Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Paryż
#1 PostWysłany: 15 Kwi 2011 20:29 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
wiem ze w Paryżu jest restauracja Flunch tego typu. Znajduje się obok Centrum Pompidou. Wybierasz sobie jakieś mięso, pozniej napoje, sałatki, desery ktore sa platne.(Za rybę i colę załaciłem ok 8 euro) Pani nabija Ci na kase i wchodzisz do czesci ze stolikami i tam masz cos a'la szwedzki stoł z dodatkami do tego miesa (makarony w sosie, ryz, frytki, ziemniaki) i tutaj mozesz tego juz nakladac ile chcesz. (uzupelniaja co chwile te tace) Jeszcze bodajże woda jest gratis bez limitu.

(autor: seba216)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Paryż
#2 PostWysłany: 24 Cze 2011 08:44 

Rejestracja: 26 Sty 2011
Posty: 60
Dokładnie potwierdzam tą informację. Druga resteuracja tego typu znajduje się koło stacji metra Plac de la Clichy czy jakoś tak. Posiłki zaczynają się od 5,20 euro za mięso lub rybę - dodatki są bez ograniczeń, oprócz sałatek sałatki są dodatkowo płatne. Woda jest nie limitowana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#3 PostWysłany: 05 Sty 2012 13:52 

Rejestracja: 25 Lip 2011
Posty: 92
ten flunch jest calkiem niezły, zywilem sie tam 3 miesiace ;-) no moze czasem cos innego, sa tez stoiska gdzie robia kanapki za ok.3-6 euro, bardzo blisko centrum pompidou, a takze tanio jest w kebabowniach(lepsze niz w polsce) za ok.7 euro zestaw...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#4 PostWysłany: 05 Sty 2012 14:16 

Rejestracja: 25 Lip 2011
Posty: 92
ale co oznaczyc?> flunch?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#5 PostWysłany: 07 Sty 2012 11:15 

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 89
http://imageshack.us/f/40/pompidou2.png/

Po prawej zza drzew wyłania się centrum pompidou, a po lewej widać pomarańczowe logo flunchu.


http://imageshack.us/f/88/pompidou.png/

Niebieski krzyżyk to miejsce z pierwszego obrazka, natomiast czerwona linia to droga ze stacji metra Rambuteau (linia 11)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#6 PostWysłany: 22 Kwi 2012 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Czy ktoś z niedawno odwiedzających Paryż, mógłby polecić jeszcze jakieś restauracje lub generalnie miejsca, w których można niedrogo i dobrze zjeść?
Dzięki za odpowiedź.
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#7 PostWysłany: 22 Kwi 2012 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
flunch w Paryzu:

http://www.flunch.fr/restaurants/restau ... g-335.aspx


http://www.flunch.fr/restaurants/restau ... rt-18.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#8 PostWysłany: 05 Paź 2012 11:55 

Rejestracja: 05 Maj 2012
Posty: 10
Ja wiem jak się dobrze napić i nie zbankrutować :) bardzo klimatyczny bar, zaraz za Panteonem i po drodze na rue Mouffetard https://plus.google.com/117973233201232 ... l=pl&hl=pl
Melocoton, happy hours od 17 do 22 wtedy piwo po 3 euro, kilkadziesiąt smakowych wódek np. o smaku waty cukrowej czy bananów ( 2euro shot)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#9 PostWysłany: 25 Paź 2012 12:21 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 18
Loty: 29
Kilometry: 43 749
Hubuus napisał(a):
Czy ktoś z niedawno odwiedzających Paryż, mógłby polecić jeszcze jakieś restauracje lub generalnie miejsca, w których można niedrogo i dobrze zjeść?
Dzięki za odpowiedź.


Podbijam temat, wybieram się w listopadzie i chciałbym poznać jakieś sprawdzone miejsca gdzie można tanio zjeść, ponieważ słyszałem że gdzieniegdzie można zapłacić 10eur za samą herbatę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#10 PostWysłany: 25 Paź 2012 16:37 

Rejestracja: 21 Mar 2010
Posty: 91
Nie będę polecał konkretnej knajpy, bo nawet nie pamiętam jak się nazywała te w których jadłem ale generalnie polecam tą okolicę: http://goo.gl/maps/PxbaX - tuż przy Notre-Dame. Mnóstwo knajpek, jedna obok drugiej, gyrosy, chińszczyzny jak ktoś chce się najeść za ~ 10 euro, oraz restauracyjki oferujące francuskie jedzenie. Za 10 euro oferują zestawy, np. francuska zupa cebulowa, stek z frytkami i na deser creme brule. Porcje nie są przerażająco duże, ale jest bardzo smacznie i możemy spróbować francuskiej kuchni. Menu z cenami są wystawione na zewnątrz, więc nie ma zaskoczenia. Zazwyczaj doliczane jest +10% za obsługę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#11 PostWysłany: 25 Paź 2012 17:47 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 18
Loty: 29
Kilometry: 43 749
Dzięki serdeczne za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#12 PostWysłany: 25 Paź 2012 18:23 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 71
Jeżeli wystarczy kebab, pizza lub hamburger do zjedzenia w czasie zwiedzania polecam dzielnicę łacińską. W urokliwych uliczkach znajduje się pełno knajpek gdzie kebab / hamburger są po ok 5-7 Euro ( zazwyczaj jest to zestaw z frytkami czasami + napój).
Zachęcam do odejścia od głównych atrakcji chociaż 100m i wszystko jest o połowę tańsze.
Np przy Cmentarzu Père-Lachaise odeszliśmy ok 100 m w boczną uliczke i zjedliśmy kebab z frytkami+napój za 5 euro
pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#13 PostWysłany: 03 Lis 2012 21:39 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Dzisiaj się żywiłem we Flunch, tym koło centrum Pompidou. Wejście łatwo znaleźć, schodkami w dół. Najpierw (przed kasami) jest część rzeczy płatnych, czyli np. kawał mięsa smażony na bieżąco, kosztujący 6-10 euro (ja wziąłem droższy, antrykot za 9,95 e), ale też ryba, kiełbasy, czy różne takie mieszanki... oprócz tego można wziąć miskę owoców (3-5 euro), sałatki, desery, pieczywo, napoje... to wszystko jest płatne i gdyby to pozbierać to wcale tanio by nie wyszło. Strategia jest więc taka, żeby wziąć jakąś porcję mięsa i przejść przez kasę. Za kasą są, bez limitów: frytki, makaron, ryż, ziemniaki, trochę warzyw (groszek, marchewka), sosy.... woda (kranówka). Kawa płatna. Można więc się napchać tymi "darmowymi" rzeczami.

Inna opcja żywieniowa, wcale nie taka najgorsza, to klasyczny rejon dzielnicy łacińskiej (okolice stacji Saint-Michel), jest tam mnóstwo knajp a przed nimi naganiacze. Większość z nich ma tzw. menu (w różnych cenach, najtaniej 10-11 euro, zwykle 14-17 euro) to znaczy dwa dania i deser. Za 14 euro zjadłem wczoraj (w knajpie Akropolis) - zupę cebulową (onion soup), znakomitą pieczeń jagnięcą (lamb) z frytkami i sałatą, a na deser creme brulee. Woda (kranówka) za darmo. Kawa espresso 3 euro. Do tego bagietka pod dostatkiem, można więc całkiem porządnie się najeść, a wziąwszy pod uwagę lokację (rzut beretem od katedry Notre Dame) no i że jest to Paryż, to cena jest ok. Można oczywiście skosztować coś bardziej wyrafinowanego, np. jako pierwsze danie żabie udka - też dobre. A jako drugie founde - ser w kociołku z białym winem (menu z founde jest jednak zwykle droższe, 17 euro).

-----------------------------------------------------------------------
mój filmik (have fun)

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#14 PostWysłany: 05 Lis 2012 03:41 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
W temacie jedzenia - zamieszczam zdjęcia przykładowych "menu", w wielu knajpach się powtarzają podobne zestawy. Natomiast bardziej niepokojące jest to, że jakość podawanego jedzenia w tej samej knajpie potrafi się zmienić z dnia na dzień. Wizytując po raz drugi chwaloną wcześniej knajpę Akropolis, dostaliśmy tym razem okropną jagnięcinę (80% kości, 20% mięsa), podczas gdy 2 dni wcześniej to samo danie to był pyszny kawał mięsa... odwołuję więc pochwały, do tej knajpy nie wchodźcie. ok, prawda jest taka, że najtaniej najecie się rzeczywiście kebabo-podobnymi produktami, często w tych knajpach stoliki są pozajmowane, bo za 5-6 euro można zjeść konkretnie (kebab, frytki)....

ImageImage


-----------------------------------------------------------------------
mój filmik (have fun)

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#15 PostWysłany: 12 Lut 2013 16:31 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 4
wybieramy się na dniach do Paryża -jak wrócimy opiszę czy było warto tu zajrzeć -wyczytałam że są 3 takie miejsca w Paryżu-to sieciówka, w tygodniu czynne od 8-22.30
http://www.exki.be/fr-fr/home

ja na pewno wkrótce zajrzę TU
http://www.yelp.com/biz/exki-france-paris-3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#16 PostWysłany: 24 Lut 2013 12:42 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 5
Jeśli kebaby ("sadwiche grec"), polecam te z rue de la Harppe przy Saint Michel.
Dość tanio można też zjeść w stołówkach uniwersyteckich - np. w ICP, 23, rue d'Assass. Z tego co pamiętam, nie ma kontroli przy wejściu a wiek studentów jest tak różny i przekrójnarodowości tak duży, że łatwo można wtopić się w tłum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#17 PostWysłany: 14 Kwi 2013 16:54 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
milady napisał(a):
wybieramy się na dniach do Paryża -jak wrócimy opiszę czy było warto tu zajrzeć -wyczytałam że są 3 takie miejsca w Paryżu-to sieciówka, w tygodniu czynne od 8-22.30
http://www.exki.be/fr-fr/home

ja na pewno wkrótce zajrzę TU
http://www.yelp.com/biz/exki-france-paris-3

Witam. Możesz się podzielić swoimi uwagami na temat jedzenia.
Generalnie chyba w Paryżu lekko nie jest. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#18 PostWysłany: 15 Kwi 2013 10:49 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
tani kebab w Paryżu jest w Maison de Gyros koło Notre Dame :) 4,5 EUR za kebab z frytkami do ręki -sprawdzone w zeszłym tygodniu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#19 PostWysłany: 22 Maj 2013 15:48 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
Rue Saint-Séverin / Rue Xavier Privas,

Wysiadamy na stacji metra: Saint-Michel

Kierujemy się w stronę katedry, która znajduje się po prawej stronie obok takiego pomnika bodajże Św. Michała, znajdziemy tam wiele knajp w przystępnej cenie, Kebaby po 4,5 euro z frytami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#20 PostWysłany: 26 Cze 2013 22:04 

Rejestracja: 21 Mar 2010
Posty: 91
maxima napisał(a):
tani kebab w Paryżu jest w Maison de Gyros koło Notre Dame :) 4,5 EUR za kebab z frytkami do ręki -sprawdzone w zeszłym tygodniu :)

Już 5,5 eur, całość wcale nie taka duża jak się wydaje ponadto mięso bez smaku i cały gyros jakiś taki nijaki. Ja nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group