Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 23 Lut 2014 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
Nina175 napisał(a):
Ja mam takie dwa pytania. Jedno tyczy się ceny całodniowego biletu do Disneylandu. Przyznam, że napisana kwota: 259,60 zł nieco mnie przeraża ;) Jednak uwzględnione są w niej aż dwa parki: tak więc sam Disneyland może nie jest aż tak drogi? Szukałam na stronach tej kwoty, ale nie mogłam znaleźć nic konkretnego, jakieś dziwne waluty, no i wszystko po francusku. a ja z tego jezyka znam łącznie dwa słowa...
Moje drugie pytanie zaś tyczy się stref w Paryżu. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, na czym to polega? A dokładniej mówiąc - czy wzrost cen biletów przy zmienianiu stref tyczy się też metra? Jest to dla mnie dość ważna informacja, gdyż będę mieszkać ok. 15 minut od centrum (z tego co pamiętam w strefie 5) i nie chcę wydać majątku na transport... A planujemy podróżować głównie, jeśli nie wyłącznie metrem.
Z góry dziękuję !


Bilety do Disneylandu są dość drogie. Ale z tego co pamiętam warto kupić je wcześniej, bo przy wejściu do samego parku kosztują prawie 2x więcej... Są różne promocje, które można znaleźć na takiej stronie: http://www.fnactickets.com/recherche/re ... land+paris
Bilety kupuje się kartą, i trzeba ją mieć przy sobie, kiedy się je potem odbiera w wybranym punkcie (np. sieć FNAC - coś a la Empik)... Oczywiście przy kilkudniowym wyjeździe to sporo dodatkowej logistyki z takim odbiorem, ale ceny potrafią nieprzyjemnie zaskoczyć u bram Disneylandu...

Nie wiem, czy czegoś tu nie mieszasz... 5 STREFA (zone) jest jakąś godzinę od centrum, tam gdzie Disneyland na przykład ;) I owszem, tam ceny znacznie rosną... Co innego 5 DZIELNICA (arrondissement) - to jest całkiem blisko centrum, i obowiązują normalne bilety, bo to 1 STREFA. Praktycznie cały Paryż, rozumiany jako tylko i wyłącznie miasto Paryż, ze swoimi 20 dzielnicami/okręgami to strefa 1. Ale już np. tzw. dzielnica La Defense, jest poza tym miastem, jakieś 2 km, i tam też trzeba trochę dopłacić za bilet... Im dalsza strefa, tym droższy bilet.

Polecam przestudiować mapkę: http://www.ratp.fr/plan-interactif/carteidf.php?lang=uk
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#302 PostWysłany: 23 Lut 2014 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
Washington napisał(a):
Wszystkie muzea są darmo do 26 roku dla obywateli UE. Tylko Luwr nie jest codziennie czynny, warto to wziąć pod uwagę.
Inne atrakcje jak np wieża niestety płatne (chyba wejście na górę katedry też).
Ogólnie fajny kraj dla studenta do zwiedzania.


Wejście na górę katedry (Notre Dame) też jest za darmo (dla obywateli UE, niekoniecznie studentów!!!, do 26 roku życia). Tak samo jak na Łuk, do Luwru, d'Orsay, Panteon, Consierge, Sainte-Chapelle, Pompidou (wystawy stałe, czasowe są dodatkowo płatne), Les Invalides.
Większość muzeów na świecie ma jakiś dzień wolny - trzeba to sprawdzić na ich stronach, np. Luwr ma wolny wtorek. W pozostałe dni ma różne godziny otwarcia, standardowo pon, czw, sob, nd 9.00-18.00, zaś śr i pt czynny jest aż do 21.45! Muzeum d'Orsay z kolei zamknięte jest w poniedziałki, a dzień dłuższego otwarcia (do 21.45) ma w czw :) To może być szczególnie pomocne przy napiętym programie zwiedzania. Wg mnie, jeśli ktoś ma mało czasu najlepiej iść do Oranżerii Muzeum d'Orsay - są tam słynne Nenufary Monet'a i stosunkowo niewielka, ale ze smakiem dobrana kolekcja sztuki (może ktoś kojarzy to Muzeum z filmu "O północy w Paryżu ;) ). Oranżeria znajduje się w ogrodach Tuileries.

Generalnie warto trafić do Paryża przed 26 urodzinami, to gigantyczna oszczędność ;)
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 23 Lut 2014 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie pisz posta pod postem tylko edytuj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 23 Lut 2014 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
hmm.. szymonpoznan1, chciałam dodać 3 różne posty na 3 różne tematy... to wbrew zasadom forum? Już nie będę dalej, obiecuję :P
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 26 Lut 2014 22:27 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Dzisiaj wrocilismy z Paryza naprawde suuuuuper i jeszcze chcialbym podziekowac Tomkowi ktory nas odebral z lotniska nie szczedzik porad co do poruszania sie po miescie i wogole bardzo mily i sympatyczny z Niego człek naprawde polecam Jego uslugi i pozdrawiam serdecznie Darek

Wyslano z Note ll
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 27 Lut 2014 12:14 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
A jak cenowo Cie to wyniosło? :) Np. jedzenie w restauracjach czy może jakiś kebab? :) i jak ceny w sklepach?:) I jaki mieliście plan zwiedzania?:) ale zazdroszcze! :) ja lece za równy miesiąc! :) aaa i jeszcze jaka była pogoda?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 27 Lut 2014 12:34 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Jesli chodzi o zakupy to w lider price wybor dosyc dobry obiadek w restauracji srednio na osobe 17€ nalesniki po drodze 4.30 € lub mcdonalds plan zwiedzania chyba jak wszyscy wieza -radze zarezerwowac bilety poprzez internet niby luty a kolejka na 2 h stania Luk Tryjumfalny kolejki na gore 5 min Lowr kolejki 10 min i na koniecKatedra to zaliczylismy w jeden dzien o 23 bylismy na kwaterze 2 dzionek bardziej luzacki Moulin Rogue zaraz obok Bazylika S-C nastepnie Plac pigalle i metrem do Palacu Inwalidow kolejek brak jak cos to smialo pytaj!

Wyslano z Note ll
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 27 Lut 2014 12:38 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 453
Kilometry: 671 503
srebrny
używaj proszę przecinków i kropek. wówczas da się to czytać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 27 Lut 2014 21:47 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
A pogoda jak teraz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 27 Lut 2014 22:14 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Myśmy trafili na super pogodę.W dzień około 12 ° w nocy 6°.

Wyslano z Note ll


Ostatnio edytowany przez darekk, 27 Lut 2014 22:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 27 Lut 2014 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Cze 2013
Posty: 414
niebieski
olał interpunkcję ;]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 27 Lut 2014 22:30 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Poprawione heheh

Wyslano z Note ll
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 05 Mar 2014 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 82
Witam, mam pytanko.
Chciałem zakupić przez internet bilet na wyjazd na Wieżę Eiffla, niestety wszystko zajete w terminie dla mnie interesującym....
Czy jest możliwość zakupu na miejscu?
Proszę o informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 05 Mar 2014 09:36 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Jest taka mozliwosć,ale musisz uzbroić się w cierpliwosć bo kolejki spore

Wyslano z Note 3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 05 Mar 2014 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Jest możliwość, ale faktycznie dużo czekania. Jak ja byłem (luty) to trochę czasu (i pieniędzy też) można było zaoszczędzić idąc na nogach na 2 piętro, a tam zakupić bilet na wyjazd na szczyt, kolejki nie było ani tu ani tu. Moim zdaniem wycieczka piesza na 2 piętro jest całkiem sympatyczna, na każdym półpiętrze jest tablica informacyjna z czymś ciekawym o wierzy i jej projektancie ;)

A widoki z 2 piętra nawet lepsze niż ze szczytu, więc warto tam przystanąć. Bo już widać wszystko, a jeszcze ciągle z detalami. Ze szczytu mnie detali ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 05 Mar 2014 12:20 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
A właśnie, apropo kupowania biletów na wieżę przez internet. Mam pytanie, czy ja nie ogarniam tej możliwości czy nie da się kupić biletów pieszo na drugie piętro?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 05 Mar 2014 12:44 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 245
niebieski
Annajagoda napisał(a):
A właśnie, apropo kupowania biletów na wieżę przez internet. Mam pytanie, czy ja nie ogarniam tej możliwości czy nie da się kupić biletów pieszo na drugie piętro?:)

Bilety piesze kupić możesz tylko w kasach pod wieżą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 05 Mar 2014 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
I kolejki są raczej małe. No chyba, że jedziesz w wakacje wtedy wszędzie są duże ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 05 Mar 2014 14:23 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Jeslì mowa o kolejkach do kas to bylem 24 lutego , i stania na okolo 3 godzinki....

Wyslano z Note 3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 05 Mar 2014 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
A jaki bilet kupowałeś? Bo do wjazdu i do wejścia są osobne kolejki. Do wjazdu duża, do wejścia mała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group