Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pieniądze
#21 PostWysłany: 22 Cze 2016 23:14 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Moim zdaniem nie warto wymieniać na dolary bo więcej stracisz na spreadzie niż potem zyskasz na nieco korzystniejszym kursie $ do reala. Ja też miałem euro które wymieniłem na BRL. Natomiast znaczenie mają różnice w kursach w zależności od lotniska, miasta, kantoru itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikaew uważa post za pomocny.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Pieniądze
#22 PostWysłany: 23 Cze 2016 19:39 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 5
DMW napisał(a):
Moim zdaniem nie warto wymieniać na dolary bo więcej stracisz na spreadzie niż potem zyskasz na nieco korzystniejszym kursie $ do reala. Ja też miałem euro które wymieniłem na BRL. Natomiast znaczenie mają różnice w kursach w zależności od lotniska, miasta, kantoru itp.


Dzięki za pomoc :) A gdzie ten kurs jest najkorzystniejszy? Ląduję późno w Rio a potrzebuję reali na hotel. Duże różnice między lotniskiem a miastem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#23 PostWysłany: 24 Cze 2016 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
napisze to co zwykle: nigdzie nie wymieniac, placic karta, a jak trzeba [choc w Brazylii w niewielu miejscach trzeba gotowki] to wyplacic kase z bankomatu raz na jakis czas

ew. zalozyc jakies konto w Euro / USD i placic karto do tego konta

wozenie ze soba gotowki to sorry, ale jakis XIX wiek

btw co ciekawe zdarza sie czasem ze przyjmuja debetowki a nie chca kredytowych. Przy czym to jakies ich brazylijskie kategorie sa, moja debetowka byla czesto rozpoznawana przez terminale jako kredytowa, niestety
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#24 PostWysłany: 24 Cze 2016 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
rw30 napisał(a):
wozenie ze soba gotowki to sorry, ale jakis XIX wiek

Natomiast XXI wiek to skanowanie danych kart przy wyplacie z bankomatu, podwojne przewalutowania, dodatkowe oplaty za korzystanie z bankomatu i wiele innych wspanialych udogodnien :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mikaew uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#25 PostWysłany: 24 Cze 2016 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
rw30 napisał(a):
napisze to co zwykle: nigdzie nie wymieniac, placic karta, a jak trzeba [choc w Brazylii w niewielu miejscach trzeba gotowki] to wyplacic kase z bankomatu raz na jakis czas

ew. zalozyc jakies konto w Euro / USD i placic karto do tego konta

wozenie ze soba gotowki to sorry, ale jakis XIX wiek

btw co ciekawe zdarza sie czasem ze przyjmuja debetowki a nie chca kredytowych. Przy czym to jakies ich brazylijskie kategorie sa, moja debetowka byla czesto rozpoznawana przez terminale jako kredytowa, niestety

Ja raz ugrzęzłem na drugim końcu świata pośrodku niczego, z 20 dolarami w kieszeni i z kartą która postanowiła przestać działać po włożeniu do bankomatu. Także żelazny zapas gotówki zawsze w cenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mikaew uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#26 PostWysłany: 24 Cze 2016 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Djorkaeff napisał(a):
rw30 napisał(a):
wozenie ze soba gotowki to sorry, ale jakis XIX wiek

Natomiast XXI wiek to skanowanie danych kart przy wyplacie z bankomatu, podwojne przewalutowania, dodatkowe oplaty za korzystanie z bankomatu i wiele innych wspanialych udogodnien :)


skanowania to akurat bardzo znikomy procent, idz tym straszyc dzieci w podstawowce


podwojne przewalutowania - jak zalozysz konto w walucie z ktorej bezposrednio waluta miejscowa jest wymieniania, to nie bedziesz mial podwojnego przewalutowania. Chyba w alior kantorze latwo i tanio cos takiego zalozyc i dostac karte.
A nawet jesli podwojne przewalutowanie, to ile na tym stracisz na 3-4 tygodniowym urlopie gdzies daleko? 2-3%? Dla mnie to nie jest gra warta swieczki zeby rownowartosc kilku[nastu] setek euro przy sobie miec non-stop. Zwlaszcza w Ameryce Poludniowej. Ale spoko, co kto lubi.

-- 24 Cze 2016 16:51 --

MaSell napisał(a):
rw30 napisał(a):
napisze to co zwykle: nigdzie nie wymieniac, placic karta, a jak trzeba [choc w Brazylii w niewielu miejscach trzeba gotowki] to wyplacic kase z bankomatu raz na jakis czas

ew. zalozyc jakies konto w Euro / USD i placic karto do tego konta

wozenie ze soba gotowki to sorry, ale jakis XIX wiek

btw co ciekawe zdarza sie czasem ze przyjmuja debetowki a nie chca kredytowych. Przy czym to jakies ich brazylijskie kategorie sa, moja debetowka byla czesto rozpoznawana przez terminale jako kredytowa, niestety

Ja raz ugrzęzłem na drugim końcu świata pośrodku niczego, z 20 dolarami w kieszeni i z kartą która postanowiła przestać działać po włożeniu do bankomatu. Także żelazny zapas gotówki zawsze w cenie.



no, przykra sprawa, zgadzam sie. Mozna miec dwie karty - choc jak sie je nosi w jednym portfelu [jak ja] to niekoniecznie jest super zabezpieczenie.

Ale jak Ci kase zakoszo to co wtedy ? : ) Wiem, niby jest latwiej, ktos Ci pozyczy i zaczniesz placic karta. Mimo wszystko dla mnie wozenie przy sobie duzej gotowki, zwlaszcza do krajow srednio bezpiecznych, to dziwny pomysl.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#27 PostWysłany: 24 Cze 2016 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
rw30 napisał(a):
Djorkaeff napisał(a):
rw30 napisał(a):
wozenie ze soba gotowki to sorry, ale jakis XIX wiek

Natomiast XXI wiek to skanowanie danych kart przy wyplacie z bankomatu, podwojne przewalutowania, dodatkowe oplaty za korzystanie z bankomatu i wiele innych wspanialych udogodnien :)


skanowania to akurat bardzo znikomy procent, idz tym straszyc dzieci w podstawowce

Nie musze straszyc tym nikogo, wystarczy poczytac forum, ale chyba niektorzy "nie lubio". Tylko wsrod forumowiczow bylo kilka takich przypadkow w Ameryce Poludniowej. Nie jest to rzadki problem, niestety.

rw30 napisał(a):
podwojne przewalutowania - jak zalozysz konto w walucie z ktorej bezposrednio waluta miejscowa jest wymieniania, to nie bedziesz mial podwojnego przewalutowania. Chyba w alior kantorze latwo i tanio cos takiego zalozyc i dostac karte.
A nawet jesli podwojne przewalutowanie, to ile na tym stracisz na 3-4 tygodniowym urlopie gdzies daleko? 2-3%? Dla mnie to nie jest gra warta swieczki zeby rownowartosc kilku[nastu] setek euro przy sobie miec non-stop. Zwlaszcza w Ameryce Poludniowej. Ale spoko, co kto lubi.

2-3% na 3-4 tygodniowym urlopie to moze byc 100-150 zlotych. Dla mnie to sporo, wole to wydac na cos konkretnego.

Poza tym, zakladajac konto nie masz pewnosci, ze karta do niego bedzie dzialala, bedzie akceptowana albo ze bedzie dzialala na zasadach, ktorych oczekiwales. Gotowka dziala.

Nie wspomniales nic o oplatach za korzystanie z bankomatow. Bodajze w jakiejs ostatniej relacji z Chile autor pisal o dlugich poszukiwaniach bankomatu bez prowizji, ktore nie przyniosly zadnych skutkow. Kolejne straty.

A na koniec podpowiem, ze taki gadzet:

http://csimg.webkupiec.pl/srv/PL/290436 ... ka-pod.jpg

powoduje ze raczej trudno zostac okradzionym. Polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#28 PostWysłany: 24 Cze 2016 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
rw30 napisał(a):
Ale jak Ci kase zakoszo to co wtedy ? : )

A jak mnie tramwaj rozjedzie to co wtedy? Teraz przy dalszych wyjazdach już wiem, żeby zabierać jedną Visę, jedną Mastercard, gotówkę w dwóch różnych walutach - no i nie trzymać wszystkiego razem. Polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#29 PostWysłany: 24 Cze 2016 18:06 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
w Brazylii (Rio) mieliśmy dolary, to nie było kantoru albo nie mieli pieniędzy żeby wymienić :?
w Chile mieliśmy gotówkę, to nas okradli :cry:
karty moim zdaniem bezpieczniejsze (choć też mi buchnęli kasę z konta), ale kiedyś w Maroko dopiero w piątym czy szóstym bankomacie udało nam się wypłacić pieniądze, pomijam masę sytuacji gdy coś nie zatrybiło i trzeba było kombinować gotówkę... poszukiwania bezprowizyjnych bankomatów w Ameryce Pd też przerabialiśmy ;)
karty walutowe Aliora w Brazylii przechodziły nam jako "credit card"
generalnie uważam jak @MaSell - waluta + różne karty

mikaew napisał(a):
Dzięki za pomoc :) A gdzie ten kurs jest najkorzystniejszy? Ląduję późno w Rio a potrzebuję reali na hotel. Duże różnice między lotniskiem a miastem?


w Rio na lotnisku pięknie zedrą z Ciebie w kantorze, na górze masz bezprowizyjny bankomat, załatw sobie walutowe konto np. w aliorze
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#30 PostWysłany: 24 Cze 2016 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ja zawsze zabieram kartę Mastercard T-Mobile Bank w USD, co najmniej jedną inną debetówkę (VISA) i kartę kredytową. Prócz tego dolary w gotówce, które mają tą zaletę, że w wielu miejscach można bezpośrednio nimi zapłacić. W Ameryce Południowej jeszcze nigdy nie zawiodło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#31 PostWysłany: 25 Cze 2016 01:54 

Rejestracja: 06 Wrz 2015
Posty: 91
Ja pojechalem glownie z kartami, w gotowce mialem moze z 30 euro, bez problemu mozna wyplacic pieniadze- za rada, lepiej takie wewnatrz bankow ;)

W punktach uslugowych czesto sie pytaja czy karta kredytowa czy debetowa, bo takie opcje maja na terminalu po wlozeniu karty, ale platnosci przechodza bez problemow.

Patrzac po kursach rozliczeniowych Mastercard a tych bankowych to odchylenia kolo 1 % przy MC Wizz, ciut wieksze przy platnosciach w NOKach, ale tam wiem ze mam z 1,75% prowizji na kartach- czasem wychodzi mniej czasem ciut wiecej, ale wyplaty z bankomatów za 0 ;)

Najlepiej wyplacic troche gotowki na jedzenie i atrakcje, a hotele oplacac kartami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#32 PostWysłany: 09 Lut 2019 23:32 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Aktualne informacje o bankomatach:
Trzeba szukać takich z logo Visa/MC, bo tylko takie przyjmują zagraniczne karty. W Foz do Iguacu było z tym ciężko, za to w Rio właściwie każdy obsługiwał zagraniczne. Część bankomatów bierze prowizje rzędu 20 BRL (np. Santander), ale w popularnym Bradesco wypłaty są za darmo (testowane na Revolucie, Visa i MC bez prowizji).

Karty działały w sklepach bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#33 PostWysłany: 10 Lut 2019 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
I gdzie te czasy, jak byłem jakieś 10 lat temu pierwszy raz i bankomaty przyjmowały tylko karty brazylijskie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#34 PostWysłany: 10 Lut 2019 00:17 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@kostek966 - w Foz dopiero chyba w czwartym odwiedzonym banku (gdzie w każdym były po przynajmniej 3 bankomaty, a czasem i z 8) znaleźliśmy jeden obsługujący zagraniczne karty, więc w mniejszych miastach nadal bywa ciężko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#35 PostWysłany: 10 Lut 2019 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
kostek966 napisał(a):
I gdzie te czasy, jak byłem jakieś 10 lat temu pierwszy raz i bankomaty przyjmowały tylko karty brazylijskie


ciekawe, w 2005 regularnie wypłacałem w Brazylii z bankomatów przy użyciu debetówki Multibanku (obecnie mBank)...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#36 PostWysłany: 10 Lut 2019 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
byłem dokładnie w 2007 roku w Fortalezie i nie mogłem nigdzie wypłacić,
miejscowy pilot wycieczki na którą jechaliśmy po obejrzeniu monitora w bankomacie stwierdził, że tylko Brazylijczycy mogą korzystać,
być może trafiłem na lokalne, w banku wypłaciłem przy okienku bez problemu


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Mar 2019 19:30, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#37 PostWysłany: 10 Lut 2019 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Miałeś pecha, ja w Fortalezie w 2005 wypłacałem.
Teraz w Brazylii nawet uliczni sprzedawcy mają terminale do kart, gótówki używam tam tylko do płacenia za bilety do metra.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#38 PostWysłany: 10 Lut 2019 14:26 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Wielu ulicznych sprzedawców ma terminale, ale nie wszyscy i czasem przy najtańszych produktach przy płatności kartą jest drożej (np. caipirinha za 5 reali gotówką, 6 reali kartą). Ponadto jeśli ktoś wejdzie pieszo na Corcovado, to tam kartą za wejście pod Chrystusa nie zapłaci (my wjechaliśmy Uberem na Paineiras i przeszliśmy ostatnie 1,5-2km szlakiem i drogą). Dlatego ja uważam, że lepiej zawsze mieć gotówkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#39 PostWysłany: 03 Wrz 2021 22:21 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Mam pytanko, czy na lotnisku Recife wymienie USD i ktoś wie po jakim kursie?
U mnie w miescie raczej nikt nie ma reali. Znalazłem tylko jeden kantor co ma niewielką ilość reali ale kurs zamiast 0,7 ma 1,3, (zamiast za 100R$ zaplacic 73PLN wołali prawie 140PLN)
Jak wygląda płatność kartą lub wypłata z bankomatów kartą PKO?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#40 PostWysłany: 30 Lis 2021 03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Mam pytanie o wypłaty z brazylijskich bankomatów.

Dziś po raz pierwszy musieliśmy pobrać nieco gotówki i okazało się to możliwe dopiero przy chyba czwartej próbie (w Santanderze).
W kilku wcześniejszych bankomatach w placówkach bankowych cały czas powtarzała się sytuacja taka: Revolut, Aion, Curve (z podpiętą debetową mBanku i Pocztowego) - "transakcja nie może być wykonana", a przy Aionie był nawet komunikat, że "karta nierozpoznana".
Dopiero w Santanderze przeszła karta Aionu. Przy wypłacie 820 BRL pobrało 20 BRL prowizji, więc do przeżycia.

Czy też mieliście takie problemy? Jeśli udało się Wam wypłacić przy użyciu Revoluta lub Curve, pamiętacie może, w którym bankomacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group