://www.pepper.pl/promocje/revolut-darmowa-wirtualna-karta-jednorazowa-wiadomosc-e-mail-246790

W skrócie - darmowa karta jednorazowa, bez potrzeby posiadania konta premium.
Ja co prawda. nie dostałem żadnego maila, ale sprawdziłem w apce i faktycznie zakładając nową kartę wirtualną, dostałem tą jednorazową.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5492 PostWysłany: 27 Mar 2020 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
U mnie niestety bez planu premium nie chce puścić dalej.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5493 PostWysłany: 27 Mar 2020 16:16 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 48
Zbanowany
O i to w dodatku dla odmiany Mastercard. Bardzo fajna sprawa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5494 PostWysłany: 27 Mar 2020 16:17 

Rejestracja: 20 Mar 2020
Posty: 54
@Tomo14 - ja miałem w apce fizyczną kartę i wirtualną (tą normalną, darmową). Dodałem kolejną wirtualną i pojawiła się właśnie ta jednorazowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5495 PostWysłany: 27 Mar 2020 17:53 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
a co ze zwrotami na jednorazowe karty wirtualne...??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5496 PostWysłany: 27 Mar 2020 18:06 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 36
Normalnie wracają.
Pamiętajcie, że te jednorazówki mają limit 5 dziennie i leci blokada na generowanie/używanie kolejnych.


Ostatnio edytowany przez mikam, 27 Mar 2020 18:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5497 PostWysłany: 27 Mar 2020 18:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22489
Normalnie, jak normalna kartą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5498 PostWysłany: 27 Mar 2020 19:54 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
lotuss4 napisał(a):
a co ze zwrotami na jednorazowe karty wirtualne...??


One dalej istnieją i są powiązane z kontem, tylko ich nie widać w apce. Czyli zarówno zwrot zostanie zaksięgowany, jak i niespodziewane obciążenie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5499 PostWysłany: 27 Mar 2020 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1884
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
ciekawa sprawa z tymi jednorazowymi kartami. Tez sie u mnie pojawila ta mozliwosc za darmo i od razu przetestowalem na aliexpress. Zadzialalo to fajnie ale jak tylko wprowadzilem numer karty to zostalem poproszony o podanie brazylijskiego numeru identyfikacji podatkowej CPF. Na szczescie sa dostepne generatory takich numerow...
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5500 PostWysłany: 28 Mar 2020 11:34 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
kupowałem wczoraj na aliexpress kartą jednorazową i nic nie wołało ...żadnych numerów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group