Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#6181 PostWysłany: 28 Sty 2019 12:31 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 2
Tak też chyba zrobię. Sporo jest tematów i porad w necie - ktoś pisał, że nie taki Ryanair straszny jak go malują.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#6182 PostWysłany: 28 Sty 2019 14:55 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Taka sytuacja:
AirSeychelles miało nas dowieźć z Praslin na Mahe (lot o 19:25), a stamtąd Swiss (a konkretnie Edelweiss) o 2:05 w nocy miał startować do Europy. Pogoda na Mahe była podobno paskudna i nic z Praslin ostatecznie tego wieczora nie poleciało. AirSeychelles zachowało się, załatwili hotel, transfer i posiłki, oraz dali nam bilety na pierwszy poranny lot (6:45).
Niestety, w nocy pogoda się poprawiła i Edelweiss odleciał o czasie.

My + kilkanaście innych osób zostaliśmy w ciemnej d...
Pierwsze, co zrobiłem, to zadzwoniłem do ubezpieczalni, gdzie usłyszałem, że w takiej sytuacji oni pokrywają koszty. W związku z tym
1. Załatwiłem potwierdzenie od AirSeychelles, że nie latali.
2. Zakupiłem bilety powrotne przez Dohę (bodajże 18:10)
3. Wziąłem rachunki za jedzenie.

Po powrocie do domu złożyłem papiery do ubezpieczalni i czekam na zwrot, ale też poczytałem polisę i zaczynam mieć wątpliwości. Najprawdopodobniej zwrócą mi kasę, ale tylko po 200 Euro za osb., a nie po ok. 3.000 PLN (na tyle wyszedł bilet i żarcie).

Czekam na odpowiedź z ubezpieczalni i w razie odmowy, mam zamiar trzymać się tej rozmowy telefonicznej. Mam nadzieję, że ją nagrali, udostępnią i że dobrze zapamiętałam/zrozumiałem. Natomiast gdyby coś poszło nie tak i ubezpieczalnia się jakoś wykręci, to jakie mam dodatkowe opcje?

Na karcie kredytowej, którą kupowałem bilet nie mam żadnego super ubezpieczenia. Dinersa ani Revoluta nie aktywowałem (bo miałem oddzielnie zakupione ubezpieczenie...).
Pisać o coś do Edelweiss? Do Swiss? Jakieś inne pomysły?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6183 PostWysłany: 28 Sty 2019 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja mialem podobna sytuacje, ostatecznie ubezpieczalnia sie wykrecila jakims tam kurczkiem i tyle - koszty w pelni poniesione przez nas.

Od tego czasu nauczylem sie robic wiecej przerwy przed ostatecznym odlotem.

edit
Zawsze mozna tez na przyszlosc kupic najdrozsze ubezpieczenie mozliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6184 PostWysłany: 28 Sty 2019 15:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A co to za ubezpieczenie? Co mówią dokładnie OWU?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6185 PostWysłany: 28 Sty 2019 15:30 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
marcinsss napisał(a):
Pierwsze, co zrobiłem, to zadzwoniłem do ubezpieczalni, gdzie usłyszałem, że w takiej sytuacji oni pokrywają koszty.


Do górnej stawki zgodnie z OWU.Jeśli u ciebie jest na 200E/os to wygląda na to ,że tyle dostaniesz,reszta we własnym zakresie.Niestety,ale przed powrotem do Europy lepiej być w zasięgu lotniska z większym zapasem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6186 PostWysłany: 28 Sty 2019 17:22 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Teraz zalatany jestem, ale wieczorem albo jutro wrzucę to OWU. Sam też dokładnie poczytam.
O limicie kosztów nic mi chyba konsultantka nie mówiła, więc jak coś, to będę próbował się tłumaczyć, że mnie wprowadziła w błąd. Ale marnie to wygląda wtedy.

A czy poza ubezpieczeniem jeszcze ktoś ma jakieś pomysły?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6187 PostWysłany: 28 Sty 2019 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ubezpieczenie jest na dokladnie takie sytuacje. Musisz tylko byc swiadomy jego warunkow przed kupnem i zastanowic sie czy bedzie wystarczajaco dobre. Jakl wkleisz warunki, ktore uwazasz za ograniczajace wyplate, to bedzie mozna wypowiedziec sie. Warunki polisy wezma gore nad tym co ktos powiedzial przez telefon. Jakby powiedzieli, ze nie zaplaca w ogole, to tez bys musial kupic bilety, zeby wrocic.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6188 PostWysłany: 28 Sty 2019 21:21 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 3
Hej,
Właśnie napisał do mnie TAP Portugal że mój lot z WAW do LIS w marcu jest odwołany i następuje zmiana w postaci wylotu dzień wcześniej. Wogóle mi to nie pasuje, i to nie chodzi o koszty ale najzwyczajniej w świecie nie mam możliwości wydłużenia urlopu. Czy mam jakieś wyjście z tej sytuacji? Powiadomili mnie odpowiednio wcześniej, super, ale to mnie nie urządza. Czy jest możliwe zamienić ten nieszczęsny lot na trasę TXL-LIS ale tego dnia który mnie od początku interesował? Przez ich stronę nie mogę nic zmienić, a na infolinii właśnie mi powiedzieli że prawdopodobnie nie ma takiej możliwości, ale przełączyli mnie do jeszcze innego działu. Po 30 minutach bezowocnego wiszenia na telefonie i oczekiwaniu że ktoś odbierze, odpuściłam. Ale chyba spróbuję jeszcze jutro w normalnych godzinach zadzwonić. To mój pierwszy w życiu odwołany lot, do tej pory żaden huragan ani trzęsienie ziemi nie pokrzyżowało mi lotów, więc czuję się trochę jak dziecko we mgle ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6189 PostWysłany: 28 Sty 2019 21:36 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Próbuj z nimi negocjować jeśli odpowiada ci lot z TXL. Spora szansa,że coś ugrasz jeśli użyjesz dobrych argumentów.Jest jeszcze trochę czasu by powalczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6190 PostWysłany: 28 Sty 2019 22:29 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Od powrotu żyję w biegu, wreszcie dzisiaj usiadłem i zrobiłem to porządnie. I co mi wyszło.?
Najpierw co kupiłem:
Załącznik:
Taryfa.JPG
Taryfa.JPG [ 33.68 KiB | Obejrzany 1645 razy ]

Załącznik:
Zakres.JPG
Zakres.JPG [ 205.84 KiB | Obejrzany 1645 razy ]

Pełne OWU tutaj

I teraz co jest najciekawsze w OWU:
Cytuj:
A Ubezpieczenie kosztów rezygnacji i zmiany rezerwacji podróży
§ 21
Przedmiot ubezpieczenia
1. Przedmiotem ubezpieczenia są koszty poniesione przez Ubezpieczonego w związku z rezygnacją z podróży przed datą wyjazdu przewidziane w:
1) umowie uczestnictwa w imprezie turystycznej,
2) umowie przewozu,
3) umowie rezerwacji noclegu,
4) umowie (formularzu) zgłoszenia uczestnictwa w konferencji, warsztatach, szkoleniu lub kursie,
5) umowie wynajmu pojazdu,
6) oraz niezbędne i udokumentowane koszty zmiany rezerwacji biletu lub zakupu nowego biletu przed rozpoczęciem podróży, z zastrzeżeniem
§ 23 ust.2.

§ 23
Koszty zmiany rezerwacji
1. ERV pokryje niezbędne i udokumentowane koszty poniesione przez Ubezpieczonego w zakresie zmiany rezerwacji biletu lub zakupu nowego biletu w celu kontynuowania podroży, o ile Ubezpieczony spóźni się na planowany środek transportu, ze względu na:
1) opóźnienie środka transportu komunikacji publicznej, którym Ubezpieczony lub współuczestnik podróży miał dotrzeć do miejsca rozpoczęcia przewozu.
2) wypadek komunikacyjny, któremu uległ Ubezpieczony lub współuczestnik podróży.
2. ERV obejmuje ochroną ubezpieczeniową wyłącznie jedną z dokonanych zmian rezerwacji w trakcie trwania umowy ubezpieczenia.

przy czym:

Cytuj:
§ 8
Okres ubezpieczenia i okres odpowiedzialności ERV
...
7. Okres odpowiedzialności w przypadku ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży rozpoczyna się w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia i kończy:
1) z godziną wyjazdu w dniu wskazanym na dokumencie podróży jako moment rozpoczęcia imprezy turystycznej - w przypadku ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej,
2) z godziną wyjazdu w dniu wskazanym w bilecie - w przypadku ubezpieczenia kosztów rezygnacji z biletu,


Jeżeli uda się skorzystać z tego paragrafu, to jest dobrze, bo tu limit ERV wynosi 2.500 PLN na osobę.

Co prawda mogą się jeszcze czepiać na podstawie tego:
Cytuj:
§ 28
1.W razie zajścia wypadku ubezpieczeniowego, o którym mowa w § 22, poza obowiązkami określonymi w § 11, Ubezpieczony, zobowiązany jest:
...
12) w przypadku zmiany rezerwacji biletu lub zakupu nowego biletu, uzyskać zgodę Centrum Alarmowego na poniesienie kosztów związanych z dokonaniem zmiany pierwotnej rezerwacji lotu lub zakupu nowego biletu, przedłożyć ERV wyliczenie przez przewoźnika kosztów wynikających ze zmiany rezerwacji lub zakupu nowego biletu, w tym dokument potwierdzający zajście wypadku ubezpieczeniowego przez przewoźnika, policję.

2.
Niedopełnienie któregokolwiek z obowiązków określonych w ustępie poprzedzającym niniejszego paragrafu, stanowi podstawę do odmowy wypłaty odszkodowania odpowiednio w całości lub części, w zależności od tego, w jakim stopniu niedopełnienie obowiązków wpłynęło na ustalenie przyczyny wypadku ubezpieczeniowego, odpowiedzialności za szkodę bądź wysokości odszkodowania.


Rozmowa z Centrum Alarmowym w tym fragmencie wyglądała mniej więcej tak:
Ja: "Czyli mogę zakupić bilet powrotny w rozsądnej cenie i Państwo pokryją jego koszty?"
CA: "Tak"
To by chyba spełniało wymogi "uzyskania zgody"? A co do wyliczenia, to nie wiem o co chodzi. Wysłałem im bilet z ceną.

Oprócz tego, co powyżej, mam jeszcze Assistance. Z tego powinni pokryć jedzonko.
Cytuj:
J Ubezpieczenie kosztów udzielenia natychmiastowej pomocy assistance
...
§ 96
Pomoc w przypadku opóźnienia środka transportu
Jeśli dojdzie do udokumentowanego opóźnienia w: odlocie samolotu linii rejsowych, odjeździe pociągu, autokaru albo wypłynięciu promu, co najmniej
o 5 godzin w trakcie podróży zagranicznej Ubezpieczonego, ERV zwróci zweryfikowane koszty koniecznych i uzasadnionych wydatków (wyżywienie i noclegi) nie pokrywanych przez przewoźnika do wysokości
200 EUR za każde zdarzenie, na podstawie oryginalnych rachunków. Dodatkowo Ubezpieczony zobowiązany jest uzyskać pisemne potwierdzenie opóźnienia środka transportu. Z odpowiedzialności ERV wyłączone są opóźnienia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej lub innego kraju zamieszkania Ubezpieczonego oraz loty czarterowe.


Jako potwierdzenie dostałem (po długich bojach) jedynie coś takiego, jak poniżej. Myślę, że to plus opis sytuacji z godzinami i numerami lotów wystarczy.
Załącznik:
Air Seychelles potwierdzenie odwołania lotów_m.jpg
Air Seychelles potwierdzenie odwołania lotów_m.jpg [ 227.5 KiB | Obejrzany 1645 razy ]


Co Wy na to, mądre głowy? ;)

Edit:
@Aga_podrozniczka Kupując ubezpieczenie, przede wszystkim interesowało mnie:
1. Rezygnacja z wyjazdu na wypadek problemów zdrowotnych w rodzinie.
2. Koszty leczenia i wszystko, co się z tym wiążę.
3. Opóźnienie lub zgubienie bagażu.
I te ryzyka są tu dość dobrze zabezpieczone. Natomiast do głowy mi nie przyszło, że się mogę na samolot spóźnić. Głupi ja... ;)
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6191 PostWysłany: 28 Sty 2019 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Odnosnik do § 23 jest tylko w jednym miejscu. Nie wydaje mi sie, zeby cytowane przez Ciebie punkty mialy zastosowanie. Wydaje mi sie, ze martwisz sie na zapas, a i tak juz nic nie zmienisz, dopoki nie dostaniesz odpowiedzi od firmy ubezpieczeniowej. Jak bedzie im czegos brakowalo lub beda chcieli wiecej dokumentow, to poprosza. W tabelce limitow w ogole nie ma mowy o tym podpunkcie, ale jak robi sie wycene na ich stronie, to jest limit 2500zl.

A tak w ogole, to musze powiedziec, ze ciezko sie to czyta i nie jest latwe do zrozumienia, mimo ze polski jest moim ojczystym jezykiem. Brytyjskie polisy sa duzo prosciej skonstruowane.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka 28 Sty 2019 23:09, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
#6192 PostWysłany: 28 Sty 2019 22:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
§. 21 Przedmiot ubezpieczenia
1. Przedmiotem ubezpieczenia są koszty poniesione przez Ubezpieczonego w związku z rezygnacją z podróży przed datą wyjazdu przewidziane w:
(...)
6) oraz niezbędne i udokumentowane koszty zmiany rezerwacji biletu lub zakupu nowego biletu przed rozpoczęciem podróży, z zastrzeżeniem
§ 23 ust.2.

Jednocześnie:

Cytuj:
§ 2 Definicje
(...)
20) miejsce zamieszkania – uważa się miejsce stałego zameldowania oraz miejsce, w którym dana osoba zamieszkuje lub przebywa z zamiarem
stałego pobytu,

(...)
48) rozpoczęcie podróży – uważa się moment opuszczenia miejsca zamieszkania w celu odbycia podróży,


Obawiam się, że Twoje zdarzenie nie było objęte ochrona ubezpieczeniową.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
#6193 PostWysłany: 28 Sty 2019 23:17 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
tak , jak zauważa @boots: z przedstawionych przez Ciebie warunków zdarzenie w ogóle nie jest objęte ubezpieczeniem, chyba że w innym miejscu polisy jest mowa o ubezpieczeniu na wypadek opóźnienia (odwołania) lotu - w większości standardowych polis są to rzeczywiście dość niskie kwoty w granicach 200-300 euro pod warunkiem, że przewoźnik opóźniający / odwołujący lot sam nie pokrył kosztów związanych z opóźnieniem.

co do rozmowy telefonicznej - ona jest kompletnie ma znaczenia w zderzeniu z warunkami umowy, co słusznie zauważyła już @Aga_podrozniczka

niestety w takich wypadkach sprawdza się moja złota rada : przed wylotami międzykontynentalnymi nie warto robić nic na styk, żadnych dolotów na osobnych biletach ostatnimi samolotami, dojazdów z daleka, promów itp. Albo się bierze lot w środku dnia, żeby w razie czego były jakieś kolejne awaryjnie, albo (najlepiej) przylatuje wieczorem poprzedniego dnia i ostatni dzień spędza w zasięgu prostego dostępu do lotniska wylotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6194 PostWysłany: 28 Sty 2019 23:47 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
marek2011 napisał(a):
...
niestety w takich wypadkach sprawdza się moja złota rada : przed wylotami międzykontynentalnymi nie warto robić nic na styk, żadnych dolotów na osobnych biletach ostatnimi samolotami, dojazdów z daleka, promów itp. Albo się bierze lot w środku dnia, żeby w razie czego były jakieś kolejne awaryjnie, albo (najlepiej) przylatuje wieczorem poprzedniego dnia i ostatni dzień spędza w zasięgu prostego dostępu do lotniska wylotu.

Do tej pory zawsze tak robiłem. Ale tu - 15 minut lotu. Kilka późniejszych połączeń, niż to moje. Co mogło pójść nie tak... :?

@boots Pozwolisz, że z Tobą troszkę podyskutuję. To, co napisałeś, wygląda bardzo groźnie, ale:
1. Z § 21 Przedmiot ubezpieczenia najbardziej interesuje mnie:
Cytuj:
1. Przedmiotem ubezpieczenia są koszty poniesione przez Ubezpieczonego w związku z rezygnacją z podróży przed datą wyjazdu przewidziane w:
...
2) umowie przewozu,

definicja przewoźnika:
Cytuj:
45) przewoźnika – uważa się przedsiębiorstwo posiadające wszelkie zezwolenia i koncesje, umożliwiające odpłatny przewóz osób i mienia, środkami transportu lądowego, lotniczego lub morskiego,

umowa przewozu - nie ma definicji wprost, ale w jednym z punktów jest:
Cytuj:
ubezpieczeniu podlegają koszty rezygnacji naliczone zgodnie z umową przewozu, zawartą pomiędzy Ubezpieczonym a przewoźnikiem.

czyli bilet lotniczy jest przedmiotem ubezpieczenia.

I teraz nie zajmujemy się rezygnacją "przed rozpoczęciem podróży", tylko przechodzimy do:
Cytuj:
§ 23 Koszty zmiany rezerwacji
1. ERV pokryje niezbędne i udokumentowane koszty poniesione przez Ubezpieczonego w zakresie zmiany rezerwacji biletu lub zakupu nowego biletu w celu kontynuowania podroży, o ile Ubezpieczony spóźni się na planowany środek transportu, ze względu na:
1) opóźnienie środka transportu komunikacji publicznej, którym Ubezpieczony lub współuczestnik podróży miał dotrzeć do miejsca rozpoczęcia przewozu.
2) wypadek komunikacyjny, któremu uległ Ubezpieczony lub współuczestnik podróży.
2. ERV obejmuje ochroną ubezpieczeniową wyłącznie jedną z dokonanych zmian rezerwacji w trakcie trwania umowy ubezpieczenia.

Nie ma definicji "środka komunikacji publicznej" ale chyba rejsowy samolot pod to podpada? Wg Wikipedii (tak, wiem...) jest.

Obroniłem?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6195 PostWysłany: 28 Sty 2019 23:56 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@marcinsss - masz racje. Niestety suma ubezpieczenia to 2500 PLN wiec nie pokryje calej Twojej szkody. Plus do tego udzial wlasny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6196 PostWysłany: 29 Sty 2019 00:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@marcinsss
Chętnie podyskutuję, ale najpierw przeczytaj ponownie to, co już napisałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6197 PostWysłany: 29 Sty 2019 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Cytuj:
§. 21 Przedmiot ubezpieczenia
1. Przedmiotem ubezpieczenia są koszty poniesione przez Ubezpieczonego w związku z rezygnacją z podróży przed datą wyjazdu przewidziane w:
(...)
6) oraz niezbędne i udokumentowane koszty zmiany rezerwacji biletu lub zakupu nowego biletu przed rozpoczęciem podróży, z zastrzeżeniem
§ 23 ust.2.
Jednocześnie:
Obawiam się, że Twoje zdarzenie nie było objęte ochrona ubezpieczeniową.


Art. 21, ust. 1 dotyczy rezygnacji z podróży, a Tobie bardziej odpowiada powołanie się na zmianę rezerwacji spowodowane opóźnieniem środka transportu. Czyli §21, ust. 7 + to co w §23.
Odnosić się do koherentnego z postami ww użytkownika argumentu o tym, by ponownie przeczytać jego posty, gdy są w nich błędy i luki nie warto się odnosić, bo to nie ma sensu, lepiej pokopać się z koniem.
Owu są tu jak w przypadku prawie każdego ubezpieczenia, czyli niezbyt przejrzyste i korzystne dla ubezpieczonego, po to, by ubezpieczyciel mógł próbować zawsze znaleźć podkładkę pod negatywną decyzję.

Możliwe, że na pierwszy wniosek Ci odmówią, choć generalnie sytuacja w owu nie wygląda tak źle. Jak Ci zależy to nie ustępuj, pisz odwołania. A w sprawach z zakresu ubezpieczeń czasami warto wesprzeć się rzecznikiem finansowym, który m.in. monitoruje nielegalne klauzule w umowach ubezpieczeniowych i może wszcząć postępowanie interwencyjne lub wobec ubezpieczyciela, jeśli pojawia się skarga, co jak sam w zeszłym roku doświadczyłem może mieć wpływ na ostateczną decyzję ubezpieczyciela(choć po kilkunastu mailach i czterech miesiącach).
Na razie nic więcej nie zrobisz.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6198 PostWysłany: 29 Sty 2019 00:25 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
-- 29 Sty 2019 00:23 --

lataczuk napisał(a):
@marcinsss - masz racje. Niestety suma ubezpieczenia to 2500 PLN wiec nie pokryje calej Twojej szkody. Plus do tego udzial wlasny.

Bilety po ok. 2.800 - 20% (udział własny) to będzie poniżej limitu 2.500. Jeśli mi to wypłacą + za posiłki z assistance, to będę zadowolony. Te pare stów w plecy potraktuję jako koszt nauki + dodatkowej nocki w raju. :D
Uprzedzając pytania - trochę tańsze bilety też były, ale dłuższa podróż. Najtańszy za ok. 1.800 i 51h w drodze. Nawet nie sprawdzałem którędy. :D

-- 29 Sty 2019 00:25 --

boots napisał(a):
@marcinsss
Chętnie podyskutuję, ale najpierw przeczytaj ponownie to, co już napisałem.


Przeczytałem. Nie rozmawiamy o zmianach "przed rozpoczęciem podróży" tylko o "kontynuowaniu podróży" "w związku z opóźnieniem"
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6199 PostWysłany: 29 Sty 2019 00:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
To jeszcze raz:

Cytuj:
A Ubezpieczenie kosztów rezygnacji i zmiany rezerwacji podróży

§ 21 Przedmiot ubezpieczenia
1. Przedmiotem ubezpieczenia są koszty poniesione przez Ubezpieczonego
w związku z rezygnacją z podróży przed datą wyjazdu przewidziane w:
1) umowie uczestnictwa w imprezie turystycznej,
2) umowie przewozu,
3) umowie rezerwacji noclegu,

4) umowie (formularzu) zgłoszenia uczestnictwa w konferencji, warsztatach, szkoleniu lub kursie,

5) umowie wynajmu pojazdu,
6) oraz niezbędne i udokumentowane koszty zmiany rezerwacji biletu lub zakupu nowego biletu przed rozpoczęciem podróży, z zastrzeżeniem § 23 ust.2.


Twoje zdarzenie nastąpiło po rozpoczęciu podróży (przeczytaj definicję rozpoczęcia podróży, którą cytowałem), a nie przed.
OWU należy czytać łącznie, a nie wyrywkowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#6200 PostWysłany: 29 Sty 2019 00:46 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
-- 29 Sty 2019 00:40 --

Pabloo napisał(a):
... Jak Ci zależy to nie ustępuj ...

Jak mi zależy powiadasz... :lol: :lol: :lol:
No trochę mi zależy :)

A tak poważnie, to również wydaje mi się, że nie jest tak źle. Liczę się z pierwszą odmową, chociaż ubezpieczalnie mnie ostatnio pozytywnie zaskakiwały, płacą bez większych problemów kwoty po kilka tys., żeby uniknąć długotrwałych procedur, które pewnie i tak skończyłyby się jakąś wypłatą.

-- 29 Sty 2019 00:46 --

@boots czytam to i czytam i niestety możesz mieć rację. :shock:
Obyś się jednak mylił...
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group