Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Mar 2014 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 181
Loty: 16
Kilometry: 18 007
Zbanowany
Jedno pytanie ode mnie. 24h jest liczone od godziny x jednego dnia do godziny x dnia następnego, czy tylko do północy w dniu zakupu?



Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 05 Mar 2014 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
http://www.tfl.gov.uk/tickets/14837.aspx

Szczyt:
Poniedziałek-Piątek 04:30-09:29

Poza szczytem:
Poniedziałek-Piątek 09:30-04:29

Soboty, Niedziele i dni wolne od pracy od 04:30-04:29
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Mar 2014 17:45 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Witam, istnieje coś takiego może jak jakaś grupowa karta? :P Jedziemy w 5 osób i fajnie byłoby mieć coś takiego..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Mar 2014 17:55 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 135
zdaje sie ze grupowe sa dla 10+ osob. W piatke bedzie wygodniej na indywidualnych Oysterkach
_________________
www.zalatani.com- podróż i życie na końcu świata!
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 29 Mar 2014 20:28 

w necie jest cały przewodnik po oyster w wersji .pdf po polsku, nie trzeba znać angielskiego
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 29 Mar 2014 22:27 

Rejestracja: 17 Lis 2012
Posty: 38
Yaris8 napisał(a):
Ponawiam swoje pytanie.
Naprawdę nikt z Was nie potrafi pomóc, jakie bilety mam wybrać na 4 pełne dni?

Jestem germanistką więc tak naprawdę nie bardzo umiem nawet rozszyfrować te anglojęzyczne cenniki.
Poza tym będę pierwszy raz w Londynie.

Pomóżcie,proszę
z góry dziękuję


Ibis Budget London Barking znajduje się w 4 strefie, więc rozpatruję wersję w strefach 1-4 (tak, wiem, że zamiast iść do stacji Barking, można iść do East Ham, która znajduje się już na pograniczu 3 i 4 strefy, ale nie ma żadnej różnicy cenowej w biletach 1-3 i 1-4).

Jeżeli chodzi o dorosłych, to oczywiście Oyster Card. Weź pod uwagę to, że dzieci od 16 roku życia również obowiązuje 'dorosła' stawka.
Off-Peak price cap na strefy 1-4 wynosi £7.70 - to znaczy, że jeżeli doładujesz kartę za £7,70, możesz jeździć cały dzień - kiedy pobierze łącznie za przejazdy £7,70, to po prostu nie pobiera już dalej, ale bilet jest dalej ważny do końca dnia (a konkretnie chyba do 4:29 dnia następnego). Jeżeli w ciągu dnia nie wykorzystasz tych £7,70, to pozostałą kwotę możesz wykorzystać w następne dni.
Bilety Off-Peak nie są ważne od 06:30 do 09:30 i od 16:00 do 19:00 (od poniedziałku do piątku). Jedziesz z dziećmi, więc pewnie nie będziecie korzystać z komunikacji miejskiej od 06:30 do 09:30, więc wystarczy tak sobie zaplanować dzień, żeby nie mieć potrzeby korzystania również od 16:00 do 19:00. Wersja biletu pozwalająca jeździć również w tych godzinach kosztuje już £10.60, więc przy 4 dniach i 3 osobach oszczędność jest spora ;)
Za każdą kartę Oyster pobierany jest depozyt w wysokości £5, który dostaniesz z powrotem, kiedy oddasz kartę (w którejkolwiek kasie biletowej).

Dla dzieci w wieku 11 - 15 lepszym wyborem będzie Travelcard (papierowy bilet).
Day Off-Peak Travelcard dla dzieci kosztuje £3.60 (jest ważny na strefy 1-6 - nie ma wersji z mniejszą ilością stref).
Nie ma sensu kupować tygodniowej wersji, bo na strefy 1-4 kosztuje £22.50, czyli zdecydowanie więcej, niż 4 bilety po £3.60.
Bilet Off-Peak, więc zasada z godzinami taka sama, jak w Oyster Card.

Jeżeli któreś dziecko ma mniej, niż 11 lat, to jeździ za darmo (w towarzystwie osoby dorosłej posiadającej ważny bilet) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Mar 2014 03:02 

Rejestracja: 17 Lis 2012
Posty: 38
Oyster działa na tej zasadzie, że zabiera z karty opłaty za jednorazowe przejazdy dotąd, aż osiągnie dzienny limit (price cap) - dla stref 1-4 w godzinach off peak jest to £7,70 - tak, jak wcześniej napisałem.

Jeżeli chcesz robić dziennie tylko 2 przejazdy, to zapłacisz za każdy £2.70 - tyle kosztuje na oyster jeden przejazd w strefach 1-4. Dziennie wydasz więc £5.40. Jak widzisz to już tylko £2.30 od price cap (£7.70) - w praktyce więc w Twoim przypadku w ciągu dnia 2 pierwsze przejazdy są pełnopłatne, trzeci byłby tańszy, a czwarty i każdy następny byłby darmowy.

Mieszkając w 4 strefie spacer do centrum odpada, więc dla dorosłych zostaje po prostu wydanie £5.40 dziennie na 2 podróże (z i do hotelu).

Dzieci, aby uzyskać niższe stawki w Oyster, muszą mieć spersonalizowane karty, więc przy wyjeździe na 4 dni taka opcja odpada. Mając zwykłe karty zapłaciłyby tyle samo, co dorośli, więc i tak bardziej opłaca się kupienie im całodniowej Travelcard za £3.60.

Podsumowując - dla dzieci tak czy siak najlepszą opcją będzie Day Off-Peak Travelcard za £3.60. Co do dorosłych - robiąc 2 przejazdy dziennie zapłacisz £5.40.

W Twoim przypadku najlepsze byłyby bilety na określoną liczbę przejazdów, ale z tego co mi wiadomo w Londynie takowych brak.

Moim zdaniem (szczególnie, że jest to wyjazd z dziećmi) warto rozważyć opcję wydania o te £2.30 dziennie więcej, żeby mieć swobodę korzystania z całego transportu miejskiego bez limitu przez cały dzień (poza wspomnianymi godzinami peak 06:30 - 09:30 i 16:00 - 19:00), ale to oczywiście Twoja decyzja. Robiąc 2 przejazdy dziennie wydasz 3 x £5.40 (dorośli) i 3 x £3.60 (dzieci), czyli razem £27. Jeżeli zdecydowałabyś się mieć całodniowe bilety dla wszystkich, to wydasz dziennie 3 x £7.70 (dorośli) i 3 x £3.60 (dzieci), czyli razem £33.90.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Mar 2014 10:08 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Po co wam osterki wystarczy miec karte zblizeniowa kredytowa lub debetowa i dziala tak samo

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Kwi 2014 20:46 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 68
Loty: 6
Kilometry: 7 320
Możesz coś bliżej wyjaśnić na temat zbliżeniówek kredytowych i debetowych i jak działają na londyńskim metrze? ile to kosztuje ? czy taniej czy drożej niż kartą oyster?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Kwi 2014 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
a takie T10 jak w Barcelonie [lub cos zblizonego] jest tam dostepne?

bede pare razy na krotko w Londynie w najblizszym czasie i zastanawiam sie jak to rozegrac optymalnie
oyster nie chce bo nie mam zamiaru jezdzic jakos szczegolnie duzo, z reguly nie wiecej niz 2przejazdy dziennie [z tego co tu na szybko przeczytalem to w takich sytuacjach srednio mi sie on oplaca --- ale moge sie mylic : )]

podpowiedzcie tak plus minus co tu zrobic, mam karte zblizeniowo jakby co : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 12 Kwi 2014 14:54 

Rejestracja: 17 Lis 2012
Posty: 38
Spójrz na tabelę tutaj -> http://www.tfl.gov.uk/cdn/static/cms/documents/tube-dlr-lo-adult-fares-jan-2014.pdf

Według niej Oyster opłacałby się nawet, jeżeli miałbyś robić tylko jeden przejazd dziennie. Po prostu przejazdy opłacane Oysterem są tańsze ;)

Powiedziałbym nawet więcej - jedynym powodem, dla którego Oyster się nie opłaca, jest bycie dzieckiem od 11 do 15 lat, dla którego można kupić Day Off-Peak Travelcard za £3.60 :D

No i jeszcze ogólnie Travelcardy na 7 dni i więcej, ale to zaczyna być opłacalne dopiero przy tych 7 pełnych dniach, kiedy codziennie będziesz często korzystał z komunikacji miejskiej.

Co do kart zbliżeniowych - tutaj nie chcę się wypowiadać, bo sam tego nie próbowałem, ale na stronie Transport for London jest napisane, że muszą to być karty wydane w UK + póki co taka opcja jest tylko w autobusach.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 12 Kwi 2014 15:41 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Z tego co słyszałem jeden przejazd metrem potrafi kosztować ok.4 funty... A ja płaciłem za całodniowe jeżdżenie metro+autobusy 7 funtów. Więc z tego co zrozumiałem już przy 2 przejazdach jest się do przodu :) Nie wiem czy jest jakaś tańsza opcja na 1 dzień przejazdów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Kwi 2014 16:30 

Rejestracja: 17 Lis 2012
Posty: 38
Mówiąc o np. przejeździe wewnątrz strefy pierwszej - normalny jednorazowy bilet kosztuje £4.70. Ten sam bilet opłacony przez Oyster kosztuje już £2.20 ;)
Dlatego też Oyster zawsze będzie bardziej opłacalny od jednorazowych biletów - nawet, kiedy zamierzasz robić jeden przejazd dziennie :D

Czasami od Oystera bardziej opłacalna jest Travelcard, ale to już napisałem wyżej.

Co do 7 funtów - tyle wynosi Off-peak price cap na strefy 1-2 i nie ma tańszej opcji dla dorosłego za 1 dzień jeżdżenia :D Tańsza jest jedynie Day Off-peak Travelcard dla dzieci od 11 do 15 lat - £3.60.

W Londynie niestety nie ma biletów na wzór barcelońskiego T-10. Dlatego najbardziej opłacalną opcją dla osób, które zamierzają robić 1 - 2 przejazdy dziennie, jest załatwienie sobie Oystera i opłacanie tych przejazdów właśnie nim. Wtedy zamiast płacić za jeden przejazd np. £4.70 płacisz £2.20. Mówimy tu o metrze, DLR i London Overground. Przejazd autobusem płacony Oysterem kosztuje £1.45 (ten sam jednorazowy bilet papierowy kosztuje £2.40).
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 12 Kwi 2014 17:03 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Maciejjjjj napisał(a):
Co do kart zbliżeniowych - tutaj nie chcę się wypowiadać, bo sam tego nie próbowałem, ale na stronie Transport for London jest napisane, że muszą to być karty wydane w UK + póki co taka opcja jest tylko w autobusach.


Nieprawda - piszą tam tylko, że niektóre karty zbliżeniowe wydane poza UK mogą nie działać, a nie, że działają tylko karty wydane w UK.

Przykładowo, moja karta Raiffeisen Class&Club bez problemu działała w londyńskich autobusach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Kwi 2014 18:29 

Rejestracja: 17 Lis 2012
Posty: 38
Dlatego mówię, że nie chcę się zbytnio w tym temacie wypowiadać :D Dzięki za poprawienie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Maj 2014 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 54
Witajcie
to jaka będzie najtańsza opcja na podróż Heathrow - centrum - Heathrow. W sumie dwa przejazdy, jeden po godz. 9.30, drugi albo gdzieś koło północy, lub nad ranem (ok. 4 rano)?
Co możecie polecić?
pozdrav
R
_________________
Moje podróże

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 13 Cze 2014 15:40 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 21
Witam,
wybieram się drugi raz do Londynu i tym razem chciałbym się rzucić na Greenwich. Chciałbym popłynąć statkiem, a wrócić kolejką DLR. Mam kartę Oyster, którą będę musiał teraz doładować (za bardzo nie wiem jak, ale na stacji metra chyba to załatwię) i mam pytanie czy w ramach tej karty będę mógł poruszać się tak samo jak metrem - pociągiem DLR. Na cenniku Oyster widzę, że tak, ale czy ktoś mógłby to potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 13 Cze 2014 15:55 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Robertm napisał(a):
mam pytanie czy w ramach tej karty będę mógł poruszać się tak samo jak metrem - pociągiem DLR. Na cenniku Oyster widzę, że tak, ale czy ktoś mógłby to potwierdzić?


Tak-> szczegoly pod tym linkiem (mapa tez) http://www.tfl.gov.uk/fares-and-payment ... his-page-1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Cze 2014 21:52 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 37
Loty: 4
Kilometry: 4 402
a jak wyglada polaczenie oysterki gdybym chcial jezdzic i metrem, i busem? jade na weekend wiec nie wyjdzie wiecej za dzien niz offpeak price cap?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 04 Lip 2014 21:20 

Rejestracja: 17 Lis 2012
Posty: 38
Nie wyjdzie więcej, Off-Peak Price Cap 'zawiera' w sobie również przejazdy autobusami.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaraczk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group