Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna
Autor Wiadomość
#1461 PostWysłany: 06 Kwi 2022 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Rabus napisał(a):
Czy jest jakaś opcja wykupienia lotu w dwie strony i anulowania powrotu?


W pandemii LO pozwalal na tego typu zabawy. I jeszcze oddawał taryfę za powrót :) Teraz - zapomnij.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#1462 PostWysłany: 06 Kwi 2022 22:19 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
W LH jeśli zgłosisz chęć anulacji, lub też zgłosisz się o zwrot podatków od niewykorzystanego odcinka RT, to przeliczą taryfę na OW i zażądają dopłaty.
Najlepiej po prostu nie stawić się na lot powrotny.

W takiej sytuacji jak nie potrzebujesz lotu powrotnego z MUC a masz w planach jakieś loty EU-Waw w przyszłości, to warto sprawdzić cenę biletu open jaw WAW - MUC i powrót XXX - WAW z interesującego nas miasta, często takie bilety wychodzą korzystnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1463 PostWysłany: 06 Kwi 2022 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
a co w sytuacji gdy potrzebuje lot np waw muc na 10 kwietnia tylko w jedna strone a w obie jest taniej i zarezerwuje powrot na jakas odlegla date i zmienia mi godziny lotu powrotu, a bede juz po tym locie 10 kwietnia? wtedy dziela bilet lotniczy na pol i oddaja pieniadze czy wyliczane odcinkowo jakos?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1464 PostWysłany: 06 Kwi 2022 22:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Przy zmianie rozkładu (zwykle jakieś znaczącej) albo odwołaniu lotu powrotnego masz prawo do zwrotu kasy za ten odcinek; niekoniecznie będzie to połowa ceny biletu - nawet częściej nie będzie. To że bilet był wystawiony A-B(za tydzień), B-A (za 11 miesięcy) i pierwszy odcinek już przeleciany nie ma tu znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#1465 PostWysłany: 10 Maj 2022 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Wiecie może jak wymusić wyszukanie jak największej liczby przesiadek w ramach lotu wewnątrz europy? matrix w wynikach zwraca max 2 przesiadki w różnych konfiguracjach i mieszankach LO, LH, LX, OS a ja chętnie bym skorzystał z czegoć typu WRO-WAW-MUC-FRA-XXX. Chodzi mi oczywiście o to, żeby wszystko było na jednym bilecie i to jeszcze RT.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1466 PostWysłany: 03 Cze 2022 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Dziwne pytanie ale znając was na pewno znacie odpowiedz

Zakładając teoretycznie ze ląduje sobie w BKK i nie odbieram mojego bagażu który podróżował ze mną , następnie lecę sobie do Wietnamu , dzwonie do Qatar i opisuje sytuacje tak

- czekałem na swój bagaż , wszyscy z mojego lotu odebrali walizki a moja się nie pojawiła, chciałem znaleźć kogoś kto mi pomoże ale nikt nie potrafił mi pomóc , zmuszony byłem aby nie czekać ponieważ miałem następny lot na który nie mogłem się spóźnić

Ma ktoś doświadczenie lub potrafi przewidzieć dalsze losy bagażu? Co Qatar zrobi? dostarczy walizkę do Wietnamu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1467 PostWysłany: 03 Cze 2022 10:59 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 64
moim zdaniem musisz to zgłosić na lotnisku a nie telefonicznie liniom lotniczym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1468 PostWysłany: 03 Cze 2022 12:47 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Pytanie, na jakiej podstawie Qatar Airways miałby dostarczyć bagaż do Wietnamu? Czy bilet, na podstawie którego Qatar Airways realizował przewóz był do Wietnamu przez Bangkok (z obowiązkiem odbierania bagażu w BKK :mrgreen: )? Czy bilet Qataru był do BKK a dalsza, niezależna od niego podróż, była z DMK do Wietnamu (np lotnisko o kodzie DAD :D ) i było mało czasu na transfer (niecałe 3 godziny)?
Pomijając to, co już napisano: że gdy stwierdzamy, że nie ma bagażu to idziemy do stosownego biura i to zgłaszamy.
Zagadnienie niewątpliwie interesujące ale wygląda mi to na ewidentne kombinowanie, chociaż może to błędne wrażenie. Może zmyliło mnie, że ta sama osoba 10 dni temu pytała do dojazd na DMK:
" mój QR ląduje w BKK 13.10 a lot do DAD mam 15.55 ale z DMK, da rade się wyrobić mając tylko podręczny?" :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1469 PostWysłany: 03 Cze 2022 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Moim zdaniem bagaż zostanie w lost&found na Suvarnabhumi, będzie tam czekał na odbiór przez miesiąc i linii nic do tego -oni wydali bagaż co potwierdza skan przyjęcia i log w systemie. Bagaż jest skanowany wielokrotnie i lotnisko co do sekundy wie, kiedy był już do odbioru w hali bagażowej, więc raczej nie przejdzie historia z czekaniem. Trzeba sprawdzić czy nie ma opłaty administracyjnej i kolejnej opłaty za każdy dzien spędzony w l&f w BKK i samodzielnie ocenić czy taki manewr się opłaci, niekiedy jest to dobra opcja :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1470 PostWysłany: 03 Cze 2022 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Tak to ta sama osoba i tutaj nie zaprzeczam ale byłem po prostu ciekawy , inna sprawa ze będę wracał kilka dni później z DAD do BKK a następnie wracał po kilku dniach znów do DAD

Zadałem pytanie do bardziej znających temat bo gdyby cos takiego dało się zrobić to może w przyszłości nie jedna osoba by skorzystała, przecież wszyscy szukamy luk które można wykorzystać
Bardziej byłem ciekaw czy da się lub ktoś praktykował, ponieważ mi w tamta stronę starczy w zupełności podręczny wiec nie musze płacić tez za duży z DMK do DAD , a za cenne walizki w Air Asia kupie bez problemu nowa walizkę na markecie w DAD , ubrań tez za dużo nie wożę ponieważ trochę mam na miejscu a resztę kupie sobie w Wietnamie za grosze , wiec z tym kombinowaniem to troszkę nie poszło koledze bo pytanie bylo przyszłościowo związane z moimi lotami do Wietnamu a Qatara i BKK podałem jako przykład bo pod koniec października nie wiem czym będę jeszcze leciał i nie wiem czy przez BKK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1471 PostWysłany: 09 Cze 2022 21:32 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 304
niebieski
Cześć. Mam pytanko odnośnie rozkładu lotów lini Wizzair.

Kiedy można się spodziewać "uwolnienia" rozkładu lotów od Kwietnia 2023?

Jakie miesiące wchodzą w grę bazując na zeszłorocznych rozkładach lotów?

Jesteście w stanie odpowiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1472 PostWysłany: 09 Cze 2022 21:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
kiedy-nowy-rozklad-wizzair,226,115439
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1473 PostWysłany: 15 Cze 2022 20:57 

Rejestracja: 15 Cze 2022
Posty: 1
Hej wszystkim, spotkała mnie bardzo niefajna sytuacja. Pierwszy raz miałem lecieć za granicę i anulowali mi lot.

Bilet kupiliśmy z miesiąc temu przez Wizzaira z Katowic do Katanii, Włochy. Wylot mieliśmy mieć 15 lipca i wrócić 22.

Mamy już zarezerwowane mieszkanie, które jest z góry opłacone i nie odzyskamy już pieniędzy.

Bardzo bym prosił o pomoc kogoś bardziej doświadczonego, odbywają się strajki teraz i nie za bardzo wiem czy warto szukać kolejnego lotu, czy może znaleźć alternatywne połączenie do Katanii (jakie, jak?) czy może zupełnie odpuścić. Dzisiaj nam anulowali lot.

Dziękuję z góry!


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 15 Cze 2022 21:50, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1474 PostWysłany: 18 Lip 2022 17:26 

Rejestracja: 18 Lip 2022
Posty: 1
Hej!

Mamy z dziewczyną voucher aeroflotu na 4 tys zł. Fajnie byłoby to wykorzystać.
Oczywiście strona aeroflotu jest w Polsce blokowana, ale chcieliśmy zorganizować jakiś wylot z Serbii(tam chyba Aerofłot lata) przez Moskwę, może do Tajlandii, używając VPN.
Myślicie że można bez problemu tak spróbować?
W ostateczności możemy zaryzykować jakiś wypad do Petersburga na wycieczkę , lub Moskwy, ale boje się że to duże ryzyko(o ile w ogóle konsulat wydałby nam wizy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1475 PostWysłany: 18 Lip 2022 19:03 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
Przede wszystkim to Aeroflot nigdzie poza Rosje nie lata (Białorusi nie liczę). Do Tajlandii i tym podobnych destynacji raczej z nimi nie dolecicie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1476 PostWysłany: 18 Lip 2022 19:31 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Z wikipedii:
Before the 2022 Russian invasion of Ukraine, the airline flew to 146 destinations in 52 countries, excluding codeshared services. The number of destinations was significantly reduced after many countries banned Russian aircraft; as of 8 March 2022, Aeroflot flies only to destinations in Russia and Belarus.[9]

Zamierzali latac do Turcji, ale chyba nie wyszlo, o Malediwach moga tylko pomarzyc.

https://www.google.pl/amp/s/businessins ... r8ks1t.amp

W ramke i na sciane.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mareckipl lubi ten post.
 
      
#1477 PostWysłany: 18 Lip 2022 22:33 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
@potylika @Kothson
Jesteście w błędzie. Aeroflot lata również (co najmniej) do Turcji, Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Kirgistanu, Uzbekistanu, Indii, Chin i na Malediwy.

@Hildefix
Do Serbii nie, bo nie ma którędy. Ale być może voucher można wykorzystać na loty code share Air Serbii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1478 PostWysłany: 19 Lip 2022 00:41 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Faktycznie Aerofłot lata do kilku krajów.
Zazwyczaj loty code share są wyłączone z voucherów, ale nie wiem jaka jest polityka Aerofłotu.

Abstrahując od kwestii moralnych i możliwości podróży do Rosji z polskim paszportem, trzeba mieć na uwadze że Aerofłot lata kradzionymi samolotami do których ze względu na sankcje nie może kupić żadnych części i które nie są serwisowane zgodnie z wymaganiami producenta. A latają tylko dlatego że z część samolotów jest wykorzystywana za dawców części dla tych które latają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemm lubi ten post.
 
      
#1479 PostWysłany: 19 Lip 2022 08:21 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
SPLDER napisał(a):
Abstrahując od kwestii moralnych i możliwości podróży do Rosji z polskim paszportem, trzeba mieć na uwadze że Aerofłot lata kradzionymi samolotami do których ze względu na sankcje nie może kupić żadnych części i które nie są serwisowane zgodnie z wymaganiami producenta. A latają tylko dlatego że z część samolotów jest wykorzystywana za dawców części dla tych które latają.


Jeśli chodzi o kwestię moralną, to pytanie, czy lepiej wykorzystać posiadany voucher czy "podarować" tej linii kwotę vouchera rezygnując z lotu. Osobiście nie leciałbym przede wszystkim z przyczyn innych:
- wspomniane bezpieczeństwo w sytuacji sankcji w kwestii części ale i np. dostępu linii i obsługi technicznej do dokumentacji, sposób obsługi (ich władza lotnicza miała "certyfikować" rosyjskie podmioty, aby umożliwić im obsługę. Zatem nie wiemy czy i jakie są naciski linii, kierownictwa czy pośrednio władz, aby samoloty obsługiwać.
- na ile Polak jest bezpieczny w tym bandyckim i terrorystycznym kraju totalitarnym, gdzie de facto bezprawie jest w majestacie tzw. prawa sposobem szykanowania ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#1480 PostWysłany: 14 Lis 2022 18:49 

Rejestracja: 14 Lis 2022
Posty: 1
Mam pytanie odnośnie lotu:

https://www.flightera.net/pl/flight/AY4091

Chodzi mi o lot 13 listopada, wczoraj była podana bramka z której ma wystartować i status "o czasie". Dzisiaj na kilku stronach jest tj. brak lotu tego dnia. Czy można gdzieś sprawdzić dlaczego tego dnia ten lot nie odbył się?

Z góry dziękuje za ewentualne odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group