Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Wrz 2014 12:15 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Działa z Visa LOT z Citi. Ale... Jeśli będziesz dużo poruszać się transportem po mieście, to bardziej opłaca się Oyster, bo wtedy masz maksymalny dzienny limit wydatków (daily cap - kwota zależna od strefy). Taryfy wiszą tu: http://tfl.gov.uk/fares-and-payments/fares?intcmp=1648

---

muguete ma racje, a ja - przejazd(y) do reklamacji. :)

Koniecznie załóż sobie konto na TFL, żeby monitorować przejazdy/transakcje.


Ostatnio edytowany przez Anonim3, 25 Wrz 2014 12:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
aaabbb lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#62 PostWysłany: 25 Wrz 2014 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
dzięki :)
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Wrz 2014 12:19 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Niestety nie wszystkie karty z funkcja platnosci zblizeniowej wydane poza Uk beda dzialac. Tutaj masz wiecej informacji-> http://www.tfl.gov.uk/fares-and-payment ... his-page-1
Prawdopodobnie nie pozostaje Ci nic innego ja przy pierwszej podrozy sprawdzic swoja karte...

----
ale takie platnosci dzialaja tak samo jak przy karcie oyster w przypadku 'day travel card'- tez nie pobierze Ci wiecej z karty niz przy kupieniu travelcard (oyster). Ceny za przjejazdy sa takie same. Sprawdzone.
(Z danego dnia bedzie jedna transakcja/kwota zaksiegowana na koncie/karcie)
http://www.tfl.gov.uk/fares-and-payment ... re-charged
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 25 Wrz 2014 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Kara napisał(a):
Działa z Visa LOT z Citi. Ale... Jeśli będziesz dużo poruszać się transportem po mieście, to bardziej opłaca się Oyster, bo wtedy masz maksymalny dzienny limit wydatków (daily cap - kwota zależna od strefy). Taryfy wiszą tu: http://tfl.gov.uk/fares-and-payments/fares?intcmp=1648

Contactless tez ma daily capping:

" If you currently use pay as you go, travelling with a contactless payment card is a good alternative. You are charged adult-rate pay as you go fares, but you won't have to worry about running out of credit and could also benefit from daily and Monday to Sunday capping.

To benefit from capping you need to choose one card and use it for all your travel. We can't link the travel charges on your Oyster card with those on a contactless payment card."

Pozdrawiam z biura Oyster ;-) Od tygodnia slucham jaki to wielki sukces :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 25 Wrz 2014 16:49 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
Pozdrawiam z biura Oyster ;-) Od tygodnia slucham jaki to wielki sukces :-)


maly OT: z punktu widzenia szarego obywatela i 'uzytkowanika' TFL to naprawde duze udogodnienie i wygoda ;-) I like it! ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 25 Wrz 2014 17:01 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Aga_podrozniczka napisał(a):
Kara napisał(a):
Działa z Visa LOT z Citi. Ale... Jeśli będziesz dużo poruszać się transportem po mieście, to bardziej opłaca się Oyster, bo wtedy masz maksymalny dzienny limit wydatków (daily cap - kwota zależna od strefy). Taryfy wiszą tu: http://tfl.gov.uk/fares-and-payments/fares?intcmp=1648

Contactless tez ma daily capping:

" If you currently use pay as you go, travelling with a contactless payment card is a good alternative. You are charged adult-rate pay as you go fares, but you won't have to worry about running out of credit and could also benefit from daily and Monday to Sunday capping.

To benefit from capping you need to choose one card and use it for all your travel. We can't link the travel charges on your Oyster card with those on a contactless payment card."

Pozdrawiam z biura Oyster ;-) Od tygodnia slucham jaki to wielki sukces :-)


muguete juz mnie skorygowała. Ale dzieki za potwierdzenie z pierwszej ostrygi! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 10 Paź 2014 20:31 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 25
Witam, w styczniu wybieram się na mecz do Londynu. Będę tam przebywał 3 Dni. Oczywiście mam zamiar zwiedzić jak najwięcej. Bilety na Lot mam zamówione, na mecz również jak i na busa z lotniska. Hostel Zaklepany. Zostaje mi ostatnia rzecz, z którą mam problem bo nie rozumiem. Otóż zamierzam bardzo dużo podróżować najczęściej metrem, o każdych porach czy to rano czy wieczorem. Najczęściej w Strefie 1-4, proszę mi pomóc Co najlepiej kupić co wyjdzie najtaniej? Czy bardziej się opłaca co wejście do Metra płacić za Bilet? Czy co dzień nabyć Travelcard? Czy może Oyster? Dużo ludzi poleca Oyster, ale ile ona kosztuje i na jakiej zasadzie działa? Przeczytałem trochę już na temat Tej Oyster ale nie za bardzo to wszystko rozumuję. Czy może mi ktoś pomóc w tej kwestii co będzie dla mnie najbardziej opłacalne? z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 10 Paź 2014 22:54 

Rejestracja: 04 Paź 2013
Posty: 59
Za dużo pytań, za mało szczegółów :)

-normalne bilety napewno odpadają ze wzgędu na cenę nawet o tym nie myśl.
-albo na każdy dzień kupisz Travelcard papierową
-albo kupisz Oyster i doładujesz na 30 funtów, ale to też może braknąć

W jednej i drugiej opcji nie wydasz dziennie więcej niż 11,40 albo 8,90 funtów w zależności czy jeździsz w szczycie czy poza szczytem, ale pewnie skoro jesteś tam 3 dni to nie planujesz o 18 już grzecznie siedzieć w hotelu.

Na polskie to trochę porażająca cena, ale przy innych kosztach w Londynie to i tak wydaje się mało :shock:

A co do karty Oyster to wyrobienie jej kosztuje chyba teraz 5 funtów, ale jest to kaucja zwrotna jeśli będziesz chciał ją oddać, ale możesz sobie ją zostawić na kolejny wypad d Londynu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Warson1987 uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 11 Paź 2014 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
To ja odpowiem konkretniej. Nie zawracaj sobie raczej głowy Oysterką. Ona jest świetna, ale przy 3 dniach oszczędność wielka nie jest, a zachodu sporo, bo najpierw musisz znaleźć punkt gdzie ją dadzą i doładują (travelcard kupisz w każdej stacji metra), po drugie doładować tak aby starczyło, a po trzecie, przed wyjazdem zwrócić i ściągnąć resztę kasy (chyba że planujesz częściej wracać do Londynu, to możesz ją sobie zostawić, wtedy warto).

Travelcard 1 dniowy do 6 strefy kosztuje £8.90 (poza szczytem), a Oyster dla strefy 4 (a pewnie tam masz hostel) kosztuje £7.70 (też poza szczytem). Także w ciągu 3 dni masz oszczędność £3.60. Jeśli byś zawitał dalej niż do 4 strefy to oszczędność jeszcze mniejsza (£0.80 za każdy taki dzień), jeśli zaś trafi się dzień jeżdżony tylko w strefach 1-2 to wtedy oszczędność trochę rośnie (£0.70 za każdy taki dzień).

Teraz musisz sobie sam odpowiedzieć czy chcesz sobie zostawić kartę i mieć zamrożonej na niej i w postaci kaucji kasę czy nie. I drugie czy oszczędność kilku funtów jest warta zachodu z kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Warson1987 uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 11 Paź 2014 19:36 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 25
No właśnie chyba lepiej Travelcard, bo przykładowo w Londynie będę w piątek około 18 to Jadę do Hotelu i z Hotelu Wieczorem do Centrum, to są Dwa przejazdy... w Sobotę i niedzielę już dużo podróżowania bo zwiedzanie itp... Noi poniedziałek rano 1 transport do centrum... Więc już wam można powiedzieć bardzo szczegółowo opisałem mój plan... i sam myślę co lepiej i naprawdę potrzebuję waszej pomocy. Bo z tą oysterką to dziwnie bo na niej i tak chyba dziennie nie przekroczę 8 Funtów tak jak za travel... mam rację?

jeszcze jedno wiem tyle że autobusem do hotelu z centrum ciężko bo przesiadki itp... Więc zostaje mi metro na 100% bo dojazd mam Districtem prosto pod hotel. Wychodzi mi na to że nawet jak zrobię dziennie 3 przejazdy w ciagu 2h to i tak trevelke muszę zakupić, a więc na 4 dni wychodzi mnie około 185zł na 4 dni. Czy opłaca się ta travelkę czy bardziej oyster w takim razie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 11 Paź 2014 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Ja bym napisał tak. Latam do Londynu okazyjnie i kiedyś kupowałem kartę dzienną ale od pewnego czasu wolę oyster. Nie miałem do tej pory problemu ani z zakupem ani ze zwrotem. Lecę do metra tam kupuję kartę (kaucja zwrotna 5 funtów) ładuję ją za ile mniej więcej potrzeba (czasem nawet minimalną wartością czyli 5 funtów np. zeszły rok jak latałem na jeden dzień) a jak już nie jest potrzebna zwracam na stacji metra i dostaję zwrot tego co zostało plus 5 funtów kaucji.
Nigdy nie miałem z taką operację kłopotu ani nie trwało tu zbyt długo. Zawsze jest też pewność że nie wydam na transport więcej niż dniówka a może być mniej jak akurat wyjdzie mi spacer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 11 Paź 2014 22:58 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 25
Okej a więc zapytam z tej strony Jak zakupię Oyster to na 4 Dni Jaką kwotą polecacie ją naładować? (Zakładając że dziennie zrobię 4 przejazdy minimum i najczęściej metrem.)

I czy niewykorzystana kwota zostanie mi zwrócona przy oddaniu Oyster?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 11 Paź 2014 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
4x max kwota dzienna - niepamietam już dokładnie ile to. brałem tą kartę nawet na dwa przejazdy i zawsze dostawałem zwrot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 12 Paź 2014 02:12 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 25
No pięknie To się zagalopowałe bo lecę na Mecz, BIlety + Samolot, + Nocleg + Metro okazuje się że wycieczka 4 dniowa do Londynu na mecz wyszła mnie tyle co Wakacje dla 1 osoby na Ibizie......
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Paź 2014 09:34 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Ostatnio bylem 3 dni w Londynie, mieszkalem w 3 strefie i wystarczylo mi doladowanie za 23 funty +5 do zwrotu, zuzylem po prostu 3x7,70. Trzeba pamiętac ze to taryfa off peak ale to nie oznacza ze jeździmy tylko poza szczytem, w szczycie mozemy tez sie poruszac komunikacją tylko musimy omijac metro i poruszac sie autobusami.
Wcześniej korzystałem z Travelcard ale teraz jednak widzę że Oyster jest jednak wygodniejszy i naprawde go polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 12 Paź 2014 21:02 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 25
Noi tu jest problem gdyż ja autobusy do hotelu mam niestety z przesiadkami a Metro idealnie i też będę się poruszał w godzinach szczytu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 12 Paź 2014 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Powiedzmy sobie jedno. Oyster ZAWSZE jest tańszy. Także rozważanie, które wyjdzie taniej nie jest zasadne, bo to z góry wiadomo. Warte rozważenia są kwestie tego ile tańsze, czy chcesz kartę sobie zostawić, a jak nie to czy masz możliwość ją zwrócić czy dyskomfort z tym związanych nie będzie większy niż oszczędności ( to najtrudniejsze bo komfort i czas trudno się przelicza na pieniądze ).

Tutaj ( https://www.tfl.gov.uk/cdn/static/cms/d ... -fares.pdf ) masz cennik i łatwo oszacujesz sobie ile pieniędzy wydasz.

1 dzień: wieczorny przejazd do hotelu, potem do centrum i znowu do hotelu (bo pewnie wrócisz przed 4:30 rano, a to się ciągle do dnia potrzebnego będzie liczyć). Przy strefie 1-4 to jest £7.70 za Oyster vs £8.90 travelcard.
2 i 3 dzień: to weekend, więc nie ma godzin szczytu także każdy z tych dni to tak jak 1 dnia. Przy strefie 1-4 to jest £7.70 za Oyster vs £8.90 travelcard.
4 dzień: poranny dojazd do centrum. Jeśli w godzinach szczytu (i ze strefy 4) to pojedynczy przejazd z Oyster £3.80 vs £5.70 za pojedynczy bilet. Jeśli będzie to po 9:30 to wtedy £2.70, papierowy ciągle tyle samo.

Wnioski? Jeśli będziesz jeździł nie dalej niż do 4 strefy, ale też będziesz jeździł codziennie chociaż raz z niej/do niej to Oyster Cię wyjdzie £25.8 lub £26.9 (4 dnia przejazd w godzinach szczytu), a wersja bez Oyster to £32.4. Wniosek? Zaoszczędzisz więcej niż £5, więc nawet jak karty nie zwrócisz i nie odzyskasz kaucji to będziesz na plusie. Jeśli podałeś dokładne dane to wychodzi na to, że doładowanie za £27 Ci wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 12 Paź 2014 22:32 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
Przypomnę,żeby Oyster doładować,jeżeli jest taka potrzeba PRZED przejazdami danego dnia-po doładowaniu nie zaliczy wcześniejszych przejazdów do maksymalnej opłaty dobowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 14 Paź 2014 17:52 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 25
Z Tego linku co podałeś, wnioskuję że Jeden Przejazd bez Oyster kosztuje 5.70 a z Karta Oyster 2.70 ?

Bo jeśli tak to super, bo w dzień przyjazdu przejadę Do hotelu najprawdopodobniej Raz Metrem. Ale w inne dni już częściej więc te 7.70 bez ograniczeń przejazdów. Dobrze rozumuję? i Czy z Oysterki zwracają kwotę jeśli jakaś zostanie? Jest jakaś strona www aby sprawdzić Ile zostało Kaski na Oysterce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 14 Paź 2014 19:11 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
Na stronie możesz sprawdzić tylko, jeżeli masz zarejestrowaną kartę.
Sprawdzisz w każdym automacie- pierwsze co się wyświetla po przyłozeniu karty, to jej stan, również niektóre nowocześniejsze bramki w metrze wyświetlają stan przy wychodzeniu ( w dolnym rogu wyświetlacza).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group