Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lut 2012 20:00 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 3
Witam wszystkich
Szukam osób z którymi mógłbym się zabrać na jakąś podróż. Osób które doradzą co zabrać na taki weekendowy wypad (od dokumentów przez ... ?). Po prostu instrukcje dla laika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 25 Lut 2012 20:07 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Witam

Na początek polecam: viewtopic.php?f=15&t=8914&start=0&hilit=pytania+i+odpowiedzi

+

http://www.fly4free.pl/lecisz-samolotem ... -pasazera/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lut 2012 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Przeczytaj http://www.fly4free.pl/lecisz-samolotem-przeczytaj-biblia-pasazera/, śledź forum (znajdziesz informacje nie tylko na temat promocji i noclegów, ale także np. jaką torbę wybrać i co spakować), a potem tylko rezerwuj bilety i w drogę :p

Dasz sobie radę sam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lut 2012 20:23 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 3
Dzięki za wskazówki,
a powiedzcie mi czy po strefie Schengen można latać tylko z dowodem (jak to jest ze sprawdzaniem dokumentów?), czy lepiej mieć paszport? Tak z praktycznego punktu widzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lut 2012 20:38 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym wątku: viewtopic.php?f=15&t=8914&start=0&hilit=pytania+i+odpowiedzi
Jeśli nie ma tam odpowiedzi to tam pytaj :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lut 2012 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Tam gdzie to możliwe latam zawsze z dowodem osobistym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Lut 2012 01:33 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Warto dodać że na dowód przekroczysz nie tylko Schengen ale i kraje UE nie będące w nim.

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Mar 2012 00:25 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 3
Pacjonek napisał(a):
Warto dodać że na dowód przekroczysz nie tylko Schengen ale i kraje UE nie będące w nim.

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk

Dzięki cenna informacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Pierwszy LOT !
#9 PostWysłany: 09 Kwi 2012 23:39 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 42
Hey,

W piątek ruszam w swój pierwszy lot naszym rodzimym przewoźnikiem - LOT.
Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy o których nie wiem z racji tego że nie doczytałem w odpowiednim czasie bądź jeszcze nie było mi dane tego przeczytać:

1. Ile czasu przed lotem powinienem udać się na lotnisko? Będę odprawiał się on-line 24 h przed odlotem
2.Czy torba jaką mogę zabrać do luku ma tylko ograniczenia wagowe do 20 kg?
3.Czy mogę wziąć zarówno plecak jak i laptopa jako bagaż podręczny ?
4.Ile mogę zakupić alkoholu w strefie bezcłowej i czy mogę go mieć przy sobie ( np w reklamówce) czy muszę go włożyć do bagażu podręcznego tak azeby nie wystawał
5.Jakie limity obowiązują jeżeli chodzi o kupno papierosów w strefie bezcłowej?

Dodam że lecę do Niemiec
nie chciałbym Wiem że niektórym z Was te pytania mogą wydać się banalne ale naprawdę będzie to mój pierwszy lot i nie chciałbym mieć niepotrzebnych przygód na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwszy LOT !
#10 PostWysłany: 09 Kwi 2012 23:50 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Witam na forum,
Na poczatek
Gerda88 napisał(a):
1. Ile czasu przed lotem powinienem udać się na lotnisko? Będę odprawiał się on-line 24 h przed odlotem
.
Nie wiem ktore to lotnisko, ale biorac w rachube ze to 1szy raz i masz plany zakupowe, conajmniej godzine
Cytuj:
2.Czy torba jaką mogę zabrać do luku ma tylko ograniczenia wagowe do 20 kg?
3.Czy mogę wziąć zarówno plecak jak i laptopa jako bagaż podręczny ?
to chyba jest na str www LOTu ,
Cytuj:
4.Ile mogę zakupić alkoholu w strefie bezcłowej i czy mogę go mieć przy sobie ( np w reklamówce) czy muszę go włożyć do bagażu podręcznego tak azeby nie wystawał
5.Jakie limity obowiązują jeżeli chodzi o kupno papierosów w strefie bezcłowej?

Dodam że lecę do Niemiec
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwszy LOT !
#11 PostWysłany: 10 Kwi 2012 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
och,pamiętam swój pierwszy lot.Nie miałam pojęcia o limitach wagowych,ilościach walizek na osobę,o odprawie,bramkach i innych rzeczach.Na szczęście leciałam z kilkoma osobami i jakoś poszło.

1.jeżeli masz bagaż rejestrowany to 1,5 do 2h,
2.w LOcie jest ograniczenie do 20kg
3.to nie jest tania linia więc i restrykcje nie są takie surowe,na wszelki wypadek zrób miejsce w plecaku na laptopa,
ale bez specjalnej torby bo wtedy może być uznany jako dodatkowy bagaż podręczny,
4.widziałam jak ludzie mieli i bagaż podręczny i reklamówki z zakupami
limitów na alkohol nie znam bo nie kupuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwszy LOT !
#12 PostWysłany: 10 Kwi 2012 10:01 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
anha napisał(a):
3.to nie jest tania linia więc i restrykcje nie są takie surowe,na wszelki wypadek zrób miejsce w plecaku na laptopa,
ale bez specjalnej torby bo wtedy może być uznany jako dodatkowy bagaż podręczny,


Ja zawsze mam torbę z aparatem w plecaku lub walizce, bo ona go dodatkowo zabezpiecza. Ani w tanich liniach ani w normalnych nikt nigdy mi nie powiedział, że to jest dodatkowy bagaż. Przecież to by była bzdura, jakbym przewoził kartony to też to by to były bagaże dodatkowe? :D Także to co napisałeś o torbie na laptopa nie jest prawdą jeśli będzie przewożony wewnątrz normalnego bagażu. Co innego jakby torbę z laptopem przewoził osobno, to wiadomo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwszy LOT !
#13 PostWysłany: 10 Kwi 2012 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Nie zrozumiałeś mnie.
Chodziło mi o osobno torbę z laptopem i np.plecak a nie laptop w torbie włożony do innej torby.

PS.Kobietą jestem :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwszy LOT !
#14 PostWysłany: 10 Kwi 2012 10:36 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
Ok i wszystko jasne ;)

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwszy LOT !
#15 PostWysłany: 10 Kwi 2012 14:36 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 42
Dzwoniłem do LOT-u i rozmawiałem z Panią na temat laptopa jako kolejny bagaż podręczny

Powiedziała że nie uiszczę żadnej dodatkowej opłaty, mogę spokojne wejść z nim na pokład
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwszy LOT !
#16 PostWysłany: 13 Kwi 2012 19:00 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 42
Dla potomnych:

Odprawa w LOT przebiegła bez problemu z plecakiem i torbą z laptopem bez żadnych dodatkowych kosztów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwszy LOT !
#17 PostWysłany: 13 Kwi 2012 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Gerda88 napisał(a):
Dla potomnych:

Odprawa w LOT przebiegła bez problemu z plecakiem i torbą z laptopem bez żadnych dodatkowych kosztów

Trochę przerażające jakie spustoszenie w głowach pasażerów poczyniła gestapowska polityka W6 i FR dotycząca bagażu podręcznego.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwszy LOT !
#18 PostWysłany: 14 Kwi 2012 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Większym przerażeniem jest imho widok rodaków z podręcznym wielkości dawnych plecaków ze stelażem ;) i awantury jak gdzieś proszą o wstawienie do klatki (testera wielkości) kiedy na pierwszy rzut oka widać, że plecak dwa razy większy niż klatka :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Kwi 2012 17:57 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 8
O czym warto wiedzieć i pamiętać przed swoją pierwszą podróżą samolotem? Wiem o zasadach przewożenia płynów. Co jeszcze? Czy bagaż do luku ma limit tylko wagowy czy też powinien mieścić się w odpowiednich wymiarach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Kwi 2012 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Zasadniczo bagaż rejestrowany powinien się mieścić w luku bagażowym ;) Jakbyś napisał/a jakimi liniami lecisz, wówczas znacznie ułatwiłabyś odpowiedź.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group