Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 10 Lis 2018 20:20 

Rejestracja: 10 Lis 2018
Posty: 3
Przestrzegam przed korzystaniem z usług wspomnianego khalida.
typowy naciągacz. obiecuje cokolwiek chcecie tylko po to żeby zgarnąć prowizje z wycieczki, a następnie się głupio tłumaczy, że nie jego wina.
wymyśla dodatkowe opłaty za podwóz/odbiór , za namioty dwuosobowe(po czym wszyscy lądują w pięcioosobowym), obiecuje atrakcje na pustyni, które nie mają miejsca.
co gorsze w perfidny sposób okrada turystów -> mi osobiście nie chciał wydać reszty z umówionej kwoty, stwierdził, że nie ma reszty/ drobnych, a następnie powiedział, że uznaje to za napiwek. kiedy powiedziałem, że to kradzież i jawne oszustwo powiedział, że go to nie interesuje i szybko uciekł swoim autem.
napisałem mu w smsie, że poinformuję ludzi z naszego kraju, żeby nie korzystali z jego usług -> odpowiedział w niemiły sposób uznając, że polaków można okradać.
bardzo negatywne odczucie. tacy ludzie psuja obraz Maroka.

radzę korzystać z usług inny osób, bo to zapewne jego nie pierwszy i nie ostatni taki numer.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#162 PostWysłany: 25 Lis 2018 18:45 

Rejestracja: 25 Lis 2018
Posty: 1
Zbanowany
Wróciłam tydzień temu i też nie jestem zbyt zadowolona z Khalida. Niby wiedziałam żeby nie spodziewać się cudów, niby nie zapłaciliśmy za wiele (55euro/os.), ale ogóle wrażenie to tak 4 na 10...Z ogólnych informacji: jechaliśmy z Marrakeszu, zdecydowaliśmy się na wycieczkę 3-dniową z noclegiem na pustyni i zwiedzaniem Ajt bin Haddu, najbardziej zależało mi na wschodzie słońca na pustyni. Nadmienię, że tego nie dostałam, więc głównie stąd moje rozżalenie.
Pierwsza rozmowa z Khalidem spoko-objaśniał co i jak w będzie na wycieczce, często używając słowa "nice" :) opisał, że będziemy jechać nowym busikiem, że pierwszy nocleg będzie w fajnym hotelu, że będą dwie wycieczki z przewodnikami (ale zaznaczył, że nie trzeba im płacić) i że nocleg ma pustyni będzie w wieloosobowym namiocie, ale za to zobaczymy zachód i wschód słońca...No cóż...Bus rzeczywiście był niezły (w lecie dopytujcie czy działa klimatyzacja, bo w naszym nie działała:), ale reszta nie: przewodnikowi w Ajt bin Haddu trzeba było zapłacić(ale można było iść zwiedzić twierdzę samodzielnie), w dodatku przeprowadził nas trasą, na której "przypadkiem" ciągle coś można było kupować, a nie opowiedział nic ciekawego; pokój w hotelu był okropny (zimny, wilgotny i niesamowicie brudny), przewodnik w wąwozie Dades był miły, ale przeciągnął nas po jakiś berberyjskich manufakturach dywanów, no i mieliśmy jakiś poślizg czasowy, więc nie zdążyliśmy obejrzeć muzeum w Warzazat (dla 2 osób z naszej grupy było to ważne i trochę się wkurzyli). Na pustynię dotarliśmy o tak dziwacznej porze, że zachód słońca zastał nas na wielbłądach(nie mogliśmy go w spokoju obejrzeć), a obozowisko nijak nie przypominało tych z poprzednich zdjęć-wieloosobowe namioty z brezentu, spanie na siennikach wprost na piachu. Nie przeszkadzało mi to za bardzo bo mieliśmy świetną grupę i panowała fantastyczna atmosfera, ale co co popłacili za to po 100euro, to byli wkurzeni. Do tego nie ma tam ni prysznica ni bieżącej wody, toaleta to dziura w ziemi, więc raczej nie polecam osobom starszym i z małymi dziećmi.
Rano zbudzono nas o 5 z informacją, że musimy już wracać bo przewodnicy muszą z wielbłądami wrócić jeszcze o drugą wycieczkę(?), tak więc jechaliśmy nocą na wielbłądach po pustyni, a wschód obejrzeliśmy już z tzw. stajni czyli w zasadzie nic nie było widać. Do tego w drodze powrotnej kazano nam się przesiąść do starego autobusu (taki jakby szkolny), więc te 10 godzin spędziliśmy w naprawdę mało komfortowych warunkach....Zadzwoniłam do Khalida po powrocie, opowiedziała mu o tym żeby był świadomy co sprzedaje ludziom. Podziękował za info, nawet przeprosił, ale zaraz dodał że ludzie płacą za to nawet 120 euro, więc niech już tak nie marudzę:)
Pustynia jest cudna, polecam taką wyprawę zdecydowanie, ale może warto dokładnie(na tyle ile w Maroko to możliwe...)uzgadniać warunki.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur uważa post za pomocny.
 
      
#163 PostWysłany: 26 Lis 2018 22:05 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 23
Wycieczka ogarnięta na miejscu. Chodziliśmy po kilku biurach.

Wycieczka 3-dniowa Marrakesz-Merzuga-Fes 80euro
Wycieczka 3-dniowa Marrakesz-Merzuga-Marrakesz 60 euro

Gościowi daje się zaliczkę i daje kwit. Rano po was przychodzą ' podo[/i]żą na takie skrzyżowanie a tam płacicie resztę facetowi w jeepie, by następnie wsiąść do busa ze swoją grupą.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Lis 2018 23:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 12 Gru 2018 01:03 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 15
paniPani napisał(a):
Wróciłam tydzień temu i też nie jestem zbyt zadowolona z Khalida. ........................................(na tyle ile w Maroko to możliwe...)uzgadniać warunki.

Dokładnie.
Zachęcony opowieściami kolegi, że Maroko jest śliczne, bezpieczne, że nie naciągają, nie poklepują i nie zachodzą drogi itd... a syf jest w Egipcie ....
kupiłem tanie bilety...
Opowieści kolegi były niestety sprzed 9 lat.
Kto jeszcze może, niech jedzie na prowincję.
Bo narzekania będzie coraz więcej, a to piękny i egzotyczny kraj dla podróżników znad Wisły.
pzdr
a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 18 Gru 2018 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
My też załatwialiśmy wycieczkę do Merzougi na miejscu, a dokładniej w riadzie, gdzie spaliśmy (swoją drogą polecam w Marakeszu - Riad Konouz). Cena wycieczki to 75euro, w naszym busie większość osób zapłaciła około 80 euro, ale były dwie osoby, które się stargowały do 60 euro. Nie wiem nawet jaka firma to organizowała, nie dostaliśmy żadnego papierka.

Plan chyba zawsze wygląda tak samo - pierwszego dnia zwiedzanie Ait ben Haddou i kilka mniejszych przystanków po drodze, drugiego zwiedzanie berberyjskiej wioski w wąwozie Todra (w tym manufaktura dywanów), a po południu przejazd na Saharę na wielbłądach, tam nocleg w namiotach. Ostatniego dnia powrót do Marakeszu. Ten ostatni dzień jest bardzo męczący - przygotujcie się na 11h jazdy (z małymi przerwami). Z innych uwag - na pustyni jest zimno, ale poranna jazda na wielbłądzie to dopiero wyzwanie! Tyłek boli po jeździe poprzedniego dnia, jest cholernie zimno, człowiek jest na czczo... Za to na chleb z dżemem nigdy nie smakował mi tak jak po dojeździe do hotelu na śniadanie :P

Co do pierwszego noclegu - my spaliśmy w wąwozie Dades, jakieś 30km wgłąb wąwozu. Wszyscy dostali prywatne pokoje, standard oczywiście pozostawiał wiele do życzenia, ale czgóż wymagać za taką cenę. Kolacja i śniadanie w cenie. Małe piwo (Stork, marokańskie) 5 euro :D

Dla mnie największym zaskoczeniem było to, że kierowca ledwo mówił po angielsku, a przewodnik, jeśli był, to tylko w miejscach, które zwiedzaliśmy, nie w busie. A szkoda, chętnie zapłaciłabym więcej, gdyby oferowano wycieczkę z przewodnikiem. Skoro już jadę na zorganizowaną wycieczkę, to fajnie byłoby się czegoś dowiedzieć o mijanych miejscach, gdy jedziemy tyle godzin. Mogliby chociaż nagranie jakieś puścić zamiast saharyjskiego disco na zmianę z Despacito. Ale nic to, przeczytałam za to przewodnik po Maroku od deski do deski, połowę drugiego tomu Wiedźmina i jeszcze zdążyłam pogadać z większością współpasażerów ;)

Tak czy inaczej zobaczenie piaszczystych wydm Sahary i wspaniale gwieździstego nieba jest warte wszystkich niedogodności. Kiedy my tam byliśmy (noc 13/14 grudnia) widzieliśmy mnóstwo spadających gwiazd - niezapomniany widok.

Wycieczkę polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 19 Gru 2018 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Szczerze trochę nie rozumiem narzekań niektórych osób, które tutaj się pojawiają. Jasne jest przecież, że kupując wycieczkę czy to za 50 parę euro czy też za +/- 100 euro (śmiać mi się chciało z biur, które miały takie ceny i argumentowały to naklejką Tripadvisor na drzwiach) to i tak w 99% przypadków wszyscy następnego dnia trafią w to samo miejsce gdzie następnie będą dzieleni w zależności od rodzaju wycieczki.
To jest jeden duży biznes i niezależnie ile zapłacicie za wycieczkę np 3 dniową na pustynię to i tak scenariusz będzie taki sam. Ok będą fajne miejsca do zobaczenia po drodze, ale i tak każdy z Was trafi do miejsc gdzie będą chcieli Wam coś sprzedać (np dywany) czy też będziecie kierowani do wytypowanych restauracji. To jest Maroko i korzystając z takiej wycieczki trzeba być tego świadomym ;) I jedyne co to kwestia tego jak kto potrafi się targować ustalając cenę za wycieczkę bo z reguły opowieści, zdjęcia prezentowane w biurach będą takie same.
No, a jeśli ktoś ma obawy co do taki zorganizowanych wycieczek to może przecież pojechać na własną rękę do Merzugi i tam zorganizować sobie wycieczkę na pustynię, a pozostałe miejsca zobaczyć we własnym zakresie po drodze ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 13 Mar 2019 10:54 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 5
Czy z Merzougi da się pieszo dojść do jakiejś sensownej wydmy?

Nie kręcą mnie wielbłądy ani przejażdżki samochodem po piachu. Wolałabym sama sobie połazić po wydmach i porozglądać się (w ciągu dnia i o zachodzie).
pyt 1 - wiem, że pustynia zaczyna się w zasadzie za oknami ostatnich domów miasteczka. Ale do tych nieco większych i bardziej spektakularnych wydm jest daleko? Jest tam jakaś szutrowa droga, którą można podejść? Czy trzeba iść na azymut przez piach?
pyta 2 - czy to słynne pustynne niebo z milionem gwiazd jest też widoczne nad Merzougą (w końcu to dziura jednak)? czy jednak trzeba się wypuścić parę km w głąb pustyni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 13 Mar 2019 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ad pkt 1 - oczywiście ze można , pustynie słyną z szutrowych dróg i ścieżek
ad pkt 2-wystarczy odsunąć się od światła
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#169 PostWysłany: 13 Mar 2019 12:17 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 5
Super. Czy w takim razie do takich większych wydm jest raczej 500m czy raczej 5km?
Wielbłądy idą tam 1 godz. więc niby daleko. Ale ludzie też piszą, że one są prowadzaone jednak nieco okrężną drogą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 13 Mar 2019 12:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Czy kiedykolwiek chodziłaś w wydmach przy +40 stopni?
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 13 Mar 2019 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@kallarepka Po pierwsze - Erg Chebbi w Merzoudze, ma właśnie około 5-7km "szerokości", więc przeszłabyś niemal cały. Spokojnie jest się w stanie dojść na imponujące wydmy, tak by w każdą stronę "kadr" mieć wypełniony "piaskiem". Polecam spać w jakimś Auberge między Merzouga, a Hassilabied. Ja byłem w lipcu :twisted: więc chłodno nie było, ale spokojnie na wschód i zachód można podreptać te paręset metrów.

Tu masz zdjęcie z miejsca, do którego powinnaś spokojnie dotrzeć: https://farm5.staticflickr.com/4858/45044641725_c0e6626ea6_b.jpg
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)


Ostatnio edytowany przez Tom K, 13 Mar 2019 16:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
yendras lubi ten post.
yendras uważa post za pomocny.
 
      
#172 PostWysłany: 13 Mar 2019 16:24 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 5
@Tom K, super! Dzięki za bardzo konkretną i pomocną odpowiedź! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 13 Mar 2019 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
W najbliższym czasie, wygrywa raczej Zagora: https://www.moroccoworldnews.com/2019/0 ... 7ILdBJqCaU
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 13 Mar 2019 23:44 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 5
Ciekawe, dlaczego tak drastycznie. I ciekawe dlaczego w ogóle. Gdyby o środowisko chodziło, to chyba szybciej powinni zakazać przejażdżek 4x4 po wydmach.

Będę tam za niecały miesiąc, zobaczymy, jak będzie wyglądała sytuacja.
I przyznam, że natychmiast kiedy o tym przeczytałam, zamiast oglądać oferty noclegów, zabrałam się za rezerwowanie. ;)
Ale nadal się obawiam, czy właściciel nie wpadnie na pomysł podniesienia ceny z racji nagłego ograniczenia bazy noclegowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 14 Mar 2019 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
@kallarepka może wydarzyć się tak, że Twój nocleg zostanie zlikwidowany i robienie rezerwacji w tym momencie chyba nie jest dobrym pomysłem.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 14 Mar 2019 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Rozmawiałem dziś z jednym z campów i twierdzą, że zamykane są tylko te nielegalne (cokolwiek to znaczy).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 14 Mar 2019 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@kallarepka Polecam to: http://www.aubergesahara.com/ Ja spałem tam w namiocie, tak że wydma niemal wsypywała mi się do niego :) Rano spacerek na wschód, potem basenik, wieczorem na zachód. Zapłaciłem bodaj...20zł. Pokoje pewnie też są w uczciwych cenach.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kallarepka lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 14 Mar 2019 23:42 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 5
-- 14 Mar 2019 23:36 --

marcino123 napisał(a):
@kallarepka może wydarzyć się tak, że Twój nocleg zostanie zlikwidowany i robienie rezerwacji w tym momencie chyba nie jest dobrym pomysłem.


Zarezerwowałam pokój w miasteczku (z opcją odwołania). Mniej więcej w okolicy tego miejsca, które Tom K poleca.
Campu nie rozważam na razie w obecnej sytuacji.

-- 14 Mar 2019 23:42 --

Tom K napisał(a):
@kallarepka Polecam to: http://www.aubergesahara.com/ Ja spałem tam w namiocie, tak że wydma niemal wsypywała mi się do niego :) Rano spacerek na wschód, potem basenik, wieczorem na zachód. Zapłaciłem bodaj...20zł. Pokoje pewnie też są w uczciwych cenach.


Wolnej trójki w interesującym mnie terminie już nie mają. Szkoda, bo miejsce zacne. Będę sprawdzać, może się ktoś odwoła. ;) Thx!
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#179 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:53 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
Hej

Również wybieramy się ze znajomymi na nockę na pustyni. Wczoraj rozmawiałem z organizatorem naszego wypadu ( sun dunes experience ) i powiedział , że do 31 marca namioty zostają. Taki czas dał niby rząd na ich usunięcie. Pech chciał , że my mamy spędzić nockę z pierwszego na drugiego kwietnia :) Wg organizatora , nic się nie zmieni po tym terminie i ewentualnie tylko nielegalne biura będą miały opuścić pustynię. W najgorszym jednak wypadku , czyli przy likwidacji całego przedsięwzięcia , wycieczka odbędzie się wielbłądami na zachód słońca, natomiast wieczorna uczta i sam nocleg już niestety w Merzuga. Dam znać jak wyszło po powrocie. Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 04 Kwi 2019 16:14 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
Stan na 1.04 - campy na pustyni funkcjonują normalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Hose lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group