Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rio na ile dni
#1 PostWysłany: 27 Lip 2021 23:33 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Zamierzam jechac do Rio.
Chcę zobaczyć Makarenę, Jesusa, Sugarloaf, Ogród Botaniczny, Schody Escadaria Selaron w dzielnicy Lapa, Park Narodowy Tijuca, Ipanema Beach, Akwedukt Arcos da Carioca
Kościół Matki Bożej Gromnicznej, Kościół i klasztor Benedyktynów – XVI w., Teatr Miejski oraz Biblioteka Narodowa. Pałac królewski Chcę się też wybrać do Petropolis. Tak się ta letnia rezydencja chyba nazywa.
Ile dni potrzebuję na zwiedzanie powyższych atrakcji? Zaplanowałem 6-7 dni ale nie wiem czy nie za dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Rio na ile dni
#2 PostWysłany: 28 Lip 2021 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Myślę że 3 dni wystarczą, zawsze marzyłem o zobaczeniu Rio, ale na miejscu było rozczarowanie, po jakimś czasie znowu jednak chętnie bym tam wrócił, jest jakaś magia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rio na ile dni
#3 PostWysłany: 28 Lip 2021 00:56 

Rejestracja: 28 Lip 2021
Posty: 2
Chcę zobaczyć

"Makarenę" - masz na myśli stadion "Maracanã"? :)
Zamknięte.

Czy 6 dni to dużo? Niekoniecznie. Zawsze znajdziesz dodatkową rozrywkę.
To zależy z kim jedziesz.

ps. uważać należy na codzienne niebezpieczeństwa - linha amarela, kule latają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rio na ile dni
#4 PostWysłany: 28 Lip 2021 01:45 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Tak Maracane :)
A o co chodzi z tymi kulami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rio na ile dni
#5 PostWysłany: 28 Lip 2021 02:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Jak się ma pecha i chodzi tam gdzie nie trzeba szczególnie wieczorem to można oberwać, a nawet przypadkową kulkę złapać, ale to skrajny przypadek
Góra
 Profil Relacje PM off
GostoSo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rio na ile dni
#6 PostWysłany: 28 Lip 2021 02:54 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1861
HON fly4free
Znam lokalną przewodniczę - Polkę - z którą Rio zwiedza się fantastycznie i w sposób bardzo wydajny. Do tego samemu nie ogarnęłoby się wielu ciekawych szczegółów. Stawka 400 BRL za "8 h pracy". Warto wziąć kierowcę (ma znajomych), zwiedzanie wtedy jest prawdziwą petardą. W życiu bym też nie dotarł do kilku faveli samemu. Ostatnio pojechaliśmy prawie 50 km na zachód, wspiąć się na Pedra do Telégrafo - tak daleko nadal jest Rio i jego cudowne plaże. Polecam (info na priv). Z innych ciekawostek, w Rio jest bodaj jedyna polska parafia katolicka, z ks. proboszczem Janem Fligiem (msza po polsku o 10:15), piszę o tym, bo pojawia się na niej również (przed pandemią, ale może znów będzie) człowiek-legenda, poeta, pisarz i malarz, Tomasz Łychowski (wygooglujcie sobie).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rio na ile dni
#7 PostWysłany: 28 Lip 2021 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
mathew77 napisał(a):
Zamierzam jechac do Rio.
Chcę zobaczyć Makarenę, Jesusa, Sugarloaf, Ogród Botaniczny, Schody Escadaria Selaron w dzielnicy Lapa, Park Narodowy Tijuca, Ipanema Beach, Akwedukt Arcos da Carioca
Kościół Matki Bożej Gromnicznej, Kościół i klasztor Benedyktynów – XVI w., Teatr Miejski oraz Biblioteka Narodowa. Pałac królewski Chcę się też wybrać do Petropolis. Tak się ta letnia rezydencja chyba nazywa.
Ile dni potrzebuję na zwiedzanie powyższych atrakcji? Zaplanowałem 6-7 dni ale nie wiem czy nie za dużo.



W obecnych czasach na te atrakcje wystarczy Ci spokojnie 3 dni. Byllem w Rio w 2018 i teraz w maju 2021. Bez porownania mniej osob. W 2018 zeby wjechac na glowe cukru czekalismy 2h w kolejce na sam wjazd, w tym roku przy pieknej pogodnie spontanicznie wzielismy Ubera spod hotelu zeby zobaczyc zachod slonca. W 30 min bylismy na jej szczycie, zero kolejek, bilety kupujesz z marszu. Glownie sami Brazylijczycy. Tak samo wyglada to z wszystkimi innymi atrakcjami. Przyznam, ze jest to miasto do ktorego zawsze bede chcial warcac, ma swoja niepotarzalna atmosfere.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rio na ile dni
#8 PostWysłany: 28 Lip 2021 10:47 

Rejestracja: 28 Lip 2021
Posty: 2
-- 28 Lip 2021 10:37 --

kostek966 napisał(a):
Jak się ma pecha i chodzi tam gdzie nie trzeba szczególnie wieczorem to można oberwać, a nawet przypadkową kulkę złapać, ale to skrajny przypadek


- - -

Niekoniecznie, jeśli mieszkasz na codzień tutaj to widzisz świat trochę inaczej :)
Napady to rzecz codzienna, z bronią także.
"Bala perdida" - zagubiona kula, owszem także.
Masa niedowiarków przyjeżdżających na miejsce przypadkowo poznaje tutejszą rzeczywistość.

Jest aplikacja, która pokazuje gdzie w danej chwili jest strzelanina.

https://twitter.com/RJ_OTT?cn=ZmxleGlib ... fsrc=email
https://www.ondetemtiroteio.com.br/baixar-app


https://www.instagram.com/onde_tem_tiroteio/

wpisz sobie w yt "linha amarela tiroteio"



-- 28 Lip 2021 10:47 --

mathew77 napisał(a):
Tak Maracane :)
A o co chodzi z tymi kulami?


- - -

Ot, latają w powietrzu. Chodzi o to, że dla osób nietutejszych jest to abstrakcja.
Podobnie, dla tutejszych jest nie do pojęcia, że PL żyje się normalnie, tj. bezpiecznie
(chyba, że wyjeżdżają stąd do np. Europy).

Pragnę zauważyć, że Rio - jeśli mamy na myśli Rio de Janeiro
dla osób stąd niekoniecznie (Rio Grande do Sul, Rio Grande do Norte..)
to absolutnie nie jest Brazylia.

To tylko taka wizytówka.

Prawie połowa społeczeństwa w BR (czyli ok. 100 milionów) nie ma dostępu
do odbioru ścieków. Wszystko jest relatywne.

Ludzie często jeszcze mylą nazwę stanu Rio de Janeiro ze stolicą stanu Rio de Janeiro.
No, ale to taka sytuacja.

Pozdrawiam po drugiej stronie ekranu :)


Ostatnio podbity przez GostoSo, 28 Lip 2021 10:47
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group