Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 17 Kwi 2014 12:51 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Jak kupic bilety w metrze-:



Wyslano z Note 3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#362 PostWysłany: 17 Kwi 2014 12:57 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 6
Byłam w Paryżu w wakacje przez ponad 10 dni. Wszystkie informacje zamieściłam w trzech postach organizacyjnych na moim blogu. Nie wiem, czy można zamieszczać linki, ale zaryzykuję:

http://wokoloswiata.blogspot.com/2013/0 ... trony.html ---> wszystko o transporcie do i po Paryżu, i jedzeniu

http://wokoloswiata.blogspot.com/2013/0 ... trony.html ---> o mieszkaniu, zwiedzaniu i cenach za bilety wstępu, komunikacji z ludźmi i ogólnych wrażeniach

http://wokoloswiata.blogspot.com/2014/0 ... i-ile.html ---> o tym, co nas boli najbardziej, czyli cenach.
_________________
http://www.wokoloswiata.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 17 Kwi 2014 13:10 

co do jedzenia to w którejś w uliczek na Monmartre mieli świetne lody ale po 4 latach to sobie nie przypomnę gdzie dokładnie... ;)
Góra
 PM off  
      
#364 PostWysłany: 18 Kwi 2014 08:39 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Monaleasa gratuluje super przewodnik!!![WHITE SMILING FACE]

Wyslano z Note 3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 18 Kwi 2014 14:46 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 6
Dziękuję ;) Mam nadzieję, że komuś się przyda.
Chociaż z tego co mi czytelnicy ostatnio pisali, to podrożały chyba o 1 euro przejazdy autobusem z Beauvais do Paryża ;)
Planuję jeszcze kilka takich przewodników zrobić w miarę możliwości, bo widzę, że dużo osób wysyła emaile z podobnymi pytaniami.
_________________
http://www.wokoloswiata.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 19 Kwi 2014 18:20 

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 12
migot napisał(a):
Prawda jest taka, że w Paryżu jedyna mapa która jest potrzebna to ta darmowa na stacji metra ;) Jest kilka rodzajów - warto poprosić o taką z ulicami (rues), dużą - jest na niej metro naniesione na rzeczywisty układ ulic, a niemal wszystkie atrakcje są wyraźnie zaznaczone;)


Migot, czy masz może taką mapkę zeskanowaną? albo może ktoś inny ma i mógłby wrzucić tutaj skan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 20 Kwi 2014 17:08 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 6
ta mapa jest gdzieś w wersji online, proponuję poszukać na oficjalnej stronie komunikacji miejskiej Paryża ;)
_________________
http://www.wokoloswiata.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 20 Kwi 2014 19:39 

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 12
no właśnie chciałam porównać, czy jest to ta mapka :arrow: http://www.ratp.fr/en/upload/docs/appli ... nsport.pdf (lub tego rodzaju), czy może coś zupełnie innego

Nie ukrywam, że zależy mi bardziej na mapie (planie) zabytków, niż na transporcie, bo tych mapek mam już sporo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 21 Kwi 2014 15:35 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 36
W zalączniku mapa z zabytkami

Załączniki:
plan paris monuments - immeuble.JPG
plan paris monuments - immeuble.JPG [ 63.84 KiB | Obejrzany 1612 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 21 Kwi 2014 19:49 

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 12
Bardzo Ci dziękuję za mapkę, czegoś takiego właśnie szukałam :)

Reszta na PW ;) Miłego wieczoru :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 23 Kwi 2014 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 37
Kilometry: 81 410
Polecam Hostel
http://www.aijparis.com/framea.htm

Bardzo dobra lokalizacja... Atmosferę .. jedzenie... i WI-FI :)
Paryż do zwiedzenia w 4dni jest bez problemu :)

ja ogólnie miasto polecam:)
Ps. Zróbcie sobie zdjęcie ze statuą wolności w Paryżu to znajomi się zdziwią:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 23 Kwi 2014 16:58 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 36
Przypomina mi sie, że ktoś kiedyś pytał na tym forum jak można kupić bilety na wieżę Eiffla gdy jest ich brak na stronie internetowej.
Dzwoniłam do nich i okazuje się że na 4 dni przed planowaną datą dokładają kolejne bilety codziennie rano między 10h00-11h00.
Sprawdzone, nie kłamali....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 27 Kwi 2014 19:25 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 43
-interesują nas jakieś bazary(kuchnie świata,przyprawy,egzotyczne owoce,starocie i takie tam)..czy takowy jest??
Jest takich kilka, znam:
Marche des enfants rouges
Marche Babstille
Slyszalam o:
Marche Saint Martin
Saxe Breteuil
Marche Monge
Marche Mouffetard
-ceny rejsu Sekwaną??
Bilet na caly dzien 15€ w Batobus, polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 29 Kwi 2014 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 53
ja bylam w paryzu na początku kwietnia i właśnie ruszam z obszerną relacją :) co/gdzie/kiedy warto zjeść, spać, odwiedzić i jak tanio dotrzeć z lotniska beauvais, więc gdyby ktoś był zainteresowany, to tutaj: http://brighthearted.blogspot.com/searc ... pary%C5%BC
_________________
www.brighthearted.blogspot.com - rok w usa/tanie podróżowanie/autostop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 25 Maj 2014 14:23 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
o której godzinie mniej więcej można się załapać na wieczorny rejs po Sekwanie ? chodzi mi o te najpóźniejsze, bo dość późno dotrę do samego Paryża
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 30 Maj 2014 18:46 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
my bylismy w Paryzu w styczniu, fajnie, bo jeszcze malo turystow (najgorzej jest w lipcu i w sierpniu, bo wtedy to juz tylko turysci i wszedzie kolejki).
Do Disneyland dojechalismy RER, polecam wziac ze soba swoje jedzenie, bo ceny masakryczne i wlasciwie tylko fast food dostepny. Na jeden dzien wystarczy wstep do Park Disneyland, na dluzszy pobyt (doroslym) polecaja Park Studio - na pewno bedziemy chcieli wyprobowac przy kolejnej wizycie ;)

Do Paryza warto sie wybrac miedzy pazdziernikiem a marcem - wtedy w kazda pierwsza niedziele miesiaca sa darmowe wstepy do muzeow, wiec oszczednosc 12 EUR na osobe.

-- 30 Maj 2014 18:49 --

a do jedzenia polecam boeuf bourgignon (czyli wolowine po burgundzku), francusa zupe cebulowa (duzo sera) i klasyczne serowe fondue. Tanio jest w dzielnicy Saint-Germain, za 12 EUR mozna zjesc przystawke, danie i deser :)
A zeby sprobowac serow, to najlepiej isc do marketu (np. Casiono) i kupic sery takie, ktore sie lubi. Wybor przynajmniej 100 gatunkow i tanio :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 01 Cze 2014 18:01 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Z naszych doświadczeń... ;)

Ogrody w Wersalu w okresie letnim są za darmo do zwiedzania w godz. 18.30-20.00 (oszczędność 9 EUR, a 1,5h wystarczy, by mniej więcej je zobaczyć ;) )

Przy zwiedzaniu Disneylandu trzeba wziąć pod uwagę, że Disneyland® Park jest czynny do 22.30, z kolei Walt Disney Studios® Park - tylko do 18.30. Gdyby ktoś zwiedzał obydwa parki w jeden dzień, to ma ogromne znaczenie. Niestety, dowiedzieliśmy się o tym dopiero na miejscu, przez co zabrakło nam trochę czasu na zwiedzenie Walt Disney Studios® Park... Polecamy kupno biletów przez fnac oraz zwiedzanie parku w brzydką pogodę z powodu braku kolejek, a atrakcje i tak są czynne ;) Warto też zostać na przedstawienie o 22.30 przy zamku w Disneyland® Park, całkiem fajne widowisko, a RER jeździ do północy, więc idzie spokojnie wrócić do Paryża.

Ogrody Luksemburskie naszym zdaniem nie są wcale takie ładne. Ogrody w Wersalu to dopiero to!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 01 Cze 2014 20:58 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
Super info, dzięki wielkie, i za Wersal, i Disneyland z przedstawieniem, wybieramy się za 2 tygodnie:).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 06 Cze 2014 17:23 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
Zna ktoś jakaś knajpę w której można zapłacić 10 euro i korzystać z bufetu. Podobnie jak we fresco w hiszpani
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 06 Cze 2014 19:48 

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 12
przecież odpowiedź masz tu: paryz,1347,2672 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group