Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Cze 2016 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 198
Kilometry: 447 479
@DMW Jako, że lecisz już niedługo to orientowałeś się może, czy są jakieś róznice w cenach wycieczek w poszczególnych biurach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 17 Cze 2016 16:55 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Na początek najważniejsza informacja - Jellyfish Lake jest bezterminowo zamknięte!!! :cry:
Kilkanaście lat temu była już taka sytuacja, że populacja meduz wyginęła, wtedy zamknięto jezioro na pół roku i populacja się odnowiła. Obecnie przewiduje się też przynajmniej sześć miesięcy (optymiści) do nawet 2 lat (pesymiści).
Powodem były zbyt małe opady w ostatnich miesiącach ale również ogromne rzesze turystów. Ktoś złośliwie powiedział, że w ostatnim czasie w jeziorze widać było więcej Chińczyków i Japończyków niż samych meduz...
A więc ktoś kto kupił bilety głównie ze względu na zobaczenie tego cudu natury to powinien złożyć reklamację do CAL :twisted:
Bo za tym na Palau niewiele jest do zrobienia. No chyba że ktoś nurkuje i snurkuje - to ma tu raj na ziemi (czyli pod wodą).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Cze 2016 09:17 

Rejestracja: 21 Maj 2016
Posty: 1
Jak cenowo przedstawia się sytuacja w sklepach?
Byłeś już może na jakiś innych wycieczkach? Polecasz jakieś? Jak wyglądają cenowo?
Góra
 Profil Relacje PM off
olus uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 02 Lip 2016 19:54 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Też właśnie wróciłem z Palau z rodzinnej wycieczki z dwoma maluchami. Ogólnie mówiąc - szału nie ma. W sklepach drogo, wycieczki wręcz absurdalnie drogie, do czego dokłada się rząd Palau, pobierając kasę za zezwolenie na snorkeling/diving na Rock Islands 50 USD na 10 dni (na krócej się nie da). Dobrze, że dzieci poniżej 4 lat nie musiały płacić (choć np. opłatę wylotową 50 USD musiałem za trzylatka opłacić w pełnej wysokości, dla niespełna rocznej córki była zniżka do 30 USD).
Góra
 Profil Relacje PM off
agugu lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Sie 2016 18:14 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
LOTY
AMS-BKK-TPE-ROR
Odprawy nie dało się zrobić online, wyskakiwała informacja że "na tej trasie odprawa online jest niemożliwa". W kiosku na lotnisku AMS mogłem się odprawić jedynie na pierwszy odcinek czyli AMS-BKK. Tak samo bagażu nie mogłem nadać bezpośrednio do Koror a jedynie do BKK, powodem był stopover w BKK trwający ponad 24 h.
W powrotnej drodze nie było już tych problemów, bagaż poleciał bezpośrednio do AMS.
Przy wylocie z Koror jest opłata 50$/os.
Natomiast w BKK w powrotnej drodze musiałem zapłacić straszny haracz w wysokości 700 bahtów i nijak nie potrafili mi wytłumaczyć za co to właściwie? I dlaczego "tam" nie płaciłem a "z powrotem" już tak? Ktoś wie co to za opłata?

Służby celne Republiki Palau brały co drugiego-trzeciego turystę na kontrolę bagażu, dosyć dokładnie przeglądali zawartość walizek. Mój bagaż był zafoliowany (jeszcze w Amsterdamie) i być może dlatego machnęli ręką.
Przy odprawie powrotnej prześwietlili bagaż rejestrowy i padło pytanie skąd mam muszle (a miałem parę sztuk i to takie wieeelkie) i czy mam na nie rachunek? Tłumaczyłem, że niektóre dostałem w prezencie a inne znalazłem wyrzucone na brzeg (nie wolno mówić, że wyłowione z morza). Urzędnik poszedł po kierownika, trochę podebatowali ale w końcu przepuścili... ;-)

W AMS przy odbiorze bagażu okazało się że rączka jest uszkodzona (wygięta). Zgłosiłem, wypełniłem formularz, podałem z sufitu cenę zakupu 300$ (w końcu to American Tourister) i po tygodniu dostałem od China Airlines przelew na 926 zł! A rączkę dałem do naprawy - kosztowała 55 zł... :D Porządne linie...

Załączniki:
tax Palau Tajland.jpg
tax Palau Tajland.jpg [ 27.36 KiB | Obejrzany 4715 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Sie 2016 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
O tajskim podatku już było na forum: viewtopic.php?p=765676#p765676
Teoretycznie opłata ta nie była wliczona w cenę biletu, i przy opuszczeniu lotniska powinna być nałożona (wg. obsługi lotniska), ale jak widać w innych wątkach podchodzą do tego wybiórczo.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Sie 2016 18:43 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
No właśnie, chyba nie ma jakiejś konkretnej reguły. Tłumaczyli że to zależy od tego czy tylko opuszczam lotnisko i wracam czy też wykupuję również nocleg...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Sie 2016 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 198
Kilometry: 447 479
@DMW

Znalazłeś jakieś ciekawe sposoby spędzenia tam czasu poza tymi wszystkimi wycieczkami typu Rock Island itp.?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Sie 2016 13:38 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Coś musiałem tam wymyślić aby się nie zanudzić... :roll:
Będę opisywał po kolei.

KOMUNIKACJA
Na Palau nie ma żadnej publicznej komunikacji. Z lotniska najczęściej odbiera nas transfer hotelowy. Kosztuje to zwyczajowo 20-25 $ od osoby! Przy jednej osobie to nie ma znaczenia ale już przy dwóch jest nieopłacalne. Taksi kosztuje 25 $ i można się dogadać na kurs powrotny i wtedy cena RT wynosi 40 $ (niezależnie od liczby pasażerów). Kiedyś w centrum miasta złapała nas potężna ulewa, złapaliśmy taksi i za kurs do hotelu zapłaciliśmy 5$. ;)
Warto wypożyczyć auto aby pojeździć sobie po wyspach. Ceny są od 40-45$ na dobę ale spokojnie można negocjować jakiś (niewielki) rabat. Ruch jest normalny czyli prawostronny ale większość samochodów jest importowana z Japonii i mają kierownicę po lewej stronie. Wypożyczenie auta z kierownicą po prawej stronie kosztuje 5$/dobę więcej.
Można też wypożyczyć rowery za przeciętnie 10$/dzień, należy jednak uważać bo ścieżek rowerowych nie ma i kierowcy niezbyt się przejmują rowerzystami.
Na stopa biorą chętnie i lubią sobie pogadać.
Jest jedna wypożyczalnia jet ski (pod mostem Przyjaźni), kosztuje sporo bo 80$ za bodajże 45 min. Co ciekawe w dyskretnej odległości na drugim jet ski towarzyszył nam pracownik wypożyczalni, podobno dla naszego bezpieczeństwa oraz po to abyśmy nie zapędzili się na tereny chronione.

Załączniki:
jet ski.jpg
jet ski.jpg [ 111.71 KiB | Obejrzany 4554 razy ]
jet ski 2.jpg
jet ski 2.jpg [ 74.15 KiB | Obejrzany 4554 razy ]
Palau-Japan Frienship Bridge.jpg
Palau-Japan Frienship Bridge.jpg [ 71.8 KiB | Obejrzany 4554 razy ]
jet ski 3.jpg
jet ski 3.jpg [ 64.41 KiB | Obejrzany 4554 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Sie 2016 14:30 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 58
Loty: 374
Kilometry: 710 732
Super! Rozumiem, ze destynacja nieco rozczarowala (i ceny), ale... jednak to jest cos, moc powiedziec: 'Bylem na Palau'!! :)
A orientujecie sie moze, z jakimi kosztami wiaze sie nurkowanie na Palau? I, wybaczcie smiesznie brzmiace pytanie, ale Internet na temat tego kraju ma niewiele do powiedzenia, wiec pytam doswiadczonych - czy udalo Wam sie znalezc jakas przyzwaita plaze? Jak brzeg morza wyglada w okolicach Koror? Dziekuje za kazda informacje!
_________________
Essi
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Sie 2016 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 198
Kilometry: 447 479
Wie ktoś może coś więcej na temat otwarcia Jellyfish lake?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Sie 2016 14:46 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Essi napisał(a):
Super! Rozumiem, ze destynacja nieco rozczarowala (i ceny), ale... jednak to jest cos, moc powiedziec: 'Bylem na Palau'!! :)
A orientujecie sie moze, z jakimi kosztami wiaze sie nurkowanie na Palau? I, wybaczcie smiesznie brzmiace pytanie, ale Internet na temat tego kraju ma niewiele do powiedzenia, wiec pytam doswiadczonych - czy udalo Wam sie znalezc jakas przyzwaita plaze? Jak brzeg morza wyglada w okolicach Koror? Dziekuje za kazda informacje!


Biorąc pod uwagę, że snorkeling kosztuje od 125$ za osobę za dzień (plus permit 50$ za 10 dni), za nurkowanie spodziewaj się jeszcze więcej. W Fish'n Fins, z którego usług korzystałem, krzyczą 160$ za sesję z dwoma nurkowaniami.

Plaż na Palau prawie nie ma - brzeg morza porasta namorzyn. Z tego, co wiem jedyne normalne plaże są sztucznie stworzone przez hotele i wstęp na nie jest płatny (zwykle koło 10$ za osobę).

Na szybkie otwarcie Jellyfish Lake raczej bym nie liczył, choć kiedyś udało się przywrócić populację meduz w miarę szybko. Ale ten kryzys jest chyba poważniejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Essi lubi ten post.
Essi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 25 Sie 2016 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 198
Kilometry: 447 479
Dzięki za odpowiedź.
Orientujesz się może, czy istnieje możliwość wypożyczenia kajaka na cały dzień i popływania sobie wzdłuż wyspy lub ewentualnie na pobliskie wysepki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Sie 2016 14:56 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Na pewno są do wyboru do koloru tripy kajakowe (choćby we wspomnianym wyżej Fish'n Fins) na Rock Islands - ceny sporo powyżej 100$. Wokół Kororu też pewnie się da, ale widoki będą słabsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Sie 2016 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
snoorkling od 125$?!!!
właśnie przeszedł mi zal ze tam nie poleciałem
dziekuje :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 25 Sie 2016 15:08 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@becek

Od 175$, bo warte 50$ pozwolenie jest na 10 dni, ale nie da się go kupić na krótszy okres.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Sie 2016 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Na tej stronie ceny wycieczek są nieco niższe (oczywiście +permit):
http://www.palau-impac.com/english/umitour/index.html
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Sie 2016 17:26 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@krasnal

Takie ceny są oczywiście możliwe, ale byłbym lekko sceptyczny - niewykluczone, że to mocno przestarzały cennik (przykładowo za Peleliu z innego biura dostałem ofertę na 225$, a tutaj 135$, nie bardzo chce mi się wierzyć, żeby była aż taka różnica w cenach wśród kilku biur na małej wysepce, znających się jak łyse konie). Ale sprawdzić na pewno warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Sie 2016 03:23 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
To jeszcze jedna pożyteczna strona z cenami
http://www.palauritc.com/english/index.html

Ceny snurkowania (Snorkeling Tour) zaczynają się od 80$/osobę/za pół dnia. Niekoniecznie trzeba wykupywać permit za 50$, można też nurkować w miejscach nie wymagających zezwolenia ale są one mniej atrakcyjne.
Intro diving tour od 70$/2 godz, outer reef tour 160$ za 7 godz. W cenie jest sprzęt, transport, napoje i lunch.
Można też indywidualnie wypożyczać sprzęt do nurkowania.
Półdniowa wycieczka kajakami (Kayak Tour) kosztuje od 50-70$/os. Night kayak tour kosztuje za 2 godz. 50$/os. Oczywiście można tez samemu wypożyczyć kajak od 10$/godz.
Te informacje mam z folderów i prospektów ale myślę, że jak się dobrze poszuka na miejscu to ceny mogą być niższe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 26 Sie 2016 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
DMW napisał(a):
Coś musiałem tam wymyślić aby się nie zanudzić... :roll:

A zdaniem redaktorki Choroszewskiej to jeden z najciekawszych małych krajów na ŚWIECIE :mrgreen:
http://www.fly4free.pl/10-niewielkich-k ... aleria4135
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
luck1991 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group