Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'

Również w przypadku Pegasusa opuszczenie pierwszego odcinka lotów łączonych na jednej rezerwacji NIE WPŁYWA na kolejny odcinek.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Cze 2013 21:16 

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 49
Dzięki wielkie :)
Czytałem własnie gdzies na F4F ze ktoś leciał Alitalią i miał jakiś problem w Rzymie. :/
Chce kupić bilety powrotne Ryanair'em powrotne już z londyni zarezerwować sobie nocleg na 2-3 dni w Londynie ale bałem się ze moge być zmuszony do zakończenia trasy w Edynburgu :)
Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 09 Cze 2013 21:58 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Dużo zależy od linii lotniczej i obsługi na lotnisku. Miałem bilet na Airfrance SFO-CDG-LHR i kiedy podczas odprawy poprosiłem o nadanie bagażu do Paryża, kazano mi dopłacić 200$. Powiedziałem wtedy, że lecę w takim razie do Londynu, ale bez bagażu. Mimo że miałem mały plecak, duży plecak i dużą torbę, udało mi się jakoś przepakować i wnieść wszystko do samolotu. W USA do wielkości bagażu kabinowego podchodzą dość liberalnie, o ile nie ma płynów i ostrych przedmiotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Cze 2013 22:05 

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 49
Czyli jednak nic pewnego ;/
Miał ktoś może taką sytuację z Virgin Atlantic? Wiem ze w kwietniu pojawiły się bilety po 1000 zł na czerwiec, wiec może ktoś już tego doświadczył?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Cze 2013 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Wszystko zależy od obsługi/handlera, czasem świeżak z obsługi nie będzie wiedział jak nadać bagaż do przedostatniej destynacji z rezerwacji wiec zasłoni się trafic'iem na jaki bilet został zakupiony. Amerykanie podejrzewam ze są bardziej liberalni.

Przy powrocie z Narity w osławionej wersji 7h poprosilem pania z obslugi o wydrukowanie tylko karty pokladowej do FCO (nie było rozmowy o bagażu ale o samym boarding passie..) mowiac ze juz teraz wiem ze do Bari nie polece; pani odpowiedziala z usmiechem "ok, but it's gonna be different price" ja na to również z usmiechem "lower?.."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 09 Cze 2013 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
@am_warszawa kiedy lecisz? Czeka mnie identyczny przelot, na tej samej trasie (23/24 października), i byłbym wdzięczny za informację jak to będzie wyglądać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Cze 2013 22:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
1. W praktyce w zdecydowanej większości przypadków przewoźnik nie będzie robił żadnych problemów.

2. Formalnie nie jest tak, jak niektórzy twierdzą, że przewoźnik (agent) nie ma prawa pytać o to dlaczego ktoś kończy podróż wcześniej i musi się na to zgodzić. Oczywiście nikt nikogo nie może siłą zatrzymać na lotnisku przesiadkowym i wsadzić do kolejnego samolotu, sam bagaż też nie poleci bez pasażera, ale za zmianę trasy (w tym wypadku jej skrócenie) w zdecydowanej większości przypadków przewoźnik ma pełne prawo zażądania dopłaty / przeliczenia taryfy. I trzeba mieć tego świadomość, zwłaszcza w przypadku biletów kombinowanych, wykorzystujących luki systemowe itp. To zawsze jest dwustronna gra.
Góra
 Profil Relacje PM off
humbak lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 09 Cze 2013 23:05 

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 49
Lece 4-10 październik :) Oczywiście dam znać. A ile taka dopłata może kosztować? Żeby tylko nie odkryli za ile kupiłem bilet, a za ile był sprzedawany normalnie :(. Jeżeli będą mi kazali dopłacić różnicę to zostanę na zawsze w USA. W jakich liniach udało wam się odebrać bagaż wcześniej bez żadnego problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Cze 2013 23:28 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
@am_warszawa: w 99% nie ma problemów, ale zawsze jest ten 1% przypadków, gdzie przewoźnik konsekwentnie korzysta z warunków umowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Cze 2013 00:52 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 35
Loty: 175
Kilometry: 293 799
Czy przewoznik moze anulowac taki bilet Open Jaw lub poprosic o doplate ?? Jak to wyglada w praktyce ? Czy jest na to jakis okreslony termin ??

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Cze 2013 09:00 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
To nie jest takie proste. Bo formalnie linia może chcieć zmiany taryfy tylko w przypadku gdy ktoś z premedytacją sobie zaplanował odpuszczenie ostatniego odcinka. Gdy odpuszczenie ostatniego odcinka wynika z siły wyższej, zdażeń losowych itp, to linia nie ma prawa wymuszać zmiany taryfy. Udowodnienie zamiaru odpuszczenia ostatniego odcinka leży po stronie linii. Dlatego w US gdzie takie zachowania sa masowe czepiają się z reguły dopiero gdy ta sama osoba robi ten sam numer często.
No chyba, że nie podróżuje się tylko z bagażem podręcznym, wtedy może pojawić się przy odprawie pytanie o powód i jest ono jak najbardziej istotne. Trzeba wymyśleć i choć minimalnie udokumentować racjonalny powód zmiany planów, taki który powstał po kupnie biletu, a najlepiej po rozpoczęciu podróży.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży


Ostatnio edytowany przez rob_sad 10 Cze 2013 11:18, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
humbak lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 10 Cze 2013 11:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
w United Airlines nie robili problemów (nie twierdzę że nie mogą, ale było pytanie o doświadczenia z konkretnymi liniami)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Cze 2013 11:19 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
w KLM oficjalna odpowiedź jest taka, że trzeba dopłacić.
Dodali też że to samo zostanie stwierdzone na lotnisku.

Ciekawe co jeśli bierze się jednak bilet dalej i nie wsiądzie się do samolotu. Bagaż powinni wyładować - ale skasują za to jeszcze więcej?:P

W Emirates podobno nadanie bagażu do pośredniego lotniska jest wykonalne (na podstawie wypowiedzi na innym forum)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Cze 2013 11:29 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Krz napisał(a):
w KLM oficjalna odpowiedź jest taka, że trzeba dopłacić.


:shock:

Nic nie trzeba dopłacać :) Wiele razy bagaż nadawany nie był do końca podróży i nie było z tym żadnego problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Cze 2013 11:33 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Trzeba być niespełna rozumu by oficjalnie pytać o to linie.
To chyba oczywiste, że linia inaczej się do tego oficjalnie nie odniesie.
Jeśli zamiar opuszczenia lotu jest ze strony pasażera w momencie zakupu biletu to linia ma prawo zmianytaryfy.
Jeśli zamiar pojawił się w efekcie niezależnych okoliczności to linii nic do tego.
Jeśli ktoś pyta oficjalnie linie, to znaczy, że nie było żadnych okoliczności.
Najlepiej brać tylko bagaż podręczny i w ogóle o tym nie myśleć.
Najbezpieczniej brać sobie długie przesiadki i wtedy nadanie bagażu nie do końca trasy jest jak najbardziej logiczne i wszędzie możliwe.
Jak ktoś wie, że nie chce dolecieć do końca i kupuje sobie bilet z przesiadką 1,5-2h, a potem chce nadawać bagaż tylko w to miejsce i do tego nie zamierza się z tego tłumaczyć w razie pytać to jest po prostu głupi. Wszystko da się rozganizować w 100% bezpiecznie, trzeba tylko odrobinę pomyśleć.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
humbak lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 10 Cze 2013 12:15 

Rejestracja: 14 Paź 2010
Posty: 34
Tak jak napisał Rob_Sad, najbezpieczniejsza jest dłuższa przesiadka uzasadniająca odbiór bagażu podczas stopu.
Wiele zależy od nastawienia agenta przy odprawie, można trafić na służbistę. Przy masowym wykorzystywaniu hidden
city ticketingu na jakimś połączeniu, linie wydają dyspozycje handlerom i bywa kłopot. Taka sytuacja zdarzyła mi się
przy wylocie z GIG w słynnej promocji Alitalii. Żądali dopłaty do taryfy, w związku z nadaniem bagażu do FCO a nie
dalej do BCN. Mają do tego prawo, niektórzy płacili. Ja po prostu wyciągnąłem teki w Rzymie, acz potrwało to godzinę.
Generalnie, należy zapomnieć o takich numerach na lotach wewnętrznych w USA, są uczuleni, wysyłają bagaż do
portu docelowego i tyle. Na lotach międzynarodowych spoko. Długa przesiadka rozwiązuje problem, przy krótszych
b.rzadko zdarzają się kłopoty. Nikt nie zmusi Cię do wejścia do samolotu, bagaż bez Ciebie nie poleci i muszą go
wydać. Zarezerwuj sobie więcej czasu przed lotem do kraju, bo może to potrwać chwilę.
I tutaj ekstremalny przypadek mojego kolegi z BA :
- odmowa nadania bagażu do LHR zamiast do BCN bez dopłaty do taryfy
- ponowne żądanie dopłaty na LHR przy prośbie o wydanie walizy
- wydanie bagażu po 5(!) h, bez dopłacania ale z celowym przewlekaniem sprawy
Tak że odzyskasz klamoty ale może być trochę przepychanek ( mało prawdopodobne) i zabierze to nieco czasu, zwłaszcza
w czeluściach LHR ( bardziej prawdopodobne). W wersji najczęstszej, agent po prostu nada teczkę do Londynu i luzio.
Reasumując: nie masz sie czym przejmować, na 99% będzie ok. Zabezpiecz się tylko czasowo i mentalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Cze 2013 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Air Europa, lot z Brazylii do Paryza przez Madryt, nie bylo problemu z nadaniem bagazu tylko do Madrytu. Tyle ze stop byl 24h wiec mialam w razie czego przygotowana historyjke o ubraniach/kosmetykach niezbednych na te 24h, przy 2h to juz raczej by nie przeszlo.
Swoja droga w Madrycie podeszlam do stanowiska Air Europy zeby zglosic im ze dalej nie lece (z przyczyn ode mnie nie zaleznych), pania malo to interesowalo, odnotowala ale chyba tylko po to zeby mi zrobic przyjemnosc, ogolnie jej postawa byla: no problem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 10 Cze 2013 15:22 

Rejestracja: 25 Lut 2013
Posty: 6
daj znać po powrocie czy nie robili problemów. Ja również zarezerwowałem na taką samą trasę 14.10-04.11
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 11 Cze 2013 00:03 

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 49
Po długich przemyśleniach doszedłem do wniosku, że lecę do Edynburga na 2 dni, a powrót do Warszawy z Glasgow Wizzem za 40 GPB + bagaż. Płace około 10 funtów więcej za bilet, nie zwiedzam Londynu, ale za to zobaczę pierwszy (i pewnie ostatni raz Szkocję). Nie chce cały wyjazd myśleć czy uda mi się na JFK nadać bagaż do LHR czy też zarządają dodatkowych opłat. Szkocja też może być piękna :D
Góra
 Profil Relacje PM off
humbak lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 27 Lip 2013 09:53 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 94
Macie jakies doswiadczenia z Brittish Airways? Rezygnacja z dwoch ostatnich odcinkow podrozy. Przystanek tylko na 2 godziny w HK gdzie chcialabym oposcic samolot. Bilet kupowany wieki temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Sie 2013 17:06 

Rejestracja: 25 Lip 2012
Posty: 10
Ja leciałam z Meksyku Iberią - "operated by British Airways" - i nie było problemu z nadaniem bagażu tylko do Madrytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group