Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#21 PostWysłany: 16 Cze 2015 07:33 

srebrny
Krojenia amatorów piwa ciąg dalszy... ciekawe, czy ktokolwiek się tam tłumaczy z jakiego powodu cena wzrośnie o 2-4%, bo na pewno nie z powodu inflacji czy "wzrostu ceny paliwa". Skoro już gładko przebili "psychologiczną" barierę 10 euro, to dalej będzie już z górki (nie zdziwię się jak za rok zajodłują 11 euro).
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 16 Cze 2015 07:45 

niebieski
Nie przesadzaj z tym krojeniem, nikt Cię nie zmusza, żebyś w tym uczestniczył. ;)
Poza tym warto dodać, że to cena za 1l.
W wielu knajpach w Niemczech czy w Anglii (już nie mówiąc o Skandynawii, gdzie jest jeszcze drożej) za pół litra piwa trzeba zapłacić po 4-5 EUR i nikt z tego powodu nie robi sensacji, ba nawet w Warszawie nieco lepsze od koncernowych piw lane z pipy kosztują po 13-18 zł/0,5l.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 20 Cze 2015 20:15 

Loty: 117
Kilometry: 204 686
Planuj w tym roku wybrać się właśnie na Oktoberfest, żeby zobaczyć te słynne na cały świat świętą i zobaczyć jak wygląda to wszystko na miejscu. Mam tylko pytanie jak to jest z wstępem do tych namiotów, słyszałem różne wersje. Niektórzy mówią, że potrzeba kupić wcześniej bilet/wejściówkę a inni, że każdy może wejść (choć czasami trzeba długo poczekać). Planuje spędzić tylko jeden dzień w Monachium bo ceny noclegów są absurdalne i chciałbym wejść do tych ,,słynnych namiotów''.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 20 Cze 2015 20:26 

Loty: 79
Kilometry: 87 645
srebrny
Myślę, że zależy od pory, ja dwa lata temu byłem rano (ok. 11) i nie było problemów, żeby wejść bez czekania do dowolnego namiotu. Wieczorem pewnie rzeczywiście może być problem, a jeśli chodzi o wejściówki, to podejrzewam, że chodzi o specjalne zarezerwowane miejsca, bliżej sceny, gdzie stoły są już wcześniej przygotowane i zastawione wykupionymi zakąskami (precle, rzodkiewki, ogórki itp.). Człowiek z ulicy bez wykupionego biletu (trzeba to robić na dobre kilka miesięcy wprzód) tam nie usiądzie.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 06 Paź 2018 00:43 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 59 235
Pytanie praktyczne. Dotarllismy dziś na spontaanie do Monachium. Nie mamy rezerwacji stolika. Jutro jest sobota.
O której musimy być pod bramą Octoberfest żeby mieć miejsce siedzące w którymś namiocie.

Image
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 06 Paź 2018 07:54 
Awatar użytkownika

złoty
Byłem w czwartek. Na teren Oktoberfest możesz wejść normalnie i za darmo - jest wesołe miasteczko i dużo miejsc gdzie można coś zjeść/wypić. Nasz namiot był całkowicie zarezerwowany i bez specjalnej wejściówki nie dało rady wejść. Nie wiem jak to wygląda z innymi. My mieliśmy pakiet z jedzeniem i 2l piwa na głowę. Normalnie litrowe piwo kosztowało 10,90 euro.

Image
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 06 Paź 2018 09:53 

srebrny
Moze piłeś przy jednym stole z Billem i Hilary Clinton?! ;)
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 06 Paź 2018 18:48 
Awatar użytkownika

złoty
nie, ale słyszałem, że byli.

Image
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 09 Paź 2018 12:14 

Loty: 112
Kilometry: 163 602
niebieski
Ja wróciłam wczoraj. Byłam 3 dni. Mega impreza :D Ja polecam, ale jak ktoś napisał wyżej: Oktoberfest albo się pokocha albo znienawidzi ;)
Miejsce w namiocie miałam codzienne bez rezerwacji - siedzących nie miałam tylko w Paulanerze, ale to była sobota wieczór, poza tym nikt tam nie siedział, nawet jak miał miejsce siedzące :P impreza odbywa się stojąc na ławkach, machając kuflami z piwem, śpiewając i tańcząc :lol: może się siedzi tylko w godzinach ranno-południowych :P
Poza tym jeszcze nigdy nie nawiązałam tylu znajomości z różnych stron świata 8-)

#30 PostWysłany: 09 Paź 2018 16:54 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
m_ta napisał(a):
Czy ktoś z Was kiedykolwiek był na Oktoberfescie? Jak wrazenia?:)

Bylem kilka lat temu, fajna atmosfera, przede wszystkim nie jest sztywno, nieznajomi ludzie zagaduja, widac ze szukaja towarzystwa, nie ma problemu pojechac samemu.
Nie mialem rezerwacji, wieczorem ciezko bylo dostac sie do namiotow, ale udalo sie, jednak lepiej miec ta rezerwacje.
Mlode i ladne Panie serwujaca browarka w bawarskich strojach ludowych i robia wrazenie, nie powiem. :D
Zreszta mi piwo nie smakuje jak przyniesie facet, np. w samolocie mam problem techniczny, gdy zamiast stewardessy trafi sie stewardess.
Moze zalezec, jaki kto ma wlew, ale piwo z litrowych kufli juz po polowie sie ociepla i wietrzeje. ;)
Anyway, podobalo mi sie, ze nawet mlode Niemki turystki chetnie ubieraly slynny dirndl, a najlepsze scenki jak tanczyly na lawkach i stolach, szkoda ze nie strzelilem fotek. :D
Widzialem Anglikow puszczajacych ostre pawie na trawnikach czy innych turystow przezywajacych rozne fazy komy, wydawalo sie, ze typowi Bawarczycy sa jedyna nacja, ktora jeszcze trzymala fason.
Bylem krotko, mialem zarezerwowany hotel w centrum, w sumie niepotrzebnie, bo wyladowalem u jednego Niemca w domu na imrezie i przyszedlem tylko wyczekowac.
Podobalo mi sie, ze zabral grupe nieznajomych z roznych czesci Swiata do mieszkania, ale czy byl prawdziwym Niemcem, mimo iz mowil bez akcentu, gdyz jego karnacja troche odbiegala od typowego Niemca. :D

DMW napisał(a):
Nawaleni Niemcy są i tak mniej nawaleni niż nasi rodacy i mniej rozrabiają :oops: .

Widzialem scenke w namiocie, jak Niemcy nagle zaczeli sie ostro okladac piesciami, ale po krotkim czasie sie pogodzili i tankowali dalej. ;)

Moze sie kiedys znow wybiore, ale jak do tej pory drugi raz mnie tam nie ciagnelo, wole spokojniejsze bary i bawarskie knajpki w centrum Monachium.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 09 Paź 2018 18:15 
Awatar użytkownika

Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Odpowiem fotkami, bawiłem się super, ale to było w 2010,,,

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
cccc lubi ten post.

#32 PostWysłany: 21 Kwi 2020 09:16 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Niestety przed chwila zapadla decyzja o odwolaniu Oktoberfestu w 2020

https://www.sueddeutsche.de/bayern/coro ... -1.4775078

#33 PostWysłany: 21 Kwi 2020 10:18 

srebrny
Raczej stety. Pomijając aspekt bezpieczeństwa zdrowotnego, to impreza z tych, których brak łatwo zrekompensować. Sklepy z browarami otwarte, a za cenę jednego, październikowego browca masz całą skrzynkę ;)
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 21 Kwi 2020 10:28 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Mieszkam w Monachium i nie podzielam Twojego zdania. Idac ta filozofia to nigdy nie poszedlbym do restauracji, bo w sklepie kupujac te same produkty zaplace 4x mniej, nie pojde do baru bo w sklepie wodka 5x mniej itd. Oczywiscie co do przeslanek zdrowotnych to na chwile obecna ciezko jest cokolwiek powiedziec, ale to w duzej mierze decyzja polityczna, Süder ma aspiracje na kanclerza Niemiec wiec jesli na Oktoberfescie doszloby do jakichkolwiek zarazen moglby zapomniec o tym, opozycja by go zdegradowala do 0.
j_a lubi ten post.

#35 PostWysłany: 21 Kwi 2020 10:40 

srebrny
Rozumiem twoje rozgoryczenie, ale to jedynie słuszna decyzja, niezależnie od aspiracji politycznych decydenta. Skoro do wrzesnia wszystkie masowe imprezy zostały odwołane, nawet w miejscach "bez epidemii", to skrajną nieodpowiedzialnością byłoby ogranizować imprezę towarzyską w oku cyklonu, parę dni po minimalnym terminie zakazu, organizowania imprez masowych.
Sam nie będę mógł uczistniczyć w blisko 10 koncertach/festiwalach i nie smuce się.
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 21 Kwi 2020 11:02 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Ja sie jednak smuce :( To ze zakaz zostal prewencyjnie wprowadzony do konca sierpnia nie oznacza, ze sa na dzien dzisiejszy sa ku temu przeslanki aby to obostrzenie trwalo tak dlugo. Moze sie okazac, ze zostanie ono zniesione np. w lipcu a w sierpniu w ogrodzie angielskim bedzie tysiace ludzi wygrzewac sie na sloncu .....

#37 PostWysłany: 24 Kwi 2020 07:30 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
Oczekiwano ok. 6 mln gosci z calego swiata, podobno straty wyniosa ok. 1,23 milliarda Euro.
W roku 1854 oraz 1873 byl juz odwolany z powodu epidemii cholery, a w roku 1923 z powodu hiperinflacji. ;)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW

Ostatnio edytowany przez Kashpir 24 Kwi 2020 09:10, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
 Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.

[ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości