Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Sie 2015 21:36 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Jeśli nie opuszczasz strefy tranzytowej lotniska, to nie musisz mieć wizy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
katarzynka909 uważa post za pomocny.
 
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#42 PostWysłany: 15 Lut 2017 15:24 

Rejestracja: 15 Lut 2017
Posty: 1
Hej !
Mam takie pytanie. Za miesiąc jadę do Malezji z dwoma przesiadkami w Indiach. Wygląda to tak , pierwszy lot to Brussel Airlines -Bruksela do Mumbaj, następnie lot do Kochin z Goair , skąd mam lot do Kuala Lumpur z Airasią . Orientujecie się czy w tym przypadku potrzebuje wizy do Indii ?
Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Lut 2017 16:47 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Moim zdaniem tak (choc tego nie przerabialem osobiscie). Na pewno nie nadasz bagazu na lot wewnatrz Indii, bedziesz go musial odebrac na pierwszym lotnisku w Indiach i nadac ponownie. Ale i z podrecznym to nie moze sie udac, bedzie kontrola paszportowa przed lotem wewnatrz Indii.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 15 Lut 2017 16:50 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Na pewno będzie kontrola paszportowa i w tym momencie dla pogranicznika lecisz do Kochin, a nie do KL, wiec watpię, byś mógł bez wizy po Indiach sobie latać.
W ogole z takim biletem, mogą juz Cie nie wpuścić do pierwszego samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 15 Lut 2017 17:45 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
mjadamska napisał(a):
. Orientujecie się czy w tym przypadku potrzebuje wizy do Indii ?

W Twoim przypadku wiza jest konieczna.Lecisz do Indii i nie szkodzi,że potem lecisz dalej .To nie jest lot na jednym bilecie i opuszczasz strefę tranzytową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 15 Lut 2017 17:59 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
w ogole nie wylecisz do Indi. w Brukseli zapytaja Cie o wize
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Mar 2018 18:52 

Rejestracja: 28 Mar 2018
Posty: 1
Witam lecę do Kuala Lumpur przez Delhi, gdzie mam przerwę na 2 dni. Rozumiem że potrzebuję wizę ale pytanie mam czy wystarczy tańsza wiza tranzytowa czy musze wyrobić wizę turystyczną? Mam zamiar zobaczyć Taj Mahal przy okazji przerwy w lotach jeśli ma to jakieś znaczenie. Wiem ,ze turystyczna była by gwarantem na 100% jednak moge zaoszczędzić kupując tylko tranzytową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Mar 2018 18:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
https://boi.gov.in/content/transit-visa

Wszystko zależy od ich widzi misie. Niby maks 3 dni, ale mogą ci dać nawet do 1 dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 28 Mar 2018 21:43 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Oszczędność jest żadna, bo tranzytową trzeba wyrabiać w ambasadzie i kosztuje w sumie 170 zł (https://www.blsindiavisa-poland.com/visafees.php), a turystyczną wyrabiasz za 50 USD przez internet: https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 27 Lip 2018 23:32 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
meczko napisał(a):
Oszczędność jest żadna, bo tranzytową trzeba wyrabiać w ambasadzie i kosztuje w sumie 170 zł (https://www.blsindiavisa-poland.com/visafees.php), a turystyczną wyrabiasz za 50 USD przez internet: https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

wiza turystyczna kosztuje 80 USD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 14 Wrz 2018 10:35 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Hej. Czy potrzebuję wizy?
Dwa osobne bilety :
TLV -DEL i DEL -DPS kupowane za mile w *A
Ten sam terminal i bagaz tylko podreczny.
Przylot do Delhi 0.30 a odlot 3.30 ( 3h przerwy)
Mogę mieć problemy przy check in w TLV?



Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 29 Lis 2018 15:34 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Bardzo proszę o doradzenie:chce kupić bilet Dubaj-Male z krótką/3 godzinną/przesiadką w Indiach. Oczywiście na jednym bilecie , linie Indigo sprzedają takie. Czy w Dubaju będą chcieli wizę Indyjska zobaczyć przy wsiadaniu na pierwszy lot.
Czy wiza nie jest istotna bo miejscem docelowym są Malediwy.
Miał ktoś ostatnio lot z przesiadką w Indiach na 1 bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 29 Lis 2018 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
akot napisał(a):
Bardzo proszę o doradzenie:chce kupić bilet Dubaj-Male z krótką/3 godzinną/przesiadką w Indiach. Oczywiście na jednym bilecie , linie Indigo sprzedają takie. Czy w Dubaju będą chcieli wizę Indyjska zobaczyć przy wsiadaniu na pierwszy lot.

Jesli nie opuszczasz strefy tranzytowej lotniska w Indiach (do 24h) to nie potrzebujesz wizy. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 13 Mar 2019 02:33 

Rejestracja: 12 Mar 2019
Posty: 1
Cześć
Mam kupiony bilet Dubaj-Male z przesiadką w Kochi na jednej rezerwacji liniami Indigo. Początkowo miałem przesiadkę 2.5h lecz zamieniono godzinę wylotu z kochi i czas przesiadki skrócił się do 55min. Czy taki czas wystarczy na przesiadkę? Samolot ląduje i startuje z tego samego terminala nr 3.
W takim przypadku nie potrzebuje wizy? ponieważ linia nie jest w stanie jednoznaczne tego potwierdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 12 Sie 2019 17:29 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Mam nietypowe pytanie o przesiadkę. Przymierzam się do kupna biletu z Dubaju do Male, a najlepsza opcja to lot SpiceJetem przez Koczin (ok. 4 h przesiadki), tyle że na Kayaku pokazuje mi rezerwację na dwóch osobnych biletach. I w związku z tym zastanawiam się, czy w Dubaju nie będą mi robili problemów, jesli nie będę miał wizy indyjskiej. Wiem, że przy normalnych przesiadkach bez opuszczania tranzytu przez 24 godz. wiza nie jest wymagana, ale to jednak trochę inny przypadek...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 12 Sie 2019 22:29 

Rejestracja: 16 Lut 2019
Posty: 2
Loty: 122
Kilometry: 253 499
Lecę w listopadzie z LOT bezpośrednio z Warszawy do New Delhi. Na lotnisku w New Delhi przesiadam się na Nepal Airlines do Katmandu. Bilety są kupione osobno i będę musiała odebrać bagaż i ponownie go nadać. Przesiadka w jedną stronę trwa 6h w drugą ok. 3h. Czy będę potrzebować wizy indyjskiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 13 Sie 2019 18:12 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Musisz miec wize. Bez wizy nie wpuszcza cie do samolotu w Warszawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 13 Sie 2019 22:50 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Dokładnie jak wyżej

Cytuj:
As is the case with many countries, India also follows the Transit Without Visa (TWOV) rule for layovers not exceeding 24 hours as you will be routed through the airport's transit area without having to clear immigration. ... For every other scenario, yes, you officially do need a transit visa.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 21 Sie 2022 15:41 

Rejestracja: 10 Paź 2014
Posty: 30
Loty: 115
Kilometry: 240 794
Ja podobnie jak valie z tym że:
Lecę w październiku z LOT bezpośrednio z Warszawy do New Delhi. Na lotnisku w New Delhi przesiadam się na lot do Katmandu. Bilety są kupione osobno ale nie będę musiała odebrać bagażu (lece tylko z podręcznym). Przesiadka nie będzie trwała dłużej niż 10h Czy będę potrzebować wizy indyjskiej?
Lub alternatywnie: Nabywam wizę turystyczną, rozumiem że mogę na nią wjechać dwukrotnie, wiec przechodzę cały proces wizowo - kontrolny na lotnisku w New Delhi, po to tylko żeby za chwilę wejść na pokład samolotu do Nepalu, a w drodze z Nepalu do Indii, lądując w New Deli z tą samą wizą, mogę juz wybrać się na zwiedzanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 21 Sie 2022 16:12 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@marmar ja bym nie odważył się opcji 1 bez wizy. Jeżeli LO sprzedał ci bilet tylko do DEL, to LO odmówi ci wejścia na pokład w Warszawie niezależnie od tego że po przylocie w DEL prawdopodobnie bez problemu przesiądziesz się na lot do Nepalu nie przechodząc w ogóle przez granicę Indyjską.

Prawdopodobnie użyjesz wizy Indyjskiej tylko po to by "przekonać" LO żeby wpuścili cię na pokład. A granice Indyjska pierwszy raz faktycznie przekroczysz dopiero w drodze powrotnej z Nepalu ("zużywając" tylko jeden entry).

Edit: powyższe dotyczy sytuacji gdy DEL-KTM lecisz Air India. Jeżeli linie Nepalskie to nie jestem pewien czy mają transfer desk na airside.
Góra
 Profil Relacje PM off
marmar lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group