Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Sie 2016 11:16 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Essi napisał(a):
Super! Rozumiem, ze destynacja nieco rozczarowala (i ceny), ale... jednak to jest cos, moc powiedziec: 'Bylem na Palau'!! :)
Czy udalo Wam sie znalezc jakas przyzwaita plaze? Jak brzeg morza wyglada w okolicach Koror? Dziekuje za kazda informacje!

Plaż w zasadzie nie ma. Wszędzie lasy namorzynowe schodzą bezpośrednio do wody
Jedynie za mostem pomiędzy Koror Island a Malakal Island jest Recreation Area i tam jest niewielka piaszczysta łacha gdzie można sobie poleżeć. Są też prywatne plaże, najfajniejsza była na Malakal Island i należała do Red Robster Cafe. Chcieli skasować opłatę za plażowanie ale jak zamówiliśmy u nich obiad to sobie odpuścili.
Ostrzegam też przed próbami wyłudzania kasy przez lokalsów. Wystarczy wejść na brzeg, robić fotki a zaraz podbiegają i żądają kilku dolców - bo to niby ich prywatny teren. Zdarzyło nam się to kilka razy (pierwszy raz jak idioci zapłaciliśmy 5$), potem wystarczyła grzeczna odmowa, że nigdzie nie ma tablicy z informacją i że fotki usuniemy z aparatu ;)

Załączniki:
tak wygląda brzeg.jpg
tak wygląda brzeg.jpg [ 111.01 KiB | Obejrzany 3230 razy ]
mangrowce.jpg
mangrowce.jpg [ 128.23 KiB | Obejrzany 3230 razy ]
plaża publiczna.jpg
plaża publiczna.jpg [ 129.55 KiB | Obejrzany 3230 razy ]
plaża prywatna.jpg
plaża prywatna.jpg [ 103.47 KiB | Obejrzany 3230 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 26 Sie 2016 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lut 2016
Posty: 3
Loty: 130
Kilometry: 382 348
No nie dobrze to wyglada, patrze z przerazeniem, widoki takie sobie. Ja tez tam sie wybieram wkrotce..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Sie 2016 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
a pamiętam, jak po tym dealu miałem chyba z dwa tygodnie straszny ból dupy, że nie skorzystałem... chyba mi przeszło, po tym co teraz przeczytałem

aczkolwiek Ci co kupili, nie mają czego aż tak bardzo żałować. Skoro loty były po 1200zł (o ile dobrze pamiętam) to zaoszczędzili kupę hajsu, który spokojnie mogą wydać na miejscu :D
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Sie 2016 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Ja też chwilę żałowałem, że nie wziąłem z tego dealu Palau, tylko Kambodżę, ale teraz czuję, że jestem najszczęśliwszą osobą w tym wątku :)

Z relacji wynika, że z tanim spędzeniem czasu jest tu znacznie ciężej niż np. na Seszelach, które też uchodzą za relatywnie drogie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 26 Sie 2016 21:55 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 45
Loty: 44
Kilometry: 136 099
wszystko zależy co kto lubi :-)
rejs statkiem na Spitsbergenie do rosyjskiej Piramidy kosztuje prawie 800 zł od osoby!
5-cio godzinny trekking z przewodnikiem dla 2 osób: 500 zł...
kto przeżył to już mu niestraszne snorklowanie za 100 USD ;-)
odległe i mało popularne destynacje tak już mają... my tam jesteśmy zadowoleni i ze Spitsbergenu i z Palau.
chociaż pewnie za te pieniądze spokojnie spędziliśmy miesiąc w Tajlandii...

a propos cen. jedno pytanie do DMW: jak rozumiem art. spożywcze kupowaliście na miejscu? ceny jak u nas?
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 27 Sie 2016 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jakby ktoś szukał - post @DMW dotyczący noclegów przeniosłem do odpowiedniego wątku:
palau,845,93613
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 30 Sie 2016 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Czy ktos orientuje sie czy na miejscu można kupic cardrige z gazem do maszynek turystycznych? Jakis link do sklepu cokolwiek?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 04 Wrz 2016 15:51 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 58
Loty: 380
Kilometry: 723 005
DMW napisał(a):
To jeszcze jedna pożyteczna strona z cenami
http://www.palauritc.com/english/index.html

Ceny snurkowania (Snorkeling Tour) zaczynają się od 80$/osobę/za pół dnia. Niekoniecznie trzeba wykupywać permit za 50$, można też nurkować w miejscach nie wymagających zezwolenia ale są one mniej atrakcyjne.
Intro diving tour od 70$/2 godz, outer reef tour 160$ za 7 godz. W cenie jest sprzęt, transport, napoje i lunch.
Można też indywidualnie wypożyczać sprzęt do nurkowania.
Półdniowa wycieczka kajakami (Kayak Tour) kosztuje od 50-70$/os. Night kayak tour kosztuje za 2 godz. 50$/os. Oczywiście można tez samemu wypożyczyć kajak od 10$/godz.
Te informacje mam z folderów i prospektów ale myślę, że jak się dobrze poszuka na miejscu to ceny mogą być niższe.




Dziekuje! Rzeczywiscie, niektore cenniki on-line (nurkowanie i wycieczki) maja inne ceny od tych, ktore Wam podawano na miejscu, dobrze wiedziec. Permit 50 USD rzeczywiscie...drogi, ale jesli zdjecia i fora nie klamia, to warto sie wykosztowac ten jeden raz :) Byliscie? Polecacie?
_________________
Essi
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Wrz 2016 18:02 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
lendziro napisał(a):
Czy ktos orientuje sie czy na miejscu można kupic cardrige z gazem do maszynek turystycznych? Jakis link do sklepu cokolwiek?

Przy Main Str. jest kilka supermarketów również z artykułami technicznymi, np. największy WCTC Shoping Center, K-R Shoping Center, gdzieś tam rzuciły mi się w oczy maszynki na gas ale nie pamiętam gdzie. Rzadko który sklep ma swoją stronę www.

-- 04 Wrz 2016 18:40 --

Essi napisał(a):
:) Byliscie? Polecacie?

Jeżeli nurkujesz - POLECAM!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Wrz 2016 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 200
Kilometry: 457 357
@DMW

Możesz powiedzieć, która z wykupionych przez Ciebie wycieczek zrobiła na Tobie największe wrażenie? Patrząc na ceny będę zmuszony wybrać tylko kilka z nich i przy bardzo prawdopodobnym braku Jellyfish Lake (lot grudzień 2016) zastanawiam się nad Rock Island i Night kayaking tour.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Wrz 2016 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Napisałem do jednej z wypożyczalni na Palau.. oto jakiego emaila otrzymałem (dot: wypożyczenia kajaków na dłuższy okres)

-------------------------------
Thank you for your interest in Paddling Palau! It sounds like your group of 3 people have thought out this trip and we'll be happy to help with the details. Are you thinking about a Camping Expedition (4 guests minimum) OR are you thinking more about going out on a self guided trip? I'll give a brief pricing overview for both options.

Camping Expedition: $275 per person per day; $275 x 10days = $2750 per person for a 10 day boat supported, staffed, guided trip with kayaks, camping gear, and meals included.


Kayak Rental:

KAYAKS: 1 open top Single $45 x 10 = $450
1 closed shell Single $65 x 10 = $650
1 open top Double $65 x 10 = $650
1 closed shell Double $80 x 10 = $800

~the open top kayaks come with a dry pod for storing food as well as dry bags for clothing and equipment, waterproof maps, tide chart, and weather report. The closed shell kayaks have a built in dry compartment so we can provide additional dry bags for the forward and rear hatches. Additionally the day before you set out we'll have an experienced guide sit down with you and go over your entire route, advise on what to buy at the local grocery store, and make sure you have all the right permits and gear.

CAMPING KITS: Single Camping kit is $30 per night
Double Camping kit is $45 per night
~These kits include tent, therma-rest, pillow, sheets, camp stove, cookware and tableware.

Other Fees: Koror State (kororstategov.com) requires a Rock Island Use Permit which is $50 per person and is good for 10 days so it fits perfectly into your plan. November is a good month that has relatively mild weather so this works in your favor as well. Thank you for your questions and we hope we can be of more assistance should you have more questions.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 09 Wrz 2016 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 200
Kilometry: 457 357
Ceny takie, że chyba ten kajak można zabrać ze sobą do Polski :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 09 Wrz 2016 13:10 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Będąc na Palau korzystałam z kilku wycieczek firmy Impac. Wszystko było OK. Przy wczesniejszej rezerwacji internetowej był 5 % rabat, zawsze cos..
Rock Island tour super. Polecam tez rejs na Kayangel .
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 09 Wrz 2016 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Wskazówki (wszystkie w tym wątku) przydatne, natomiast ja przekornie zamiast ogólnie lamentować, że drogo i widoki "takie sobie" (!!) to polecam usiąść, poszukać, poczytać i odpowiednio się przygotować. Od początku było wiadomo, że to nie jest kierunek pod tytułem, wezmę leżak, pójdę na plażę i zamówię truskawkowe daiquiri za 15zł za litrowy kubełek:)

Wiadomo, każdy spędza czas i zwiedza w sposób taki, na jaki czuje się na siłach, ale nie przesadzajmy, że jedyną opcją na zobaczenie czegokolwiek w tym rejonie, jest płacenie setek dolarów, np za wycieczkę na snorkowanie.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)


Ostatnio edytowany przez Tom K, 09 Wrz 2016 14:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 09 Wrz 2016 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
@nelciowata właśnie na Kayangel co 2 tygodnie w piątek i niedzielę płynie "publiczny transport" za uczciwe 40$ RT. Tylko pytanie payday week to znaczy drugi tydzień każdego miesiąca? Czy tydzień parzysty?
Może @DMW Tu znasz odpowiedź?
@lendziro później wrzucę cennik wypożyczenia z innej firmy. Na 3 dni przed wylotem (wylot 11.09) zrezygnowaliśmy z tego ze względu na słabą pogodę na wodzie teraz ( do 14.09, ale nie było szczegółowych map pogodowych po tym terminie) i mimo wszystko wysoką cenę + jednak nasze doświadczenie w kajakarstwie. Bo nie sztuka zapłacić za dowóz i kajaki na Rock Island rozbić namiot i czekać aż przestanie padać i się uspokoi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Wrz 2016 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie z ostatnich dni, ale być może aktualne godziny. Payday rozumiem jako "co drugi wtorek". Czyli pewnie trzeba spytać kiedy był "pierwszy" :)

Załączniki:
kayangel.png
kayangel.png [ 97.33 KiB | Obejrzany 2423 razy ]
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 09 Wrz 2016 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Tak, rozkład znam. Tylko tam drobnym druczkiem Government Payday Week.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 09 Wrz 2016 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Tom K napisał(a):
Wskazówki przydatne, natomiast ja przekornie zamiast lamentować, że drogo i widoki "takie sobie" (!!) to polecam usiąść, poszukać, poczytać i odpowiednio się przygotować. Od początku było wiadomo, że to nie jest kierunek pod tytułem, wezmę leżak, pójdę na plażę i zamówię truskawkowe daiquiri za 15zł za litrowy kubełek:)

Wiadomo, każdy spędza czas i zwiedza w sposób taki, na jaki czuje się na siłach, ale nie przesadzajmy, że jedyną opcją na zobaczenie czegokolwiek w tym rejonie, jest płacenie setek dolarów, np za wycieczkę na snorkowanie.


Ja nie lamentuje..... zwyczajnie chciałem sie podzielić informacjami. Tego typu informacje (być może) będą stymulatorem aby lepiej sie przygotować dla co poniektórych . Ja staram się przygotować maksymalnie na 10dniowy wypad kajakiem i na pewno nie pozostawię wszystkiego sobie.. Nie stanę przed wypożyczalnią i poproszę o "zestaw podróżnika" za 30 usd /1d :) .

Niemiej jednak jeśli ktoś mając na uwadze powyższe ceny znajdzie tańszą wypożyczalnię kajaków godną polecenia proszę o podzielenie sie informacją ... bo 1 kajak prenie pożyczyć będę musiał :)

Ps. Pytanie czy gdzieś można znieść w necie / otrzymać na miejscu (np informacja turystyczna) w miare dokładne maty wysp między Palau i Pelieu z zaznaczonymi miejscami do biwakowania. (takie chatki puste gdzie można się rozbić na dziko).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Kamil uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 09 Wrz 2016 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Przecież to nie do Ciebie. Zwlaszcza po wymianie PW powinieneś to wiedzieć :)
Ciebie to ja stawiam za wzór przygotowania na tego typu wyprawę.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 09 Wrz 2016 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Mam taką mapkę może, nie idealną, ale zawsze. Rozbić się można tylko w kilku (ok 4-5 miejscach) gdzie indziej jest to zabronione i surowo karalne.
Później ją prześlę.

Edit: Mapa z przykładową trasą dla kajaków (w miejscach zaznaczonych kropkami podobno można rozbić namiot- nie wiem na 100% czy to są wszystkie miejsca, ale coś mi się wydaje, że nie):
Załącznik:
Map.jpg
Map.jpg [ 259.16 KiB | Obejrzany 2276 razy ]


My mieliśmy wypożyczyć w http://www.fishnfins.com/v2/prices/prices.html

Ceny wyglądały tak: 145$ za os, w jedną stronę transport motorówką na Rock Islands. Jeżeli macie ok 10 dni na kajaki i kondycję to czytałem gdzieś relacje, że wypływali z Koror, wtedy nie trzeba płacić za motorówkę w dwie strony.
Wypożyczenie kajaka: 45$/dzień jednoosobowy 50$ dwuosobowy
Cały sprzęt (mapy, namiot, materace, kuchenka, naczynia, latarki itp): 50$/dzień

http://www.kororstategov.com/pdf/dcle/F ... y.2016.pdf

Jak będę na miejscu to postaram się o jakieś szczegółowe mapy lub przynajmniej ich zdjęcia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group