Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Gru 2017 04:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wloczylem sie po tych wiezowcach podobnie jak Spiderman i udalo mi sie zwiedzic Empire 3x, WTC 3x i Top of the Rock 2x.
Zima w srodku nocy nie bylo ludzi, tutaj wspanialy widok z mojego ulubionego Empire: :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 24 Lut 2018 19:46 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Wracając do tematu bezpieczeństwa.

Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja na Harlem w okolicy metra 137st i w ogóle ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 24 Lut 2018 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
szyblucki1 napisał(a):
Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja na Harlem w okolicy metra 137st i w ogóle ?

@szyblucki1 z tego co widzialem to jest spoko, ale wiadomo, trzeba uwazac jak wszedzie.
Jak bylem ostatnio w NY, niedaleko gdzie mialem hotel przy Time Squere wybuchla bomba i opisalem tutaj:

nowy-york-3-dniowy-plan-zwiedzania,761,107051?start=60#p1017035

Pozdr. i zycze udanego pobytu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 24 Lut 2018 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@szyblucki1 to są okolice City College, spokojnie bez obaw. Z zachowaniem standardów ostrożności
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 04 Maj 2018 02:14 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Witam - jestem po wycieczce do NYC i oprócz fenomenalnych wrażeń...stało się

Zostałem NAPADNIĘTY przez dwóch czarnuchów (tak, specjalnie użyłem słowa czarnuchy, żeby nie obrazić murzynów, których w NYC spotkałem mnóstwo i byli wobec mnie bardzo mili).

I teraz uwaga uwaga - nie na Harlemie, nie w ciemnych uliczkach tylko wieczorem na FIFTH AVENUE a wokoło sporo ludzi.

Szukaliśmy z moimi współtowarzyszami (dziewczynami) jednego z barów. I jak się okazało licho nie śpi - byliśmy obserwowani. Chcieliśmy podjechać autobusem więc przystanąłem na chwilę przy wiacie autobusowej. I po chwili podchodzi dwóch czarnuchów i słyszę "give me a money" (w międzyczasie dziewczyny wybiegły na ulicę i zaczęły krzyczeć - niestety nikt się nie zatrzymał a z tego mi koleżanka mówiła ludzie po drugiej stronie ulicy stanęli i nic....) po czym lekko mnie sprowadzili do parteru. Poklepali po dwóch kieszeniach, w jednej był paszport instynktownie powiedziałem no here is passport, w drugiej portfel.

Oczywiście bez kozaczenia po prostu oddałem portfel i sobie oboje odeszli....spokojnym krokiem jakby nigdy nic. Wstając nawet ich zauważyłem ale byłem w takim szoku, że nie byłem w stanie ruszyć w pogoń. Jakaś amerykanka była świadkiem i podeszła - bardzo pomogła zadzwoniła po NYPD - szybko przyjechali. Ale nie byłem w stanie dokładnie opisać jak wyglądali.

Ale mniejsza o szczegóły, chodzi o konkluzję.

1. Ewidentnie wyczuli, że jesteśmy turystami i idziemy na "miasto".
2. Według mnie nie należy właśnie wchodzić do takich miejsc jak przystanek, zaułek itp. i należy iść pewnym krokiem cały czas do przodu.
3. Z metrem też trzeba uważać, bo kręcą się różne typy a szczerze mówiąc patroli w metrze nie wiedziałem za dużo.
4. Wieczorami mieszkając na AirBnb zalecam jednak powroty uberem. metro często puste (albo czarni lub latynosi tylko) poza typowo turystycznymi miejscami, - na Harlemie mimo, że było spokojnie i niby dzielnica prezentuje się ładnie to często widziałem wieczorami na ulicach podejrzanych typów (głównie czarnych) w kapturach przy samochodach. Nocami było różnych sporo krzyków a po samej akcji już z mieszkania słyszałem głośne ewidentne odgłosy z ulicy "give me my bag".

Będąc białym (a szczególności białą dziewczyną) na serio bym uważał.

Nie piszę tego, żeby kogokolwiek straszyć, ale mimo że zachowywaliśmy się normalnie i ostrożnie ani nie byliśmy obwieszeni złotem czy czymkolwiek cennym (choć byliśmy ładnie ubrani wtedy - może to przyciągnęło uwagę chociaż w NYC w zasadzie mnóstwo osób chodzi dużo bardziej elegancko ubranych) - to trzeba uważać.
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 04 Maj 2018 03:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@szyblucki1, naprawde wspolczuje i wydaje mi sie, ze miales pecha.
A mozna zapytac o ktorej godz. sie to zdarzylo i w ktorym miejscu tak mniej wiecej na 5 Av.?
Czy policjani sporzadzili raport?
Prawdopodobnie napastnicy byli glodni i gdybys im dal tak spokojnie $20-30 oraz powiedzial, ze reszte potrzebujesz na taxi, bo jestes z tymi slicznymi Paniami, pewnie by sobie poszli.
Wydaje mi sie, ze w takich sytauacjach najwazniejsze to starac sie zachowac spokoj, napastnik nie powinien widziec ze sie boimy i warto sprobowac nawiazac jakis dialog, o ile to jest mozliwe.
Pamietam, jeszcze 20 lat temu Amerykanie doradzali, aby nosic 2 portfele i w razie napadu oddac jeden, sam nie praktykowalem, ale teraz to madre rady po szkodzie.
Nieraz wloczylem sie po nocach do bialego rana, raz z kolega @kubaa96 w srodku nocy i nikt nas nie zaczepial, ale my zaczepialismy ludzi, szczegolnie Biednych i potrzebujacych. :D
W zeszlym roku wloczylem sie pozna pora i zaczepila mnie grupa Kolorowych, widac bylo ze nie za ciekawie wygladali.
W takich sytuacjach najlepiej podac reke i rozmawiac w stylu "Hey, what's up bro?"
Pytali skad jestem, chcieli sprzedac CD, kupilem 1 sztuke, ale nie po tej cenie ktora sobie zyczyli, powiedzialem ze nie mam kasy, zyczyli wszystkiego dobrego i oddalili sie.
Inny incydent mialem siedzac w barze na Manhattanie, a bylo dosc pozno, nagle pojawil sie gosc w garniturze o typowo europejskiej karnacji z ladna dziewczyna i chcial ukrasc mi komorke, ktora lezala obok szklaneczki whisky, ale w tym momencie zlapalem go mocno za reke.
Wczesniej bylem inny, pewnie doszloby do nieprzyjemnej sytuacji, ale wiem ze nalezy przebaczac, dlatego odebralem komorke nic nie mowiac.
Przypuszczam, ze profesjonalna parka zodziei, stali przy barze i rozmawiali jakis czas z barmanem, nic nie zamawiajac. ;)
Klient spojrzy na piekna, niewinna dziewczyne i wtedy komorka znajdzie sobie innego wlasciciela. ;)
Z kolei nie raz widzialem, jak dziewczyny zostawialy komorki lezace na barze, szly do ubiegacji i nikt nie sprzatnal.
Wszedzie trzeba uwazac, napastnicy moga byc uzbrojeni, a znieczulica ludzka jest coraz wieksza i nie mozna liczyc na przypadkowych przechodzacych.

https://www.cda.pl/video/138699be

BTW napadnieto mnie w Caracas, ale to znow inna historia.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 04 Maj 2018 12:06 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
-- 04 Maj 2018 11:56 --

ok 23:00 - róg 5th avenue i 39th street.

"Prawdopodobnie napastnicy byli glodni i gdybys im dal tak spokojnie $20-30 oraz powiedzial, ze reszte potrzebujesz na taxi, bo jesteś z tymi ślicznymi Paniami, pewnie by sobie poszli."

Nigdy czegoś takiego nie przeżyłem dlatego jest to teoretyzowanie i z tymi głodnymi to nie sądzę (poza tym dobrze że nie zabrali torebek dziewczynom). - w takiej chwili i to będąc zupełnie zaskoczonym nie myśli się o tym, że można tylko dać 30 dolców i będzie ok. Poza tym nie sądzę, żeby dwóch gości (i być może trzeci bo chwilę pózniej jakiś inny czarny się kręcił i zdawał się obserwować sytuację) w takim miejscu łasiło się na 20-30 dolców i że byli w jakikolwiek sposób pozytywnie nastawieni (no może czasem tacy zostawiają dokumenty....), że resztę kasy potrzebuje na taxi - zbyt duże ryzyko (chociaż w sumie zdarzyło się to 1 dzień przed powrotem do Polski i na szczęscie dużo nie miałem w portfelu).

Policja przepytywała o wizerunek, ale niestety trudno go było mi i dziewczynom dokładnie sprecyzować i zaproponowali przejażdżkę w poszukiwaniu. W tej sytuacji nie było sensu, sam Policjant później sprawiał wrażenie, że są szanse nikłe (nie spisał raportu). Ale jak mówię sprawca powoli się oddalał, było ich prawdopodobnie trzech więc to nie były byle "janki" a raczej doświadczeni goście typowo obserwujących turystów.

Co do Harlemu to nocą z pokoju też słyszałem głosy - czasem typowo pijackie jak wszędzie a raz albo dwa razy typu "give me your bag".

-- 04 Maj 2018 12:06 --

Ten filmik co Pan wrzucił przerażający...ale nie sądzę, że to był zwykły napad to wyglądało jak egzekucja, jakieś porachunki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 04 Maj 2018 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
cccc napisał(a):
Prawdopodobnie napastnicy byli glodni i gdybys im dal tak spokojnie $20-30 oraz powiedzial, ze reszte potrzebujesz na taxi, bo jestes z tymi slicznymi Paniami, pewnie by sobie poszli.[...], warto sprobowac nawiazac jakis dialog, o ile to jest mozliwe.[...], podac reke i rozmawiac w stylu "Hey, what's up bro?"[...], napastnicy moga byc uzbrojeni

Poradnik "Jak dokonac samobojstwa "broniac" sie przed atakiem na ulicy." :shock:

Moze w takiej sytuacji dac napastnikom bulke czy inna czekolade, zeby ladnie podziekowali i poszli spokojnie swoja droga? :lol:

Cytuj:
nosic 2 portfele i w razie napadu oddac jeden

Tu zgoda, to calkiem niezly patent. Wrzucic do takiego fake-portfela pare drobnych banknotow, monet, jakis paragon, lipna karte platnicza, biblioteczna i mogloby przejsc.
Cytuj:
ale teraz to madre rady po szkodzie.

No, coz, tez sie zgadzam. Teraz mozna tylko wspolczuc i cieszyc sie, ze nic powazniejszego sie nie stalo.

Cytuj:
zaczepialismy ludzi, szczegolnie biednych i potrzebujacych. :D

Czy to na pewno dobry pomysl tak zaczepiac? Biedny i potrzebujacy tez moze sie wystraszyc i zadzwonic po policje, jesli jest zaczepiany w srodku nocy przez dwoch nieznajomych gosci (moze chca napasc - jak ci na przystanku na 5th Ave?).

Cytuj:
zaczepila mnie grupa Kolorowych, widac bylo ze nie za ciekawie wygladali.[...]powiedzialem ze nie mam kasy, zyczyli wszystkiego dobrego i oddalili sie.

Miales szczescie, ze pytali, kolega @szyblucki1 tyle szczescia nie mial. Uprzejmych pytan nie uslyszal, tylko "dawaj kase", parter i do widzenia.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 05 Maj 2018 00:07 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Widac koledze @szyblucki1 bylo to pisane. Wiele lat temu mieszkalem w Nowym Jorku prawie 2 miesiace. Jezdzilem metrem o roznych porach. Zdarzalo mi sie "pakować" noca na dach blokow Coney Island, podziwiac widoki, sladami bohaterow Requiem dla snu :). Wloczylismy sie z kumplem po miescie po nocach. Pozniej wielokrotnie byłem w Nowym Jorku u kumpla, ktory tam mieszka na stale - aktualnie Harlem okolice 125, wcześniej Bronx.. tez wloczenie sie po knajpach, metro o 4tej w nocy z Times Square, przejscie piechota w okolice Marcus Garvey park przez caly Central Park noca.. I nigdy, przenigdy nie mialem zadnej tego typu przygody. Raz myślałem, ze mnie okradli w metrze jak przysnalem. Poblokowalem karty itp. Okazalo sie, ze zostawilem w domu:). Owszem. Noca na Harlemie nie czulem sie najbardziej komfortowo, ale trzeba zachowywac sie jak mieszkaniec. Nie ogladac sie na boki, isc zdecydowanie w swoja stronę, to mam wrazenie szanse na bezpieczna "przeprawe" sa duzo wieksze.

Na pewno w NYC zdarzaja sie rozboje i napady. Jak wszedzie. Ale mam wrazenie, ze szanse na to sa nie wieksze niz w np. w Wawie (gdzie mnie juz kiedys zaczepiło dwoch dresow z nożem i gazem i wyskoczylem ze stowy by zamknac sprawe "polubownie"). Czasem ludzie po prostu przyciagaja takie sytuacje. A nasz forumowicz juz wczesniej o bezpieczeństwo sie dopytywal jakby to bylo największe ryzyko w tym miescie.. no i wykrakal niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 05 Maj 2018 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
szyblucki1 napisał(a):
Nigdy czegoś takiego nie przeżyłem dlatego jest to teoretyzowanie i z tymi głodnymi to nie sądzę (poza tym dobrze że nie zabrali torebek dziewczynom). - w takiej chwili i to będąc zupełnie zaskoczonym nie myśli się o tym, że można tylko dać 30 dolców i będzie ok. Poza tym nie sądzę, żeby dwóch gości (i być może trzeci bo chwilę pózniej jakiś inny czarny się kręcił i zdawał się obserwować sytuację) w takim miejscu łasiło się na 20-30 dolców i że byli w jakikolwiek sposób pozytywnie nastawieni (no może czasem tacy zostawiają dokumenty....), że resztę kasy potrzebuje na taxi - zbyt duże ryzyko (chociaż w sumie zdarzyło się to 1 dzień przed powrotem do Polski i na szczęscie dużo nie miałem w portfelu).

Ale jak mówię sprawca powoli się oddalał, było ich prawdopodobnie trzech więc to nie były byle "janki" a raczej doświadczeni goście typowo obserwujących turystów.

.

Skoro sprawcy nie pokusili sie na kase i torebki dziewczyn oraz nie chcieli zabrac komorek i oddalili sie spokojnie, tzn. ze im az tak bardzo nie zalezalo. ;)
Sam fakt, ze w portfelu miales niewiele i spokojnie wystarczylo na kawalek pizzy czy hot-dogi. ;)

KKL napisał(a):
Ale mam wrazenie, ze szanse na to sa nie wieksze niz w np. w Wawie (gdzie mnie juz kiedys zaczepiło dwoch dresow z nożem i gazem i wyskoczylem ze stowy by zamknac sprawe "polubownie").

Mojego znajomego rowniez napali w Wa-wie tzn. ze polska stolica jest niebezpieczna, na szczescie dalo sie polubownie z napastnikami zalatwic . ;)

KKL napisał(a):
Czasem ludzie po prostu przyciagaja takie sytuacje. A nasz forumowicz juz wczesniej o bezpieczeństwo sie dopytywal jakby to bylo największe ryzyko w tym miescie.. no i wykrakal niestety.

Kto wie, cos w tym jest. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 22 Sty 2021 16:51 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 2
Hej!

7 dni to całkiem sporo(ale to dobrze!). Na pewno poza typowymi atrakcjami poleciłym:
- mniej znane muzea, np. Tenament House, wizyta na Ellis Island itp
- jakiś relaksik z widokime na Manhattan - jest mnóśtwo fajnych punktów widokowych na Manhattan, z New Jersey, Brooklynu i nie tylko.
- bardzo bardzo bardzo (!) polecam wynająć auto i pojeździć po samym stanie lub okolicznych, nawet na jednodniową wycieczkę, objazdówkę, żeby zobaczyć jak mieszka się w okolicy, zobaczyć taką zupełnie inną, niemiejską Amerykę
- w NY jest tez sporo darmowych atrkacji (też znajdziesz w innym artykule na tej stronie wyżej), darmowe kajaki, darmowy jazz, darmowe koncerty w centrla parku latem, aktywności w bryant park, mnóstwo rzeczy. Możesz naprawde poczuć się trochę jak mieszkaniec, niedużym kosztem :)

no a poza tym to wiadomo - atrakcje, atrakcje, atrakcje.... :)

pozdrawiam!


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 22 Sty 2021 20:31, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 07 Kwi 2022 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Cześć, chcemy wybrać się na mecz baseballa w NYC i zastanawiam się pomiędzy YANKEES a METS - co polecacie ? oczywiście nie mam żadnych preferencji klubowych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 30 Kwi 2022 18:17 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 560
niebieski
Poleci ktoś jakieś miejsce z którego jest fajny widok np.na Manhattan ?
Z góry już obczaiłem i pójdę na Rockefeller, chciałem tez znad wody pooglądać.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Maj 2022 14:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 30 Kwi 2022 18:23 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Widok z Dumbo lub z promu na Staten Island o ile zajmjesz odpowiednia pozycje podczas kursu powrotnego. Brooklyn Bridge.. takich miejsc jest sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 30 Kwi 2022 18:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Liberty Island
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 30 Kwi 2022 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Jeszcze inne dwa klasyczne punkty widokowe:
1. Brooklyn Heights Promenade (podobny widok jak z Brooklyn Bridge ale perspektywa lepsza).
2. Hoboken nabrzeże - okolica Frank Sinatra Park, okolica Hoboken PATH Station.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 07 Maj 2022 09:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Jeżeli chodzi o punkty widokowe to z mojej perspektywy:

1. Prom na Staten Island - w pierwszą stronę zajmujemy miejsce po prawej stronie statku - widok na Statuę Wolności. W drodze powrotnej zajmujemy miejsce na dziobie statku - widok na Manhattan
2. Na Brooklyn Heights Promenade polecam szczególnie podejść na koniec parku "Brooklyn Bridge Park Pier 3"
3. Most Brookliński - widok jest fajny ale warto tam być w godzinach gdzie jest mniejszy ruch bo ciężko zrobić dobre zdjęcie w tłumie
4. Kolejka Roosevelt Island - widok nie powala ale to bezpłatny przejazd nad NYC w cenie tygodniowego biletu
5. Bushwick Inlet Park - bardzo mało popularne miejsce ale z ciekawą perspektywą na NYC. Specjalnie jechać nie ma tam sensu ale to jest rzut beretem od Greenpointu oraz Williamsburga.
6. High Line Park - tutaj nie zobaczymy całej panoramy NYC natomiast idąc parkiem który jest kilka pięter nad ziemią fajnie widać perspektywę ulic z wieżowcami w tle
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 14 Maj 2022 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Od siebie dorzucę w sumie nowość ale czynne od października 2021 bodajże:

Taras w Summit One Vanderbilt

Wejście jest z Grand Central Terminal, bilety można zakupić w ten sam dzień jednakże są droższe o 5usd,najlepiej z dzien wcześniej by być pewnym pogody. Klasycznie bilety na zachód, wieczór są droższe o 10usd, jednakże na górze nie mamy limitów czasu. 3 piętra od 95 do 97. Na miejscu poza widokiem i lustrzanym zawirowaniem w głowie również dwie instalacje, zabawy z 'lewitacja' oraz na 3 piętrze bar z tarasem z całkiem przystępnymi cenami np piwo za 7usd czy kawa za 5usd. Jedna uwaga, jak już zmienisz piętro, nie ma powrotu.

Wejście na każde z pięter, klasycznie foty etc plus jakieś piwko na górze to 2-3 godzin w zależności od tempa... Picia piwka :) w czwartki przygrywa jeszcze DJ tworząc fajny klimacik :)

Załączniki:
IMG-20220512-WA0052.jpg
IMG-20220512-WA0052.jpg [ 412.85 KiB | Obejrzany 1149 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 24 Maj 2022 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
https://goo.gl/maps/RAt1G8nbvrZpZv9L8

moja mapka z ciekawymi punktami i atrakcjami

mi bardzo się przydała więc i inni może skorzystają ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 25 Maj 2022 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
jeszcze wrzucam playliste 10 filmików z wypadu do NY - może kogoś zainspiruje ;)


link do skopiowania bo inaczej nie umiem tu wstawić, niżej działający pierwszy filmik - jak jakiś moderator mógłby poprawić link do całej playlisty to byłbym wdzięczny :D

youtube.com/watch?v=P8jjVXdesUA&list=PL-prjJipcUq9dkdb2jAfZPJzqDN4hkOR9&index=1

Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group