Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 78  Następna
Autor Wiadomość
#1441 PostWysłany: 24 Paź 2021 17:41 

Rejestracja: 17 Cze 2010
Posty: 12
Loty: 27
Kilometry: 35 785
Podpowiedzcie proszę czy nie majac jeszcze paszportu mogę kupić bilety na loty do/z UK w Wizzair i Ryanair?
Czy mogę nr paszportu dodać później po ich odbiorze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
#1442 PostWysłany: 24 Paź 2021 17:43 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4804
platynowy
Oczywiście, 2 x możesz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Boja uważa post za pomocny.
 
      
#1443 PostWysłany: 24 Paź 2021 17:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@Boja Dane paszportu podajesz dopiero przy robieniu odprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Boja lubi ten post.
Boja uważa post za pomocny.
 
      
#1444 PostWysłany: 30 Paź 2021 18:30 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 495
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Orientujecie się może czy przed podróżą z przesiadką w Stanbule(ta sama linia, jeden bilet mam zamiar przeskoczyć transitem) muszę wykonać test pcr?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1445 PostWysłany: 30 Paź 2021 18:31 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Zaszczepiony nic nie musisz
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
scorpion1077 lubi ten post.
scorpion1077 uważa post za pomocny.
 
      
#1446 PostWysłany: 30 Paź 2021 19:01 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 495
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
@oskiboski dzieki za szybką odpowiedź!
Oczywiście jestem po obu dawkach, więc byłoby super.

Jakieś źródło? Za gov.pl:

"Przybywający do Turcji z Wielkiej Brytanii, Iranu, Egiptu i Singapuru są zobowiązani do przedstawienia negatywnych wyników testów PCR, wykonanych w ciągu 72 godzin przed wjazdem na terytorium Turcji."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1447 PostWysłany: 30 Paź 2021 19:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22488
Temat: Turcja i covid
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1448 PostWysłany: 02 Sty 2022 22:53 

Rejestracja: 25 Sty 2020
Posty: 8
Witajcie, proszę Was o wsparcie w kwestii przelotu tranzytowego i nałożonych obostrzeń w danym kraju. Nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu, więc piszę tutaj, również linie lotnicze nie mają nic do powiedzenia, a strona rządowa ma niejasne informacje.
Mamy przelot z Polski do Dubaju (FlyDubai), następnie po 2,5h z Dubaju do Doha (QatarAir), a następnie po kolejnych 2,5h z Doha do Zanzibaru (QatarAir).
W chwili obecnej Dubaj zablokował połączenia bezpośrednie i tranzytowe do Zanzibaru, a Katar wpisał Polskę na czerwoną listę.
Moje wątpliwości - czy jako osoba lecąca przez Qatar, będę mógł polecieć z Dubaju na Zanzibar (i z powrotem), czy obowiązujące w Qatarze obostrzenia zablokują nam lot na Zanzibar? - na stronie rządowej jest napisane, że przylatujący do Kataru z czerwonej listy muszą odbyć 2 dniową kwarantannę i zrobić 2 krotnie testy PCR, tylko że w moim mniemaniu, to nie przylatujemy na pobyt w Katarze, mamy jedynie przesiadkę.
Podaję link do strony rządowej Qataru z powyższą informacją - https://covid19.moph.gov.qa/EN/travel-a ... fault.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1449 PostWysłany: 02 Sty 2022 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@miloniu

Jesli jestes tylko tranzytem w Doha i nie opuszczasz lotniska to nic nie potrzebujesz dla Kataru, ale obowiazuja przepisy wjazdowe kraju docelowego.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1450 PostWysłany: 03 Sty 2022 00:01 

Rejestracja: 25 Sty 2020
Posty: 8
Dzięki za odpowiedź - świetna wiadomość, a co z Dubajem i ich zakazem lotów na Zanzibar?? Czy dla nich nie jestem tranzytowym pasażerem do Zanzibaru??

Kraj docelowy już sprawdziłem - na chwilę obecną tylko testy PCR 72h (zrobię przed wylotem, akurat na powinny być aktualne jeszcze na lądowanie w Zanzibarz)


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 04 Sty 2022 00:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1451 PostWysłany: 03 Sty 2022 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@miloniu

Flights from Luanda, Conakry, Nairobi, Dar es Salaam, Entebbe, Harare, Lusaka, Accra, Abidjan and Addis Ababa to Dubai

Update
Last updated: 28 December 2021, 11:42 Dubai (GMT+4)
Restrictions on entry and transit through Dubai
Customers originating from the following destinations will not be accepted for travel to or through Dubai with effect from 28 December 2021 until further notice.
Republic of Angola (LAD)
Republic of Guinea (CKY)
Republic of Kenya (NBO)
United Republic of Tanzania (DAR)
Republic of Uganda (EBB)
Republic of Ghana (ACC)
Republic of Cote d'Ivoire (ABJ)
Federal Democratic Republic of Ethiopia (ADD)
Zambia (LUN)
Zimbabwe (HRE)

Outbound passenger operations from Dubai to these destinations remain unaffected.

https://www.emirates.com/tz/english/hel ... l-updates/


Czyli na razie masz zielone swiatlo, ale nieciekawie z powrotem:

Travel from Angola, Botswana, Democratic Republic of Congo, Eswatini, Ethiopia, Ghana, Guinea, Kenya, Lesotho, Mozambique, Namibia, Nigeria, Republic of Congo (Congo – Brazzaville), Rwanda, South Africa, Tanzania, Uganda, Zimbabwe
Passengers who have been in or transited through the below listed countries in the past 14 days are not permitted to enter or transit Dubai:
Angola, Botswana, Democratic Republic of Congo, Eswatini, Ethiopia, Ghana, Guinea, Kenya, Lesotho, Mozambique, Namibia, Nigeria, Republic of Congo (Congo – Brazzaville), Rwanda, South Africa, Tanzania, Uganda, Zimbabwe
.

https://www.emirates.com/ch/english/hel ... /tourists/
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1452 PostWysłany: 03 Sty 2022 01:14 

Rejestracja: 25 Sty 2020
Posty: 8
Nie wspomniałem jeszcze chyba jednej istotnej rzeczy - lot powrotny mamy tak zrobiony że po przylocie z Doha do Dubaju nie lecimy od razu do Polski tylko chcemy zostać na 5 dni w Dubaju. Ciekawe czy zatem tutaj nie pojawią się schody - zakaz lub jakieś dodatkowe testy.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 04 Sty 2022 00:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1453 PostWysłany: 03 Sty 2022 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
miloniu napisał(a):
po przylocie z Doha do Dubaju nie lecimy od razu do Polski tylko chcemy zostać na 5 dni w Dubaju.


Czyli musisz teraz kombinowac, jesli chodzi o powrot, bo na razie sa schody. ;)
Powodzenia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#1454 PostWysłany: 07 Sty 2022 22:14 

Rejestracja: 05 Gru 2020
Posty: 13
Cześć.
Mam pytanie: Jakie wymogi "covidowe" dotyczą lotów krajowych np: LOT, Ryan...
Wrocław - Gdańsk, Kraków - Gdańsk etc. ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1455 PostWysłany: 07 Sty 2022 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1495
złoty
Maseczka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1456 PostWysłany: 30 Sty 2022 01:06 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 145
Mam pytanie o certyfikat covidowy. Będę mieć parę dnie urlopu pod koniec lutego. Mogłabym gdzieś polecieć. Wiele krajów wymaga testu przed wylotem dla zaobrączkowanych i niezaobrączkowanych. Jestem zaszczepiona ale nie działa mój profil zaufany a walka z serwisem czegoś takiego potrwa chyba jeszcze trzy lata. Mogę tylko wydrukować w punkcie szczepień kartkę z kodem QR a aplikacja eobywatel nie działa. Nie wiem gdzie polecieć, na pewno Europa. Czy na lotniskach jest honorowany wydruk z kodem QR? Np. Cypr i tak się trzeba przetestować ale Ryanair ma na stronie jako wymóg lotu ma cyfrowy dowód szczepień czyli aplikacje w telefonie. We Francji mają wpuszczać do wielu miejsc publicznych tylko z cyfrowym certyfikatem czyli jestem uziemiona. Ktoś ma jakieś doświadczenie czy z papierem przejdę i gdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1457 PostWysłany: 30 Sty 2022 04:37 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 222
niebieski
Cyfrowy certyfikat to nic innego jak kod QR nie ważne czy w aplikacji mobilnej czy wydrukowany.. Oczywiście jeśli Twój "papier" jest zgodny po ewentualnym zeskanowaniu z danymi ID/Paszportem to nie ma problemu z podróżowaniem. Wydruki papierowe są honorowane bez problemu w UE oraz na lotniskach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kobalt_x lubi ten post.
kobalt_x uważa post za pomocny.
 
      
#1458 PostWysłany: 05 Lut 2022 23:51 

Rejestracja: 27 Gru 2021
Posty: 86
Zbanowany
Witam serdecznie. Czy ktoś leciał liniami sundair ? jak z jakością ? Czy jest posiłek na pokładzie na trasie do grecji ? jaki samolot ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1459 PostWysłany: 06 Kwi 2022 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
Lot ma obecnie cene na lot monachium -> warszawa w wysokości 400E

ale jeśli weźmie się w dwie strony, to cena za dwa odcinki to 260E, w czym tylko 90E to lot do Polski

Czy jest jakaś opcja wykupienia lotu w dwie strony i anulowania powrotu?
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1460 PostWysłany: 06 Kwi 2022 22:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Ostatecznie, jak się nie da anulować, zawsze można się nie stawić na powrót i też będzie taniej niż kupno OW. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group