Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.fly4free.pl/wizz-air-bagaz- ... ny-zmiany/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 29 Sie 2018 16:21 

Rejestracja: 29 Sie 2018
Posty: 1
Jednej rzeczy nie rozumiem - piszecie, że bez Priority można wziąć ze sobą duży podręczny bagaż (a właściwie trzeba go nadać) + mała torba/plecak/torebka na pokład (na jakieś rzeczy typu pieniądze, aparat itp.), a w regulaminie Wizza czytam:

Cytuj:
Latając z WIZZ, każdy pasażer może wziąć ze sobą:
jedna sztuka bagażu podręcznego ( 55 x 40 x 23 cm, maks. 10kg), która musi zostać nadana przy stanowisku odprawy (bezpłatnie) ALBO jedna mała torba (40 x 30 x 18 cm), która musi się zmieścić pod siedzeniem


Z powyższego wychodzi na to, że nie mając Priority nadajesz duży podręczny LUB nie nadajesz i bierzesz tylko małą torbę na pokład za free.
To jak jest w końcu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#82 PostWysłany: 29 Sie 2018 16:32 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Przeczytaj kilka ostatnich stron to się dowiesz :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 29 Sie 2018 17:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@Zdzislaw422 sorry, ale jak dla mnie porównujesz gruszki z jabłkami - nie stawiałbym korzystania z error fare w jednym rzędzie z cebulactwem. Ja piszę o naginaniu czy wręcz przekraczaniu pewnych granic w zachowaniach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 29 Sie 2018 17:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Anonymous napisał(a):
Domyślam się jednak, że zwykłe plecaki (20-30 litrów), nawet jeśli przekraczają nieco rozmiary, to i tak lądują w kabinie?
Nie ma reguły. W poniedziałek na Malcie przy boardingu wszystko po kolei szło do luku, bez względu czy to była walizka czy plecak. Trzeba się było nieźle nagimnastykować, aby wnieść plecak na pokład. Ale za to w samolocie luz w schowkach.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 29 Sie 2018 18:19 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 5
Ktoś kilka dni temu na facebooku pisał, że dostał od wizzaira odpowiedź, że można wziąć ze sobą na pokład mały bagaż, o ile zmieściłby się on bez problemu w tym naszym oddanym do luku podręcznym.

Z drugiej strony - co zrobić z tymi rzeczami, ktore wyciąga się z bagażu i bierze ze sobą? Wszystko w ręce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 29 Sie 2018 18:24 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Przecież było już mówione, możesz trzymać w rękach, zabrać w reklamówce, albo małym plecaku.Wszystko w granicach rozsądku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 29 Sie 2018 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
No tak, tylko jak ustalą, czy zmieścił by się w podręcznym, skoro on już poszedł do luku na check-inie, a problem wyniknął dopiero przy bramce ? :D
Mamy burzliwy okres przejściowy i dopóki się wszystko nie unormuje, w zasadzie wszystko zależy od konkretnej obsługi, na konkretnym lotnisku. Na razie generalnie nie robią ludziom większych problemów ale w sumie żadnej gwarancji nie ma ża tak pozostanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 30 Sie 2018 10:07 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
@patpul, @maciek89
W Warszawie mieliśmy duże opóźnienie i wszystkie bagaże wylądowały na pokładzie, a dla odmiany w Podgoricy większość poszła do luku. Niezależnie czy miękkie torby, plecaki czy walizki. Tylko naprawdę małe plecaczki i torby wylądowały na pokładzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 30 Sie 2018 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
A Ja wam powiem tak, że jak leciałem 29 sierpnia GDN-TRF. To nie za bardzo widziałem osoby które by nadawały podręczny do check-in, natomiast przed bramką Pani wyłapała tych z bagażami (stałymi) czyt. twarde walizki przylepiała naklejka i mieli oddać przy wejściu do samolotu, aby chować do łuku, tyle. Ci co mieli plecaki czy torby które da się "pomiętosić" zostawiała w spokoju.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 31 Sie 2018 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
czy leciał ktoś po zmianach z Katowic? jak obsługa podchodzi do nowych przepisów?

lecę na Maltę z przyjaciółmi 4os , wszyscy tylko plecaki 25-40l i zastanawiamy się nadawać na check-in czy próbować je brać z sobą. jest szansa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 31 Sie 2018 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 491
Stronę wcześniej:
Zdzislaw422 napisał(a):
Przykład bajzlu: wczoraj KTW -BGY. Wszystkie możliwości dostępne.Check - in przyjmują wszystko bez względu na wagę -10/12/13 kg przechodzi spoko.Oddaje kto chce.Boarding - przechodzi wszystko, priorytet i bez. Kto chce i jak chce. Ludzie nie znają nowych zasad. Obsługa przyjmuje wszystko jak leci bez wyjątków. Klasyczny podręczny w walizkach oklejany i do luku przy samolocie.Plecaki jak kto chce.
To nie podróżni stworzyli ten bałagan. Obsługa o tym wie - rozmawiałem - i akceptuje wszystkie opcje.Zero zakazów,problemów czy nieakceptowania jakichkolwiek wariantów. Wolna amerykanka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 31 Sie 2018 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Wczoraj w Splicie również zero problemów.4 podręczne oddane przy check in.
2 foteliki poddupki,mini plecaczek i torebka damska na ramię wniesiona na pokład.
W kolejce pod bramką pani wyłapywała walizki i oklejałala do oddania do luku.W schowkach było dużo wolnego miejsca bo przy starcie i lądowaniu bagaże się ślizgaly.
W WAW 5min czekania na bagaż (ok. 20:00).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 31 Sie 2018 23:08 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
W Lizbonie, lot do GDN we wtorek, starsza pani grubo po 70tce, z torbą przy bramce niestety zawrócona. Nie bylo zmiłuj, poszla...i nie poleciała. Babka z obsługi spojrzała na zegarek odsylajac, raczej miala swiadomość, że w 7 minut nie zdąży....

Kobieta najzwyczajniej nieświadoma wprowadzonych nagle zmian.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 01 Wrz 2018 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
A moja mama wracała w czwartek z Budapesztu, nieświadoma wprowadzonych zmian i bez problemów oddala bagaż przy bramce. Chyba poluzowali trochę zasady po tych potwornych kolejkach tydzień temu.

Bałagan jak nigdy...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 03 Wrz 2018 15:04 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 79
Pewnie już ktos o tym pisał ale nie widziałem nigdzie. Taki mail od Wizz dziś po odprawie:

Szanowny Pasażerze!
Mamy dla Ciebie prezent: WIZZ Priority został dodany do Twojej rezerwacji nieodpłatnie!

?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 03 Wrz 2018 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Tak były już takie informacje :D Wizzair prawdopodobnie w ten sposób próbuje zmniejszyć kolejki do check-in i zaprasza część pasażerów do kierowania się od razu do kontroli bezpieczeństwa. Ciekawe czy mimo dostania gratisowego Wizz Priority obsługa przy check-in nie robi problemów z nadaniem bagażu, jak ktoś chce oddać cenne płyny od razu :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 05 Wrz 2018 16:13 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 17
Mam nadzieję, że jak wyjmę tego laptopa 15.6" z podręcznego i będzie on niesiony przeze mnie na pokład w jakimś etui to się nie doczepią, że mam koleją torbę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 05 Wrz 2018 17:47 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 103
Loty: 32
Kilometry: 36 289
Cicha_Woda napisał(a):
Tak były już takie informacje :D Wizzair prawdopodobnie w ten sposób próbuje zmniejszyć kolejki do check-in i zaprasza część pasażerów do kierowania się od razu do kontroli bezpieczeństwa. Ciekawe czy mimo dostania gratisowego Wizz Priority obsługa przy check-in nie robi problemów z nadaniem bagażu, jak ktoś chce oddać cenne płyny od razu :?:



jak mi dadza takie cus 21.X to nie omieszkam i tak isc na check in w CRL i sie usmiechnac o zabranie walizek :lol:
zdam relacje wam po ;) :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 06 Wrz 2018 14:26 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 85
Loty: 58
Kilometry: 100 008
Odbyłem teraz dwa loty (KTW - FAO, BCN - KTW)
za każdym razem odczekałem swoje do check in żeby nadać bagaz (zwykły podręczny plecak forclaz 30 air)
i za każdym razem zostałem odsyłany do gate bo taki plecak to nie trzeba do luku
I gdzie tu logika i egzekwowanie własnych przepisów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 06 Wrz 2018 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Na locie pod koniec sierpnia '18 KTW-BOJ, nadałem bagaż podręczny (walizka na kółkach o max. dopuszczalnych rozmiarach) na check-in. Spora kolejka, dość długo szło, tak że będąc na parkingu na 1,5 godz przed planowanym odlotem, przez wszystkie procedury przeszedłem prawie "na styk" i przy bramce byłem dopiero w trakcie bordingu. Miałem mobilną kartę pokładową, naklejkę potwierdzającą oddanie bagażu podręcznego dostałem do ręki.

Na początku września '18 na locie BOJ-KTW w/w bagaż również nadałem na check-in. Naklejka potwierdzająca nadanie bagażu została naklejona... na wydrukowaną na stanowisku check-in kartę pokładową (również miałem kartę mobilną, konkretnie zrzut ekranu, bo zapisana offline karta pokładowa magicznie zniknęła mi z apki, a sieć nie chciała się złapać). Potem widziałem, że ludziom z wydrukowanymi kartami pokładowymi, nalepki przyklejano właśnie tam. Zastanawiam się, czy nie chodziło o jakiś sposób "poinformowania" obsługi na bramce, że nadałem już bagaż i mi się nie należy kolejny... na wszelki wypadek bording pass sobie schowałem na pamiątkę, a na bramce pokazałem zrzut ekranu i nie afiszowałem się z plecaczkiem 25 l.

Załączniki:
bord_pass_W6_BOJ.jpg
bord_pass_W6_BOJ.jpg [ 162.34 KiB | Obejrzany 1340 razy ]
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group