Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 06 Maj 2014 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Będziemy już późnym wieczorem dnia poprzedzającego wycieczkę, więc nawet chcemy zapytać od razu w hostelu, czy nie poleciliby czegoś tanio (a przypuszczam tak będzie).
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 30 Maj 2014 14:48 

Rejestracja: 21 Lut 2014
Posty: 5



Obiecałem film z Sahary i o to on. Reszta na moim blogu http://www.podrozniczemarzenia.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 19 Sie 2014 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
filipk90 napisał(a):
Dzięki za info, choć raczej też pozostanę przy Erg Chebbi, wydaje mi się że jest bardziej typowo pustynnie (czyt. wysokie wydmy po horyzont :) ) No i atrakcyjniej po drodze.

Zrodziło mi się jednak pytanie co do trasy przejazdu Ourzazate - Merzouga. Po minięciu Tinghiru Google Maps proponuje trasę czerwoną, jednak czeka nas wtedy przejazd przez pasmo gór pomiędzy drogą N10 a N12. Ktoś może jechał tą trasą?

1. Jakie jest Wasze doświadczenie, lepiej kierować się N10 do Errachidia i w dół (trasa żółta) - wydaje się bezpieczniejsza, choć dłuższa, czy krótszą (czerwoną)?
2. Co myślicie o powrocie N12 przez Zagorę?

Image



My jechaliśmy trasą po środku - (najpierw jak na N10, potem odbija w dół, a gdzieś za Arfoud (patrząc na tę mapę) łączy się znowu z żółtą trasą - była doskonała (2014), piękny asfalt, szybko, pusto, przyjemnie - mimo, że wydaje się jakaś taka mało imponująca na mapach.


A co do dylematu w temacie - ostatecznie zdecydowaliśmy się na Merzougę (nie mam więc porównania) - wycieczkę organizowaliśmy z pomocą człowieka z Hassilabied o wielu pozytywnych komentarzach na CouchSurfingu - nie był to typowy pobyt z CS, za wycieczkę płaciliśmy jakieś standardowe 30 euro od osoby, ale nie byliśmy w tych zbiorowych osadach z ciepłą wodą i nocnymi animacjami z muzyką (chociaż blisko), tylko obok obozowiska nomadów, którzy przygotowali nam najlepszy tajine całego wyjazdu i gdzie towarzyszyły nam ich koty, kozy, a budziły nas ich koguty. Zostaliśmy tam tylko jedną noc (na pustyni), pewnie gdybyśmy chcieli zostać w samym Hassilabied to moglibyśmy u niego za darmo (tylko po co) - tak mogliśmy przed i po wziąć prysznic, auto stało bezpieczne pod jego domem, i poznaliśmy jego sympatycznych braci :)
Zdjęcia i więcej szczegółów: http://migot.geoblog.pl/wpis/195829/pod-oslona-nieba :)
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 30 Sie 2014 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Czy jest problem z organizacją wypadu (wielbłądy, noc w obozie) szukając na miejscu w Zagorze w styczniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 30 Sie 2014 02:21 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
W Maroku NIGDY nie ma problemu z dostępnością. Może być taniej lub drożej ale ZAWSZE się znajdzie ktoś kto zaoferuje nocleg, transport, wycieczkę na pustynię. Kwestią dogadania się jest tylko cena. Czasem jest taniej albo drożej ale zawsze trzeba się targować. I targować się trzeba przed a nie po fakcie. Jak już zjesz/przenocujesz/zostaniesz przewieziony to już jesteś na straconej pozycji bo usługa została wykonana i trzeba za nią zapłacić. Dlatego trzeba pamiętać, żeby targować się przed wykonaniem usługi - wtedy wszystko jest jasne, nie ma wrażenia, że zostało si wydy...ym i świat jest piękniejszy.
Kto nie nauczył się targować niech lepiej zostanie w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 03 Paź 2014 11:03 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Hejka
Jesteśmy właśnie w Marrakeszu i planujemy ppojechać na wydmy w Merzoudze. Interesowaloby nam najbardziej bez noclegu na pustyni ale nic takiego nie moge znalezc. Lepiej dojechac do Merzougi autobusem i tam szukac czy rozgladac sie gdzies w Marrakeszu. Moze ktos widzial kiedys cos takiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 03 Paź 2014 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
uzi89 napisał(a):
Hejka
Jesteśmy właśnie w Marrakeszu i planujemy ppojechać na wydmy w Merzoudze. Interesowaloby nam najbardziej bez noclegu na pustyni ale nic takiego nie moge znalezc. Lepiej dojechac do Merzougi autobusem i tam szukac czy rozgladac sie gdzies w Marrakeszu. Moze ktos widzial kiedys cos takiego?


To zależy co Cię interesuje. Jeśli samo spacerowanie pod wydmach, bez wielbłądów to nie zawracaj sobie głowy szukaniem wycieczek tylko po prostu wejdź na ergi. Jeśli muszą być wielbłądy to podejrzewam, że starczy 10 minutowy spacer po Merzoudze i dogadasz wszystko z lokalesami.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 03 Paź 2014 11:49 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
A dojazd z Marrakesz do merzougi? Najlepiej wwynająć auto w Marrakeszu czy autobusami? Ctm nie pokazuje takiego polaczenia, tak samo supratours a wiem ze supra jezdzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 03 Paź 2014 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ja jechałem samochodem, ale z tego co czytałem i forum i relacje, to ta trasa powinna być do zrobienia autobusem, ewentualnie z przesiadką w Rissani.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 03 Paź 2014 18:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Jedz autobusami, ale z przesiadkami. Tak wyjdzie kilka razy taniej niz bezposrednim turystycznym z supra
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 03 Paź 2014 22:42 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Plan mamy taki, jutro rano o 8:30 bus z Marrakeszu do Merzougi. Po przyjeździe szybko znaleźć wycieczkę u miejscowych. wielbłady po wydmach z noclegiem w namiocie. Następnego dnia musimy jechac do Agadiru. Czy jest jakieś inne połączenie z Merzougi do Agadiru niż przesiadka w Marrakeszu? Wiem ze można tez przez Ouazarzate ale nigdzie nie mogę znaleźć na internecie rozkładów. A orientuje siękktoś przynajmniej o czas powrotu z Merzougi do Marrakeszu? Sadze ze jak przyjezdza kolo 15-16 do Merzougi to pewnie później od razu wraca, czy mógłby ktoś zweryfikować moje domysły? Chyba ze zna ktoś rozkłady Merzouga-Ouarzazate-Agadir( możliwy nocleg w Ouarzazate bo i tak muszę zaliczy 3nocleg w Ibisie) wiec jeżeli warto spędzić tam chwilę to czemu nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 03 Paź 2014 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Jedź przez Ourzazate. Zrób sobie wycieczkę na kilka godzin do Ait Ben Haddou, wróć do Ourzazate, tam odbębnij swój nocleg w Ibis i następnego dnia do Agadiru.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 03 Paź 2014 23:12 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Gdybym znał rrozkłady i wiedział ze jjakoś mi się zgraja to nie zastanawialbym sięi rezerwowalbym ten ibis w ouarzazate a tak to chyba jednak zdecyduje sie na nocleg w Marrakesz albo juz w Agadirze. A w jaki sposób dojechać z przesiadka z Merzougi do Marrakeszu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 03 Paź 2014 23:29 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 80
Loty: 96
Kilometry: 219 964
Masz ... kilka wrzuciłem z czerwca
http://www.fly4free.pl/forum/marrakesh-essouira-ouarzazate,569,50829

aha ...
Merzuga 8:00 => 15:30 Ouarzazate [435km]
Koszt: 180MAD (ok. 67zł) transfer bezpośredni + 5MAD za bagaż

z Quarzazate jedzie CTM i Supra, rozkłady w linku powyżej.

-- 03 Paź 2014 22:41 --

korpus napisał(a):
Jedź przez Ourzazate. Zrób sobie wycieczkę na kilka godzin do Ait Ben Haddou, wróć do Ourzazate, tam odbębnij swój nocleg w Ibis i następnego dnia do Agadiru.


Supratursem Merzuga 8:z minutami =>Ourzazate 15:30 (wysiadasz przy dworcu autobusowym i grand taxi), taxi do AitBinHaddou, wracasz i o 23:00 masz CTM do Marrakeszu lub Agadiru)
_________________
NEVER STOP EXPLORING
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 03 Paź 2014 23:42 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
To chyba średnia szansa jest żebym zdarzył na ten o 8:00 rano, niewiem ile z pustyni się wraca ale sądze ze musielibysmy wstać o 4-5nad ranem żeby zzdarzyć na autobus do Ouarzazate. Chyba ze się myle i z pod namiotów do przystanku w Merzouga jest bardzo blisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 29 Paź 2014 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 55
Loty: 57
Kilometry: 78 299
W styczniu będę w Fezie i planuje wybrać się do Merzugi a następnie spędzić noc na pustyni.

Czy w tym okresie jest sens tam jechać? i jaka mniej więcej może być cena?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 30 Paź 2014 22:38 

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 2
Ja też jestem zainteresowany odpowiedzią na to pytanie, jadę za parę dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 01 Lis 2014 15:45 

Rejestracja: 04 Wrz 2014
Posty: 4
jaka cena jest noclegu na pustyni i czy w nocy nie jestem tam teraz zbyt zimno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 04 Lis 2014 11:18 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
bart3miastoo napisał(a):
jaka cena jest noclegu na pustyni i czy w nocy nie jestem tam teraz zbyt zimno?


Byłem w 2 razy w Merzoudze na pustyni:
raz na przełomie marzec/kwiecień - super pogoda i w dzień i w nocy, wręcz idealna
i drugi raz w połowie listopada - jak dla mnie było już za zimno, fajnie w dzień, ale w nocy strasznie wiało i trochę było to bez sensu, więc w styczniu będzie jeszcze zimniej

Za każdym razem płaciłem 300 dirhamów i chyba jest to standardowa cena, wyjazd wieczorem na wielbłądach, kolacja, nocleg, śniadanie i powrót następnego dnia.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 04 Lis 2014 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 55
Loty: 57
Kilometry: 78 299
Dzięki wielkie za pomoc. W takim razie noc na pustyni trzeba przełożyć na inny termin i nieco zmodyfikować plan podróży.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group