Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 12 Mar 2014 20:26 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
A jeszcze zadam jedno pytanie. Przepraszam, że dośc odważne (?) ale jak w Paryżu jest z toaletami? Są jakieś publiczne czy trzeba iśc na styl włoski, czyli zamawiam w knajpie coś najtańszego i mogę wejść do WC? :)

Życiowe pytanie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#342 PostWysłany: 12 Mar 2014 20:30 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
W muzeach ogolnodostepne ....

Wyslano z Note 3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 12 Mar 2014 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Paryż to jedno z najlepszych miast pod względem toalet publicznych. Są w wielu miejscach, w miarę ładne, czyste (myją się same po każdym 'kliencie') i do tego darmowe.

A wyglądają tak:

Załączniki:
Zrzut ekranu 2014-03-12 o 19.35.27.png
Zrzut ekranu 2014-03-12 o 19.35.27.png [ 330.28 KiB | Obejrzany 1685 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 27 Mar 2014 15:04 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Nareszcie się doczekałam i teraz lecę ja! :) Niedługo zbieram się do Warszawy ;) po powrocie napiszę krótką relację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 27 Mar 2014 18:25 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Milego zwiedzania!

Wyslano z Note 3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 31 Mar 2014 18:19 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 10
czekamy na relację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 02 Kwi 2014 00:41 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 1
Witam, planuje krótki 2 dniowy pobyt w Paryżu, wtorek-środa, jeste studentem poniżej 25, będę mieszkał przy Lagny - Thorigny, tj. chyba 5 strefa, okolice Disneylandu. Mam prośbę moglibyście mi doradzić jak najtaniej dostać się do centrum, wiem że bedzie tam blisko do stacja SNCF. Korzystniej jest kupić karnet na 10 biletów, czy pakiet Paris Viste?. Dzięki z góry za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 03 Kwi 2014 14:22 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Wróciłam! :) Było pięknie i... drogo :/ bilety z BVA do Paryża podrożały na 17 e. Kupiliśmy Paris Visite na 3 strefy na 5 dni za 35 e. Zdecydowanie polecam na zwiedzanie Luwru wybrać się od stacji metra, dużo mniejsze kolejki a wyjść można piramidą :) Pod Wieżą, na Notre Dame kolejki niesamowicie dłuuugie :) na Notre Dame wpuszczają co 10 min po 20 osób, no tak na oko około 1,5 h stania :P Było ciepło, ale nie gorąco :) trafiliśmy na wizytę prezydenta Chin i często się zdarzało, że jakaś ulica była zamknięta bądź jakaś atrakcja, np muzeum d'Orsay. Oczywiście w Luwrze szał na Mona Lisę :P ledwo się dopchałam :D próbowali nas w metrze naciągnąć na tą niby pomoc w kupowaniu biletów, dlatego naprawdę trzeba na nich uważać i powiedzieć krótkie zdecydowane "nie", a już napewno nie dyskutować. Pod Sacre Coeur uwaga na ciemnoskórych którzy wciskają jakieś bransoletki z muliny. Są na tyle bezczelni, że szarpią za rękę jak się od nich odchodzi! A jeszcze gorzej, że w takiej sytuacji zbiega się ich 4 do pomocy :/

Jeśli chodzi o jedzenie, Mc Donald najtańszy :) dwa zestawy powiększone Big Mac zaplaciliśmy 13,8 e, w tym całym Quicku za dwa burgery i frytki 17 e, ale nie polecam strasznie niedobre były :/

Echh, napewno tam jeszcze wrócę! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 03 Kwi 2014 14:27 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
A w Palacu Inwalidow byliscie? Czy sił brakło?A jak noclegi?zadowoleni

Wyslano z Note 3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 03 Kwi 2014 14:46 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Byliśmy, ale nie wchodziliśmy do środka, bilet tam albo 7,5 e albo 9. Noclegi u Magdy w Colombes, rewelacja :) czysciutkie pokoje, ładnie urządzone a co najważniejsze pociągiem (T) było 14 min na Saint - Lazare :) jeździły od samego rana do 1 w nocy :) Wg mnie najlepsza stacja bo albo można na piechotkę zacząć już zwiedzanie (Opera, La Fayette) bądź przesiąść się na metro bo akurat tam się "spotyka" najwięcej linii :) Jesteśmy bardzo zadowoleni, chociaż zmęczeni :) I naprawdę warto spacerować po Paryżu, mimo że mieliśmy Paris Visit staraliśmy się jak najmniej jeździć :) Chociaż pod koniec dnia nogi odmawiały posłuszeństwa :P Jedynie co niewarto to brać nowych butów do Paryża :P moje wyglądają fatalnie... Już nie mówie, że podeptane, ale strasznie brudne i ukurzone... W Paryżu w parkach czy skwerach czy nawet Champs Elysees (boczne dróżki) i Pola Marsowe nie ma chodników a takie klepiska z piachu, kamieni i innych :/

Aaa piękna jest też Bazylika Św. Eustachego :) jest ona niedaleko Rue Rivioli, trzeba odbić trochę w lewo idąc w stronę Hotel de Ville. Warto też tam się pokręcić, bo już nie ma takiego tłoku, a w bocznych uliczkach są urocze knajpki :) my np trafiliśmy na włoską, no pizza przepyszna! a zaraz obok salon Christiana Louboutin :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 03 Kwi 2014 14:51 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
To super .A tak przy okazji czy u Pani Magdy w łazience nadal wisi małe lustereczko :)

Wyslano z Note 3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 07 Kwi 2014 16:19 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
niee juz sa wieksze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 13 Kwi 2014 18:03 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 6
Witam wszystkich, i my wróciliśmy z Paryża. Spaliśmy u Magdy - na parę nocy jest przyzwoicie, brak łazienki w pokoju nawet nam zbytnio nie doskwierał, a Magda jest bardzo otwartą i sympatyczną osobą. Do przystanku kolejki jest bardzo blisko, pociągi jeżdżą co chwilę, w pobliżu kilka sklepów spożywczych. Kupiliśmy bilet Paris Visite, który wykorzystaliśmy w 1000% - jeździliśmy metrem, kolejką linową, montmartbusem i autobusami miejskimi. Polecam jazdę autobusem - w godzinach szczytu dłużej to trwa, ale można poczuć klimat paryskiego ruchu drogowego, no i podziwiać mijane ulice. Jak "poczuliśmy" autobusy, zrezygnowaliśmy z metra. Ale koniecznie trzeba przejechać się automatycznym metrem nr 1, w pierwszym wagonie przy przedniej szybie, szczególnie fajne wrażenie jest, kiedy jadąc w stronę La Defense metro wyjeżdża na powierzchnię, nad Sekwaną i jest super widok na nowoczesne budynki. Polecam wizytę w La Defense pod koniec dnia - w centrum handlowym przy toaletach są szczotki do butów :-) i można porządnie buty z paryskiego kurzu wyszczotkować, a przy okazji zrobić zakupy w wielkim Auchan. W mieście często natykaliśmy się na sklepy Carrefour city i express, gdzie kupowaliśmy kanapki, ciastka, soki, wodę itp. Ceny w nich nie są jakieś powalające, raz nawet dziwiliśmy się, że tak mało zapłaciliśmy :-). Ceny w kawiarenkach kawa ok 2 - 2,5, herbata 5, małe piwo 3-4, sok ok 4-5. Dwa razy jedliśmy u Greka koło stacji metra Saint Michel, przy ul.Coś tam.. des Arts. Gyros z frytkami i surówką 8,5 - 11€, gyros w placku z surówką + frytki na talerzyku 5€, karafka wina 0,5 litra 7 €, naleśnik z nutellą 3€. Generalnie we wszystkich lokalach gastronomicznych jest strasznie brudno, u Greka było znośnie, toaleta nie odstraszała i nie struliśmy się, więc postanowiliśmy wrócić :-), a z jednej knajpy na Montmartre uciekliśmy po przypadkowym zobaczeniu kucharza. W ogóle Paryż zaskoczył nas brudem i wszechobecnym smrodkiem.
Wszystkie główne atrakcje udało nam się "oblecieć", nie będziemy opisywać, bo to "standardowy pakiet". Kolejka do windy na wieżę Eiffla ok 45 minut, w poniedziałek ok 12.00, Luwr ok 10-11. czekaliśmy do wejścia ok 30 minut i potem jeszcze trochę do kasy, do Mona Lisy dopchaliśmy się przy użyciu łokci ;-) innej metody nie było. Cena małej buteleczki wody w Luwrze - 2,95 :-( - radzę więc nie zapominać, tak jak my :-(. Przed Luwrem widzieliśmy policjantów na rolkach ścigających handlarzy. Notre Dame była długa kolejka do wejścia na wieżę, natomiast do "normalnego" wejścia czekaliśmy z 5 minut. Z lotniska i na lotnisko jechaliśmy z Pawłem - wszystko sprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 13 Kwi 2014 19:47 

Rejestracja: 13 Kwi 2014
Posty: 1
a czy można prosic o jakieś namiary na panią Magdę ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 13 Kwi 2014 19:54 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 10
Ja się dziwię, że Wy tak wszyscy w tym Colombes nocujecie zamiast w Paryżu, w tej samej cenie albo niewiele drożej da się znaleźć noclegi w centrum Paryża chociażby przez portal airbnb (polecam). Dla mnie to za daleko, zawsze wolę w 5, max 10 minut dojechać metrem tam gdzie chcę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#356 PostWysłany: 13 Kwi 2014 19:56 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Sprawdzone miejsce i co najwazniejsze samodzielne dla mnie to jest najwazniejsze i do tego bardzo dobra lokalizacja jako baza wypadowa czego wiecej?? (Anastazja podaj prosze konkretne namiary na miejscowkę, cene i lokalizacje moze ktos skorzysta☺)

Wyslano z Note 3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 13 Kwi 2014 19:58 

marzena221 napisał(a):
a czy można prosic o jakieś namiary na panią Magdę ??



mledrevo@hotmail.com
lub strone
http://www.pokoje-w-paryzu.com
Góra
 PM off  
      
#358 PostWysłany: 16 Kwi 2014 12:54 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Znalazlem przydatny link w temacie zakupu biletow Paris metro ticket - how to buy in ticket machine:



Wyslano z Note 3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 17 Kwi 2014 10:27 

Rejestracja: 25 Mar 2014
Posty: 14
A my lecimy w sobote 19.04
mam kilka pytań
-jak kupić pakiet 10 biletów na metro(podobno najlepiej sie opłaca),dodam że zakwaterowanie mamy w dzielnicy Montmartre i ile kosztuje?
-interesują nas jakieś bazary(kuchnie świata,przyprawy,egzotyczne owoce,starocie i takie tam)..czy takowy jest??
-ceny wejściówek na zabytki(Eiffla.Luwr,Notredame, ogrody luksemburskie) co ewentualnie jeszcze warto zobaczyć? Dla trzech osób(2 dorosłych i dziecko lat 13)
-ceny rejsu Sekwaną??
-co warto zjeść w Paryżu(jakieś dania francuskie..koniecznie musze spróbować żabich udek)
-no i najważniejsze... czy ktoś wozi z lotniska Beauvais..czytałem o Panie Pawle(ile kosztuje)
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 17 Kwi 2014 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
messiden napisał(a):
A my lecimy w sobote 19.04
mam kilka pytań
-jak kupić pakiet 10 biletów na metro(podobno najlepiej sie opłaca),dodam że zakwaterowanie mamy w dzielnicy Montmartre i ile kosztuje?
-interesują nas jakieś bazary(kuchnie świata,przyprawy,egzotyczne owoce,starocie i takie tam)..czy takowy jest??
-ceny wejściówek na zabytki(Eiffla.Luwr,Notredame, ogrody luksemburskie) co ewentualnie jeszcze warto zobaczyć? Dla trzech osób(2 dorosłych i dziecko lat 13)
-ceny rejsu Sekwaną??
-co warto zjeść w Paryżu(jakieś dania francuskie..koniecznie musze spróbować żabich udek)
-no i najważniejsze... czy ktoś wozi z lotniska Beauvais..czytałem o Panie Pawle(ile kosztuje)
pozdrawiam


W sumie to wszystkie odpowiedzi masz na forum.

Bilety kupujesz w biletomacie na każdej stacji metra - obsługa intuicyjna w języku angielskim. 10 biletów z tego co pamiętam około 13€, a pojedyńczy bilet 1,7€. Czy opłaca się bilet 10 przejazdowy czy okresowy to zależy ile chcecie jeździć.
Ceny wejściówek możesz znaleźć na stronach internetowych atrakcji które Cię interesują, są zależne od wieku zwiedzającego, czasem dnia itp. Np LUWR jest za darmo, jeśli masz mniej niż 26 lat, a na wieżę Eiffela zależy czy całość jedziesz windami, czy dwa pierwsze poziomy schodami, a resztę widną.
Oferty wożenia z lotniska znajdziesz na forum w odpowiednim dziale. Od siebie dodam, że transport autobusem też nie jest zły.
Co do jedzenia dużo nie wiem, ale polecam naleśniki Crepes pod wieżą Eiffla! ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group