Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Sie 2014 16:49 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 14
Czy zwrócić kartę i otrzymać depozyt oraz pozostałą kwotę można na każdej stacji metra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 27 Sie 2014 16:59 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Tak- pod warunkiem ze bedzie to w godzinach pracy 'kas'. Chyba nie da sie oddac karty w automacie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 27 Sie 2014 17:32 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
muguete napisał(a):
Tak- pod warunkiem ze bedzie to w godzinach pracy 'kas'. Chyba nie da sie oddac karty w automacie...


Nie da sie. Mozna ja zwrocic albo w kasie (na kazdej wiekszej/ przesiadkowej stacji), albo zlikwidowac elektronicznie (opcja tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow, ktorzy potem moga wykorzystac wplyw z kaucji za karte na poczet zakupu nowego biletu/ doladowania).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 27 Sie 2014 17:39 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 14
A na Marble Arch da się zwrócić? Bo rozumiem, że kupić to się da na każdej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 27 Sie 2014 17:50 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
dareios napisał(a):
A na Marble Arch da się zwrócić? Bo rozumiem, że kupić to się da na każdej?


Kupic tez mozesz tylko w kasie, co powinno teoretycznie dac sie zrobic na kazdej stacji w 1. strefie (Zone 1). Na stronie TFL podaja, ze na Marble Arch jest Ticket Hall (co obecnie moze tez oznaczac tylko automaty), ale kasa jest na 100% na stacji Bond Street (nastepna stacja na linii Central/ czerwonej w strone Oxford Circus). Na piechote to jakies 10 minut na piechote wzdluz Oxford Street.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 27 Sie 2014 18:34 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 14
A może da się kupić od razu gdzieś na lotnisku w Luton? Albo oddać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 27 Sie 2014 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Kara napisał(a):
Kupic tez mozesz tylko w kasie, co powinno teoretycznie dac sie zrobic na kazdej stacji w 1. strefie (Zone 1).
Przecież kupić można też w automacie. Moją w ten sposób nabyłem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 27 Sie 2014 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
dareios napisał(a):
A może da się kupić od razu gdzieś na lotnisku w Luton? Albo oddać?


Nie da się. Możesz kupić albo oddać tylko na Heathrow albo City.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 27 Sie 2014 18:42 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
scomin napisał(a):
Kara napisał(a):
Kupic tez mozesz tylko w kasie, co powinno teoretycznie dac sie zrobic na kazdej stacji w 1. strefie (Zone 1).
Przecież kupić można też w automacie. Moją w ten sposób nabyłem :)


Wierze. Ale ja widzialam automaty z kartami tylko na Heathrow i w Stratford (tym londynskim). Z czego ten drugi juz dawno zostal zdemontowany.

-- 27 Sie 2014 18:50 --

dareios napisał(a):
A może da się kupić od razu gdzieś na lotnisku w Luton? Albo oddać?


Szczerze watpie. TFL odpowiada na swojej stronie (tfl.gov.uk) tak:

Get and top up Oyster cards from:

Oyster Online (if you live in the UK)
London Travel Information Centres <lista jest na dole tej strony: http://tfl.gov.uk/fares-and-payments/bu ... n-centres; nie ma na niej Luton>
Oyster Ticket Stops
Stations & tram stops
Emirates Air Line terminals (top-up only)
The Tramlink Shop (in Croydon)

Poza tym, mozesz zamowic Oyster z dostawa do PL => informacje tu: http://tfl.gov.uk/travel-information/vi ... yster-card

A jesli zamierzasz duzo zwiedzac duzo platnych atrakcji, to moze Ci sie oplacic London Pass. => http://www.londonpass.com/index.php?aid ... _4MD8WSwUs


Ostatnio edytowany przez Anonim3, 27 Sie 2014 18:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 27 Sie 2014 18:51 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 14
Ciekawe czy takie automaty są na Marble Arch. Cóż, chyba napiszę do TFL z pytaniem. Bo może następna stacja jest blisko, tylko 10 min piechotą, ale drałowanie z walizami tylko po to aby kupić bilet i wracać w kierunku z którego się wyruszyło to trochę śmiech

O dzięki, będę musiał się solidnie wczytać odnośnie kosztów wysyłki i tego czy można ją zwrócić tak samo jak zwykłą Oyster Card
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 27 Sie 2014 19:05 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
dareios napisał(a):
Ciekawe czy takie automaty są na Marble Arch. Cóż, chyba napiszę do TFL z pytaniem. Bo może następna stacja jest blisko, tylko 10 min piechotą, ale drałowanie z walizami tylko po to aby kupić bilet i wracać w kierunku z którego się wyruszyło to trochę śmiech

O dzięki, będę musiał się solidnie wczytać odnośnie kosztów wysyłki i tego czy można ją zwrócić tak samo jak zwykłą Oyster Card


Ta dosylana nie podlega zwrotowi (bo jest pamiatka). Ale mam dla Ciebie dobra wiadomosc:

http://www.journeyplanner.org/imr/XSLT_ ... id=1000144
Góra
 Profil Relacje PM off
dareios lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 27 Sie 2014 19:51 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 14
Niechaj dobry człowieku słońce zawsze Ci świeci a wiatr twarz Twoją szlachetną omiata :)

Dzięki wielkie
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 30 Sie 2014 06:53 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
ja kupowałem w pierwszym lepszym sklepie z naklejką Oyster na wejściu, pełno tego w mieście. A oddawałem na stacji metra w kasie - trwa to kilka minut i trzeba się nawet podpisać, jak u nas przy zwrocie niewykorzystanego miesięcznego PKP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 01 Wrz 2014 01:48 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 14
Mam jeszcze pytanie - jak są liczone stacje które wg planu znajdują się w 2 strefach, np North Action? Jeżeli będę jechał z centrum i wysiądę na tej stacji to dalej policzy mnie wg taryfy 1-2 strefy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 01 Wrz 2014 07:45 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Czy godziny szczytu liczone sa w momencie wejscia do pojazdu?
Czyli jak wejdę do pojazdu i odbije Oystera o 9:29 to płace Peak a jak odbije o 9:31 to już off peak? Jesli tak to jeśli wejde do pojazdu o 16:29 to mimo tego że pojeździe będe np do 17 to policzy off peak, czy dobrze to rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 01 Wrz 2014 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Maciek25 napisał(a):
Czy godziny szczytu liczone sa w momencie wejscia do pojazdu?
Czyli jak wejdę do pojazdu i odbije Oystera o 9:29 to płace Peak a jak odbije o 9:31 to już off peak? Jesli tak to jeśli wejde do pojazdu o 16:29 to mimo tego że pojeździe będe np do 17 to policzy off peak, czy dobrze to rozumiem?

Dokładnie tak, jak piszesz: jak wejdzesz do pojazdu/metra po 09:30 (dni powszednie) to jest off-peak. Godzina wyjścia nie ma znaczenia. W metrze Hounslow West, w pobliżu którego ostatnio mieszkałem, sporo osób czekało na godz. 9:30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 01 Wrz 2014 14:18 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
dareios napisał(a):
Mam jeszcze pytanie - jak są liczone stacje które wg planu znajdują się w 2 strefach, np North Action? Jeżeli będę jechał z centrum i wysiądę na tej stacji to dalej policzy mnie wg taryfy 1-2 strefy?


zapewne chodzi o stacje "North Acton" (Central Line)-> jest tak ja piszesz czyli jesli Twoja podroz rozpocznie sie w 1 strefie to policzy Ci taryfe 1-2. Gdybys jechal z 4 strefy to policzyloby Ci taryfe 3-4.
Góra
 Profil Relacje PM off
dareios lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 08 Wrz 2014 13:14 

jak kogos to interesuje to za tydzien (15 lub 16 wrz) wchodza w uzycie zblizeniowe karty platnicze wiec nie bedzie trzeba sie martwic o oyster card
Góra
 PM off  
      
#59 PostWysłany: 08 Wrz 2014 13:48 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 52
dareios napisał(a):
A może da się kupić od razu gdzieś na lotnisku w Luton? Albo oddać?


jak lądujesz w Luton, to śmigaj pociągiem, wysiadasz na St Pancras i tam kupujesz z depozytem i w drodze powrotnej oddajesz. Ja tak zrobiłem jak byłem z całą rodzinką zwiedzać Lądek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Wrz 2014 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
Anonymous napisał(a):
jak kogos to interesuje to za tydzien (15 lub 16 wrz) wchodza w uzycie zblizeniowe karty platnicze wiec nie bedzie trzeba sie martwic o oyster card


Korzystał juz ktos może z tej opcji?
Będę w weekend w Londynie i zastanawiam się czy jest sens kupować Oyster i czy opcja działa z polską kartą?
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group