Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 10 Mar 2015 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
brasilka2 napisał(a):
poza "mroźnymi" porankami w lipcu, jakieś 10 stopni max :)


I tu wychodzi kolejna porada dla Forumowiczów - do Brazylii się w lipcu nie lata... Ja zazwyczaj w przedziale grudzień do końca marca, czasem gorąco jak w piekle ale że to lubię to nie narzekałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 10 Mar 2015 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Czemu się nie lata? Byłam kilka razy w lipcu i chwalę sobie - no, poza deszczowym Pernambuco. Rio i Bahia - super. O każdej porze roku. A na przykład do Lencois Maranhenses tylko w lipcu, żeby zobaczyć jeziorka na wydmach.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 13 Mar 2015 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Bom dia!
Zagadka - w jakim stanie jest to miejsce? :)

Image
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 13 Mar 2015 10:23 

Rejestracja: 08 Mar 2015
Posty: 9
..hmm tam mnie jeszcze nie było, ale baaaaaardzo bym chciał !

Czyżby Bahia? A konkretnie Itacare ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
brasilka2 lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 13 Mar 2015 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
flymind napisał(a):
..hmm tam mnie jeszcze nie było, ale baaaaaardzo bym chciał !

Czyżby Bahia? A konkretnie Itacare ;)


Tak!! :)
A jeszcze bardziej konkretnie: droga BA-001 pomiędzy Ilheus a Itacare :)
Widok na plażę Serra Grande.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 20 Wrz 2015 00:07 

Rejestracja: 02 Sty 2015
Posty: 28
Czy ktoś z was był w chapada diamantina i jest w stanie doradzić jak najtaniej/najlepiej są zwiedzić?
_________________
www.zdalaodbiura.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 20 Wrz 2015 13:45 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 47
Witam

Nasz pobyt w Brazylii wypadł m.in w okresie wielkanocnym (27-28 marca). Orientujecie się czy w tym okresie atrakcje turystyczne są otwarte? Mamy okazje spędzić Wielkanoc albo w Rio albo nad wodospadami Iguazu. Co według was jest bezpiecznej wybrać, żeby nie stracić dwóch dni na bezczynne spacery.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 16 Sty 2016 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
Foz do Iguacu - no to wiadomo :)

Manaus - tak, ale wejść do dżungli na parę dni. Ja spędziłem tam 1 nocleg/2dni za 350RS , było fajnie ale to nie to. Polowanie na kajmany i połów piranii no mocno średnie atrakcje.

Paraty - urokliwe kolonialne miasteczko, na długi czas odcięte od głównych dróg w kraju dzięki czemu zachowało swój klimat. Nazywane Wenecją wsch. Brazylii. W okolicy można plażować na Praia do Sorno gdzie większość się udaje lub na plaży Laranjeiras - tam w pewnym momencie tylko my pozostaliśmy na wielkiej szerokiej plaży. W okolicy znajduje się również wodospad Taboga po którego wyślizganych kamieniach można zjeżdżać do wody. Jest frajda - polecam:)



Aarial do Cabo - 2h drogi z Rio miejscowość na wybrzeżu, plażyczki, snurkowanie. Jest ok ale szału nie ma.

Dokładna relacja z Brazylii na moim blogu:http://www.hawaj.pl Zapraszam, polecam, pozdrawiam:D
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 15 Lut 2016 03:42 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
mgent napisał(a):
Nasz pobyt w Brazylii wypadł m.in w okresie wielkanocnym (27-28 marca). Orientujecie się czy w tym okresie atrakcje turystyczne są otwarte? Mamy okazje spędzić Wielkanoc albo w Rio albo nad wodospadami Iguazu. Co według was jest bezpiecznej wybrać, żeby nie stracić dwóch dni na bezczynne spacery.

Odpowiedź późna, ale sam jestem w tej samej sytuacji, że na wodospady mam przeznaczony termin 27-28.03, więc czytałem trochę na temat Wielkanocy na miejscu i wszystko jest pootwierane, tylko trzeba się spodziewać podobno tłumów. Chociażby taka informacja ze strony iguazubookers.com:
Cytuj:
It has become a tradition in both Argentina and Brazil to visit Iguazu Falls during Easter. The few days surrounding Easter Sunday can be even busier and more crowded than January and February. Hotels fill up fast and there are long lines for buses that take tourists to the falls. During this time prices throughout the city are quite steep.

Zdaję sobie sprawę, że Ty już pewnie dawno swój problem rozwiązałeś, ale może przyda się komuś innemu, kto planowanie zostawia na ostatnią chwilę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 27 Lut 2016 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Ja oprócz tzw. standardów gorąco polecam stolicę, dolecieliśmy tam Azulem, ale jest też Gol. Swego czasu widziałem też fajne promocje AF z Europy. Myślę, żże 48 godzin wystarczy, żeby zobaczyć ikony miasta, więcej opisałem na blogu https://dookolakuli.wordpress.com/2016/ ... wistoscia/
Miasto jest bardzo specyficzne, może się bardzo podobać lub je znienawidzicie, ale na pewno nie będziecie obojętni.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
brasilka2 lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 29 Maj 2018 11:52 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 69
Loty: 50
Kilometry: 139 962
Bardzo proszę o ocenę planu na 3 tygognie w Brazylii:

1) Sao Paulo (2-3 dni) - przylot
2. Paraty (2 dni)
3) Rio de Janeiro (3 dni)
4) Ilha Grande (3 dni)
5) Fortaleza (4 dni)
6) Iguazu (3 dni)
7) Buenos Aires (3 dni) - wylot

Co dodać/usunąć/zmienić? Co warto wziąć jeszcze pod uwagę? Czy warto wszystkie loty i noclegi bookować już teraz, czy może na miejscu? Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 29 Maj 2018 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
agizek napisał(a):
Co dodać/usunąć/zmienić? Co warto wziąć jeszcze pod uwagę? Czy warto wszystkie loty i noclegi bookować już teraz, czy może na miejscu? Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki ;)


Świetny plan. Co do lotów i noclegów - im wcześniej - tym lepiej!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
agizek uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 29 Maj 2018 18:57 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 69
Loty: 50
Kilometry: 139 962
Dzięki! Czy lepiej celować w loty czy warto wziąć też pod uwagę przejazdy autokarem? Jak to wygląda cenowo i pod względem bezpieczeństwa?


Ostatnio edytowany przez michzak, 29 Maj 2018 20:12, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 29 Maj 2018 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Spójrz na mapę. Kilka tras można zrobić autokarem, jeśli masz słabszy budżet. Rio do Paraty i później do Sao Paulo oczywiście tylko w ten sposób można zrobić. Autokary w Ameryce Południowej są bardzo wygodne, oczywiście trzeba uważać na swoje rzeczy a w krajach takich jak Peru unikać nocnych przejazdów ale tam, dokąd się wybieracie jest spoko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 29 Maj 2018 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@BusinessClass, wiem, że byłeś więcej razy w Brazylii niż ja, ale 4 dni w Fortalezie ?, akurat byłem tam i nic szczególnego tam nie ma, jedynie wycieczki na plaże albo na północy dzikie, albo na południe z kolorowym piaskiem, który używają do obrazów w butelkach, myślę że jest tyle ciekawszych miejsc w Brazylii, że mógłbyś coś polecić ciekawszego na pierwszy wyjazd ?,
co do transportu to polecam loty, zawsze były punktualne, na lotnisku sprawna obsługa (na bezpieczeństwie), duża elastyczność ( bez problemu wcześniejszy lot, jak są miejsca) i niskie ceny ( taniej z przesiadką, np. Sao Paulo- Iguazu, lub Rio-Iguazu)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 29 Maj 2018 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Fortaleza to fajne plaże, nocne kluby, dobre żarcie, wycieczki na wydmy i jeszcze jedna atrakcja, o której nie mogę napisać ;) Fajne miejsce na relaks chociaż jak ktoś woli spokój to polecam Maceio ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travelIsFUN lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 30 Maj 2018 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
ale to wszystko w Rio też jest, no może poza żarciem, bo w Fortalezie jakby bardziej mi smakowało, ale może tak mi się zdawało bo pierwszy raz byłem właśnie w Fortalezie i te wielkie porcje..., a w Foz de Iguazu koniecznie trzeba wstąpić do którejś z Churascarii, gdzie w stałej cenie (25, 29 w niedzielę) się nakłada na talerz, a potem kelnerzy chodzą i donoszą różne mięsa z grilla, aż do syta...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 31 Maj 2018 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Zależy, co kto lubi. 9 na 10 Brazylijczyków zapytanych, czy wolą urlop w Fortalezie czy w Rio wskaże Fortalezę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 31 Maj 2018 23:14 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 69
Loty: 50
Kilometry: 139 962
Dzięki za opinie! Jeżeli miałbym wykreślić jedno miejsce z mojej listy, to które? Chciałbym już tam na miejscu uniknąć poczucia pośpiechu, a myślę, że zmieniając miejsce co 3 dni w tak obcym dla nas regionie, może być nerwowo... ;) Do Fortalezy w zasadzie wybralibyśmy się tylko po to, aby tam poplażować - czy nie lepiej wykorzystać do tego Rio i Ilha Grande? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 31 Maj 2018 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
strzelę że tych 9 Brazylijczyków na 10 to głównie ci z Sao Paolo, i strzelę też że 97 userów F4F na 100 wolałoby Rio.
Fortalezę sobie możesz spokojnie odpuścić, plaże są takie-sobie, a najładniejsze plaże tam są za Fortalezą, i to nie 10 ani 50 km tylko trochę dalej [myślę że też w większości o tych plażach myśli 9 na 10 Brazylijczyków, a nie tych z samej Fortalezy]. I po prostu żeby do niech dotrzeć, to szkoda się tam na 3 dni wybierać, bo za dużo czasu się straci w podróży.

Sprawdź czy coś innego by Ci odpowiadało może - z tego co ja słyszałem, 2 Brazylijczyków na 3 od Fortalezy woli Florianopolis i okolice, ponoć plaże są tam super i w ogóle jest git. Ale szczerze, to jak widzę Twój plan i to, ile razy masz się przemieszczać, to raczej bym odpuścił Fortalezę czy cokolwiek w zamian Fortalezy, a wydłużyłbym Paraty [nie byłem więc się nie wypowiem] / Rio / Ilha Grande. Zwłaszcza Rio, bo w 3 dni to z wywieszonym językiem jeśli chcesz pozwiedzać, i na pewno wszystkiego i tak Ci się nie uda. 5-6 to już może coś Ci się uda poplażować albo zjeść leniwy lunch & kolację któregoś dnia.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group