Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pieniądze
#1 PostWysłany: 16 Cze 2012 10:05 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Lecę za dwa tygodnie do Sao Paulo. Co będzie lepsze zabranie ze sobą gotówki w dolarach, czy wybieranie z bankomatów? Czy powszechne są miejsca, w których można wymienić gotówkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Brazylia
#2 PostWysłany: 16 Cze 2012 10:31 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 193
Jest duzo kantorow (cambio) i kursy maja raczej uczciwe. Ja zabieralem dolary i nie korzystalem z bankomatow
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#3 PostWysłany: 20 Lip 2012 13:50 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 2
zgadzam się z pele, lepiej mieć dolary i wystarczającą ilość gotówki przy sobie. Ewentualnie jak zabraknie zawsze masz alternatywę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#4 PostWysłany: 29 Paź 2014 19:14 

Rejestracja: 13 Paź 2013
Posty: 35
Loty: 113
Kilometry: 218 622
Płatności kartą są bardzo rozpowszechnione w kraju, nawet handlarze na plaży posiadają terminale. Natomiast osobiście mieliśmy duże problemy z wymianą dolarów na reale, ponieważ w małych miejscowościach można wymieniać jedynie w placówkach w banku od poniedziałku do piątku od 10 do 15. Na lotnisku pobrali od nas prowizję w wysokości 30 reali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#5 PostWysłany: 03 Sty 2015 09:54 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
mni wychodziło jednak taniej z wymianą usd niż korzystanie z bankomatów, ale to może kwestia banku (mbank).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#6 PostWysłany: 03 Mar 2015 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2013
Posty: 16
dlaczego wszyscy mowia, ze najelepiej zabrac dolary, skoro mozna normalnie w polsce kupic reale po calkiem dobry kursie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#7 PostWysłany: 04 Mar 2015 14:40 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Ja kupilem 200 reali, na miejscu płaciłem kartą, ale tez wypłacałem w bankomacie. Branie $$$ i wymiana jest czasochłonne, a kurs jest podobny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#8 PostWysłany: 06 Mar 2015 20:49 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 5
Hej, jestem właśnie w Brazylii i w moim przypadku najoszczędniejszą opcją było kupienie dolarów w Polsce i wymiana na miejscu na reale. Przed wyjazdem kurs w polskich kantorach wynosił 1,41. Raz wypłaciłem na miejscu z bankomatu i bank przeliczył mi po 1,35. A dolary kupiłem po 3,7 i sprzedalem w Rio po 2,85, co daje ok. 1,3 pln za 1R$. Oczywiście wszystko zależy od kursu po jakim wymienicie $ na R$. Polecam kantor na ulicy Xavier da Silveira (Copacabana), od stacji metra Cantagalo w stronę plaży po lewej stronie - znalezione we wcześniejszych wpisach na F4F - DZIĘKI! Po lądowaniu wymieniliśmy parę $ na R$, żeby było na busa i tutaj kurs był kiepski 2,75 (nie liczyli żadnej prowizji), więc w tym przypadku lepszą opcją byłaby wypłata z bankomatu. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#9 PostWysłany: 07 Mar 2015 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Bankomaty wypadają słabo, przynajmniej jak ma się kartę ikony mobilności ;) Poza tym masa bankomatów kopiuje karty i słyszałem już o tym że w Rio zrobili klona karty i wyczyscili 150 tysięcy. (Wiem, brzmi to nierealnie i sam w życiu takiej kasy na ROR nie będę pewnie miał a już szczytem jest używanie karty, którą da się całą kwotę wybrać, ale kto bogatemu zabroni...)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#10 PostWysłany: 07 Mar 2015 13:20 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Ważne jest, aby przed wyjazdem sprawdzić czy bank pobiera od nas prowizje za wypłaty z bankomatów. Mi nie pobiera dlatego sie oplacalo placic karta i wybrac z bankomatu.
W kwestii niebezpieczenstwa wypłat polecam ustawienie niskiego limitu na karcie wlaczyc blokade 3D oraz wyrobic karte w kantorze walutowym w $$$, dobry kurs łatwo wymienić ograniczona kwota na karcie i karty nie uzywamy na co dzien.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#11 PostWysłany: 23 Gru 2015 22:15 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
trochę z innej beczki czy ktoś z osób które były w Brazyli korzystał z karty alior kantor $, czy były jakieś problemy?, czy bankomaty biorą prowizje ewentualnie które? macie jakieś spostrzeżenia uwagi do tej karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#12 PostWysłany: 23 Gru 2015 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ja korzystałem z karty T-Mobile w USD (myślę ,że z Aliorem będzie podobnie). Bankomaty Itau wydawały pieniądze z reguły przy czwartej,piątej próbie.Bradesco za pierwszym razem. Innych nie testowałem. Na lotniskach często jest doliczana prowizja (20 reali). Poza tym bezprowizyjnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
jannas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#13 PostWysłany: 23 Gru 2015 23:39 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
igore napisał(a):
Ja korzystałem z karty T-Mobile w USD (myślę ,że z Aliorem będzie podobnie). Bankomaty Itau wydawały pieniądze z reguły przy czwartej,piątej próbie.Bradesco za pierwszym razem. Innych nie testowałem. Na lotniskach często jest doliczana prowizja (20 reali). Poza tym bezprowizyjnie.


dzięki, ogólnie duża ilość bankomatów? czy podczas wypłaty pytały o rozliczanie w walucie PLN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#14 PostWysłany: 24 Gru 2015 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
To zależy gdzie. W turystycznych miejscach np. w okolicach Copacabany sporo. Generalnie dużo mniej niż w Polsce,na pewno nie na każdym kroku. Nie,nigdy nie widziałem takiego zapytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#15 PostWysłany: 24 Gru 2015 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Właśnie dzisiaj szwagier opowiadał mi, że w Rio skopiowano jego kartę i pobrano 200€ z konta. Jego kolega z Brazylii powiedział, że to tam norma...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#16 PostWysłany: 24 Gru 2015 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
ja polecam banco de brasil, choc sa tam limity max 500 brl, nie wiem tylko czy dzienne czy dotyczace 1 wyplaty, bradesco tez bezproblemowo, i bezprowizyjnie, z obu korzystalem karta alior kantoru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#17 PostWysłany: 24 Gru 2015 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Zacytuję sam siebie:

szymonpoznan1 napisał(a):
Banco do Brasil - bez prowizji (maksymalna jednorazowa wypłata to 1000 reali)
Itaú - również bez prowizji (tutaj jednak maksymalna jednorazowa wypłata to 500 reali)
Caixa - bez prowizji (tutaj max to 700 reali na wypłatę)
Santander - prowizja (nie wiem jaki max, bo nie wypłaciłem ze względu na prowizję)

Ogólnie jak jest prowizja to na wyświetlaczu przed ostateczną akceptacją wypłaty jest wyraźny komunikat na ten temat.


Oraz jeden temat o zeskanowanej karcie w Brazylii, a w sumie tuz za jej granica:

http://www.fly4free.pl/forum/zeskanowan ... hilit=itau
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jannas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#18 PostWysłany: 15 Lut 2016 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
My wypłacaliśmy z kart T-MOBILE USD tylko w ITAU, chyba wszystkie inne wypróbowane chciały doliczyć prowizje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#19 PostWysłany: 25 Lut 2016 02:31 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
A jak wygląda możliwość płacenia zbliżeniowo? Zamiast karty mam naklejkę do płatności zbliżeniowych, więc nie wiem czy to rozwiązanie jest tak popularne jak u nas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#20 PostWysłany: 22 Cze 2016 22:53 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 5
A czy orientujecie się jak wygląda wymiana euro w Brazylii? Lecę za kilka dni, mam euro i nie chcę już kupować dolarów. Czy jednak wymienić je przed wylotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group