Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Paź 2014 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Warson1987 napisał(a):
Z Tego linku co podałeś, wnioskuję że Jeden Przejazd bez Oyster kosztuje 5.70 a z Karta Oyster 2.70 ?

Bo jeśli tak to super, bo w dzień przyjazdu przejadę Do hotelu najprawdopodobniej Raz Metrem. Ale w inne dni już częściej więc te 7.70 bez ograniczeń przejazdów. Dobrze rozumuję? i Czy z Oysterki zwracają kwotę jeśli jakaś zostanie? Jest jakaś strona www aby sprawdzić Ile zostało Kaski na Oysterce?


Dobrze rozumujesz i nie martw się dostaniesz zwrot niewykorzystanej kwoty i kaucii i nie zajmie Ci to wiecej niż 10 minut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#82 PostWysłany: 14 Paź 2014 21:37 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 25
dzięki to już wiem z czego skorzystać :D wywnioskowałem że 50zł na + dla mnie między Oyster a Travelcard.

A na Oyster mogę jeździć również w te godziny Najwiekszęgo ruchu, jakieś Pay-Off czy jakoś tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 15 Paź 2014 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Możesz, policzy Ci po prostu po wyższej stawce wtedy. Ale to dotyczy tylko poniedziałku ewentualnie, bo jak już pisałem, w weekend godziny szczyty nie obowiązują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 25 Paź 2014 00:38 

Rejestracja: 25 Paź 2014
Posty: 2
Witam.
Wyjeżdżam z mamą do Londynu na 3 dni 13.11-15.11
Poruszać się będziemy praktycznie tylko po 1. strefie, nocujemy w Victoria Inn i chcemy pozwiedzać centrum Londynu.
Zastanawiałam się na ile możliwe jest poruszanie się wyłącznie busami (wtedy maksymalnie z Oyster Card zejdzie 4.40£) i czy ta opcja jest opłacalna.
Pierwszego dnia musimy przejechać z Baker Street do hostelu, potem ja wracam do Odeon Cinema i ponownie do hostelu.
Drugi dzień to zwiedzanie Londynu, więc wiadomo że czasem wygodnie jest gdzieś przejechać. Czy dojazd busami jest w miarę wygodny? Nie wiem na ile opłacałoby się metro, a wolałybyśmy najtańszą opcję. Główne miejsca, które chciałybyśmy zobaczyć to Westminster, okolice London Eye, Millennium Bridge, Tower Bridge, British Museum, Oxford Street.
W trzeci dzień ponownie dojazd z hostelu na Baker Street, ewentualne zwiedzanie.
Czy na Baker Street są kasy, gdzie można zwrócić Oyster Card?
Z tego co zrozumiałam, za Oyster Card płaci się 5£, które potem zostają zwrócone razem z ewentualną kwotą, która była na karcie. Jeśli rzeczywiście tak jest, wydaje mi się, że taka opcja byłaby najlepsza. Cz wtedy doładowanie karty kwotą 15£ wystarczyłoby? Czy lepiej doładować 20£?
I czy można płacić kartą kredytową, czy trzeba mieć przy sobie funty?
I jeszcze jedna rzecz - czy dobrze zrozumiałam, że na busy nie obowiązują strefy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 25 Paź 2014 03:37 

Rejestracja: 25 Paź 2014
Posty: 1
Cześć

Ok. dwa tygodnie temu wróciłam z Londynu z podobnej wyprawy. Byłam tam pierwszy raz.
O Oyster dowiedziałam się dopiero na miejscu. I faktycznie, jest to najlepsza opcja na poruszanie się po Londynie.
Napiszę, jak to było w moim przypadku. Kartę wykupiłam w automacie przy wejściu do metra. Pobierana jest zaliczka zwrotna 5 £. Przemierzałam Londyn głównie "z buta". Kilka razy zdarzyło mi się skorzystać z metra, bo jest najwygodnejsze i dojedziesz nim wszędzie. Nie wiem ile kosztuje jednorazowy przejazd autobusem, ale metrem - od 2 - 2,20 £ (co jest zależne od liczby przesiadek i odległości, jaką przemierzasz). Też poruszałam się po 1 strefie. Raz pojechałam trochę dalej, na Portobello Market. Kartę doładowałam kartą debetową - chyba można też gotówką.
Ze zwrotem jest trochę więcej pracy. Okienka na stacjach są czynne w weekendy do 15:00 i tylko w ten sposób można zwrócić kartę. Nie pamiętam dobrze, ale udało się to zrobić na stacji metra przy Oxford Street, która była czynna wyjątkowo dłużej. Dopytaj. Zwrot odbywa się na kartę, której używasz przy zakupie Oyster.
Ciężko jest mi podpowiedzieć jak to wygląda z busami, ale mi na wszytskie przejazdy zupełnie wystarczyło 10-15 £. Spędziałam tam 3 dni. Pomiędzy większością tych miejsc, o których napisałeś poruszałam się na piechotę. Nogi bolały, ale lepiej poznałam miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Paź 2014 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Strefy nie obowiazuja w autobusach, a jeden przejazd kosztuje £1.45. Maksymalna taryfa dzienna £4.40, ile bys nie jezdzila autobusami.
http://www.tfl.gov.uk/modes/buses/cash- ... his-page-0
http://www.tfl.gov.uk/fares-and-payment ... his-page-4

Oyster mozesz doladowac gotowka, karta debetowa lub kredytowa.

Mysle, ze dla turysty autobusy sa wystarczajace. Sa nawet specjalne mapki z zaznaczonymi atrakcjami i jakimi autobusami gdzie pojechac.

A tu sa godziny otwarcia kas biletowych na Baker Street:
http://www.tfl.gov.uk/tube/stop/940GZZL ... d-station/
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 03 Lis 2014 04:23 

Rejestracja: 25 Paź 2014
Posty: 2
dziękuję bardzo za odpowiedzi :)
przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie - czy podróżując autobusami, obowiązują też godziny szczytu?
tzn jeśli będę poruszać się metrem, a w trakcie godzin szczytu po południu przejadę autobusem, to czy na karcie Oyster będzie obowiązywał limit dzienny Peak czy Off Peak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 03 Lis 2014 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W autobusie nie ma godzin szczytu, bilety kosztuja tyle samo przez caly dzien.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 03 Lis 2014 10:25 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Warto jeszcze dodać, że płacąc w autobusach kartą zbliżeniową, zachowuje się ona jak Oyster, tzn. nigdy nie przekroczymy maksymalnej kwoty do zapłaty przez dany dzień (czyli 4,40 GBP), nawet płacąc 10 razy w różnych autobusach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 05 Lis 2014 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
sranda napisał(a):
Warto jeszcze dodać, że płacąc w autobusach kartą zbliżeniową, zachowuje się ona jak Oyster, tzn. nigdy nie przekroczymy maksymalnej kwoty do zapłaty przez dany dzień (czyli 4,40 GBP), nawet płacąc 10 razy w różnych autobusach.

o dobrze wiedzieć 8-)

Pobyt 2-dniowy.
Zdecydowana większość "z buta".
Raczej tylko strefy 1-2.

Czy Oyster`ka ma jakąś przewagę nad kartą płatniczą (zbliżeniową) ?

Dobrze rozumiem cennik ? :oops:
metrem max dziennie zje mi £8.40 ?
autobucami £4.40 ?
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 05 Lis 2014 10:54 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
rysiekkk napisał(a):
Czy Oyster`ka ma jakąś przewagę nad kartą płatniczą (zbliżeniową) ?


Jesli tylko Twoja karta platnica zblizeniowa zadziala to roznicy nie ma wlasciwie zadnej.

rysiekkk napisał(a):
Dobrze rozumiem cennik ? :oops:
metrem max dziennie zje mi £8.40 ?
autobucami £4.40 ?


Tai i Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
rysiekkk uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 05 Lis 2014 12:32 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Czy na karcie Oyster dojadę koleją do Watford Junction? Oczywiście, żeby się dostać do Harrego Pottera. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 06 Lis 2014 17:39 

Rejestracja: 04 Paź 2013
Posty: 59
Jak w metrze wygląda przechodzenie przez bramki z dzieckiem na jednej Travelce?
pchamy się obydwoje czy dwa razy trzeba jej użyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 13 Lis 2014 17:15 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 25
Zamówiłem karty oyster z tej strony:

http://visitorshop.tfl.gov.uk/oystercar ... -card.html

Image

Rewelacja, dotarły do mnie w 3 Dni! Tak w 3 Dni, jestem w szoku.

Mam tylko pytanie na jakiej stronie mogę sprawdzać ile zostało środków na niej?

jeszcze raz się dopytam, czyli bez względu czy przejadę dziennie Busem, czy metrem nie zapłacę wiecej jak 8.7 Funta?

Czy jak przejadę metrem 3 razy Potem siądę do Autobusu to policzy 8.4 + 4,40 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 13 Lis 2014 17:22 

Warson1987 napisał(a):
Mam tylko pytanie na jakiej stronie mogę sprawdzać ile zostało środków na niej?

Musisz stworzyc konto tutaj:
https://oyster.tfl.gov.uk/oyster/link/0004.do
tam sobie juz mozesz podgladac.. swoja droga Oyster juz jest niepotrzebny? Mozesz uzywac zwyklej karty dotykowej, Amex dawal ostatnio £5 znizki na to, MasterCard daje darmowe dni do jazdy tj. 14/11 i 28/11.. z Oyster jest o tyle problem ze trzeba kupic, doladowac i zwrocic.. to zajmuje czas, o tyle o ile zwykla karta jest o wiele prostsza.

Cytuj:
Jak w metrze wygląda przechodzenie przez bramki z dzieckiem na jednej Travelce?
pchamy się obydwoje czy dwa razy trzeba jej użyć?

O ile wiesz na pewno ze dzieci jezdza za darmo to albo na barana i przechodzisz z dzieckiem albo na kazdej stacji sa drzwiczki dla inwalidow ktore dosc czesto obsluguje pracownik stacji.. tam pewnie klapka otwiera sie na dluzej :) Na bank nie mozna uzyc tej samej karty 2 razy.. jest chyba jakis limit czasowy tj. 8 minut czy cos po czym mozesz uzyc ponownie - inaczej cale miasto by jezdzilo na jednej karcie.

Cytuj:
Czy jak przejadę metrem 3 razy Potem siądę do Autobusu to policzy 8.4 + 4,40 ?

Te 8.4 to tylko za strefe 1, za strefy 1-9 to juz koszt £22, ogolnie naliczy ci maksa, same autobusy to max £4.4 raz uzyjesz metra w strefie 1 to max £8.4, raz pojedziesz na skraj do strefy 9 do max £22


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 13 Lis 2014 17:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
Grzechmund uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 13 Lis 2014 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
Czy ktoś używał już karty mastercard debit z kantoru aliora w Ł i może potwierdzić, że działa zamiast oysterki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 13 Lis 2014 22:42 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 25
Cytuj:
Czy jak przejadę metrem 3 razy Potem siądę do Autobusu to policzy 8.4 + 4,40 ?

Te 8.4 to tylko za strefe 1, za strefy 1-9 to juz koszt £22, ogolnie naliczy ci maksa, same autobusy to max £4.4 raz uzyjesz metra w strefie 1 to max £8.4, raz pojedziesz na skraj do strefy 9 do max £22


- ja będę się poruszał w strefie 1-3. Ja nigdzie nie widzę że za strefy 1-9 jest 22f Coś chyba źle przeczytałeś? Kilka postów wcześniej koledzy wspominali że Oyster to najlepsze co może być jak jedzie się na kilka dni zwiedzać Londyn, każdy mówi co innego człowiek już głupieje..

i dalej nie powiedziałeś czy przejazd metrem + Autobusem się sumuje czy max 8.4 bezwzględu na to ile razy będę jeździł obydwoma środkami lokomocji|?

Cytuj:
Mam tylko pytanie na jakiej stronie mogę sprawdzać ile zostało środków na niej?

Musisz stworzyc konto tutaj:
https://oyster.tfl.gov.uk/oyster/link/0004.do
tam sobie juz mozesz podgladac..


Coś link nie halo...

Cytuj:
Skip to navigation
Sorry

Important site maintenance means Oyster online is temporarily unavailable. Please try again later.

We apologise for any inconvenience. You may find the following links useful:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 14 Lis 2014 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Jeżeli będziesz podróżował metrem, to przejazdy autobusem wliczają się w daily price cap, zapłacisz tylko 8,4£
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 14 Lis 2014 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Warson1987 napisał(a):
Coś link nie halo...

Cytuj:
Skip to navigation
Sorry

Important site maintenance means Oyster online is temporarily unavailable. Please try again later.

We apologise for any inconvenience. You may find the following links useful:

Prace konserwacyjne albo cos sie sypnelo, zdarza sie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 14 Lis 2014 21:40 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 25
już działa, ale nie wiem czemu ale moich kart nie mogę dodać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group