Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Oktoberfest
#1 PostWysłany: 09 Sie 2013 00:01 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 13
Czy ktoś z Was kiedykolwiek był na Oktoberfescie? Jak wrazenia?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#2 PostWysłany: 09 Sie 2013 01:34 

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 26
Zbanowany
Ja ogólnie nie lubię tłumów,ale hainematy czy jak tam to się pisze
piwo i golonka to najlepsza rozrywka dla zestresowanych.
Nawet największy sztywniak ,dostaje "miękkich" nóg i drze się na całe gardło.
Polecam
_________________
jolkafasolka- stroje karnawałowe i przebrania reklamowe w całej Polsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#3 PostWysłany: 09 Sie 2013 01:41 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Na Octoberfest byłem kilka razy (bo mieszkałem w Monachium). Dla mnie to taka typowa niemiecka/bawarska masówka. Ale uważam, że ten pierwszy raz warto pójść aby poznać klimaty. I albo komuś się spodoba i będzie częściej albo nigdy więcej.
Ps. w Monachium jest sto tysięcy innych pięknych miejsc. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#4 PostWysłany: 09 Sie 2013 02:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
DMW napisał(a):
Na Octoberfest byłem kilka razy (bo mieszkałem w Monachium). Dla mnie to taka typowa niemiecka/bawarska masówka. Ale uważam, że ten pierwszy raz warto pójść aby poznać klimaty. I albo komuś się spodoba i będzie częściej albo nigdy więcej.
Ps. w Monachium jest sto tysięcy innych pięknych miejsc. :D


Jeśli chcesz pooglądać nawalonych szwabów szczających gdzie popadnie, napić się wygazowanego piwa w bardzo mało okazyjnej cenie to polecam. Mnie wszechobecny smród szczyn bardzo nie pasował. Jedyny plus to fajne tradycyjne bawarskie stroje, w których nawet Niemki wydają się ładne (szczególnie po kilku kuflach piwa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#5 PostWysłany: 09 Sie 2013 02:37 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
kendi napisał(a):
DMW napisał(a):
Na Octoberfest byłem kilka razy (bo mieszkałem w Monachium). Dla mnie to taka typowa niemiecka/bawarska masówka. Ale uważam, że ten pierwszy raz warto pójść aby poznać klimaty. I albo komuś się spodoba i będzie częściej albo nigdy więcej.
Ps. w Monachium jest sto tysięcy innych pięknych miejsc. :D


Jeśli chcesz pooglądać nawalonych szwabów szczających gdzie popadnie, napić się wygazowanego piwa w bardzo mało okazyjnej cenie to polecam. Mnie wszechobecny smród szczyn bardzo nie pasował. Jedyny plus to fajne tradycyjne bawarskie stroje, w których nawet Niemki wydają się ładne (szczególnie po kilku kuflach piwa).


Nawaleni Niemcy są i tak mniej nawaleni niż nasi rodacy i mniej rozrabiają :oops: . Z tymi sikami to lekka przesada, szczególnie podczas pierwszych kilku dni jest porządek, ale pod koniec Octoberfestu - to już nieco gorzej. Ceny są rzeczywiście "mało okazyjne" ale tak jest zawsze na wszelkiego rodzaju festynach.
Bawarskie stroje mogą się podobać ale bawarska muzyka biesiadna to już nie na moje uszy :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#6 PostWysłany: 09 Sie 2013 02:47 

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 26
Zbanowany
Byłam dwa razy i wystarczy .Wyłącznie dlatego ,że mi później gardło szwankowało :lol:
_________________
jolkafasolka- stroje karnawałowe i przebrania reklamowe w całej Polsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#7 PostWysłany: 29 Sie 2013 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
A ktos moze podac cene piwka? Mniemam, że są w kuflach 1 l? W ogol jesli pamietacie ceny tzw. Lebensmittel'ow dostępnych na Oktoberfest to podajcie, chętnie na udział będą wiedzieć na jakie koszty sie szykowac.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#8 PostWysłany: 29 Sie 2013 22:10 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
http://www.muenchen.de/rathaus/dms/Home ... erfest.pdf

Pod powyższym linkiem masz dokładny cennik, ile co będzie kosztować. Generalnie blisko 10 Euro (są wyjątki, nawet 15 Euro).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#9 PostWysłany: 30 Wrz 2013 21:12 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Czasem tak bywa... :twisted:
http://www.muenchenkotzt.de/index2012.html
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Sie 2014 15:28 

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 6
No właśnie - jak w temacie, zbliża się jak co roku święto piwa czyli słynny Octoberfest w Monachium - czy ktoś z Was był w tym czasie w stolicy Bawarii ? atrakcji jest co niemiara, ale najważniejszą atrakcją jest oczywiście piwo roznoszone przez kelnerki w ogromnych kuflach. Gatunków tego złocistego napoju jest cała masa. A do samego Monachium łatwo,szybko i komfortowo można dojechać kolejami z DB. A teraz jeszcze w Internecie przeczytałam o 15 % zniżce jeśli ktoś korzystał z karty InterRail. Taka promocja w DB jest chyba dosyć często, bo już widziaałam ją kilkakrotnie na forach Internetowych jak i na Facebooku.


Ostatnio edytowany przez koncentrator, 24 Sie 2014 18:38, edytowano w sumie 1 raz
Połączyłem z istniejącym tematem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Sie 2014 17:01 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Napisałbym, że "Szukaj" twoim przyjacielem, ale w sumie... wkleję link sprzed roku (@DWM), będący fotograficzną kwintesencją tej wspaniałej imprezy: http://www.muenchenkotzt.de/index2012.html (dla ścisłości, też "tam byłem", bo 3 lata mieszkałem w okolicy). Dla tych, którzy mimo wszystko chcą koniecznie jechać i płacić 40 zł za litr piwa, szczegółowy cennik: http://www.oktoberfest2014.de/neu_bierpreise.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Sie 2014 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
Podobne zdjęcia mógłbym wrzucić odradzając wyjazd na każdą większą imprezę, koncert, na pielgrzymkach kończąc... ;)
Mimo, że tę imprezę znam tylko z doniesień medialnych, to byłem na wielu innych, które też w podobny sposób bywają "reklamowane", co bardzo często jednak mija się z tym jak wygląda całokształt wydarzenia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Sie 2014 18:06 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
lagor napisał(a):
mija się z tym jak wygląda całokształt wydarzenia...

Całokształt wydarzenia wygląda tak, że pije się tam bardzo drogie piwo, zagryzając kurczakami, kiełbaskami, golonkami itd. średnio dziennie wydając 70-100 euro (oficjalne dane). Cel: nawalić się na maksa, a potem efekty są takie, jak na zdjęciach. Niemało piwnych turystów zaczyna się też zachowywać agresywnie, gdy nadchodzi pora zamykania namiotów (wcześniej, wydawania piwa), czyli przed północą. Festyn, pod przykrywką "rodzinnej imprezy" (karuzele itd.) jest de facto wielką pijacką imprezą, a organizatorzy oraz osoby z obsługi są zachwyceni, zarabiając krocie. Panie, które na obrazkach tak sympatycznie wyglądają, muszą nosić w każdej ręce po 5 litrowych kufli piwa, co daje łącznie, piwo + kufle, prawie 20 kg wagi, niesione nieraz przez kilkaset metrów! Z drugiej strony, przez te 2 tygodnie zarabiają tysiące euro (nawet do 15.000 euro), ale na zapleczu dopalają się prochami, żeby wytrzymać to tempo. Najładniejszą częścią festynu jest kilkugodzinna ludowa parada (przemarsz), zawsze drugiego dnia, czyli w niedzielę (w tym roku 21.09 od 10-tej).

I proszę, nie pisz, że "inne imprezy" tak samo są reklamowane, bo zniżasz się do poziomu Urbanowej gadzinowej propagandy (..."wszyscy są umoczeni"...).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#14 PostWysłany: 24 Sie 2014 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
man4business napisał(a):
I proszę, nie pisz, że "inne imprezy" tak samo są reklamowane, bo zniżasz się do poziomu Urbanowej gadzinowej propagandy (..."wszyscy są umoczeni"...).


no cóż… ostro pojechałeś… :lol:

wracając do meritum (zostawiając tę czy inną "propagandę"), chodzi mi tylko o to, żeby nie oceniać imprezy po kilkunastu fotografiach nawalonych osób… myślę że warto pojechać choć raz, żeby się samemu przekonać i wyrobić zdanie, czego sobie i zadającemu pytanie kila postów wcześniej, życzę… ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#15 PostWysłany: 24 Sie 2014 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Hm, taki album nawalonych można by stworzyć praktycznie na każdej imprezie przez która przewija się kilka milionów ludzi niewypijających hektolitry alkoholu..

Na 30-te urodziny zona zrobiła mi niespodziankę - oktoberfestowy weekend w MUC :) wlasciwie to jednodniowke 6am-23pm, warto było zobaczyć i te wesołe obrazki i te mniej. Na każdym kroku widziałem natomiast informacje dla Pan co robić w przypadku napastowania seksualnego.

Oktoberfest to jest biznes, elementy kultury ludowej zeszły na dalszy plan. Ale zobaczyć warto!

Załączniki:
s.jpg
s.jpg [ 90.81 KiB | Obejrzany 8945 razy ]
p.jpg
p.jpg [ 129.67 KiB | Obejrzany 8945 razy ]
f.jpg
f.jpg [ 165.73 KiB | Obejrzany 8945 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#16 PostWysłany: 24 Sie 2014 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Byłem w 2010, wrażenia fantastyczne. Zdziwiłem się, że w Niemczech jest tyle pięknych kobiet ale fakt, że doleciałem już pijany. Jedyne co boli, to ceny hoteli w tym okresie, są szalone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#17 PostWysłany: 25 Sie 2014 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
Podczas Oktoberfestu rzeczywiście jest mega drogo - ale wydaje mi się, że przynajmniej raz w życiu warto pojechać.
Jako, że to święto piwa - wiadomo, że tych nie znających umiaru jest sporo, ale nie przesadzajmy.
Ale mi się najbardziej podobał międzynarodowy klimat. Bo na to święto zjeżdża się do Monachium cały świat - przy stole siedzieliśmy z Kanadyjczykami, Amerykanami, Włochami, Hiszpanami - w różnym wieku - od młokosów po emerytów :)
Niestety trzeba się też uzbroić w cierpliwość - bo na miejsce w dobrym namiocie (z fajną przyśpiewką) trzeba sporo poczekać. A kelnerki, jeśli nie masz miejsca siedzącego - nie obsłużą :)
No, są jeszcze ławy przed namiotami, tu nieco z miejscami lepiej.
Ale śpiewy, jodłowanie, tańce z (ciężkim!) kuflem piwa w ręku plus "przebierańcy" w cały mieście (jak mi znajomi Niemcy mówili - głównie to turyści) = bezcenne! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#18 PostWysłany: 25 Sie 2014 12:18 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
niemcy dostają talony w pracy na piwo to raz pójdą :mrgreen:
jest robione specjalne wzmocnione piwo na tę okazję, drogie
nawaleni to są głównie przyjezdni, monachijczycy raczej się nie udzielają
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#19 PostWysłany: 03 Wrz 2014 15:56 

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 6
Bywałam często w Monachium,mam tam rodzinę i zawsze jeździłam w czasie kiedy trwał Octoberfest,więc mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że wiem jak to wygląda.Jest super, warto tam pojechać, aby raz poczuć tę atmosferę, a nikt nie każe się nikomu upijać,zresztą warto stracić raz na taki jeden kufel,aby przynajmniej czuć się tak samo jak cała reszta. Dobrze też byłoby dostać się do jednych z namiotów,aby uczestniczyć w ogólnej zabawie, bo przecież po to jest się na tym święcie.Lepiej tam stracić pieniądze i nie żałować, niż żałować, że się tam nigdy nie było. A po drugie czasami w Polsce więcej każdy traci na bzdury,więc to co się straci na Octoberfeście nie ma większego znaczenia, bo .... raz się żyje ,a tak w ogóle to święto jest tylko raz w roku.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 21 Kwi 2020 13:06, edytowano w sumie 1 raz
ciach - film reklamowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oktoberfest
#20 PostWysłany: 15 Cze 2015 23:45 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Wlasnie znalazlem tegoroczne ceny piwa
http://www.augsburger-allgemeine.de/med ... wiesen.pdf
czyli od 10,00 do 10,40 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group