Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 27 Paź 2014 15:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie przejmuj autobusem. To jakbyś kupował na PKS. Możesz kupić przez neta, w kiosku przy przylotach albo w kiosku tam gdzie autobusy jadą.

Jest też blablacar.fr i przejazdy są od 5-7 euro o/w
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#422 PostWysłany: 27 Paź 2014 15:38 

Ja proponuję po przylocie i przejeździe do Paryża metrem po wykupieniu biletu 10 przejazdowego (10 osobnych biletów zakupywanych razem, przez co taniej) przejazd do miejsca cumowania statków wycieczkowych np. Bateaux Les Vedettes du Pont-Neuf (mniejsze statki niz Bateaux Mouches) odplywają z nadbrzeża na wyspie pod mostem Pont Neuf, tuż przy skwerze.

http://www.vedettesdupontneuf.com/billets/

w trakcie rejsu godzinnego po Sekwanie zobaczycie co i jak, po czym już piesze zwiedzanie.
Wieczorem po wcześniejszym wykupieniu biletów przez internet (bo nie macie czasu na stanie w kolejkach) Wieża Eiffel
http://ticket.toureiffel.fr/index-css5- ... -lgen.html
Góra
 PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
#423 PostWysłany: 27 Paź 2014 16:02 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Dziękuję bardzo! A co do T10, korzystałem w Barcelonie i Walencji, jednakże czy to jest tak samo jak w Hiszpanii, że na tym bilecie mogą jechać dwie osoby? Czyli kupuje jeden bilet T10 za 13 euro i korzystają z niego dwie osoby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 27 Paź 2014 16:04 

jest różnica, bo tu wydrukuje 10 osobnych biletów (czyli dla każdego po 5, korzystanie podobnie jak w Barcelonie)
Góra
 PM off  
      
#425 PostWysłany: 27 Paź 2014 16:12 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
warsawghoster napisał(a):
Super, dzięki za rady.

A jak to jest z tym autobusem do Beauvais? To jest najlepsza opcja? Jak się kupuje bilet przez Internet za euro kartą debetową, to po przeliczeniu kursu, chyba lepiej kupić w autobusie? są kolejki do tych biletów?

Jeżeli nie kupujesz biletu na autobus przez internet to sprawdź na kilka dni przed podróżą blablacar. Da się czasami znaleźć przejazd za grosze, w porównaniu do tego autobusu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 27 Paź 2014 16:33 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Anonymous napisał(a):
jest różnica, bo tu wydrukuje 10 osobnych biletów (czyli dla każdego po 5, korzystanie podobnie jak w Barcelonie)


czekaj, czekaj, bo nie wiem czy dobrze rozumiem... na T10 w Paryżu wydrukowuje się 10 oddzielnych biletów?! :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 27 Paź 2014 16:33 

dokładnie tak
Góra
 PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
#428 PostWysłany: 27 Paź 2014 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Anonymous napisał(a):
Wieczorem po wcześniejszym wykupieniu biletów przez internet (bo nie macie czasu na stanie w kolejkach) Wieża Eiffel
http://ticket.toureiffel.fr/index-css5- ... -lgen.html

Porada zacna, ale niestety do zakupienia via net pozostały tylko nieliczne bilety tylko na niedzielę 2 listopada. Inne weekendy niedostępne. Sam chciałem kupić na 15.11 wieczorem, ale pozostaje mi kupno w kasie.



wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 27 Paź 2014 17:39 

jak się śledzi to da się kupić, bo jeszcze powinni zamieścić
Góra
 PM off  
      
#430 PostWysłany: 27 Paź 2014 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Oby. Sam śledzę, ale od kilku tygodni na 15-16.11 są wykupione i ani myślą dołożyć.

wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#431 PostWysłany: 27 Paź 2014 18:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Jak ktoś leci do Paryża na więcej niż dwa dni to proponuje rozważyć kupno biletów na miejscu. Jasne że trzeba ostać się w kolejce ale bilety można kupić wtedy jak się ma danego dnia ładną pogodę. Ja byłem w Paryżu tydzień i przez większość część wyjazdu była ładna pogoda a na dzień kiedy miałem kupione bilety akurat musiała się zepsuć. O ile z drugiego piętra było jeszcze wszystko widać to widok z samego szczytu wyglądał tak:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 28 Paź 2014 09:30 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Najgorsze jest to ze jakbys nie planował to nie sposób wszystkiego zobaczyć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 28 Paź 2014 11:42 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 60
Ale warto tyle ile się da ;) Ja szczerze mówiąc również nie miałem czasu na obejrzenie wszystkiego mając ledwo 5 dni, ale nawet gdybym wszystko obskoczył i tak wróciłbym do tego miasta z przyjemnością.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 28 Paź 2014 12:01 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Tak w temacie, jakieś porady w związku z sylwestrem w Paryżu? Wracamy w tym okresie do Polski i postanowiliśmy zatrzymać się na nowy rok. W mieście organizowane są jakieś atrakcje czy trzeba na własną rękę organizować sobie bal? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 28 Paź 2014 12:42 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Dużo młodych ludzi idzie z alkoholem pod wieżę oraz na champs ellysees (coś w stylu times square)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 28 Paź 2014 13:52 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
A ktoś wie, ile się stoi w kolejce w listopadowy weekend? Czy dwie godziny na wjazd, zjazd i pobyt 30 min na górze mi wystarczą?

-- 28 Paź 2014 12:52 --

Edit: Mogę nawet kupić wejście od 2 piętra, przejdę się trochę po schodkach :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 28 Paź 2014 14:47 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Wjeżdzałem o każdej porze roku, myślę że w listopadzie nie będzie dużych kolejek. 20,30 minut to maks, a wjazd trwa na 2 piętro z 10 minut. Potem się robi kolejka bo ostatnia winda jest mała i tylko jedna. Dlatego warto od razu wjechać na górę, a zwiedzać niższą kondygnacje w drodze powrotnej
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
#438 PostWysłany: 29 Paź 2014 11:24 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 7
A ma ktoś doświadczenie jak wygląda 11 listopada w Paryżu? Francuzi również świętują tego dnia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#439 PostWysłany: 30 Paź 2014 00:55 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Jestem w trakcie planowania zwiedzania Paryża.
Chciałbym zobaczyć Wersal, zwłaszcza, że jest za darmo przy kupnie Museum Pass.



I wpadł mi pomysł do głowy aby Wersal potraktować jako pierwszą atrakcję.
W sobotę o 7:40 mam wylot z Okęcia, po 10ej jestem na CDG.

I teraz pytanie ile może potrwać podróż do Wersalu? Rozumiem, że z CDG najlepiej RER B, na stacji St-Michel – Notre-Dame przecina się z linią RER C. Czy w ten sposób się dostanę do Wersalu w miarę szybko? Bo widzę, że linia C ma jakieś rozgałęzienia i nie do końca jeszcze to ogarnąłem ...

I kwestia biletu? Jak to by wyszło cenowo?

Czy ten pomysł ma sens? Bo z dziewczyną będziemy mieć bagaże podręczne, nocleg w Westin przy placu Vendome. I pytanie co można zrobić z bagażami bo check-in jest o 15ej. Czy na stacji przy Wersalu są jakieś schowki?

Będę wdzięczny za jakieś porady. Ogólnie na Paryż jakieś 3.5 dnia bo od 10ej w sobotę do wylotu we wtorek 19:30.


EDIT: Mniej więcej znalazłem rozwiązanie.
Czyli RER B z CDG do St-Michel – Notre-Dame, przesiadka w RER C, dokładnie C5 kierunek Versailler Rive - Gauche.
http://cdn-1.aparisguide.com/maps/rer.gif

Czas podobno ~ 90min. Bagaż można zostawić w Pałacu Wersalskim:

"At the entrance
- Free left-luggage office for your stroller, backpacks, suitcases and umbrellas"


Pytanie jeszcze o cenę biletu. RER B z CDG do centrum to 9.75 EUR. Czy w ramach tego można pojechać dalej RER C do Wersalu? Bo to strefy 1-4 czyli nie dalej niż CDG.
Ale gdzieś wyczytałem,że bilety kupuje się dokładną podróż od stacji do stacji czyli rozumiem,że trzeba kupić kolejny aby dojechać do Wersalu. Dobrze rozumiem?
Jest gdzieś jakiś dobry cennik tych biletów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 30 Paź 2014 07:44 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 2
Hej,
mam do oddania dwa bilety na TANIEC WAMPIRÓW http://www.lebaldesvampires.fr/ do Teatru 25 rue de Mogador - 75009 Paris na DZIŚ!

Niestety nie mogę pojechać, więc oddam za darmo. Proszę może komuś przekazać info - szkoda, żeby się zmarnowały. Są do wydruku w domu, spektakl zaczyna się o 20:00.

pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group