Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pierwszy raz w Dubaju
#1 PostWysłany: 17 Kwi 2018 20:05 

Rejestracja: 17 Kwi 2018
Posty: 7
Cześć wszystkim! Planujemy pierwszą naszą wizytę w Dubaju i w związku z tym mamy kilka pytań:
1. Lecimy Emirates, lądujemy 23.04 o 22.45 na DXB (chyba terminal 3) - jest to dość późno i zastanawiam się czy zdążymy na metro, biorąc pod uwagę że:
- musimy otrzymać wizę
- kontrola itd
- jakieś zakupy na bezcłowym
Na forum jedna osoba wypowiedziała się, że lądując o tej porze (choć z lotów widzę, że często ten samolot ląduje do 30 minut wcześniej) da radę, ale trzeba mocno się spieszyć.
2. Jeśli jednak weźmiemy taxi, to czy ktoś wie jaki powinien być koszt z DXB do Dubaj Internet City - około 27km. Z tego co sprawdziłem powinno być około 50AED.
3. Wstępnie zamierzałem zabrać trochę dirhamów, ale z uwagi na trudny dostęp, słaby kurs i spadek ceny dolara - wezmę dolary. Rozumiem, że lepiej wymienić gdzieś poza lotniskiem, czy może różnice kursowe nie są aż tak duże?
4. Jesli nie zdążę wymienić kasy i nie zdążę na metro - czy w taxi można płacić USD?
5. Atrakcje które zamierzamy odwiedzić (podzielone na dni):
- safari na pustyni
- burdż khalifa + akwarium + dubai mall
- deira + marina
- Aquapark Aquaventure + Lost Chambers
- plażing-smażing :)
- palma + przejażdżka szynobusem :) na nią
6. Powrót mamy 30.04 o 8.00. Ile czasu potrzeba nam na lotnisku aby ogarnąć się z wylotem? Przypuszczam, że 2h przed powinniśmy już być, to wychodzi, że o 6:00 musimy być na lotnisku. Czy jest problem z dostępnością taksówek między 5 a 6 godziną? Na forum wyczytalem, że lepiej nie prosić hotelu o załatwieni transportu, bo zawsze będzie to jakieś VIP taxi...
7. Sklepy bezclowe - co w wybranym kierunku podróży najbardziej się opłaca kupić i gdzie (w-wa czy dubaj)?
8. Ceny na targach - z tego co pamiętam, to kultura handlu bliskiego wschodu raczej opiera się na targowaniu ceny - czy dobrze pamiętam? Jeśli tak, to o ile średnio powinno się zniżyć cenę początkową? :)
9. Karta do metra - będziemy 7 dni, więc najlepiej srebrna karta i 7dniowy pass za 110AED - czy tak dobrze?
10. Na którą godzinę najlepiej zarezerwować wizytę w Burdż Khalifa? Zachód słońca jest około 18.30 - może na 18, to powinnismy się załapać na trochę zachodu :)
11. Aquaventure aquapark - jego chyba odwiedzimy w piątek ze względu na ichniejszą niedzielę i wszystko inne jest czynne dopiero od popołudnia. Nie znalazłem żadnych informacji, żeby był jakoś inaczej otwarty, ale może?

Dziękuję za sugestie!
Góra
 Profil Relacje PM off
rafal100_2004 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 17 Kwi 2018 20:23 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Pierwszy raz w Dubaju i pierwszy post na forum, przeczytaj wątek o ZEA i dopiero pytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Kwi 2018 20:37 

Rejestracja: 17 Kwi 2018
Posty: 7
Wydawało mi się, że w moich pytaniach wyraźnie zaznaczyłem, że niektóre informacje znalazłem już tu na forum (i poprosiłem tylko o ich potwierdzenie/zaprzeczenie - niektóre są sprzed dłuższego czasu), żeby właśnie nikt nie napisał, że mam sobie poszukać. Widocznie na inne nie znalazłem odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Kwi 2018 22:12 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
esh0 napisał(a):

9. Karta do metra - będziemy 7 dni, więc najlepiej srebrna karta i 7dniowy pass za 110AED - czy tak dobrze?




tak, dobrze :ugeek:

to jeden punkt masz juz odhaczony :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Kwi 2018 22:15 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Po mojej pierwszej wizycie w Dubaju mogę powiedzieć tylko jedno - to miejsce jest według mnie przereklamowane i nudne jak flaki z olejem. Większość pseudoatrakcji jest na conajwyżej średnim poziomie i tylko spore wydatki na marketing powodują, że ludzie w ogóle tam przyjeżdżają. Jest tylko jedna rzecz, której nie udało mi się tam zrobić a zapowiadała się ciekawie - wyścigi wielbłądów. Nie wiem tylko, że pod koniec kwietnia jeszcze się odbywają ale to chyba o wiele bardziej oryginalne niż oglądanie akwarium (znam lepsze), wyzyty w centrach handlowych, targach, które nie dorastają do pięt tym w krajach arabskich itd.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Kwi 2018 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
esh0 napisał(a):
2. Jeśli jednak weźmiemy taxi, to czy ktoś wie jaki powinien być koszt z DXB do Dubaj Internet City - około 27km. Z tego co sprawdziłem powinno być około 50AED.
Dziękuję za sugestie!

Poznym wieczorem z lotniska w okolice BK, gdzie jest blizej, zaplacilem 82 AED, ale z powrotem bylo taniej, ok. 50 AED.
Z lotniska jest drozej, gdyz doliczaja dodatkowo oplate 25 AED.

Na reszte pytan znajdziesz odpowiedzi w istniejacych x postach o Dubaju.

esh0 napisał(a):
8. Ceny na targach - z tego co pamiętam, to kultura handlu bliskiego wschodu raczej opiera się na targowaniu ceny - czy dobrze pamiętam? Jeśli tak, to o ile średnio powinno się zniżyć cenę początkową? :)

Ja zaczynam od 50% i place pozniej ok. 70% ceny wyjsciowej, ale jest kilka zasad:

wlasnie-wrocilem-z-dubaju-3-10-2017-wnioski-wskazowki,1143,118694&p=1001165&hilit=targowanie#p1001165

Pamietaj, najczestszym bledem Europejczykow jest tragowanie sie o towar, ktorego nie maja zamiaru kupic. ;)

Pozdr. i udanego pobytu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Kwi 2018 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
esh0 napisał(a):
5. Atrakcje które zamierzamy odwiedzić (podzielone na dni):
- safari na pustyni
- burdż khalifa + akwarium + dubai mall
- deira + marina
- Aquapark Aquaventure + Lost Chambers
- plażing-smażing :)
- palma + przejażdżka szynobusem :) na nią

Aquapark Aquaventure znajduje się własnie na sztucznej wyspie "palmie"na które dostaniesz się "szynobusem" więc śmiało połączysz to w jeden dzień.
Tan "plażing i smażing" w sumie też możesz dodać do tego dnia bo w aquaparku jest też plaża. I już będziesz miał dwa dodatkowe dni w Dubaju:)
@pbak. Piszesz tak jakbyś pisał komuś kto się jutro żeni, że ty to przerobiłeś i nie warto. Jeden lubi, drugi nie. Poza tym @esh0 ma już bilety i leci do tego Dubaju. Wielu jednak się tam podoba.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Kwi 2018 23:23 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Po to jest wlasnie to forum, zeby pisac o swoim zdaniu. To napisalem co mysle na podstawie wlasnych doswiadczeh. I jak ktos bedzie mnie w przyszlosci pytac co robic w Dubaju bo juz ma bilety to moja rada bedzie prosta: przebookowac bilety gdzes indziej. A co esh0 zrobi z ta informacja to juz jego decyzja.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Kwi 2018 23:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Przebookować to nie. Ale kupić nowe z Dubaju dalej w świat, to owszem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pbak lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 17 Kwi 2018 23:45 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
O wlasnie. Albo z Szardzy, na Adnamany :-)
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Kwi 2018 10:07 

Rejestracja: 17 Kwi 2018
Posty: 7
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi (te mniej miłe też :) ). Wydaje mi się, że wszystko co potrzebowałem wiedzieć stało się już jasne. Trochę zmieniłem plan podróży:
wt - burdż khalifa, akwarium, dubaj mall
śr - miracle garden, okolice, safari
czw - deira, marina, plaża, fontanny
pt - atlantis, palma, szynobus
sb - abu dabi (choć jeszcze nie jestem pewien czy komunikacją miejską czy auto wynajmiemy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Sty 2019 17:37 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 26
A ja się podpinam pod wątek i chciałbym dopytać:

1. Jadę z dzieckiem i żona, zamierzam kupić kartę SILVER na tydzień + jak rozumiem tygodniowy bilet - czy dla dziecka też kupuję tak jak dla dorosłych?

2. Czytam że w metrze są osobne przedziały dla kobiet i dzieci a osobne dla facetów - wsiadam z rodziną i co mam się umawiać gdzie wysiadamy aby wzajemnie się nie zgubić? Czy też jest możliwość jechania razem w jednym wagonie?

3. Planuję wybrać hotel Rose rayhaan by rotana i panują sprzeczne opinie co do śniadań, ktoś pdzieli się doświadczeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Sty 2019 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ad 1.
http://www.nol.ae/RtaPortal/Portal.port ... lp_FAQ#q13

Ad 2.
Są specjalnie oznaczone wagony tylko dla kobiet z dziećmi. Jeśli nie chcesz z nich korzystać, wsiadaj do ogólnodostępnych wagonów.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxmario lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 14 Sty 2019 21:31 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
Ad. 2. Nie całe wagony, tylko pół wagonu jest przeznaczone dla kobiet, możecie podróżować w jednym wagonie po dwóch stronach czerwonej linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Sty 2019 08:36 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 21
Po pierwsze nie ma specjalnych wagonów dla kobiet, po drugie pół wagonu to też nieprawda. Każdy wagon metra ma następujący skład

Image

Jak będziecie chcieli razem podróżować, nic nie stoi na przeszkodzie żeby żona jechała z Tobą i dzieckiem w części ogólnodostępnej. To jej wybór czy chce jechać razem z dzieckiem w części wydzielonej czy razem z Tobą.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxmario lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group