Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 01 Lut 2015 15:19 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Zamiast do Merzougi lepiej udać się do Hassi Lebied, to wioska kilka kilometrów przed Merzougą.
W Hassi można kupić wycieczki na pustynię bezpośrednio u miejscowych Berberów -właścicieli wielbłądów.
Ja polecam skorzystać z usług Saida, jego profil znajdziecie na Couchsurfingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
#102 PostWysłany: 18 Lut 2015 14:49 

Rejestracja: 14 Lut 2015
Posty: 7
Merzouga na początku lutego...chłodno, ale na wielbłądach przyjemnie (przynajmniej przez pierwszy kwadrans). W namiotach kocy pod dostatkiem więc chyba nikt nie zamarznie. W nocy jeszcze chłodniej - ale to nie nasza zima, więc po co śpiwór; trochę wiało, wejście i spacer nocą po wydmach...
Trochę wcześniej ktoś miał dylematy, inny odstraszał - dziecko na wielbłądzie. 8 latek razem z mamą na wielbłądzie (bez dopłaty); jeśli dziecko i rodzic jest normalnie sprawne nie powinno być problemu bo miejsca w "siodle" jest dużo (ale fakt- jeździliśmy trochę konno) i jest specjalny uchwyt do trzymania się.
Plusem Merzougi oprócz samej pustyni jest przejazd przez całe Maroko i Atlas i tych kilka atrakcji z fotobrejkami- płacisz, jedziesz, oglądasz, robisz zdjęcia, wracasz... Z późniejszych podróży lokalnymi busami wynika, że można zrobić to taniej - ale na pewno nie szybciej.
Dla podróżujących z dziećmi - my szukaliśmy wycieczki gdzie będzie ktoś z dzieckiem, RADA - nigdy się z tym nie zdradzaj, bo na pewno będzie i to z dwójką w podobnym wieku, tylko przed wyjazdem okaże się, że zrezygnowali...ale zawsze można liczyć na zniżkę i "specjal prajs for ju majfrend" - tego mi najbardziej brakuje po powrocie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 19 Lut 2015 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
W Maroko jesteś przyjacielem wszystkich :D I oczywiście każdy facet ma na imię Mustafa. ;)
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 25 Lut 2015 10:21 

Rejestracja: 08 Gru 2013
Posty: 17
Luty 2015
Hassi Lebied. Przyjazd 15.00. Parkowanie w garażu- samochód pod klucz.Herbatka powitalna, ciastka. Prysznic- godzinny odpoczynek.16.00 z buta do palmiarni- gatka szmatka. 16.30- wielbłądy. 17.10-Tent w campie byliśmy sami. Łóżka duże - duża ilość kocy - w nocy ok 0 stopni. Sanitariat turystyczny-czysty. 17.30- 18.00 herbatka, ciastka na wydmie. Ok 18-zachód słońca. 19.00 kolacja- zupa-pomidorówka z cieciorką tanżin z kurczakiem, deser pomarańcze z cynamonem. 19.30-20.30- występ artystyczny-śpiew, perkusja,gitara, metalowe kastaniety. 7.00- wschód słońca. 7.20-8.00 wielbłądy. 8.10-8.30 - śniadanie . 8.50-9.30-prysznic. Wszystko w rodzinnej ,przyjacielskiej atmosferze. Cena całościwa-2 os 650 dir
_________________
Indie,Nepal,Chorwacja,Turcja,Porto/Barca,Praga,Izrael/Jordania-2014,Maroko-2015. Wszystko przy wolnym jak dla nauczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 01 Mar 2015 08:44 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Widzę, że rozkład wycieczki na pustynię wszędzie taki sam.
U mnie cena - 500 dirhamow/2 os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 12 Mar 2015 22:48 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 8
Loty: 23
Kilometry: 39 546
Piotr_N napisał(a):
Widzę, że rozkład wycieczki na pustynię wszędzie taki sam.
U mnie cena - 500 dirhamow/2 os.



500dh 2/os za - wycieczkę i noc na pustyni?

Czy jest jakieś nocne połączenie Marrakesh - Merzouga? - Zna ktoś??
chodzi o czas.. stratę kupy godzin w podróży.
Jest opcja wynajęcia auta, ale na 2 os jest to mało opłacalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 13 Mar 2015 00:45 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Można znaleźć nocny przejazd z Marrakeshu do Merzougi, w tym wątku znajdziesz więcej informacji:

http://www.fly4free.pl/forum/maroko-10-09-19-09-marakesz-essaouira-merzouga,34,31775&start=10

500dh za 2 osoby to minimum, częściej jest to 300dh za osobę albo 30 euro za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 13 Mar 2015 01:18 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 8
Loty: 23
Kilometry: 39 546
kendi napisał(a):
Można znaleźć nocny przejazd z Marrakeshu do Merzougi, w tym wątku znajdziesz więcej informacji:

http://www.fly4free.pl/forum/maroko-10-09-19-09-marakesz-essaouira-merzouga,34,31775&start=10

500dh za 2 osoby to minimum, częściej jest to 300dh za osobę albo 30 euro za osobę.


Dzięki za odpowiedź :)
Czytałam ten wątek, ale nie do końca mi rozjaśnił sprawę. Bo piszą że coś się znajdzie, ale nie wiem czy jest to sprawdzone, czy ktoś w ten sposób jechał. Muszę być tego pewna, bo jak nie to cały plan się posypie, niby tylko 12h, ale jak jest za mało czasu a za dużo do zobaczenia to trzeba dokładnie obmyślić plan :)

Za pierwszym razem jak byłam w Marko, to wypożyczyliśmy auto (4os) i było trochę łatwiej, ale teraz dla 2os trochę się nie opłaca.

-- 13 Mar 2015 00:24 --

A co do tych jednodniowych wycieczek na pustynie z noclegiem. Czy zabierają na te wysokie wydmy? W niektórych ofertach jest Sandboarding na wydmach- Próbował ktoś?

https://cameltrekkingdesert.wordpress.com/wycieczki-na-wielbladach/
- zastanawiam się nad tą ofertą. Ktoś zna/poleca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 13 Mar 2015 02:20 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
My jechaliśmy do Merzougi wynajętym samochodem w 4 osoby. Na miejscu korzystaliśmy z usług Omara. To sprawdzona, często polecana osoba. Oferuje też przejazd z Marrakeschu do Merzougi i z powrotem. Myślę, że jednak taniej wyjdzie poszukać transportu ma miejscu w Marrakeschu.
Musicie pamiętać, że to nie Europa. Nie ma co liczyć że kupicie sobie z wyprzedzeniem bilet w internecie i dojedziecie o wybranej godzinie do Merzougi.
Oto link do strony Omara http://www.cameltrekking.com/Desert-Tours/transfers-marrakech.html
Jeśli chodzi o wycieczkę na pustynie to my jechaliśmy na wielbłądach 1,5h w jedną stronę. I to było rzeczywiście na wysokie wydmy - wdrapywaliśmy się już na piechotę na Erg Chebbi, żeby zobaczyć zachód słońca.
Góra
 Profil Relacje PM off
iustyna.m uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 13 Mar 2015 17:26 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 8
Loty: 23
Kilometry: 39 546
kendi napisał(a):
My jechaliśmy do Merzougi wynajętym samochodem w 4 osoby. Na miejscu korzystaliśmy z usług Omara. To sprawdzona, często polecana osoba. Oferuje też przejazd z Marrakeschu do Merzougi i z powrotem. Myślę, że jednak taniej wyjdzie poszukać transportu ma miejscu w Marrakeschu.
Musicie pamiętać, że to nie Europa. Nie ma co liczyć że kupicie sobie z wyprzedzeniem bilet w internecie i dojedziecie o wybranej godzinie do Merzougi.
Oto link do strony Omara http://www.cameltrekking.com/Desert-Tours/transfers-marrakech.html
Jeśli chodzi o wycieczkę na pustynie to my jechaliśmy na wielbłądach 1,5h w jedną stronę. I to było rzeczywiście na wysokie wydmy - wdrapywaliśmy się już na piechotę na Erg Chebbi, żeby zobaczyć zachód słońca.



Nie planuje kupować wcześniej biletu, tylko się dowiedzieć czy ktokolwiek jechał przez noc :)
Co do wycieczki to chyba warto? Z tego co widziałam to był zachód i wschód w ofercie? Najlepiej być około południa? Czy umówiliście się z Omarem wcześniej przez internet czy na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 13 Mar 2015 17:48 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Byłem w Marakeszu w styczniu br i nie pamiętam, aby był jakiś autobus nocny z Marakeszu w stronę Merzougi (lub do Rissani).
Cała ta trasa to ok 12-14 h jazdy, więc w przypadku nocnego połączenia byłaby to dobra opcja.

BTW Autobus nocny do Rissani jedzie z Fezu.

Co do wycieczki - to jest absolutnie a must i nie wyobrażam sobie aby przejechać te 12h i nie wybrać sie na pustynię. Mój syn szczególnie upodobał sobie sandboarding i zjeżdżał do upadłego.

Większość wycieczek rusza ok 16-17 więc jeśli dojedziesz do południa na pewno będzie OK i znajdziesz bez rezerwowania swojego Omara/Mahmeda/Alego, który albo zabierze cię swoim wielbłądem na wydmy albo wskaże ci do kogo sie udać.

Ja polecałem wyżej Hassilebied jako miejsce docelowe i usługi Saida z CS.

-- 13 Mar 2015 16:50 --

Profil Saida na CS
https://www.couchsurfing.com/users/1791936/profile
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 13 Mar 2015 18:55 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 8
Loty: 23
Kilometry: 39 546
Piotr_N napisał(a):
Byłem w Marakeszu w styczniu br i nie pamiętam, aby był jakiś autobus nocny z Marakeszu w stronę Merzougi (lub do Rissani).
Cała ta trasa to ok 12-14 h jazdy, więc w przypadku nocnego połączenia byłaby to dobra opcja.

BTW Autobus nocny do Rissani jedzie z Fezu.

Co do wycieczki - to jest absolutnie a must i nie wyobrażam sobie aby przejechać te 12h i nie wybrać sie na pustynię. Mój syn szczególnie upodobał sobie sandboarding i zjeżdżał do upadłego.

Większość wycieczek rusza ok 16-17 więc jeśli dojedziesz do południa na pewno będzie OK i znajdziesz bez rezerwowania swojego Omara/Mahmeda/Alego, który albo zabierze cię swoim wielbłądem na wydmy albo wskaże ci do kogo sie udać.

Ja polecałem wyżej Hassilebied jako miejsce docelowe i usługi Saida z CS.

-- 13 Mar 2015 16:50 --

Profil Saida na CS
https://www.couchsurfing.com/users/1791936/profile



Super, dzięki za info!
Chyba zostaje nam tylko wynająć auto.

Ile kosztowała ta wycieczka u Saida? Był to zachód, wschód noc na pustyni -standard taki jak wszyscy proponują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 13 Mar 2015 19:22 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
iustyna.m napisał(a):
Nie planuje kupować wcześniej biletu, tylko się dowiedzieć czy ktokolwiek jechał przez noc :)
Co do wycieczki to chyba warto? Z tego co widziałam to był zachód i wschód w ofercie? Najlepiej być około południa? Czy umówiliście się z Omarem wcześniej przez internet czy na miejscu?


Mieliśmy zrobioną rezerwację po kontakcie mailowym z Omarem. Tak jak pisałem byliśmy w 4 osoby - chciał 40 euro od osoby - stargowaliśmy na 35 euro od osoby. Ważne było dla nas, żeby mieć na miejscu umówioną sprawdzoną osobę. Byliśmy w czerwcu 2014. Wyjście na wielbłądach było o godz. 17, około 1,5h drogi przez pustynię do obozowiska. Potem wdrapujemy się na Erg Chebbi, żeby zobaczyć zachód słońca. Po zachodzie słońca schodzimy do obozowiska. Później bardzo smaczna marokańska kolacja - można się najeść do syta. Trochę pogadaliśmy z naszymi przewodnikami, trochę postukaliśmy w bębenki i spać, ponieważ po 5 rano pobudka na wschód słońca. Po wchodzie słońca bardzo dobre śniadanie i znowu 1,5h przez pustynię na wielbłądach. Około 9 rano byliśmy u Omara. Na miejscu po przyjeździe można skorzystać z prysznica, tak samo po powrocie z pustyni. Orzeszki, ciasteczka, herbata, duża butelka wody dla każdego w drodze na pustynię. Omar ma również nieduży basen - jak ktoś ma ochotę może skorzystać. Żadnych dodatkowych kosztów - po 35 euro od osoby to wszystko co zapłaciliśmy Omarowi. Dwóm naszym przewodnikom daliśmy na koniec po 50dh bo widać było, że się starają.
Jak dla mnie taka wycieczka to punkt obowiązkowy w Maroku - pewnie nie zgodzą się ze mną wszyscy - ale na pewno zdecydowana większość.

Namiary na Omara znaleźliśmy pod poniższym linkiem. Swoją drogą warto przeczytać - dowiesz się, dlaczego zależało nam na wcześniejszej rezerwacji u sprawdzonej osoby ;)

http://kronikismaku.pl/noc-na-pustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off
iustyna.m lubi ten post.
iustyna.m uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 14 Mar 2015 07:34 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
iustyna.m napisał(a):


Super, dzięki za info!
Chyba zostaje nam tylko wynająć auto.

Ile kosztowała ta wycieczka u Saida? Był to zachód, wschód noc na pustyni -standard taki jak wszyscy proponują?


Said zaoferował 500 dm za dwie osoby ale głownie dlatego ze byłem z dzieckiem. Normalna cena to 600 dm (po 30 eur od osoby).
Standard wycieczki taki sam jak wszędzie, czyli przejazd wielbłądami do obozowiska, sandboarding, zachod słonca, kolacja z pysznym berberyjskim tajinem, ognisko, gry na bębenkach i wspólne śpiewanie, nocleg, wschod słonca, powrot do bazy, sniadanie.

Plusem jest to ze Said w ramach CS oferuje noclegi (ma oddzielny domek dla swoich gości z CS)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 11 Kwi 2015 14:43 

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 16
Pod koniec marca bylem na pustyni w Merzouga i moge smialo polecic Mustafe z https://moroccocheaptravel.wordpress.com/ . Kontaktowalem sie z nim pare tyg przed mailowo a pozniej przez facebooka. Bardzo pomocy a cena za osobe to 30 euro. Mustafa swietnie zoorganizowal nasz czas i atmosfera byla wesola. Goraco polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 26 Maj 2015 18:50 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
Czy realne jest załapanie się na jakąś lokalną wycieczkę na pustynie z Merzougi, jeżeli wyjadę ok. 08.00 rano samochodem z Rabatu? Czy to za mało czasu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 28 Maj 2015 03:52 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 2
Witaj Drogi
Nie jestem Jestem rdzennie polskich marokańskiej, którzy mieszkają w Poznaniu, więc proszę spróbować zrozumieć mojego polskiego
podróże z Rabat do Merzouga jest długa droga, więc jest lepiej, aby spędzić noc w połowie drogi reprezentują np Midelt par i niż w następnym dniu można pojechać do Merzouga i spędzić noc na pustyni pod niebo gwiazd
sprawdź na mapie google

https://www.google.com/maps/dir/Rabat,+Rabat-Sale-Zemmour-Zaer,+Morocco/Merzouga,+Morocco/@32.5613232,-6.6578138,8z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0xda76b871f50c5c1:0x7ac946ed7408076b!2m2!1d-6.8498129!2d33.9715904!1m5!1m1!1s0xd973c279834dfe5:0x5639fab2b5de4a44!2m2!1d-4.011667!2d31.099167


oraz o niektórych miejscach, gdzie rozpocząć zwiedzanie od wielbłądów sprawdzić jak inni podróżujący zrobić http://grubahilda.geoblog.pl/wpis/194322/pustynia

http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g293733-d6599674-Reviews-Morocco_Cheap_Travel_Day_Tours-Fes_Fes_Boulemane_Region.html


http://maroko4.blogspot.com/2014/11/merzoga-wyprawa-na-pustynie.html
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#118 PostWysłany: 06 Lip 2015 16:05 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 1
Mam trzy pytanie odnośnie pustyni w Maroku:

1. Ogólnie już było napisane, ale szczegółowo nie - jak wygląda dojazd do Merzuga vs MHamid autobusami jeśli chodzi o czas przejazdu i koszt? Są gdzieś takie informacje w Internecie czy wszystko wychodzi w pranu na miejscu?
2. Czy znacie/polecacie jakieś wycieczki w stylu więlbłąd/4x4, jedzenie i nocleg na pustyni i powrót na następny dzień, która wyrusza w M'Hamid do Erb Chigaga? Były liku do polecanych ofert w Merzudze za 30-35 euro, ale o Mhamid/Erb Chigaga nikt nie wspominał. (zakładam, że bardziej opłaca się wziąć autobu np. z Marakeszu i taką wyczieczkę kupić na miejscu niż od razu kupować w Marrakeszu w pakiecie z przejazdem)
3. Czy Ramadam znacząco wpływa na rozkład jazdy autobusów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 10 Paź 2015 18:39 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Od kilku dni próbuję zorganizować kogoś sensownego przez internet do wypadu na pustynię. O dziwo, jedni nie odpsują, inni mają wysokie ceny a jeszcze inni wymyślają jakieś zabezpieczenia.
Czy normalne jest żeby organizator wycieczki na pustynię chciał od nas numer karty kredytowej i numer paszportu jako potwierdzenie ,że na pewno będziemy na miejscu ? Ktoś się spotkał z taką praktyką ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 11 Paź 2015 09:09 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 4
Hej jeśli chodzi o wypad na pustynie to mogę z czystym sumienie polecić Ci usługi Mustafy www.moroccocheaptravel.com Sama korzystałam z nich dwukrotnie i jestem bardzo zadowolona. Ceny też ma bardzo konkurencyjne:) Możesz poczytać opinie na jego temat także tutaj www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review ... html#photo Ogólnie sporo opini znajdziesz w internecie na temat Mustafa Mezzizoui i żadna nie będzie negatywna:) To bardzo uczciwy i pomocny chłopak wiec bez obaw możesz podawać swoje dane:) Jeśli będziesz miał więcej pytań pisz:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group