Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Paryż
#61 PostWysłany: 07 Paź 2015 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
Szczerze polecam knajpkę Chez Kelly, znajdującą się niedaleko metra Saint-Michel.

Do wyboru menu za €10 i za €16. W obu przypadkach przystawka + danie główne + deser.
Możliwe dopłaty za lepszą przystawkę/lepsze danie główne/lepszy deser.
1 litr wina domu za €16.80.

Jedzenie bardzo spoko jak na menu za €10. Pytają o wysmażenie steku (!!!), choć nie jest on jakiś rewelacyjny. Zupa cebulowa super, tartiflette takoż.

Uroczy i zabawny kelner :-) Można płacić kartą.

Menu €10 (przepraszam za jakość!):
Załącznik:
j2.jpg
j2.jpg [ 342.57 KiB | Obejrzany 11360 razy ]

Knajpa:
Załącznik:
IMG_0632.jpg
IMG_0632.jpg [ 316.89 KiB | Obejrzany 11360 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
casper.slonina lubi ten post.
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Paryż
#62 PostWysłany: 03 Lut 2016 13:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Zeus napisał(a):
No dobra, to ja będę królikiem doświadczalnym ;)

A polecacie jakąś restaurację na zupę cebulową? :)

Udało się sprawdzić? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#63 PostWysłany: 03 Lut 2016 13:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Tej knajpki? Nie ale za to znalazłem zupę cebulową :D

W Cafe des Deux Moulins, tam został kręcony film Amelie :)

Zupka za 7 euro, bagietka free tak samo jak woda :D

Załączniki:
11879022_10153585296309706_4089396720517774563_o.jpg
11879022_10153585296309706_4089396720517774563_o.jpg [ 164.18 KiB | Obejrzany 10769 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Paryż
#64 PostWysłany: 03 Lut 2016 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
A moja z okolic Pól Marsowych wyglądała tak :D
Załącznik:
zupka.JPG
zupka.JPG [ 102.45 KiB | Obejrzany 10734 razy ]

Załącznik:
zupa.JPG
zupa.JPG [ 53.06 KiB | Obejrzany 10734 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Paryż
#65 PostWysłany: 13 Maj 2016 08:18 

@becek jak smakowało francuskie winko?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#66 PostWysłany: 13 Maj 2016 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
Dziękuje, dobre
Za namowa @Japonka76, poszedłem do sklepunicolas i kupiłem winko brandowane ich marka za 7 e
Było dobre
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Paryż
#67 PostWysłany: 05 Gru 2016 17:38 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 106
cholernie drogie jedzenie że masakra, ale okej "PARYSZ"... Pierwszego dnia nie pamiętam knajpy blisko centrum choć trochę dalej znajomi wzięli małą pizzę za 14,90 ja okropną lasagne za 16,90 więc niekolorowo...
2 i 3 dzień to Flunch - miazga! Oczywiście mięso tam jest przeokropne ale ryba wychodzi spoko pare euro z colą i dodatki macie w drugiej części za darmo tyle ile chcecie(frytki, makaron, sos, ryż itp itd) 15,90 za dwie osoby to jest mega tanio :) w tym deser :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#68 PostWysłany: 21 Kwi 2017 18:38 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
W jeden dzień przetestowałem i Ja Ryba Kurczak
całkiem smaczne wino bardzo tanie od tego w karafce do butelkowych.
Cena bardzo atrakcyjna.


Ostatnio edytowany przez Abcn 06 Paź 2017 18:02, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#69 PostWysłany: 06 Paź 2017 16:48 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam
Od środy będziemy z żoną w Paryżu (7 dni), poszukuję ciekawej, nie koniecznie drogiej :), kameralnej z paryskim duchem restauracyjki (kilku restauracyjek), z zupą cebulową i daniami francuskimi (nie kebaby,pizze i burgery). Coś fajnego na wieczorne kolacje po całodziennym zwiedzaniu.


Ostatnio edytowany przez Zdzislaw422, 06 Paź 2017 17:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#70 PostWysłany: 06 Paź 2017 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
luziczek napisał(a):
Szczerze polecam knajpkę Chez Kelly, znajdującą się niedaleko metra Saint-Michel.

Do wyboru menu za €10 i za €16. W obu przypadkach przystawka + danie główne + deser.
Możliwe dopłaty za lepszą przystawkę/lepsze danie główne/lepszy deser.
1 litr wina domu za €16.80.

Jedzenie bardzo spoko jak na menu za €10. Pytają o wysmażenie steku (!!!), choć nie jest on jakiś rewelacyjny. Zupa cebulowa super, tartiflette takoż.

Uroczy i zabawny kelner :-) Można płacić kartą.

Menu €10 (przepraszam za jakość!):
Załącznik:
j2.jpg

Knajpa:
Załącznik:
IMG_0632.jpg
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#71 PostWysłany: 06 Paź 2017 16:59 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3529
srebrny
poszukaj na quartier latin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#72 PostWysłany: 06 Paź 2017 17:16 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
@becek
Dzięki, oczywiście czytałem ten post wcześniej, jak i cały temat :). Post z 2015 więc chciałem się dowiedzieć jak to teraz "tam" czyli w Paryżu wygląda. Może ktoś był niedawno i coś nowego przetestował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#73 PostWysłany: 25 Lis 2017 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2017
Posty: 22
-- 24 Lis 2017 23:02 --

Dzień dobry, od jakiegoś czasu mieszkam w Paryżu i prowadzę bloga również o życiu we Francji.
Kilka tygodni temu napisałam wpis o tym jak my wybieramy restauracje. Mam nadzieję, będzie pomocny dla każdego kto jedzie zarówno do Paryża jak i do Francji. źródło: katinparis.com

Wpis (trochę zmieniony na potrzeby forum):

Dziś opiszę jak wybrać się do restauracji w Paryżu i być zadowolonym, bo wycieczka do Francji powinna być pełna przyjemności dla podniebienia. Na początek, Paryż (i Francja) jest drogi i jedzenie w restauracji jest drogie w porównaniu do Polski. Pobyt tutaj daje jednak możliwość spróbowania tradycyjnych potraw kuchni francuskiej, kreatywnych potraw francuskich kucharzy oraz zjedzenia w bardzo dobrych restauracjach serwujących jedzenie z całego świata. Miks kulturowy i to, jakim magnesem jest Paryż daje niemalże nieskończone możliwości kulinarne.

A jedzenie jest bardzo ważną częścią francuskiej kultury i życia. Tak istotną, że Kuchnia Francuska w 2010 została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

SPIS TREŚCI:
Kiedy jeść?
Jak wybrać miejsce.
Jak oszczędzić w dobrej restauracji.
Szok jedzeniowy - francuskie śniadanie ;)
Przykładowe adresy.

GODZINY
Francuzi są bardzo przywiązani do godzin posiłków dlatego obiad (déjeuner) zjecie tylko w godzinach 12:00-14:00. Szanująca się restauracja jest zamykana ok. 14:30 i otwierana ponownie dopiero ok. 19:00. Dlatego jeśli chcecie jeść jak Francuzi, lub chociaż mieć szanse na posiłek po francusku pamiętajcie o tym, że godziny posiłków są święte i miejsca proponujące ciągłą obsługę w ciągu dnia są często skierowane do turystów.

Kolejną świętością jest sierpień jako miesiąc wakacyjny. Bardzo dużo dobrych restauracji jest zamykanych w sierpniu, dlatego amatorów jedzenia zapraszam w innych miesiącach!

2. MIEJSCE

Planowanie to podstawa sukcesu kolacji w Paryżu (i nie tylko). Zanim zdecydujecie się wybrać do restauracji zajrzyjcie do internetu i poszukajcie modnych i popularnych miejsc a następnie ZRÓBCIE REZERWACJE. Są one potrzebnie nie tylko w najdroższych restauracjach, również w miejscach cieszących się dobrą opinią i zdobywających popularność wśród okolicznych mieszkańców.

Restauracji można poszukać na wielu stronach i blogach. Na początek zajrzyjcie na przykład do wydawanego co roku przewodnika po najlepszych restauracjach Michelin, który jest niczym biblia miłośników jedzenia. Jego nowa edycja co roku jest powszechnie kupowana i wyznacza trendy wśród amatorów kulinarnych rozkoszy. Jeśli chcecie spróbować posiłku w restauracji z tej książki warto zajrzeć TU a po dokonanym wyborze skontaktować się z wybranym miejscem i zrobić rezerwacje. To, że restauracja jest w przewodniku daje gwarancje tego, że posiłki zostały przygotowane przez kucharzy na miejscu, a nie są odgrzanymi daniami z pudełka.

Poza restauracjami, które mają gwiazdki w możecie przejrzeć rekomendacje w kategoriach:

lunch do 20euro,
Assiette MICHELIN czyli rekomendacja inspektorów
Bib Gourmand - restauracja wybrana przez inspektorów przewodnika ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Posiłki bez napojów są poniżej 32euro (36 euro w Paryżu).

Innym miejscem gdzie możecie poszukać miejsca na kolacje jest LE FOODING.com

Portal powstając miał zaprzeczyć idei Michelin i polecać restauracje, które nie chcą albo nigdy nie będą aspirowały aby znaleźć się na pierwszej liście. Na stronie znajdują się rekomendacje nowych ciekawych restauracji, barów, a obecnie również adresy ciekawych hoteli.

Już o tym wspomniałam ale... pamiętajcie aby zrobić rezerwacje. Miejsca z dobrą kuchnią w przystępnej cenie są szybko rezerwowane i możecie mieć problem aby znaleźć stolik.

Oczywiście istnieje wiele innych miejsc gdzie możecie poszukać rekomendacji restauracji. Moim zdaniem trip advisor nie jest najlepszym miejscem do szukania restauracji w Paryżu.

3. LUNCH

Posiłki, zestawy lunchowe są tańsze od dań oferowanych w menu wieczornym, często zawierają ciekawe propozycje dlatego jeśli chcecie iść do fajnej restauracji i nie wydać fortuny to decydując się na zestaw lunchowy w tygodniu możecie sporo zaoszczędzić. Rekomendacja jednego miejsca znajduje się poniżej.

4. DLACZEGO NIE PRZEPADAM ZA TYPOWYM ŚNIADANIEM?

Francuskie śniadanie jest zazwyczaj lekkie i małe. Na śniadanie francuz wypije kawę, czasami zje croissanta lub tartine (bagietkę z masłem i konfiturą). Spokojnie po śniadaniu nadrobicie na lunchu o 12:00.

5. MOJE PROPOZYCJE MIEJSC:

Boullion CHARTIER jedno z najstarszych miejsc w mieście cieszące się popularnościa zrówno wśród Francuzów jak i turystów. Przepiękne wnętrza, przystępne ceny i tradycyjna kuchnia. Wbrew temu co napisałam to miejsce jest otwarte od 11:30 do północy, oferuje serwis bez przerwy i nie przyjmuje rezerwacji. wyjątek, który potwierdza regułę!

Nomos restauracja, której kucharzem i właścicielem jest uczestnik programu Top Chef Guillame Sanchez. Miejsce zostało zauważona przez inspektorów Michelin. Lunch od 18euro, trzeba zrobić rezerwacje. Więcej informacji na stronie.
_________________
kasiakos.com

Blog pisany z Paryża: styl życia, francuskie przygody, emigracja oraz podróże: po Francji i nie tylko.
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Paryż
#74 PostWysłany: 03 Paź 2018 00:29 

Rejestracja: 14 Gru 2017
Posty: 49
Loty: 52
Kilometry: 73 879
Czy w Cafe de Flore konieczna jest rezerwacja, czy da rade "z marszu" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#75 PostWysłany: 03 Paź 2018 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
katinparis napisał(a):
4. DLACZEGO NIE PRZEPADAM ZA TYPOWYM ŚNIADANIEM?

Francuskie śniadanie jest zazwyczaj lekkie i małe. Na śniadanie francuz wypije kawę, czasami zje croissanta lub tartine (bagietkę z masłem i konfiturą). Spokojnie po śniadaniu nadrobicie na lunchu o 12:00.

Ja z kolei przepadam za francuskim, lekkim sniadaniem, ktore przypomina sniadania szwajcarskie z podwojnym espresso, pysznym croissantem, chrupiaca bagietka i wspanialym zestawem konfitur. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Paryż
#76 PostWysłany: 22 Lis 2018 22:44 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
@cccc welcome to the club. Chociaz wg mnie to raczej,Szwajcarskie przypominaja francuskie :D. Jako ze mi tez sie zdarzylo kiedys w Paryzu mieszkac, a teraz wrocilem tam w nowej roli....

Na dobre w stylu francuskim posilki polecam rue de la Huchette dokladniej jest to metro St. Michel. I tak jesli znajdziecie lokal L,auberge du Moulin 22 rue de la Hatchette .... i skusi was menu za 10 albo 15 euro... nie wchodzcie tam. Wszystko jest albo spalone albo zimne, potrawy malo smaczne i niedoprawione. Zupa cebulowa po prostu zepsuta. Do tego wlasciciel malo uprzejmy, jak zarzadalem paragonu mial focha jakbym mu zabil matkę, o bagietke i wode prosic sie trzeba bylo. Wiec ten lokal omijamy.

Co wiec zrobic? Odwrocic sie o rowne 180stopni i wejsc do lokalu naprzeciwko. Mlodzi chlopacy przemili, nie mieli problemów by wymienic np frytek na sałatkę, csy deseru na kawę itp... poza tym jedzenie po prostu smaczniejsze, fajniej doprawione a nie nijakie byle jakie. W dodatku jak zagadacie to aperitif gratis dostaniecie :)

Poza tym jesli lubicie wloska kuchnie ciagle polecam Ozio na St Didier czyli jakies 5 minut od Trocadero i wiezy Eiffla. Jestem tam za kazdym razem bedac w Paryzu i od 5 lat trzymaja,ten sam swietny poziom. To tam jadlem najleosze bolgnese w swoim zyciu i poki co nikt tego nie pobil. Cenowo to jakies 15-20 euro za danie glowne
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
katinparis lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Paryż
#77 PostWysłany: 19 Lis 2019 01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Odświeżę temat po roku, bo za tydzień się wybieram. Ktoś ostatnio był i może polecić coś nowego - wartego uwagi? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#78 PostWysłany: 19 Lis 2019 06:10 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
https://restaurant.michelin.fr/restaurants/paris


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#79 PostWysłany: 19 Lis 2019 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Bardziej myślałem o takich w granicach €10 za obiad :lol:
(godnego polecenia)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#80 PostWysłany: 23 Lis 2019 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2019
Posty: 19
Jeżeli jeździ się dużo metrem ( a ten rodzaj komunikacji polecam ) to na stacji Saint Michel, obierając kierunek w stronę katedry znajdują się bistra gdzie dominuje kebab na szybko, ale ja polecam sprzedawane 'z budy' a raczej przyczepy ichnie crepesy czyli naleśniki na wytrawnie, z serem śmierdziuchem ( duży wybór ) ceny od 4 euro do 7,jeżeli chcesz dodac więcej składników, ja polecam ser śmierdziuch + boczek typu lardons pycha :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group