Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Gru 2014 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Po odwiedzeniu 43 krajów Wodospady Iguazu mimo wszystko sprawiły, że moja szczęka opadła. Po prostu wow. Oto co się widzi na miejscu:

Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
#42 PostWysłany: 04 Gru 2014 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Oj podpisuję się obiema rękami :) tyle, że wcześniej czytałam, że argentyńska strona lepsza - a ja mam odczucia na odwrót :)
Rafting bezbłędny, wrażenia będąc tuż przy największych wodospadach niesamowite. Cudo natury :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 05 Gru 2014 02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Ja bardzo żałuję, że we wrześniu nie udało mi się zobaczyć Garganta del Diablo z powodu wysokiego poziomu wód. Przynajmniej mam bardzo mocny powód, aby tam jeszcze raz pojechać. Część brazylijska czy argentyńska - to jest ten sam zespół wodospadów. Podziały polityczne są w tym przypadku takie małostkowe 8-) . Swoją drogą, czy słyszeliście o Salto del Guaira?

Załączniki:
Komentarz do pliku: Ach...
102_5408.jpg
102_5408.jpg [ 220.35 KiB | Obejrzany 2485 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Gru 2014 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
Wybieram się w lutym do Brazylii. Mam zamiar polecieć do Manaus i wejść do dżungli. Czy ktoś się orientuje czy będzie to wykonalne w lutym?? Czy też opady są tak duże że nie warto w ogóle sie tam fatygować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 04 Lut 2015 23:57 

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2
Hej,

wybieram się z żoną do Brazylii i od 16 do 19 lutego będziemy w Rio. Mamy zarezerwowany pokój 4-osobowy w hostelu bo z racji karnawału nie było już innych wolnych :) Cena to $90 dziennie za cały pokój. Dzieląc tę kwotę na pół uzyskujemy najtańszą ofertę w mieście :)

Dlatego - jeśli ktoś wybiera się w tym terminie i szuka noclegu, ewentualnie kompanii do zwiedzania - zapraszamy! :)

Ewelina i Bartek

email: eia@autograf.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 06 Lut 2015 16:11 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
lawrence z arabii napisał(a):
Jak z gotówką w Brazylii? Lepiej brać reale z Polski czy wypłacać z atm-ów na miejscu (duże prowizje?)? A może w ogóle płacić wszędzie bezgotówkowo?


Ja nie brałem w ogóle Reali. Wszystko wypłacałem z bankomatów.
Wypłacając pieniądze w ATM (bankomatów) ITAMU ? nie płaci się prowizji, jednak wypłacając pieniądze z ATM Santadner, pobierana jest prowizja w wysokości 18 Reali
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 06 Lut 2015 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Pisałem kiedyś o tym w innym wątku:

Banco do Brasil - bez prowizji (maksymalna jednorazowa wypłata to 1000 reali)
Itaú - również bez prowizji (tutaj jednak maksymalna jednorazowa wypłata to 500 reali)
Caixa - bez prowizji (tutaj max to 700 reali na wypłatę)
Santander - prowizja (nie wiem jaki max, bo nie wypłaciłem ze względu na prowizję)

Ogólnie jak jest prowizja to na wyświetlaczu przed ostateczną akceptacją wypłaty jest wyraźny komunikat na ten temat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 06 Lut 2015 20:32 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Dodam jeszcze bankomaty HSBC i Citi bez prowizji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 06 Lut 2015 21:37 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Ilha Grande - był ktoś? Ile czasu można przeznaczyć, czy poza plażowaniem i nurkowaniem jest coś ciekawego, jakieś trekkingi? Ktoś może noclegi polecić, bo są b. drogie, ale jeśli piękna miejsce to może warto tam kilka dni spędzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 07 Lut 2015 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
lia napisał(a):
Ilha Grande - był ktoś? Ile czasu można przeznaczyć, czy poza plażowaniem i nurkowaniem jest coś ciekawego, jakieś trekkingi? Ktoś może noclegi polecić, bo są b. drogie, ale jeśli piękna miejsce to może warto tam kilka dni spędzić?


Poza plażowaniem i nurkowaniem to ciężko tam będzie coś znaleźć do roboty :) Trekkingi owszem, ale to wszystko.
Miejsce piękne i wielu turystów tam jeździ, ale jeśli masz kilka dni, to może lepiej rozłożyć pobyt na Paraty i Ilha Grande? W Paraty jest o wiele więcej rzeczy do zwiedzenia (historyczne miasteczko, wytwórnie cachacy, wodospady - na przykład), a też masz rejsy po tej samej zatoce, co Ilha Grande. Tylko kawałek dalej.

Jestem niezmordowaną lobbystką Paraty, już sama się na tym łapię :)
Ale miejsce jest niesamowite. No i ceny hoteli bardziej zróżnicowane. Nie wiem jakiego standardu szukasz, ale można znaleźć hostele na samej starówce w rozsądnej cenie, a także normalne pousady też w cenach do przyjęcia (dla mnie cena do przyjęcia to max 150 reali za dwójkę ze śniadaniem) :)

Więcej o Paraty tu: http://wikitravel.org/pl/Paraty i tu: http://caipiroska.pl/paraty/
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
lia lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 07 Lut 2015 15:08 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Dzięki za info. Na Paraty też przeznaczyłam czas od 17 do 20 marca, pousada już zarezerwowana. Powrót do Polski mam 24 marca, więc pomyślałam sobie, że czymś jeszcze trzeba ten czas pomiędzy 20 a 24 wypełnić, a Ilha Grande to ten sam kierunek. 17 marca przylatujemy ok. 18.00 do GIG z Iguassu, czy wiesz może, o której najpóźniej można znaleźć przejazd do Paraty, bo chciałybyśmy tam dotrzeć jeszcze 17 w nocy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 07 Lut 2015 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
lia napisał(a):
Dzięki za info. Na Paraty też przeznaczyłam czas od 17 do 20 marca, pousada już zarezerwowana. Powrót do Polski mam 24 marca, więc pomyślałam sobie, że czymś jeszcze trzeba ten czas pomiędzy 20 a 24 wypełnić, a Ilha Grande to ten sam kierunek. 17 marca przylatujemy ok. 18.00 do GIG z Iguassu, czy wiesz może, o której najpóźniej można znaleźć przejazd do Paraty, bo chciałybyśmy tam dotrzeć jeszcze 17 w nocy?


Najpóźniejszy autobus do Paraty jest o 21.00. Cena biletu 70 reali. W Paraty jest ok. 1.30 w nocy.
Teraz weszłam na stronę sprawdzić, czy są miejsca na jutro (na następny dzień) i jest całkiem sporo, więc może uda Ci się kupić tuż przed odjazdem.
Tu jest wyszukiwarka połączeń autobusowych:
http://www.buscaonibus.com.br/en/timeta ... 08/02/2015

Czyli z lotniska można dojechać na rodoviarię autobusem 2018 i jeszcze tego samego dnia znaleźć się w Paraty :)
Uwaga, kasa linii Costa Verde, która jeździ na tej trasie, jest na parterze - trzeba iść na prawo od wejścia, do końca. O ile nic się nie zmieniło odkąd tam byłam.

Aha, jak będziesz w Paraty, to koniecznie odwiedź sklep/atelier Wagnera, który robi pyszne odmiany caipiroski, caipirinhii i wszystkiego caipi.
Tu namiary na jego Arte e Cachaca https://www.facebook.com/ArteCachaca
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
lia uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 09 Lut 2015 01:18 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 42
RaceBannon napisał(a):
Hej,

wybieram się z żoną do Brazylii i od 16 do 19 lutego będziemy w Rio. Mamy zarezerwowany pokój 4-osobowy w hostelu bo z racji karnawału nie było już innych wolnych :) Cena to $90 dziennie za cały pokój. Dzieląc tę kwotę na pół uzyskujemy najtańszą ofertę w mieście :)

Dlatego - jeśli ktoś wybiera się w tym terminie i szuka noclegu, ewentualnie kompanii do zwiedzania - zapraszamy! :)

Ewelina i Bartek

email: eia@autograf.pl


hej, nasza 4 osobowa paczka jest w RIO 12-19 lutego, z tym że 17-19 chcemy wyskoczyć na Paraty, ale 16 można byłoby się spotkać na Lapie albo gdzieś :) jak coś pisz PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 08 Mar 2015 23:22 

Rejestracja: 08 Mar 2015
Posty: 9
Mam taki dylemat.
Zastanawiam się mianowicie czy wracać z wodospadów bezpośrednio do Rio( 26.03) około 11, zorganizować się i wyruszyć na Paraty + Ilha Grande (26-29/30.03) czy zahaczyć w drodze powrotnej np. o Porto Alegere lub Kurytybe na jeden dzień? Sao Paulo odpuszczamy sobie raczej na pewno.
Pytanie czy miejsca te warte są tzw. zachodu czy lepiej poświecić je jednak na zwiedzanie Paratow + okolica i chillowanie się na Ilha Grande?

Czy jest istnieje możliwość popłynięcia transportem wodnym Z Rio na Ilha Grande i jakie są to koszty ew.?

p.s
Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do nas ( ja i małżonka ma) aby "poszwendać się" np. po Rio 21-23 dajcie znać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 09 Mar 2015 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
lia napisał(a):
Dzięki za info. Na Paraty też przeznaczyłam czas od 17 do 20 marca, pousada już zarezerwowana. Powrót do Polski mam 24 marca, więc pomyślałam sobie, że czymś jeszcze trzeba ten czas pomiędzy 20 a 24 wypełnić, a Ilha Grande to ten sam kierunek. 17 marca przylatujemy ok. 18.00 do GIG z Iguassu, czy wiesz może, o której najpóźniej można znaleźć przejazd do Paraty, bo chciałybyśmy tam dotrzeć jeszcze 17 w nocy?


Na Ilha Grande można zrobić cudowny trek dookoła wyspy - piękne widoki i puste plaże "na własność": http://wystraszeni.pl/projekty/w-poszukiwaniu-planety-k-pax/brazylia/ilha-grande/
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 09 Mar 2015 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
flymind napisał(a):
Mam taki dylemat.
Zastanawiam się mianowicie czy wracać z wodospadów bezpośrednio do Rio( 26.03) około 11, zorganizować się i wyruszyć na Paraty + Ilha Grande (26-29/30.03) czy zahaczyć w drodze powrotnej np. o Porto Alegere lub Kurytybe na jeden dzień? Sao Paulo odpuszczamy sobie raczej na pewno.
Pytanie czy miejsca te warte są tzw. zachodu czy lepiej poświecić je jednak na zwiedzanie Paratow + okolica i chillowanie się na Ilha Grande?
Czy jest istnieje możliwość popłynięcia transportem wodnym Z Rio na Ilha Grande i jakie są to koszty ew.?


Porto Alegre to nie wiem, ale Kurytyby bym nie polecała. Stanowczo bardziej się opłaca pojechać do Paraty, lepiej tam wypoczniesz.
Z Rio do Ilha Grande najlepiej pojechać autobusem (do Angra dos Reis), a stamtąd łodzią na wyspę.
Znalazłam wycieczkę z Rio do Ilha Grande:
http://riomaximo.com/tours-rio-de-janeiro/boat-trips-rio-de-janeiro/tour-angra-dos-reis-and-ilha-grande/
Ale chyba nie o to Ci chodzi :)
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Mar 2015 16:18 

Rejestracja: 08 Mar 2015
Posty: 9
brasilka2 napisał(a):
Znalazłam wycieczkę z Rio do Ilha Grande:
http://riomaximo.com/tours-rio-de-janeiro/boat-trips-rio-de-janeiro/tour-angra-dos-reis-and-ilha-grande/
Ale chyba nie o to Ci chodzi :)


Dokładnie nie o to.
Myślałem bardziej o szybkiej przeprawie z Rio na wyspę np. jakimś katamaranem albo innym "wodolotem",aby oszczędzić na czasie :-)
A czy z Paratow pływa coś na wyspę, czy trzeba cofnąć się do do Angra dos Reis?
Na Paraty planuje jedno popołudnie, nocleg i pol dnia następnego.
Czy jest to wystarczający czas na zwiedzenie miasta i okolicy, czy jednak pokusić się jeszcze o drugi nocleg. tyle ze wtedy kosztem czasu na Ilha Grande?
Jakie miejsca do eksploracji obowiązkowo w Paratach ? Ciekawi mnie ta destylarnia cachacy m.in. no i natura oczywiscie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 09 Mar 2015 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
flymind napisał(a):
A czy z Paratow pływa coś na wyspę, czy trzeba cofnąć się do do Angra dos Reis?
Na Paraty planuje jedno popołudnie, nocleg i pol dnia następnego.
Czy jest to wystarczający czas na zwiedzenie miasta i okolicy, czy jednak pokusić się jeszcze o drugi nocleg. tyle ze wtedy kosztem czasu na Ilha Grande?
Jakie miejsca do eksploracji obowiązkowo w Paratach ? Ciekawi mnie ta destylarnia cachacy m.in. no i natura oczywiscie :)


Niby coś pływa pomiędzy Paraty a Ilha Grande:
http://www.transferparatyilhagrande.com ... er.en.html
Ale najpopularniejszy rodzaj transportu to autobus do Angra.

Moim zdaniem stanowczo za mało czasu na Paraty!
Co można tam robić:
http://wikitravel.org/pl/Paraty
http://caipiroska.pl/paraty/

Ja to bym sobie nawet Ilha Grande odpuściła, żeby zostać na dłużej w Paraty, no ale to moje prywatne zdanie :)
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 09 Mar 2015 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Aż dziwne, że nikt nie polecił jeszcze Ouro Preto. Moim zdaniem najładniejsze miasteczko w Brazylii, super historia, architektura i zwiedzanie kopalni złota, do tego świetne życie nocne. Taki Kazimierz Dolny trochę, tylko dużo większy.

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 10 Mar 2015 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Słusznie, Ouro Preto jest absolutnie urocze!
Od dawna planowałam tam pojechać, zobaczyć te słynne rzeźby kaleki Aleijadinho, ale tak jakoś zawsze wychodziło, że z Rio jechałam do Paraty, zamiast dalej od morza :) Udało mi się odwiedzić Ouro Preto dopiero w zeszłym roku i wspaniale to wspominam poza "mroźnymi" porankami w lipcu, jakieś 10 stopni max :)
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group