Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pieniądze
#41 PostWysłany: 30 Lis 2021 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Z doświadczenia w Brazylii lepsza jest Visa od MasterCarda. Visę tamtejsze bankomaty jakoś bardziej lubią :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
 Temat postu: Re: Pieniądze
#42 PostWysłany: 30 Lis 2021 09:49 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
tropikey napisał(a):
Czy też mieliście takie problemy? Jeśli udało się Wam wypłacić przy użyciu Revoluta lub Curve, pamiętacie może, w którym bankomacie?


Tak, tego typu problemy są na porządku dziennym w Brazylii. Absurdalnie, udaje się wypłacenie za którymś razem, ale najczęściej - w bankomacie obok. Podobne sytuacje w sklepach. Dodam, że Brazylia jest krajem bardzo wysokiego ryzyka jeśli chodzi o skimming, nawet nie zauważysz gdzie i kiedy ktoś zeskanował twoją kartę... moją (Curve) zaczęli obrabiać tak ze dwa tygodnie później.

Bezprowizyjna wypłata z Revoluta w bankomatach Itaú (taki pomarańczowy, załączam zdjęcie logo banku). Zazwyczaj jest to właśnie jakiś oddział z wieloma bankomatami i jak jeden nie działa (zachowuje się tak jak opisałeś), to trzeba spróbować w kolejnym.

Załącznik:
Itau.png
Itau.png [ 27.65 KiB | Obejrzany 1431 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#43 PostWysłany: 30 Lis 2021 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
@tropikey - jeżeli jesteś jeszcze na Copa to podaję bezpośredni namiar:
Banco Bradesco - wypłata Revo, ale VISA (a nie MC) - wypłaca bez prowizji.
Przy wejściu do banku musisz ominąć ludzi śpiących na ulicy, a w środku o ile pamiętam jest chyba z 10 bankomatów ustawionych w szeregu - taki brazylijski widok.

Załączniki:
banco_bradesco.jpg
banco_bradesco.jpg [ 289.45 KiB | Obejrzany 1414 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#44 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Zaczęliśmy właśnie od Itau, w którym sprawdziliśmy 3 bankomaty i nic, ale faktycznie, Revoluty mamy MC.
Co do Revoluta Visa, to mam tylko wirtualną, więc mogę jedynie podpiąć do Curve. Spróbuję i w ten sposób.
No i oczywiście, zajrzymy też do owego Bradesco :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#45 PostWysłany: 20 Sty 2022 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@tropikey

Sorry za odkop, udało się? Jak sytuacja?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#46 PostWysłany: 20 Sty 2022 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Sprawdziłem właśnie historię i widzę, że oprócz wcześniej wspomnianej wypłaty Aionem w Santanderze była jeszcze wypłata z bankomatu Bradesco kartą Curve, do której podpiąłem Visę Revoluta.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#47 PostWysłany: 20 Sty 2022 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Czyli nie ma problemów wypłacając karta Curve/Revolut? Jak prowizje za wypłaty?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#48 PostWysłany: 20 Sty 2022 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
W Bradesco poszło bez problemu, a w innych już nie sprawdzałem, bo nie potrzebowałem więcej gotówki. Nie pamiętam na 100%, ale w Bradesco prowizji raczej nie było - wypłacałem 80 BRL, a pobrało mi 58,50 PLN (3. grudnia).
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#49 PostWysłany: 20 Sty 2022 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Dzięki za pomoc i sprawdzenie :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#50 PostWysłany: 20 Sty 2022 21:28 

Rejestracja: 20 Sty 2022
Posty: 2
Cześć wszystkim, to mój pierwszy post, miło dołączyć do forum :) Mam pytanie - czy ktoś ma sprawdzony temat wypłacania kasy z bankomatów bez karty (np. Google Pay przez NFC) w Rio de Janeiro? Mam Revoluta z wirtualną Visą (fizyczna Visa, którą zamówiłem wczoraj niestety na 99% nie dojdzie przed moim wyjazdem w przyszłym tygodniu) i myślę o niej jako o ewentualnej opcji podejmowania pieniędzy. Znalazłem nawet taki bankomat Bradesco https://goo.gl/maps/3SN5PsFhPvxngrvo7 z widocznym na fotce modułem zbliżeniowym, ale nie mam totalnie pojęcia czy to zadziała. Ktoś może sprawdzał temat? Będę wdzięczny za wszelkie info :) Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#51 PostWysłany: 09 Lut 2022 01:52 

Rejestracja: 20 Sty 2022
Posty: 2
Update: W międzyczasie VISA Revolutowa jednak zdążyła dojść, więc nie testowałem wypłat zbliżeniowych, a w sumie musiałem skorzystać z bankomatu tylko raz - potwierdzam, że w banku Bradesco są wypłaty bez prowizji po dobrym kursie (1 BRL = ok. 0,75 PLN). BTW - w kantorach wymiana z EUR na BRL po korzystnym kursie (parę dni temu 1 EUR = ok. 6,17 BRL), byłem miło zaskoczony mając przy sobie trochę gotówki w euro :) Polecam kantor Best Exchange Rates na Copacabanie (Av. Nossa Sra. de Copacabana, 371 - B / C - https://goo.gl/maps/xUA3Xp6JobJ1QNRv7 ).

Pozdrówki!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#52 PostWysłany: 09 Mar 2022 22:34 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Korzystając z Revoluta kupowaliście USD lub EUR czy doładowywaliście konto PLN i samo się przeliczało na BRL?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#53 PostWysłany: 09 Mar 2022 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Każda waluta jaką tam masz sama przeliczy się na BRL. Nieważne USD, EUR, CZK, PLN, HUF - po prostu wszystko.

EDIT: Jeżeli transakcja jest dajmy na to na równowartość PLN 100, a Ty masz na Revo 80 zł i € 5 to ona zostanie odrzucona. W takim wypadku musisz uzupełnić konto wymieniając np € na zł, ale to tylko informacyjnie bo nie ma większego związku z Twoim pytaniem. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#54 PostWysłany: 09 Mar 2022 22:45 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Tak, wiem, że samo się przeliczy, ale co będzie korzystniejsze?
Czy przy posiadaniu PLN na koncie będzie przewalutowanie PLN -> USD -> BRL? Jeśli tak, to po kursie revoluta czy Mastercard? Czy jeszcze inaczej? :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#55 PostWysłany: 14 Lip 2022 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5501
HON fly4free
Jeszcze w kwestii wypłacania pieniędzy z bankomatu. Itau, Banco de Brasil w ogóle nie rozpoznają karty (Mastercard Revolut). Bradesco daje bez prowizji i bez żadnego problemu. Bankomaty w centrach handlowych czy na dworcach, typu "kilkanaście banków w jednej maszynie" pobierają zwykle słoną prowizję, nawet 24 BRL. Na lotnisku GIG takiego bankomatu Bradesco nie uświadczysz, ale w mieście jak najbardziej. Co więcej, płacąc kartą Revolut na pytanie czy jest to karta debetowa czy kredytowa odpowiadamy, że kredytowa i wtedy płatność z reguły przechodzi. Karty debetowe nie są za bardzo lubiane w tym kraju 😉.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
naimad uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#56 PostWysłany: 14 Sie 2022 01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Potwierdzam co napisane powyżej. Nie ma lekko z wypłacaniem gotówki. Polecam punkty banku Bradesco. Bez problemów i bez opłat. W bankach Banco do Brasil, Itau, Caixa w ogóle nie chciało przyjąć żadnej mojej karty. Bankomaty Banco24 (takie czerwone, wolnostające w różnych punktach) wypłacały, ale wołały 24 RLB prowizji. Był i taki na lotnisku, co chciał wziąć nawet 50 RLB, ale nie pamietam nazwy.

Załączniki:
1D978985-250D-4AA3-85BF-45664E34CA29.jpeg
1D978985-250D-4AA3-85BF-45664E34CA29.jpeg [ 97.58 KiB | Obejrzany 811 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#57 PostWysłany: 14 Sie 2022 04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Dokładnie bankomaty Banco24 żądają chorej prowizji u mnie chcieli około 160zł.Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.
maxy26 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#58 PostWysłany: 19 Lut 2023 17:58 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
@ofer
Z tego Bradesco korzystalem wcześniej, a za ostatnim razem środkowy bankomat wysunął banknoty na centymetr. Zanim je wyskubalem, to stówa wrocila do maszyny.
Poszedłem do banku, bo był otwarty. Gość stwierdził, że bank rozliczy według wypłaconej kasy.
Bankomat zablokowany, cała kwota zablokowana na koncie. Po kilku dniach rozliczyli całość. Złożyłem reklamację, i dziś niespodzianka. Reklamacja odrzucona, bo bank stwierdził, że wypłacono prawidłowo i nic nie zostało w maszynie.
Pracownicy banku w Rio, za uczciwi nie są.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#59 PostWysłany: 03 Lut 2024 13:26 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Cześć, biorąc pod uwagę możliwe zeskanowanie karty i problemy z wypłatą z bankomatów oraz obecne kursy BRL, USD i EUR, jaką metodę obralibyście w kontekście pieniędzy na wyjazd do Brazylii? Pierwotnie myślałem, żeby wziąć jak najwięcej gotówki, ale tu dochodzi kwestia bezpieczeństwa. A nawet jeśli gotówkę, to USD czy EUR? Albo może kupić w Polsce BRL? Najlepszy kurs sprzedaży reala to obecnie 0,88.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pieniądze
#60 PostWysłany: 03 Lut 2024 14:14 

Rejestracja: 12 Gru 2022
Posty: 28
Obecnie daje się kupić w PL walutę w całkiem rozsądnych cenach, więc zwykle z tego korzystam i jakąś część biorę w cashu. Pamiętam, że w Brazylii różnice w stosunku do płatności kartą nie wychodziły duże (tak do 2-3% ale kursy walut też się w międzyczasie zmieniały).
Zawsze (czyli kilkukrotnie) szukałem atm Bradesco gdzieś wewnątrz w oddziale i najczęściej po odstaniu swojego w kolejce wypłata przebiegała bezproblemowo (revolut). Kartą płaciłem też w wielu atrakcjach i czasami w gastronomii i transporcie. Na szczęście też bez problemów. Co niestety, przy ilości opisywanych na różnych forach przypadków z płatnościami w Brazylii, nie stanowi żadnej gwarancji na przyszłość.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group