Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 26 Cze 2018 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1545
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
Ze niby Langkawi to rajska wyspa? Gdzie, w ktorym miejscu? Brud, syf I tlumy ludzi. poza tanim alkoholem I papierosami nie ma tam absolutnie nic naprawde ciekaweogo. Ot takie lokalne wladyslawowo

W CH poza polami herbcianymi tez nie ma w zasadzie nic wartego uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#102 PostWysłany: 26 Cze 2018 14:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Ze niby Langkawi to rajska wyspa? Gdzie, w ktorym miejscu?

W reklamach i przewodnikach ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 28 Cze 2018 08:42 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Moim zdaniem Bali jest nudne... Ok, zależy co, kto lubi, można poświęcić na nie kilka dni, ale 8-9 dni to raczej przesada, ja na Twoim miejscu z Denpasar poleciałbym do Labuan Bajo tam zaliczył Komodo National Park. Moim zdaniem bije na łeb całe Bali, ale niestety wyprawa tam podniesie koszt podróży znacznie. Na Komodo, Padar, Rince musisz liczyć co najmniej 3-4 dni, 1 dzień - przylot, 2 -dzień rejs, 3 dzień rejs, 4 dzień powrót.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 26 Lis 2018 04:45 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
Czy orientuje sie ktos z Was gdzie w drugiej polowie grudnia w Tajlandii bedzie znosnie pod wzgledem turystow? Wiem ze okres swiateczno-noworoczny jest kiepskim terminem zeby zwiedzac Tajlandie, ale nie bardzo mamy inna opcje i teraz sie zastanawiamy jak to ogarnac :|
Przylatujemy do Bangkoku 20.12
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 06 Cze 2019 09:55 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 36
Drodzy Forumowicze,

Już raz pomogliście - przy wyborze i planowaniu Tajlandii (Bangkok, Ayutthaia, Phuket, Krabi), wyjazd był cudowny, teraz szukam kolejnego miejsca na wypad ze znajomymi do Azji.
Możliwe terminy wyjazdu: II połowa października do końca listopada oraz ewentualnie, ale mniej chętnie, I kwartał 2020 - czas trwania +/- dwa tygodnie.
Interesuje nas przede wszystkim aktywny wypoczynek, piękne okoliczności przyrody oraz cudownie pyszne jedzenie. Chcielibyśmy pierwszy raz spróbować snorkowania i 2 dni leżenia na rajskiej plaży po intensywnym czasie też będzie zbawienne. Duże miasta nas nie kręcą ale oczywiście jeżeli są ciekawe to np. jeden dzień chętnie po nim pobiegamy. Dodatkowym, bardzo istotnym kryterium jest też oczywiście budżet - mimo, że studia już ukończone to budżety pozostają wciąż okrojone - 16 dni w Tajlandii udało nam się ogarnąć z lotami z WAW za 4k/os i tutaj też fajnie jakby wydatki były na zbliżonym poziomie.
Po przejrzeniu wątków na forum biorę pod uwagę jeden z następujących krajów: Malezja/ Indonezja/ Filipiny/ Sri Lanka. Wiem, że wiele osób poleca Indie ale relacje mnie nie przekonują.. Obawiam się tylko, że w przypadku Indonezji czy Filipin konieczne będą kilkukrotne loty a chcielibyśmy się zamknąć w max 1 wewnętrznym locie, bo trochę szkoda czasu i budżet też ucierpi.
Czy tacy doświadczeni podróżnicy podpowiedzą nam coś, co pozwoli obrać kierunek i zacząć planować bardziej konkretnie? Za każdą radę będę wdzięczna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 06 Cze 2019 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
@Sonia6 z całego serca polecam Sri Lankę, dość tanie loty, na miejscu jedzenie w lokalnych knajpach tańsze niż w Tajlandii, jest co zobaczyć, bardzo tania komunikacja (pociąg, autobus). Troszkę gorzej z tymi rajskimi plażami , ale myślę że to też da się ogarnąć :) Moja relacja tu https://juggler5.fly4free.pl/blog/3959/ ... tu/?page=2 niestety w trakcie pisania, jakoś brak czasu :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
Sonia6 lubi ten post.
Sonia6 uważa post za pomocny.
 
      
#107 PostWysłany: 06 Cze 2019 10:06 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 36
@juggler5 dzięki, już zabieram się wnikliwą lekturę :)

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat bezpieczeństwa na Sri Lance w świetle ostatnich wydarzeń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 06 Cze 2019 11:19 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Też polecam Sri Lankę pod względem zwiedzania. Na plaże bym tam bardzo nie liczył - raczej nędzne były, a na snorkling tym bardziej. Ale z resztą jest w czym przebierać: zabytki po 2 tys. lat, a przyroda niczego sobie. W świetle ostatnich wydarzeń bezpieczeństwo pewnie oceniane jest niżej, ale w świetle ostatnich kilku lat, jak ktoś się boi zamachu to i po Europie nie powinien jeździć, a latać tym bardziej, bo mu jeszcze MAX spadnie. Nawet w krajach o największej liczbie zamachów szansa na zejście w wypadku komunikacyjnym jest wielokrotnie wyższa niż w zamachu, a jednak ludzie wychodzą na ulice. Za to jest szansa, że przez spadek odwiedzających ceny spadną na miejscu, bo ceny lotów nadal się trzymają.
Rozwiązanie alternatywne bez tego typu obiekcji - Wietnam. Państwo milicyjne, jak to w socjalizmie. Pilnują na każdym rogu, a o żadnych zamachach nie słyszałem. Ceny rewelacja - pokój w 3* hotelu za jakieś 25-30$, jedzenie tanie, a uliczne za grosze. Podróżowanie po kraju tanie nie tylko autobusami - za loty wewnętrzne VietJet lub Bamboo zapłacisz jakieś 20-30$. Zabytki mają, przyrodę też, ale z plażami gorzej. Choć da się jakieś ładne znaleźć w pobliżu Mui Ne i podobno na Phu Qouc, ale tam nie dotarłem. Jakby co, to zapraszam do mojej relacji z Wietnamu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sonia6 lubi ten post.
Sonia6 uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 06 Cze 2019 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
@Sonia6 weź tylko pod uwagę, że na Sri Lankę trudniej dolecieć w cenie lotów do krajów Azji Płd-Wsch, a z tego co mówisz liczysz skrupulatnie budżet wycieczkowy.
Oczywiście istnieje tańsza opcja lotów z Kijowa albo Mediolanu, ale trzeba też trafić z dolotami.

To samo z Indonezją i Filipinami. Trochę trzeba się nakombinować, aby trafić tam w przystępnej cenie.

Na Twoim miejscu wybrałbym Malezję. Tam również nie musicie ograniczać się z lotami wewnętrznymi, bo kosztują grosze. Spełnia również prawie wszystkie Twoje kryteria co do aktywnego wypoczynku, zwiedzania i przyrody. Gorzej z plażami, ale oczywiście, że również są. Najtaniej z PL w wybranym okresie dolecisz do Singapuru, który posłużyć może jako Twoja baza wypadowa oraz kolejny przystanek/ zaliczony kraj na Waszej trasie.

PS. zwrócę Ci również uwagę, że przycisk "pomógł" oraz "lubię", z których nie korzystasz służą jako wyrażenie podziękowania na forum.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
Sonia6 lubi ten post.
Sonia6 uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 06 Cze 2019 11:49 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Jak @radionx z tym, ze w Wietnamie plaże są bardzo przyjemne, zwłaszcza, gdy ktoś lubi duze fale. Od Da Nang po południowy Wietnam. Z państwem policyjnym bym nie przesadzał, więcej policji widzę na polskich ulicach, a prawdziwe polowanie na zmotoryzowanych (turystów) odbywa się w monarchii Indonezji, a nie socjalistycznym Wietnamie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Sonia6 lubi ten post.
Sonia6 uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 06 Cze 2019 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
@Sonia6 w mojej subiektywnej ocenie Sri Lanka wygrywa. Byłem w połowie maja tego roku. W kwestiach bezpieczeństwa nie czułem żadnego zagrożenia. Dużo wojska i policji na ulicach.
Jest bardzo tanio. Transport, żywność i znosne noclegi kosztują grosze.
Bogactwo przyrody i zabytków przeogromne (akurat wstępy do zabytków są drogie). Byliśmy tylko 8 dni i bardzo żałuję, że tak krótko. Chętnie kiedyś tam wrócę.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Sonia6 uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 06 Cze 2019 12:07 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 36
wasil10 napisał(a):

PS. zwrócę Ci również uwagę, że przycisk "pomógł" oraz "lubię", z których nie korzystasz służą jako wyrażenie podziękowania na forum.

Już się poprawiam i nie zaśmiecam forum!

Sri Lanka kusi, już przy poprzednim wyborze, gdzie ostatecznie padło na Tajlandię jako względnie najłatwiejszy kraj dla początkujących, braliśmy ją pod uwagę. Zobaczymy jak trafimy z okazjami lotniczymi - dobrze, że nikt w Was nie odradza żadnego ze wstępnie wybranych miejsc :)

W kwestiach bezpieczeństwa oczywiście zgodzę się, że również w Europie zagrożenie jest obecne a jak coś ma się stać to stanie się nawet we własnym domu.
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
#113 PostWysłany: 06 Cze 2019 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Jak ktoś wyżej pisał, patrz na loty z Kijowa na SL my płaciliśmy ok 1600 zł za Qatar'a, plus dolot UIA z kilku polskich lotnisk.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 06 Cze 2019 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
To ja pisałem.
Ostatnio Turek wrzucił loty z Kijowa po 1150 ;). Teraz da się wyłapać po 1600. Dolot niekonieczne UIA jeżeli mieszkasz gdzie indziej niż WAW lub KRK.

Jest też opcja z Mediolanu liniami z Kuwejtu.

Wszystko jednak zależy od cen dolotu i tego, czy komuś zależy na czasie. Jeżeli chce mieć spokój i nie bawić się w doloty itp., to warto dać te 1900-2000 z PL i tyle.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 06 Cze 2019 13:07 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 36
My z Poznania, więc teoretycznie wszędzie w miarę blisko - zawsze trzeba dojechać, bo Ławica to po prostu Ławica.

Czy z Waszego doświadczenia warto kupić w ciemno najpierw okazyjny lot z innego kraju (tak jak piszecie np. Kijów/Mediolan) a potem polować na doloty czy lepiej wszystko za jednym razem ale pewnie nie w tak super cenie? Przyznam, że nie mam żyłki hazardzistki i nawet zakupy przez OTA a nie bezpośrednio to dla mnie mała nerwówka (wiem, nie jestem jeszcze prawdziwą łowczynią okazji podróżniczych ale pracuję nad tym ;)). /mam nadzieję, że pytanie nie kwalifikuje się na off-top/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 06 Cze 2019 13:13 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Teraz kup loty, jak trafi się okazja, a dolotami zajmij się na 2-3 miesiące przed lotem, choć warto sprawdzać, bo wczesniej się moze coś trafić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sonia6 uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 06 Cze 2019 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
-- 06 Cze 2019 13:14 --

Zdecydowanie najpierw lot główny, a dopiero potem doloty.
Główne to z reguły 70-90% ceny całości i jak już je klepniesz, to możesz czatować na doloty, które nawet przy lekkich wzrostach cen nie powinny mieć dużego znaczenia.
Przy lotach na Ukrainę masz opcję dolotu z całej Polski. Także w najgorszym wypadku jak podrożeje Ci Poznań, to dojedziesz do innych miast, z których dolecisz do Kijowa.
Poza tym low costy potrafią często zmieniać rozkład, więc też nie ma co bookować ich zbyt wcześnie.
To tak na szybko, bo faktycznie robi się mały off topic.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
Sonia6 uważa post za pomocny.
 
      
#118 PostWysłany: 06 Cze 2019 16:54 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
-- 06 Cze 2019 16:45 --

@jacek96 z tymi plażami to widziałem tylko te w okolicach Mui Ne i w samym Mui Ne, w Hoi An i po drodze z Hoi An do Da Nang. Były piaszczyste i ogólnie uszły, ale z plażami w Tajlandii, Meksyku czy Dominikanie to nie mają się nawet co równać. W Tajlandii do tego w wielu miejscach było naprawdę co oglądać pod wodą, a Wietnamie nie bardzo. Jednak i tak polecałbym ten Wietnam. Jeżeli chodzi o państwo policyjne, to chodziło mi raczej o te budki na rogach ulic, gdzie siedzą milicjanci, czy silnie patrolowane okolice mauzoleum wujka Ho lub ambasad. Na drodze nie widziałem żadnych patroli, ale czego mogą się czepiać jak tak żadne zasady ruchu nie obowiązują :D Za to miło jest z cenami przelotu poruszanymi powyżej. Z Qatarem bywa po 1800, z chińczykiem nawet po 1600 zł, a czarterowe lasty widziałem i po 1200, 1300 zł (ale to już trzeba przyfarcić). Bez kombinowania ze składakami i dolotami (choć trzeba dołożyć cenę wizy). Z pozostałych krajów jedynie do Malezji są szanse na dostanie się w podobnej cenie (ostatnio chyba Condor miał coś poniżej 1700 zł).

-- 06 Cze 2019 16:54 --

Dodatkowy plusik - bez większych dopłat składasz OJ do Hanoi a powrót z Sajgonu lub odwrotnie i w 2 tygodnie pokonujesz sobie spokojnie cały kraj zwiedzając wszystko po drodze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
Sonia6 uważa post za pomocny.
 
      
#119 PostWysłany: 16 Lip 2019 11:00 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 36
Trochę czasu minęło, zdecydowaliśmy się na 2 tygodnie na Sri Lance. Lot QA bilety za 2k/ os., czyli akceptowalny budżet z łatwym wylotem bez kombinowania z czasochłonnymi dolotami.
Przenoszę się na część forum dedykowaną Sri Lance ale chciałam podziękować za podpowiedzi i przekazać, że Wasza pomoc nie idzie na marne! /Jeżeli to jednak spam to prośba o usunięcie :)/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 21 Wrz 2019 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2519
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Mam kupione na przełom stycznia/lutego bilety Flydubai i Cebu Pacific:

20.01 Kraków-Dubaj
21.01 Dubaj-Manila
22.01 Manila-Puerto Princessa
..........brak jednego odcinka..........
27.01 Manila-Tacloban
31.01 Tacloban-Manila
31.01 Manila-Cebu
04.02 Cebu-Manila
Manila-Dubaj
05.02 Dubaj-Kraków

Wiem, że tracę czas latając jednego dnia dwoma lotami przez Manilę ale wtedy te bilety były tanie i kupiłem je :mrgreen:

Co radzicie odnośnie brakującego odcinka, czekać na obniżkę i dokupić najprościej PPS-MNL, czy też np. przemieścić się na północ i lecieć z lotniska El Nido do Manili?

Jeśli ktoś ma do polecenia jakieś miejscówki, będę wdzięczny :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group