Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Mar 2012 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
ktoś był? jakieś wskazówki , rady? wybieram się za miesiąc- wszystkie informacje mile widziane:)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 06 Kwi 2014 12:45, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Brazylia
#2 PostWysłany: 18 Maj 2012 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
byłem, wróciłem i już mogę w sumie sam odpowiedzieć:) gdyby ktoś miał jakieś pytania , smialo prosze pisać-postaram sie odpowiedzieć na każde. byłem w salvadorze, rio de janeiro (okolice - paraty,ilha grande), foz do iguazu i pantanal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#3 PostWysłany: 09 Cze 2012 11:28 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 10
hej :) wiem, ze temat trochę stary, ale...
spedzilam 4 miesiace w Brazylii, więc jeżeli są jakieś konkretne pytania - proszę śmiało

stany: Rio Grande do Sul, trochę wybrzeża w stanie Parana
miasta: Florianopolis, Rio i Salvador
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#4 PostWysłany: 24 Lip 2012 10:00 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 53
jako, ze pewnie spora czesc uzytkownikow kupila ostatnio bilety, dzieki promocji alitalii, do Rio, zwracam sie z prosba do kogos, kto byl juz na miejscu o przydatne informacje. Zatem, co zwiedzic w okolicy, czy warto pojechac gdzies dalej (jak dotrzec i ile to kosztuje mniej wiecej), czy bookowac noclegi z wyprzedzeniem, czy moze szukac na miejscu? wypozyczac auto, czy wybrac publiczny transport?
wszystkie pozyteczne informacje przyjme (a na pewno nie tylko ja) z wielka checia. z gory dzieki za odp :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#5 PostWysłany: 04 Wrz 2012 15:28 

Rejestracja: 12 Cze 2012
Posty: 3
Witam!

Ja będę w Brazylii od 2 do 23 listopada i na chwilę obecną mam zakupiony lot do Rio oraz 6 lotów po Brazylii (TAM airlines - najtańsze jakie widziałam - rezerwacja przez Orbitz). Za loty Rio-Brasilia-Manaus-Fortaleza-Sao Paulo-Iquazu-Rio zapłaciłam 2400 zł.
Od kilku dni szukam hoteli, apartamentów, w których można się tanio zatrzymać. Kolega powyżej podał fajna stronę z apartamentami w Rio, czy w innych miastach też możecie coś polecić?
Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje praktyczne! :-)

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#6 PostWysłany: 11 Sty 2013 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2012
Posty: 60
Loty: 222
Kilometry: 387 145
do filip d. a co chcialbys wiedziec? zadnych gratyfikacji nie oczekuje, co moge to odpowiem tylko nie moge wyslac pw:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#7 PostWysłany: 19 Sty 2013 13:04 

Rejestracja: 19 Sty 2013
Posty: 1
Cześć wybieramy się we dwoje do Brazylii 22.02.2013. W planach mamy zwiedzanie Rio, Iguazu i jakiś leżenie na plaży. Będę wdzięczna za dwie wskazówki, po pierwsze jakie miejsce polecacie na plażowanie (poza Rio), myśłałam o Ilha Grande lub Buzios, ale sama już nie wiem. Ważne żeby było możliwie jak najbezpieczniej, plus piękne plaże. Jeśli chodzi o drugą poradę, to czytając wszelkie możlwe artykuły w internecie i blogi podróżników jestem coraz bardziej przerażona że nie wróce z Rio w jednym kawałku, a już na pewno nie z aparatem i komórką. Oczywiście obnoszenie się z rzeczami i wieczorne wyjścia to wogóle nie wchodzą w grę, ale czy na prawde jest aż tak źle? Czy może to co piszą o poprawie bezpieczeństwa w Rio w związku z mistrzostwami świata to prawda? Jakbym mogła prosić o bardzo obiektywną ocenę. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#8 PostWysłany: 06 Mar 2013 00:49 

Rejestracja: 05 Mar 2013
Posty: 1
Ja mam zamir w kwietniu pojawic sie w Brazylii- od Foz do Rio, Brasilia, Salvador- jakies miejsce na wybrzezu-i z Salvadoru spowrotem. Stad moje pytania :
jak sie poruszalyscie po Brazylii, autokarem? jak tak to jaka linia? Bilety w kasie czy przez internet?
Gdzie spac? Couchsurfing dziala?
Co z pieniedzmi, karta banku, czy dewizowa z Cikciarz.pl czy jeszcze inczej?
dzieki,
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#9 PostWysłany: 06 Mar 2013 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
My mialysmy kupione wczesniej loty Avianka (rewelacyjne linie, polecam!) z Salvadoru do Recife, z Recife do Sao Paulo i nastepnie z Rio do Salvadoru. Miedzy Sao Paulo a Rio jechalysmy autobusami, zaliczajac po drodze nadmorskie miejscowosci. Na autobus na pewno nie ma potrzeby kupowac biletow wczesniej. Jedyne co mialam przygotowane to stacja autobusowa w Sao Paulo. Tam juz od reki kupilysmy bilety w kasie i za 10min juz jechalysmy w str wybrzeza. W malych miejscowosciach nie ma nawet autobusow rejsowych, ok 80km pokonuje sie zwyklym podmiejskim za jakies 3BRL (1euro). Spalysmy w hostelach, pausadach, srednia cena to ok 80-100BRL za dwojke (ok.30e za pokoj) ze sniadaniem, klima, prywatna lazienka itp.
Couchsurfing dziala, my umawialysmy sie z ludzmi na zwiedzanie i wieczorne wyjscia w duzych miastach, zawsze ktos sie znalazl i zawsze mowili po ang.
Z pieniedzmi bylo troche problemow. Po pierwsze mieszkam w Belgii i tu karta debetowa to Maestro. W Brazylii nie mozna nia placic chyba nigdzie, ale da sie nia wyciagnac pieniadze z bankomatow, oczywiscie nie wszedzie. Mi akurat dzialal Banko 24h i te z naklejka Citibanku (moj bank). Kredytowka wyciagniesz wszedzie gdzie jest znaczek Visy. W niektorych bankomatach mialam tez dzienny limit transakcji 300BRL.
Ciekawostka: w miastach wiekszosc bankomatow (jak nie wszystkie) znajduje sie w zamknietych pomieszczeniach(takich przybankowych). Po godz 22 nie mozna juz nigdzie wyciagnac pieniedzy (jak nam tlumaczyli - minimalizowanie kradzierzy itp). Nie bylysmy na to przygotowane i z pomoca przyszedl pracownik stacji benzynowej. Zaplacilam mu kredytowka a on z kasy wydal mi pieniadze pobierajac sobie uzgodniona wczesniej "prowizje" :D Wyszlo taniej niz prowizja w bankomacie a pan sobie dorobil. W Brazylii wszystko dziala nieco dziwnie, ale co ciekawe - skutecznie ;)
Na ile dni szukasz miejsca na wybrzezu? Z Salvadoru polecam wypad na Morro de Sao Paulo, piekna wyspa! Obejrzyj sobie zdjecia na googlu, nie sa przekolorowane, tak to naprawde wyglada:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#10 PostWysłany: 18 Mar 2013 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Witajcie!!
Mam pytanie-czy ktoś ma dobre rady jak zwiedzić Rio w jeden dzień? Mam międzylądowanie na lotnisku GIG (to w centrum) i jestem od 5AM do 8PM. Chciałbym wjechać na posąg Jezusa na Corcovado, Górę Cukru i przejechać się na Copacabanę. Najlepiej na własną rękę i jak najtaniej? Czy macie jakieś wskazówki, albo ewentualnie namiary na niedrogie wycieczki, które by obejmowały powyższe atrakcje? Czy są może zniżki dla studentów z Euro26/ISIC?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#11 PostWysłany: 18 Mar 2013 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
GIG to nie jest to w centrum. SDU jest w centrum.
Skoro lądujesz o 5 rano to polecam złapać autobus za 12 BRL. Dużo tańszy niż taksówka a jak wyruszysz ok 6 rano to nie powinno być korków. Wysiadłbym na Botafogo (powinieneś się wyrobić w mniej niż 1h). Potem złapałbym autobus 584 lub 583 do Chrystusa (załóżmy, że 20 minut). Otwierają o 8:00 lub o 8:30 więc będziesz akurat lub chwilę przed otwarciem. Bilet kosztuje 46 BRL (można płacić kartą, brak zniżek dla studentów z zagranicy). Rano nie powinno być kolejki więc na górze powinieneś być w miarę szybko. Na górze więcej niż godzinę nie jest Ci potrzebne. Jak zjedziesz to poszedłbym w lewo na pętlę (1-2 min) i tam masz dużo autobusów. Na pewno możesz wrócić do Botafogo i tam przesiąść się w autobus w kierunku Urca (3 albo 4 linie jeżdżą wzdłuż zatoki Botafogo, niestety nie pamiętam numerów) lub może uda Ci się złapać bezpośredni autobus do Urca z pętli. Będziesz widział kable kolejki to zlokalizujesz przystanek na którym wysiąść. W porze której dotrzesz do Góry Cukru będzie już pewnie więcej ludzi więc będzie większa kolejka (bilet 53 BRL - brak zniżek). Tutaj ile czasu spędzisz to zależy tylko od Ciebie bo można i pół dnia spokojnie :)
Jak już zjedziesz na dół to jak dobrze pamiętam autobus 125 masz na Copacabane. Stamtąd też możesz złapać autobus powrotny na lotnisko. Autobus łapiesz na całej długości Av Atlantica w dowolnym miejscu po stronie plaży (ważne bo czasami ulica jest jednokierunkowa na obu pasach). Jeżdżą co pół godziny. Daj sobie odpowiedni zapas na: czekanie na autobus bo może przyjechać po pół godziny, bo mogą być korki i w końcu to, że boarding w Brazylii zaczyna się wcześniej niż w Europie. Poza tym dla mnie lotnisko GIG mimo, że nie duże to bardzo chaotyczne.
Bilet w komunikacji 2,75 BRL za przejazd (+0,1 BRL w autobusach z klimą).
Polecam Ci przejrzeć w google street view wybraną trasą, żeby zorientować się gdzie masz przystanki, jak dojść do kas itp. Pomaga potem zorientować się w terenie.
Pojechałbym taką trasą jak napisałem. Jak masz jakieś pytania to śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#12 PostWysłany: 26 Mar 2013 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Będę miał w Rio przesiadkę trwającą kilka godzin, więc mam szybkie pytanko. Skąd są lepsze widoki, co lepiej odwiedzić, Corcovado czy Górę Cukru, bo słyszałem różne opinie na ten temat. Raczej nie uda mi się zdążyć zobaczyć obu tych miejsc + słynnych plaż, mając lądowanie o 4:40 i wylot o 15:10. Zakładam, ze dotrę do miasta ok 7:00 i będę musiał wyruszyć w stronę lotniska najpóźniej o 12:00, co daje tylko około 5h w samym Rio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#13 PostWysłany: 04 Kwi 2013 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Mi ludzie polecali Pao de Acucar, bylam na obu i mi zdecydowanie bardziej podobal sie jednak widok z Jezusa. Jedna bardzo wazna sprawa - musi byc idealna pogoda. W Rio czesto niebo jest zachmurzone, a na tej wysokosci zobaczysz wtedy tylko chmury. Tak wiec jak trafisz na sloneczna pogode jedz na Corcovado, a jak bedzie pochmurnie to na Gore Cukru. Druga sprawa, ze od Jezusa jest kawalek na plaze, z Pao de Acucar zdazysz jeszcze Copacabane zaliczyc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#14 PostWysłany: 25 Kwi 2013 17:52 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
Jeżeli chodzi o zwiedzanie Rio w jeden dzień to my zrobiliśmy tak:
- wzięliśmy taxi z lotniska za 60 R do busów jadących na Jezusa (1. do kolejki można dojechać za 40 R taksówką, 2. trzeba powiedzieć kierowcy żeby nas zawiózł wyżej do busów)
- bus jadący na Jezusa po 20 R od osoby ( cena w dwie strony - omijamy opłatę po 46 za kolejkę )
- taxi Jezus - Copacabana za 50 R spod busów ( z dołu, przy kolejce, znajomi płacili 20 R )
- taxi Copacabana - lotnisko 50 R
Przy czterech osobach wydaliśmy po 60 R na głowę.
Można też połączyć to z autobusami i zaoszczędzić jeszcze więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#15 PostWysłany: 10 Maj 2013 15:55 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Jak ktoś będzie w Sao Paulo to zdecydowanie polecam darmowe zwiedzanie centrum z przewodnikiem trwające kilka h.
http://www.spfreewalkingtour.com/
Bardzo fajna wycieczka, można zobaczyć ciekawe miejsca, bardzo dużo infomacji, ciekawostek, troche historii Sao Paulo i Brazyli.
Jak już zaznaczyłem wycieczak jest darmowa, ale warto na koniec dać te kilka reali napiwku w ramach podziękowania ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Cze 2014 09:59 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
Ignaziu Falls! Przebijają nawet Rio :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#17 PostWysłany: 17 Cze 2014 10:13 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 224
Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
j_brawo napisał(a):
Jak ktoś będzie w Sao Paulo to zdecydowanie polecam darmowe zwiedzanie centrum z przewodnikiem trwające kilka h.
http://www.spfreewalkingtour.com/
Bardzo fajna wycieczka, można zobaczyć ciekawe miejsca, bardzo dużo infomacji, ciekawostek, troche historii Sao Paulo i Brazyli.
Jak już zaznaczyłem wycieczak jest darmowa, ale warto na koniec dać te kilka reali napiwku w ramach podziękowania ;)

Zwykle free walking tours polegaja na zaplaceniu napiwku w zaleznosci od poziomu satysfakcji z jakosci wycieczki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#18 PostWysłany: 20 Cze 2014 22:39 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
travelIsFUN napisał(a):
j_brawo napisał(a):
Jak ktoś będzie w Sao Paulo to zdecydowanie polecam darmowe zwiedzanie centrum z przewodnikiem trwające kilka h.
http://www.spfreewalkingtour.com/
Bardzo fajna wycieczka, można zobaczyć ciekawe miejsca, bardzo dużo infomacji, ciekawostek, troche historii Sao Paulo i Brazyli.
Jak już zaznaczyłem wycieczak jest darmowa, ale warto na koniec dać te kilka reali napiwku w ramach podziękowania ;)

Zwykle free walking tours polegaja na zaplaceniu napiwku w zaleznosci od poziomu satysfakcji z jakosci wycieczki.



hmmm, akurat w Sao Paulo miałbym pewne wątpliwości przed taką formą zwiedzania. Skoro prawo pozwala tam nawet niezatrzymywać się w nocy na czewonym świetle (w obawie przed bardzo częstymi napadami), to nie wiem, czy chciałbym, żeby ktoś niesprawdzony mnie oprowadzał :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Wrz 2014 10:38 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
Czesc wszystkim!

Wybieram sie z przyjaciolmi do Brazylii w terminie 22.01.-06.02.2015 roku.
W planach mamy Rio de Janeiro, wodospady Iguazu i Ilha Grande.

1. Jak najtaniej dostac sie na Ilha Grande? 3-4 dni wystarcza? Co polecacie na tej malej wysepce? Jakies noclegi?
2. Czy na wodospady 3 dni wystarcza? Jak wyglada sprawa z cenami i noclegami?
3. Czy radzicie jakies szczepienia? Czytalem troche na ten temat i w sieci pisza o takich chorobach jak dur brzuszny, tezec, blonnica i zoltaczki.

Z gory dziekuje za pomoc i udanego weekendu!
Bartosz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Wrz 2014 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Bartosz, polecam wątek "Oczarowani Brazylią" jest tam cała masa wiedzy.

Tak na szybko:
- Wg mnie 3 dni to za dużo na Iguazu, ale kwestia gustu :) Jak budżet jest elastyczny polecam helikopter nad wodospadami, jedne z lepiej wydanych 350 zł w moim życiu :D. Po stronie brazylijskiej polecam z czystym sercem Eco Hostel - tuż przy wejściu do parku, zaraz obok helikopter i wejście do ptaszarni. Ceny mieli dobre, internet jest, jedzenie tanie w miarę, bar z drinkami, basen pod palmami, liga mistrzów w telewizorze w hallu. Do lotniska od biedy na piechotę da się dojść (my w nocy szliśmy bo nas taksówkarz olał i to jedyna wada tej miejscówki). Mimo wszystko polecam!

- My jechaliśmy bez żadnych ekstra szczepień (nawet bez wzw) (w tym nasza wówczas 10-cio miesięczna córka). Byliśmy w Rio, Buzios i na wodospadach. Nic się nie działo, nawet brak problemów żołądkowych (a byliśmy dość lekkoduszni jeśli chodzi np. o utrzymanie czystości butelki z mlekiem :P).
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group