Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 02 Wrz 2014 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 61
Loty: 2
Kilometry: 2 056
timu napisał(a):
W Les Invalides podobnie, też trzeba odebrać swój bilet :)

Ale w Wersalu chyba nie?:P Pamiętam, że miałam tylko bilet do ogrodów, bo już musiałam zapłacić za tą przyjemność :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
#402 PostWysłany: 05 Wrz 2014 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Witajcie. Za 2 tygodnie wybieram się do Paryża, głównie by podążyć śladami slawetnej Amelie :P
Chciałam zapytać zorientowanych, czy miejsce przedstawione na zdjęciu (i ten napis) rzeczywiście istnieje, czy zostało wykreowane tylko na potrzeby filmu?
Pozdrawiam!

Załączniki:
b2f32f7f600de470ff5dd85aaa701a73.jpg
b2f32f7f600de470ff5dd85aaa701a73.jpg [ 80.49 KiB | Obejrzany 2376 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 08 Wrz 2014 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
Wczoraj wróciłam z Paryża, więc odwdzięczając się za informacje znalezione na tym forum dorzucam garść swoich:
- z miejsc zdecydowanie wartych zobaczenia, a niewidzianych przeze mnie w tym wątku: katakumby, muzeum Rodina, cmentarz Montparnasse i rejs barką po Sekwanie
- jeżeli chodzi o bilety komunikacji publicznej - na pobyt od środy do niedzieli zużyłam 11 biletów, więc najbardziej opłaciło mi się kupić bloczek 10 biletów, za wszystkie karty w stylu Paris Visite zdecydowanie bym przepłaciła
- wieża Eiffla - tylko w nocy, wtedy efekt jest zdecydowanie lepszy
- przy kupowaniu biletów do muzeów przez internet nie musiałam czekać w kolejce: albo było osobne wejście, albo po prostu wchodziłam bez kolejki
Poza tym wszystkie informacje praktyczne (i te mniej praktyczne) spisałam na blogu, może komuś się przyda: http://wpodrozach.blogspot.com/
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, spróbuję odpowiedzieć, jeśli tylko będę potrafiła.
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 26 Wrz 2014 09:11 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
witam,
czy nieco prawie 3h na zwiedzanie Paryża, bo tyle mam czasu pomiędzy przyjazdem z Beauvais a odjazdem na lotnisko busem, wystarczy by zobaczyć najważniejsze obiekty w mieście? Polecacie takie szybkie zwiedzanie???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 26 Wrz 2014 09:42 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Po co masz nudzic się na lotnisku? Zwiedzaj co się da! Potem będziesz miał piękne zdjęcia z Luwrem czy wieżą Eiffla. Nikt Cie nie będzie pytał czy byłes 3 godziny czy 2 tygodnie w Paryżu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 26 Wrz 2014 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 61
Loty: 2
Kilometry: 2 056
konrad1617 napisał(a):
witam,
czy nieco prawie 3h na zwiedzanie Paryża, bo tyle mam czasu pomiędzy przyjazdem z Beauvais a odjazdem na lotnisko busem, wystarczy by zobaczyć najważniejsze obiekty w mieście? Polecacie takie szybkie zwiedzanie???


Czy polecamy? Jak już masz taką szansę to na pewno warto z niej skorzystać. Myślę, że zdążysz coś obejrzeć jeśli będziesz jeździć metrem. Jeśli chciałbyś wejść lub wjechać na wieżę Eiffla to może wcześniej spróbuj kupić bilet przez internet?
Trzy godziny to bardzo mało czasu, ale na pewno coś się uda zwiedzić, zobaczyć i jest bardziej satysfakcjonujące niż przeniesienie na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 26 Wrz 2014 10:33 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
inwencja napisał(a):
konrad1617 napisał(a):
witam,
czy nieco prawie 3h na zwiedzanie Paryża, bo tyle mam czasu pomiędzy przyjazdem z Beauvais a odjazdem na lotnisko busem, wystarczy by zobaczyć najważniejsze obiekty w mieście? Polecacie takie szybkie zwiedzanie???


Czy polecamy? Jak już masz taką szansę to na pewno warto z niej skorzystać. Myślę, że zdążysz coś obejrzeć jeśli będziesz jeździć metrem. Jeśli chciałbyś wejść lub wjechać na wieżę Eiffla to może wcześniej spróbuj kupić bilet przez internet?
Trzy godziny to bardzo mało czasu, ale na pewno coś się uda zwiedzić, zobaczyć i jest bardziej satysfakcjonujące niż przeniesienie na lotnisku.



dzieki wielkie no niestety nastepny lot z rana nast. dnia a lotnisko Beauvais zamkniete na noc....

-- 26 Wrz 2014 10:33 --

inwencja napisał(a):
konrad1617 napisał(a):
witam,
czy nieco prawie 3h na zwiedzanie Paryża, bo tyle mam czasu pomiędzy przyjazdem z Beauvais a odjazdem na lotnisko busem, wystarczy by zobaczyć najważniejsze obiekty w mieście? Polecacie takie szybkie zwiedzanie???


Czy polecamy? Jak już masz taką szansę to na pewno warto z niej skorzystać. Myślę, że zdążysz coś obejrzeć jeśli będziesz jeździć metrem. Jeśli chciałbyś wejść lub wjechać na wieżę Eiffla to może wcześniej spróbuj kupić bilet przez internet?
Trzy godziny to bardzo mało czasu, ale na pewno coś się uda zwiedzić, zobaczyć i jest bardziej satysfakcjonujące niż przeniesienie na lotnisku.



dzieki wielkie no niestety nastepny lot z rana nast. dnia a lotnisko Beauvais zamkniete na noc....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 26 Wrz 2014 10:55 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
A ja mam pytanko odnośnie tej kulki:) La Geode, w/obok Cité des Sciences et de l'Industrie
czy można do niej podejść bez kupowania biletu do tego parku/kompleksu (wiem że w środku jest kino), czy nie ma na to szans??

Załącznik:
la-geode.jpg
la-geode.jpg [ 54.9 KiB | Obejrzany 2094 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 26 Wrz 2014 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 61
Loty: 2
Kilometry: 2 056
konrad1617 napisał(a):
dzieki wielkie no niestety nastepny lot z rana nast. dnia a lotnisko Beauvais zamkniete na noc....


Paryż ma dużo do zaoferowania, także musisz się zastanowić na czym najbardziej Ci zależy i co w tym czasie jest realne do zobaczenia. Znajomi często używają google maps do planowania, więc może i Ty się tym posiłkuj przy rozplanowaniu czasu:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 26 Wrz 2014 13:13 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 232
niebieski
kacper451 napisał(a):
A ja mam pytanko odnośnie tej kulki:) La Geode, w/obok Cité des Sciences et de l'Industrie
czy można do niej podejść bez kupowania biletu do tego parku/kompleksu (wiem że w środku jest kino), czy nie ma na to szans??

Załącznik:
la-geode.jpg


Niestety nie. Mozna sie dostac majac bilet do Cite des Sciences albo wlasnie do tego kina.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#411 PostWysłany: 27 Wrz 2014 18:27 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
Witam, a jesli kupię bilet dobowy przez Internet i wydrukuje to w jaki sposób uda mi sie wejść do metra skoro są bramki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 02 Paź 2014 08:35 

Rejestracja: 01 Paź 2014
Posty: 2
Zastanawiam się nad IBISEM w pobliżu stacji metra Saint-Mande?Czy ktoś z tu obecnych tam nocował?Co możecie powiedzieć o okolicy?Czy przy nocnych powrotach do hotelu jest tam bezpiecznie?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 13 Paź 2014 19:48 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 24
MajaMaja napisał(a):
Przypomina mi sie, że ktoś kiedyś pytał na tym forum jak można kupić bilety na wieżę Eiffela gdy jest ich brak na stronie internetowej.
Dzwoniłam do nich i okazuje się że na 4 dni przed planowaną datą dokładają kolejne bilety codziennie rano między 10h00-11h00.
Sprawdzone, nie kłamali....


ktos ma jakies inne spostrzezenia ?
bo bede przez kilka godzin w Paryzu na poczatku listopada i chciałbym sobie wjechac na górę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 13 Paź 2014 20:01 

Maro napisał(a):
MajaMaja napisał(a):
Przypomina mi sie, że ktoś kiedyś pytał na tym forum jak można kupić bilety na wieżę Eiffela gdy jest ich brak na stronie internetowej.
Dzwoniłam do nich i okazuje się że na 4 dni przed planowaną datą dokładają kolejne bilety codziennie rano między 10h00-11h00.
Sprawdzone, nie kłamali....


ktos ma jakies inne spostrzezenia ?
bo bede przez kilka godzin w Paryzu na poczatku listopada i chciałbym sobie wjechac na górę


w tej sprawie masz osobny temat:
wieza-eiffela-bilety,1482,26696
Góra
 PM off  
      
#415 PostWysłany: 26 Paź 2014 21:46 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Zbieram się do przeczytania całego wątku więc przepraszam jeśli już temat był poruszany tutaj ...

Od kiedy można spodziewać się świątecznych dekoracji w Paryżu?
Będę tam 15-18.listopada i zastanawiam się czy załapię się już na świąteczny wystrój miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 27 Paź 2014 13:42 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Witam,
Obeznanych w Paryżu proszę o rady!!
Lecę do Paryża z dziewczyną w listopadzie w sobotę, jestem na Beauvais 8:40, i zakładam, że do godziny 10:00 doczłapiemy się do Paryża, wracam następnego dnia o 16:00 też z Beauvais.

Mój plan jest taki:
Od razu z lotniska, wysiadam na Porte Maillot, idę Arc de Triomphe, Eiffel Tour, Champ de Mars, Louvre, Pont de Arts, Norte Dam i potem czas wolny (pewnie ulokujemy się wtedy w hotelu, bo wcześniej to szkoda czasu)- z tym wszystkim pewnie uwinę się do 18:00 (wjeżdżamy tylko na wieżę Eiffel'a)
Następny dzień mam wolny do 14:00, i nie mam żadnych planów, myślalem, może o tym Cite des Sciences, ale nie wiem co o tym sądzić.

Mieszkamy w hotelu Le Canal, przy Riquet. Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze moglibyśmy zobaczyć, może mógłby polecić jakieś ciekawe restauracje na studencką kieszeń (bez przesady z tymi studenckimi, ale żeby obiad nie kosztował 35 euro/os:P)? Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny!! Wiem, że to tylko 28 godz w Paryżu, ale mam nadzieję, że skorzystam jak najlepiej :)

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 27 Paź 2014 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Chyba, że źle zrozumiałem, ale jeżeli masz wylot o 16:00 to sugeruję wcześniejsze zakończenie zwiedzania Paryża niż o 14:00.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 27 Paź 2014 14:25 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Aron napisał(a):
Chyba, że źle zrozumiałem, ale jeżeli masz wylot o 16:00 to sugeruję wcześniejsze zakończenie zwiedzania Paryża niż o 14:00.


Racja, nie przemyślana decyzja. Wylatuję nawet 15:45, stąd mam czas gdzieś do ok 12:00, czyli jakieś 3-4 godz następnego dnia :) Dzięki za zwrócenie uwagi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 27 Paź 2014 14:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
rydzo napisał(a):
Zbieram się do przeczytania całego wątku więc przepraszam jeśli już temat był poruszany tutaj ...

Od kiedy można spodziewać się świątecznych dekoracji w Paryżu?
Będę tam 15-18.listopada i zastanawiam się czy załapię się już na świąteczny wystrój miasta.

Byłem w podobnym terminie w Paryżu rok temu i nie licząc choinki w Galerii Lafayette żadnych specjalnych dekoracji nie widziałem.

warsawghoster napisał(a):
Witam,
Obeznanych w Paryżu proszę o rady!!
Lecę do Paryża z dziewczyną w listopadzie w sobotę, jestem na Beauvais 8:40, i zakładam, że do godziny 10:00 doczłapiemy się do Paryża, wracam następnego dnia o 16:00 też z Beauvais.

Mój plan jest taki:
Od razu z lotniska, wysiadam na Porte Maillot, idę Arc de Triomphe, Eiffel Tour, Champ de Mars, Louvre, Pont de Arts, Norte Dam i potem czas wolny (pewnie ulokujemy się wtedy w hotelu, bo wcześniej to szkoda czasu)- z tym wszystkim pewnie uwinę się do 18:00 (wjeżdżamy tylko na wieżę Eiffel'a)
Następny dzień mam wolny do 14:00, i nie mam żadnych planów, myślalem, może o tym Cite des Sciences, ale nie wiem co o tym sądzić.

Mieszkamy w hotelu Le Canal, przy Riquet. Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze moglibyśmy zobaczyć, może mógłby polecić jakieś ciekawe restauracje na studencką kieszeń (bez przesady z tymi studenckimi, ale żeby obiad nie kosztował 35 euro/os:P)? Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny!! Wiem, że to tylko 28 godz w Paryżu, ale mam nadzieję, że skorzystam jak najlepiej :)

Pozdrawiam!

Jak będziecie w pobliżu Wieży Eiffela to koniecznie podejdźcie pod Pałac Inwalidów gdzie znajduje się krypta Napoleona. Nie wiem jakie będziecie mieć tempo zwiedzania ale może uda wam się jeszcze podjechać na cmentarz Pere Lachaise a wieczorem proponuje Moulin Rouge i bazylikę Sacre Coeur z której rozciąga się panorama na Paryż. Następnego dnia faktycznie jak kolega radzi lepiej wcześniej pojedźcie na lotnisko ale jak wstaniecie rano to polecam jeszcze np. pojechać na La Defense.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
#420 PostWysłany: 27 Paź 2014 15:16 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Super, dzięki za rady.

A jak to jest z tym autobusem do Beauvais? To jest najlepsza opcja? Jak się kupuje bilet przez Internet za euro kartą debetową, to po przeliczeniu kursu, chyba lepiej kupić w autobusie? są kolejki do tych biletów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group