Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Lip 2014 23:13 

Rejestracja: 23 Maj 2014
Posty: 10
Cześć,

Czy ktoś z was ma doświadczenia w lataniu Jet airways. Kupiłem własnie bilety do Singapuru i dalej Airasia na Bali. Czy samoloty jet airways latają punktualnie ? Jaki jest komfort podróży ?

lecę do Brukseli Lotem a dopiero potem wsiadam w Jet airways. Mam tam strasznie krótka przesiadkę (50 minut) ale wszystkie 3 loty mam na 1 bilecie: Warszawa-Bruksela 50 min - Bombaj 1.50min - Singapur.

Czy te 50 minut w Brukseli wystarczy mi na przesiadkę ?
domyślam się że skoro sprzedaja na jednym bilecie to nie powinno być problemów. Chociaż trochę się zastanawiam bo wydaje mi się że będę musiał w Brukseli przejść dodatkowe "security check"

dodatkowo chciałem się upewnić czy na przesiadkę w Bombaju nie potrzebuje jakiejś wizy ? Przyszło mi to do głowy bo w USA nawet na przesiadkę wiza jest potrzebna.


Ostatnio edytowany przez krasnal 15 Lut 2017 17:43, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#22 PostWysłany: 05 Lip 2014 00:11 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 206
Loty: 64
Kilometry: 82 713
Popraw nazwę tematu, bo nie istnieje słowo viza.

#grammarnazi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Lip 2014 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Witaj,
Ja leciałem w kwietniu/maju 4 odcinki Jet Airways. Moim zdaniem to bardzo dobre linie. Nie było żadnych opóźnień, wszystko odbyło się sprawnie. Obsługa bardzo miła, smaczne jedzenie, duży wybór filmów. Teoretycznie powinieneś zdążyć-jeśli się nie uda linie gwarantują Ci inne połączenie-lub w przypadku dłuższego czasu wyczekiwania-posiłki plus ew hotel.
Jeśli jesteś w Indiach tranzytem NIE POTRZEBUJESZ wizy. Jest ona wymagana przy opuszczeniu lotniska-już jest albo niebawem będzie on arrival-kupowalna przy wjeździe, bez wcześniejszych aplikacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 25 Sie 2014 20:37 

Rejestracja: 23 Maj 2014
Posty: 10
Cześć,

Jakiś czs temu kupiłem bilety Jet Airways do Singapuru (WAW-BRU-BOM-SIN). wszystkie 3 odcinki są na jednym bilecie w tym że pierwszy odcinek jest do Brukseli Lotem. Moje pytanie jest następujące. Gdzie mam się odprawić na lotnisku. Z tego co wiem JET nie ma swojego okienka na lotnisku (A może się mylę ? ) a LOT nie jest wystawca biletu. Online nie mogę się odprawić w Locie bo to nie oni wystawiali bilet a w Jet bo w śród "depature airports" nie ma warszawy :-)

Czy ktoś leciał JETem i miał bilet z warszawy ? doradźcie proszę.

Dodatkowo na stronie JET wyczytałem że odprawa kończy się 2 godziny przed odlotem (pewnie chodzi o Indie ale pewien nie jestem) choć nie wydaje mi się żeby mieli wpływ na to o której LOT ma skończyć odprawę na okęciu a w końcu to ich samolot :-)

Czekam na rady,

Z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Sie 2014 20:43 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
bloksztyl napisał(a):
Cześć,

Jakiś czs temu kupiłem bilety Jet Airways do Singapuru (WAW-BRU-BOM-SIN). wszystkie 3 odcinki są na jednym bilecie w tym że pierwszy odcinek jest do Brukseli Lotem. Moje pytanie jest następujące. Gdzie mam się odprawić na lotnisku. Z tego co wiem JET nie ma swojego okienka na lotnisku (A może się mylę ? ) a LOT nie jest wystawca biletu. Online nie mogę się odprawić w Locie bo to nie oni wystawiali bilet a w Jet bo w śród "depature airports" nie ma warszawy :-)

Czy ktoś leciał JETem i miał bilet z warszawy ? doradźcie proszę.

Dodatkowo na stronie JET wyczytałem że odprawa kończy się 2 godziny przed odlotem (pewnie chodzi o Indie ale pewien nie jestem) choć nie wydaje mi się żeby mieli wpływ na to o której LOT ma skończyć odprawę na okęciu a w końcu to ich samolot :-)

Czekam na rady,

Z góry dzięki


Co do zasady, odprawiasz się na stronie/przy stanowisku linii wykonującej lot, czyli przy stanowisku LO. Tam dadzą Ci wszystkie BPy. Ta zasada dotyczy też check-in online. Na rezerwacji powinieneś mieć numer oddzielny numer rezerwacji LO, który umożliwi odprawę online na tym odcinku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Sie 2014 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Nie leciałem nigdy z Jet, ale przy transferach w Indiach zdarza się bałagan. W moim przypadku (lot z Kingfisher Airlines) w Delhi na transfer desku i tak dowiedziałem się, że karty pokładowe na dalszy odcinek lotu są nieważne (które otrzymałem w Kathmandu) i wystawili mi nowe. Tak więc odprawiasz się w WAW, ale potem meldujesz się na transfer desku przy przesiadkach i tam już upewniają się, czy jest ok. Nawet jak nie będzie ok, to już oni tak zrobią, że będzie więc bez stresu.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Mar 2015 17:43 

Rejestracja: 02 Mar 2015
Posty: 5
Dzięki wyhaczonym tanio biletom na Goa planuję w lipcu podróż na Sri lankę, trasę ustaliłem taką :
Warszawa-Monachium-Mumbaj-Goa-Chennai-Colombo
Od początku lutego zaszły zmiany w procedurach wydawania wiz indyjskich, dlatego chciałbym uniknąć pozyskiwania wiz. Czy to możliwe? Miałbym dwa bilety i trasę ,którą można zrobić nie wychodząc z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Mar 2015 18:57 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Problem jest taki, ze jak masz to na roznych biletach to bedziesz musial wyjsc ze strefy tranzytowej i wtedy bedzie potrzebna wiza (tranzytowa?).


Bez wizy da sie obejsc jezeli:
-Layover time less than 24 hours as determined by scheduled arrival and departure times;
- With confirmed plane tickets to a third country;
- Staying in the specific Transit Area (means no clearing immigration, no re-checking your luggage).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Mar 2015 22:15 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Rozumiem, że jeden z biletów kończy się w Indiach, a drugi rozpoczyna w Indiach i kończy w Colombo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Mar 2015 15:21 

Rejestracja: 02 Mar 2015
Posty: 5
tak, stąd moja niepewność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Mar 2015 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Na osobnych biletach raczej nie obejdzie się bez wizy niestety, ale są jeszcze dwie opcje:

- lecieć tylko z podręczny, wtedy nie trzeba odbierać bagażu i nadawać go na nowo, często właśnie to jest największym problemem, bo trzeba przejść wcześniej przez odprawę paszportową
- chodzą słuchy, że ludziom udawało się np. w Delhi dogadać z obsługą lotniska by odebrali bagaż i dostarczyli go do strefy tranzytowej

O ile wiem, to wiza tranzytowa jest tak samo "upierdliwa" jak turystyczna.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Mar 2015 15:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Tak, ale on ma loty krajowe w Indiach. Raczej beż wizy transit nie przejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 04 Mar 2015 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Dodatkowo, kolejny lot masz krajowy wewnątrz Indii (oczywiście jak rozumiem z Goa nadajesz bagaż do Colombo), ale to też może nie ułatwiać sprawy.

@Zeus - wygląda na to, że się "wstrzeliliśmy w tym samym momencie", ja początkowo nie doczytałem, że kolejny jest krajowy.

Ja osobiście jednak nie leciałbym bez wizy indyjskiej, oczywiście w tym przypadku wielokrotnego wjazdu - trzeba o tym przypomnieć przy aplikacji, przynajmniej kiedyś tak było.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 04 Mar 2015 15:45 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 158
to niestety wiza będzie konieczna
ps. mieli ułatwić (visa on arrival) a tu widzę że utrudnili
( INCREDEBILE INDIA) :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Mar 2015 17:05 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 2
Cześć,
chciałbym się upewnić, że lecąc z Dubaju do Kathmandu z przesiadką w New Delhi liniami Jet Airways (jedna rezerwacja) nie będę musiał odbierać swojego bagażu i nadawać go ponownie? A tym samym, nie potrzebuję wizy do Indii?

Przy okazji, chociaż wiem że nie ten dział, czy da się Polską kartą debetową z kodem CVV zapłacić za bilet Jet Airways bezpośrednio z ich strony? Czy to się opłaca, czy lepiej przez pośrednika?

Dzięki za informację!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Mar 2015 18:19 

Rejestracja: 06 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 72
Kilometry: 202 046
bambik napisał(a):
Cześć,
chciałbym się upewnić, że lecąc z Dubaju do Kathmandu z przesiadką w New Delhi liniami Jet Airways (jedna rezerwacja) nie będę musiał odbierać swojego bagażu i nadawać go ponownie? A tym samym, nie potrzebuję wizy do Indii?

Przy okazji, chociaż wiem że nie ten dział, czy da się Polską kartą debetową z kodem CVV zapłacić za bilet Jet Airways bezpośrednio z ich strony? Czy to się opłaca, czy lepiej przez pośrednika?

Dzięki za informację!

Nie będziesz musiał odbierać bagażu. Odbierzesz go w KTM. Idziesz tylko na international transfer
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Mar 2015 19:47 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 713
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
u pośredników na pewno kupisz taniej niż na ich stronie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 11 Mar 2015 20:10 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 10
A jak wracasz ? Bo ja też tak lecę, ale powrót niestety przez Delhi i Mumbaj (BOM). A w Mumbaju przylot jest na lotnisko krajowe a odlot z międzynarodowego. Transport busem Jet Airways, ale będę potrzebował wizę na przejazd kilku kilometrów. Zobacz temat na fly4free: " Dubaj i Nepal w jednej podróży z Pragi za 1756 PLN " z 10 stycznia 2015. Przepraszam ale nie wiem jak to wkleić. Pozdrawiam Leszek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 14 Mar 2015 14:06 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 2
Dzięki za odpowiedzi!

Na początku listopada znalazłem połączenia powrotne dokładnie w takiej samej konfiguracji więc nie miałem tego problemu. Ostatecznie jednak biletów nie kupiłem, limit bagażowy na lot Praga -Dubaj to 15 kg, a przy dopłatach opcja już nie była tak opłacalna.

Powodzenia! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 15 Sie 2015 20:31 

Rejestracja: 28 Paź 2014
Posty: 2
Hej,

zastanawiam się nad kupnem biletu na trasie Dubaj - BKK. Najlepszą ofertę przedstawia Air India z przesiadką w DEL. Czy w takim wypadku musimy mieć wizę indyjską??

Czas przesiadki: 8h
Nie będziemy wypuszczać się poza lotnisko.
Lot w jedną stronę 9 o ile ma to jakieś znaczenia :P)

Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group