Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 10 Lis 2017 19:22 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
OK, to pogadajmy poważnie.

Skoro TopBonus sam do tego zachęca (patrz niżej), to zakładam, że jest to działanie regulaminowe a zatem spytam: ktoś jest chętny na moje Your account balance: 25,885 mil?

Proszę o private message. Liczę na to, że się dogadamy.


Dear Mr,

Do you know someone who could use some miles? Or could someone give you some miles for your next award? Now we offer you a possibility for a miles transfer free of charge.



Until November 17 2017 you can now transfer your own award miles or receive miles from other topbonus accounts – comfortably in your topbonus online profile.

Do not miss out on this opportunity:
Receive your miles over the weekend and plan for a vacation
Book your Etihad Airways flight on Monday – already from just 25.000 miles* – under our special hotline +49 69 15 32 53 484**. This offer also ends for now November 17 2017. Please note: Make use of your lunch break and book your award flight between 12 AM – 2 PM. From our experience, at this time you have the least waiting time.
Or redeem your miles in our topbonus Pop-up Shop for one of our partner rewards, for example a Blacklane or Etihad Holidays voucher starting at 10,000 miles.
This allows you to pool your miles with friends or family members to get to your award even faster.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#422 PostWysłany: 11 Lis 2017 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Podczas transferu mil pojawia się komunikat: Your account is not active - miał ktoś taki problem? co zrobić?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 06 Gru 2017 16:02 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Ktoś korzystał z tych voucherów hotelowych?? za 5k mill+49 EUR dostaje się Voucher na 3 noce.
https://shop.topbonus.de/loyrewards/home

Lista dostępnych hoteli tutaj:
https://www.connexservice.com/HolidayPl ... w/hotelmap

Mankamentem jest obowiązkowe wykupienie śniadań+kolacji (w pakiecie) w powyższym linku wskazana jest jaka to kwota na poszczególne hotele.
W przypadku dwóch osób jest tak sobie, ale przy pojedynczych w sumie za taki np hotel
https://www.connexservice.com/HolidayPl ... d=H0025179

wychodzi (49/3+39 EUR)~55,33 EUR za hotel ze śniadaniem i kolacją

Na bookingu taki hotel kosztuje 99 EUR (tylko ze śniadaniem)
Tylko ten voucher musi być chyba obowiązkowo zrealizowany dla dwóch a wtedy to już raczej nieopłacalne, nie idzie tego sprawdzić bez numeru bonu.
Nie wiadomo tez czy wchodzi na wszystkie daty jak leci i czy tylko trzeba dopłacić za pakiet czy może są jeszcze dodatkowe opłaty do noclegu.
Może w innych destynacjach jest coś ciekawszego.
Z milami i tak nie wiadomo co zrobić, także jakaś hotelowa alternatywa może i jest.
16,33 EUR+pakiet EUR w zależności od hotelu (+1666,66 mil) za jedną noc.

Załącznik:
topbonus_Pop-up_Shop_holiday_plus_Hotel_Voucher_for_3_Nights_-_2017-12-06_14.32.12.png
topbonus_Pop-up_Shop_holiday_plus_Hotel_Voucher_for_3_Nights_-_2017-12-06_14.32.12.png [ 243.44 KiB | Obejrzany 14415 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 15 Gru 2017 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Takie coś przed chwilą przyszło.
Proponują dalsze zbieranie mil, tym razem z Germanią.
Może pojawi się możliwość na jakieś rozsądne wydawanie tychże mil ???
W sumie Post Scriptum poniekąd to nawet sugeruje :roll:

Załącznik:
topbonus.JPG
topbonus.JPG [ 53.24 KiB | Obejrzany 14315 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 19 Gru 2017 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
ja w kontrze do poprzedniego wpisu, tj. o wydawaniu mil...

Mam tam 37.000 mil, z których pamiętałem, że część (mniej więcej połowa) wygasa w grudniu. Mimo, że to w zasadzie już "papiery" bezwartościowe, wszedłem dziś na https://shop.topbonus.de/loyrewards/home, żeby sprawdzić, czy da się uzyskać cokolwiek bezkosztowo, za same mile. Przełączyłem kraj na Niemcy (jeśli jest "Polska" wyświetla się tylko jakaś jedna opcja) i pojawiło się kilkanaście różnych towarów, usług i kuponów, które można uzyskać za mile. Z tego wszystkiego znaczna część jest z dopłatą w gotówce więc odpada. Z pozostałych chyba najbardziej opłacają się w mojej ocenie:
1) kupon o wartości 20 EUR na Blacklane za 10.000 mil,
2) kupon o wartości 10 EUR na Agodę za 5.000 mil.
Te właśnie wziąłem, kupony otrzymałem od ręki, bez żadnych dopłat i bez minimalnej wartości zamówienia.
Trzeba tylko pamiętać, że koniecznym jest ustawienie sobie adresu w Niemczech (być może też w innych krajach, ale w każdym razie nie może być polski).

Niestety, kupony mają pewne wady.
Ten do Blacklane może być tylko jeden na użytkownika (ale chyba w danym roku, więc spróbuję zaraz po sylwestrze nabyć jeszcze jeden) i dla nowych użytkowników (no, ale tu chyba nie powinno być problemu ;) ). Plus jest jednak taki, że kupon jest ważny do końca 2018 r.
Co do Agody, to tu sporym minusem jest, że kupon jest ważny do końca lutego, choć można go wykorzystać do rezerwacji terminu dalszego. Tu nie ma ograniczeń liczbowych, można wziąć więcej, choć i tak na 1 rezerwację można wykorzystać tylko 1 kupon.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#426 PostWysłany: 19 Gru 2017 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Dostałem coś podobnego jak @Pacyfa tylko z inną linią

Załączniki:
topb.jpg
topb.jpg [ 74.79 KiB | Obejrzany 14188 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 19 Gru 2017 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@Geelot Tak, dzisiaj też dostałem maila z ofertą zbierania mil przez bmi Regional. Znaczy coś się w temacie kręci. Na razie jest raczej słabo, ale może jeszcze coś z tego będzie :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 08 Lut 2018 12:45 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
-- 05 Sty 2018 22:35 --

Coś się dalej w temacie kręci. Mam niemiecką kartę kredytową, właśnie dopisali mi mile do topbonusa za obroty w ostatnich paru miesiącach. Żeby tylko było gdzie te mile sensownie wykorzystać...

-- 08 Lut 2018 11:45 --

"Buchen Sie Ihren Prämienflug mit Germania zu attraktiven Urlaubszielen für 15.000 Meilen¹ one-way zuzüglich Zuzahlung, z.B. nach Zypern, Korsika oder Tel Aviv.
Flugprämien bei Condor erhalten Sie ab 3.000 Meilen. So sichern Sie sich einen Preisrabatt² auf Flügen im weltweiten Condor Streckennetz von bis zu 30 %.
"

Czyli w wielkim skrocie, mozna zuzyc mile na loty Germanii i Condora.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 08 Lut 2018 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Też właśnie dostałem maila w tej sprawie. Wygląda to całkiem znośnie, bo lot z Niemiec np. na Kanary to 6000 mil RT. Oczywiście, diabeł tkwi w opłatach. Przyklad na stronie wskazuje, że dla powyższego lotu byłoby to ok. 115 € :(
Ale przy locie np. do Faro, już "tylko" ok. 90€. Nie jest dla mnie tylko jasne, czy to dopłata tylko za OW, czy RT?
Tak, czy inaczej, mając u nich jeszcze ponad 20k mil przemyślę to, bo byłaby to chyba lepsza opcja, niż wydawanie tych mil na kody w blacklane, czy agodzie (co zrobiłem już raz z milami, które wygasały w grudniu)'

EDIT: w przypadku Condora konstrukcja jest taka, że za mile topbonus nabywamy nie bilet nagrodę, tylko rabat (20-30%) od ceny lotu. Ciekawe, jak to będzie działać w praktyce? Być może będzie się to opłacać przy jakiś atrakcyjnych cenowo okazjach, ale może być i tak, że przy promocyjnych stawkach możliwość zakupienia rabatu za mile będzie wyłączona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 13 Lut 2018 13:13 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Ktoś może mnie oświecić w dwóch sprawach:

1. Co dalej z topbonus? To wszystko upada wraz z koncem Air Berlin?
2. O co chodzi z free mile transfer? Mogę sobie przesłać moje mile z topbonus do np. British Airways Avios?

Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#431 PostWysłany: 13 Lut 2018 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Airberlin już upadł. Topbonus jest w zasadzie niezależną firmą i działa nadal, choć w szczątkowej formie. Można teraz gromadzić mile gdzieniegdzie (np. Germania), a także wydawać je również gdzieniegdzie (szczegóły na stronie).
Mile TB możesz przelać tylko na inne konto TB, w pakietach.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 15 Lut 2018 17:54 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
Do 2 marca ponownie można bezpłatnie przenieść mile topbonus na konto innego członka programu.
Załącznik:
Screen Shot 2018-02-15 at 16.51.19.png
Screen Shot 2018-02-15 at 16.51.19.png [ 350.64 KiB | Obejrzany 13739 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
J29 uważa post za pomocny.
 
      
#433 PostWysłany: 15 Mar 2018 18:22 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Właśnie otrzymałem golda w Top Bonus ważnego do maja 2019 :shock: :lol:
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#434 PostWysłany: 15 Mar 2018 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Miłego korzystania z przywilejów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 15 Mar 2018 19:33 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Może by tak przenieść ten temat z działu Oneworld. Jeszcze ktoś pomyśli że złoty status daje coś poza szacunkiem na dzielni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#436 PostWysłany: 21 Mar 2018 11:40 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Na upartego można rozważyć zużycie 5k na poniższą ofertę:
https://www.topbonus.de/web/tb/priority-pass
topbonus Teilnehmer erhalten im ersten Jahr nach der Einlösung von 5.000 Prämienmeilen einen Rabatt von mehr als 50 % auf die Priority Pass Standard-Mitgliedschaft (48 € statt 99 €). Die Standard-Mitgliedschaft ermöglicht Ihnen den Zugang zu über 1.000 Lounges weltweit für eine Gebühr von nur 24 € pro Aufenthalt. Gäste können gerne gegen eine Gebühr von 24 € pro Person mitgenommen werden.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 03 Kwi 2018 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
Po angielsku:
Cytuj:
Important program information (3. April 2018)

On April 1, 2018, the responsible insolvency court in Charlottenburg filed for insolvency proceedings concerning the assets of topbonus Ltd. Christian Otto, from law firm hww hermann wienberg wilhelm, has been appointed as insolvency administrator. Talks with a new investor, who plans to re-build and enhance the program, are well advanced and members will be informed of developments as they happen.

Any topbonus miles that were in a member’s account on April 1, 2018 can be registered by the member as a claim with the insolvency administrator. The claim can be made online at https://topbonus.insolvenz-solution.de between April 6, 2018 and April 24, 2018. Further information on the opening of insolvency can be found here.

The process of transferring miles to the insolvency administrator does mean that members will be unable to login to their accounts this week. However, all accounts will be back online at the beginning of next week.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2018-04-03 o 19.27.32.png
Zrzut ekranu 2018-04-03 o 19.27.32.png [ 274.59 KiB | Obejrzany 13310 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#438 PostWysłany: 04 Kwi 2018 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
strona do zgłaszania wierzytelności już działa. Wypełnienie i wysłanie jest proste jak drut, choć dla osób nie znających niemieckiego może być nieco wymagające (sprawności w google translate ;) ) bo nie wszystko jest przetłumaczone na angielski.
Pod koniec pokazuje się wartość mil na koncie, która jest jednocześnie wartością zgłaszanej wierzytelności. Moje ciut ponad 22k mil wyceniono na prawie 80 EUR. Gdyby tyle wpłynęło, będzie ok, a w każdym razie lepsze to niż dostępne jeszcze niedawno różne opcje w topbonus shop. Równie dobrze może być jednak tak, że zamiast 80 będzie 8, albo i 0,80 EUR. Zobaczymy...
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#439 PostWysłany: 04 Kwi 2018 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Z czasów ŚP. Malevu pamiętam, że skończyło się to wersją nie 80, nie 8 i nawet nie 0,8 ... tylko zero ! Ale oczywiście spróbuję szczęścia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 10 Kwi 2018 06:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Z otrzymanego maila wynika, że prowadzone są daleko posunięte rozmowy z inwestorem, który obiecuje, że będzie kontynuować działalność programu.
Jeśli tak, to ciekawe, czy chodzi o kontynuację pod marką topbonus, czy raczej o przejęcie klientów i ich wtłoczenie do swojego własnego programu inwestora?
Pewnie raczej to pierwsze, bo nie sądzę, by inwestorem był operator któregoś z istotnych programów lojalnościowych. Kto by chciał wchodzić na ten grząski grunt...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group