Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.fly4free.pl/wizz-air-bagaz- ... ny-zmiany/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Sie 2018 01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
No dobra. Nie mam priorytetu i "przez pomyłkę" biorę duży podręczny ze sobą (bo kolejka duża, bo chcę do saloniku, bo bagaż ma 18kg, bo check-in otwiera się za 5h a chcę spać). Co teraz? Płacę za priorytet przy bramce? Płacę jak za nadanie do luku przy bramce?

Anonymous napisał(a):
Generalnie na większości lotnisk nie będących dużymi bazami Wizzair już dawno się pogubili jak to u nich jest z bagażem podręcznym i im to wisiało/być może dalej wisi

Na Chopinie również byłem bez priorytetu i zaproponowałem (uprzedzając pytania) przepakowanie dwóch bagaży w jeden, a odpowiedź była:
- nieee, przecież i tak oddaje Pan bagaż do luku
Podobnie w BTS.

Dla obsługi już od dawna priority = bagaż duży + mały na pokład. Brak priority = bagaż duży do luku + mały ze sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#42 PostWysłany: 25 Sie 2018 08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
Spokojnie lecę 29 Wizz'em to wam wszystko opowiem jak to w praktyce wyglądało. Ja będę brał tylko 1 sztukę bagażu i ta mniejszą, ale bacznie będę obserwował innych podróżnych.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
sherif14 lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 25 Sie 2018 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Przedwczoraj w WAW lecielismy 2+2.
3 podręczne nadalismy.Ze sobą mieliśmy 1 podręczny, 2 foteliki samochodowe(poddupki),1 dziecko miało plecaczek 30x20x10 i żona torebkę na ramię 40x30x20.Bez priority.Nadając bagaż chciałem się upewnić czy nie będzie problemu z fotelikami. I dostałem odpowiedź,ze jak nie mam
priority to foteliki mogę zabrać ,ale albo foteliki ,albo podręczny muszę nadać, tak żeby na pokład weszła max 1 rzecz na osobę.W sumie wnieslismy na pokład 5 rzeczy na 4 osoby.BP mieliśmy kolejne naklejkami.Przy gate nikt nie zwracał uwagi na nas.2 osoby zostały tylko poproszone, by 2 bagaże które miały spakowały w 1( bez mierzenia ).Schowki w samolocie wypełnione były w 80-90%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 25 Sie 2018 19:49 

Amatorzy z Wizzair, najpierw masowe odwołania lotów w sezonie zimowym, teraz bagaże podręczne

https://www.fly4free.pl/budapeszt-chaos-na-lotnisku/
Góra
 PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 26 Sie 2018 08:42 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Leciałem dodaj do Bari. Nie miałem wykupionego Prioryty. Garaż podręczny większy nadany przy check-in. Mniejszy bagaże bez problemu wniesione na pokład. Stewardesy stwierdziły że ta udogodnosc ma służyć punktualności wylotow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 26 Sie 2018 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Czyli teraz mamy za free mały podręczny bez priorytetu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 26 Sie 2018 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
W sumie to już od jakiegoś czasu można powiedzieć, że mały podręczny był za free bez priorytetu (wyjmowanie rzeczy przy bramce). Teraz tylko taka różnica, że oddajesz duży nie przy bramce, a na stanowisku odpraw. Pozostaje tylko pytanie, kiedy wprowadzą opłaty za duży bagaż, tak jak w Ryanie ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 26 Sie 2018 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Anonymous napisał(a):
Miejsca będzie tyle, że przy overbookingu masa pasażerów tam będzie mogła podróżować w wersji na leżąco (to jest sarkazm :!: :lol: )

To żaden sarkazm, to się nazywa ... kuszetka i jak ktoś zauważył, trzeba będzie jeszcze do tego sporo dopłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 26 Sie 2018 18:35 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Jutro wracam z Wilna. Przylecieliśmy jeszcze na starych zasadach i żadnego maila o nowych nie dostałem. Zamierzam zatem iść od razu przez security chyba że nie będzie kolejki do check in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 27 Sie 2018 00:58 

Rejestracja: 25 Cze 2014
Posty: 4
25.08 - KEF-KTW - bagaż nadany przy check-in bez problemu, mimo że plecak nieznacznie przekraczał wagę i dopuszczalne wymiary. Przy stanowiskach pojawiły się sizery, więc wszystko zależy od osoby, która przyjmuje bagaż. Elektronika + rzeczy osobiste bez problemu wniesione na pokład w małym plecaku + dodatkowa reklamówka ze strefy bezcłowej. Część osób mimo nowych zasad oddawała 'duży' podręczny do luku podczas boardingu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 27 Sie 2018 09:54 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 17
Czyli jak nie wezmę priority mogę wziąć laptopa w ręce do samolotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 27 Sie 2018 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@umbaumba tak, a nawet zdecydowanie powinnaś go zabrać ze sobą do samolotu. Możesz też mieć na niego pokrowiec i jakąś reklamówkę, czy małą materiałową torbę by go do niej włożyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 27 Sie 2018 10:11 

Rejestracja: 25 Cze 2014
Posty: 4
umbaumba napisał(a):
Czyli jak nie wezmę priority mogę wziąć laptopa w ręce do samolotu?


Tak, przynajmniej w moim przypadku bez problemu przeszło. Wg regulaminu wartościowe rzeczy należy wziąć ze sobą na pokład, także myślę, że nikt się nie przyczepi do torby z laptopem/sprzętem foto jeśli nie będzie nie wiadomo jak duża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 27 Sie 2018 10:18 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 17
Cicha_Woda napisał(a):
@umbaumba tak, a nawet zdecydowanie powinnaś go zabrać ze sobą do samolotu. Możesz też mieć na niego pokrowiec i jakąś reklamówkę, czy małą materiałową torbę by go do niej włożyć.
Dzięki. A tak BTW... Jestem facetem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 27 Sie 2018 12:35 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
27.08. W Wilnie rano było spokojnie: część walizek podręcznych oddana podczas check-in, część ludzi poszła do bramek i w kolejce mieli przyczepiane kartki do luku. Nikt nie robił problemu z dodatkowymi małymi bagażami, gdy duże oddaliśmy podczas chcek-in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 27 Sie 2018 12:50 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 391
Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
Wczoraj w Burgas bez problemu nadaliśmy podręczny przy stanowisku Check - In.
Kolejki były raczej z tego powodu, że większość ludzi nadawała bagaż rejestrowany.
Spora część bagaży została zabrana przy Gate.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 27 Sie 2018 18:30 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Dzisiaj we Lwowie także luz. Część osób w tym ja nadało podręczne w check-in a reszta oddawała swoje przed wejściem do samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 27 Sie 2018 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Kurcze, po tych komentarzach widzę, że zabierają bagaże do luku z powodu dużego obłożenia... a ja będę leciał w grudniu w mniej popularny region, gdzie poza sezonem może być luźno, a w plecaku mam śledzie od namiotu. Jak się nie zgodzą, żebym nadał go w check-in i stwierdzą, że jest dużo miejsca to będzie lipa i ze śledziami się pożegnam...
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 28 Sie 2018 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@NikodemFM
No przecież według nowych ogólnych zasad Wizza, idziesz teraz do check-in i jak chcesz tam oddać podręczny, to muszą go zabrać. W razie czego wydrukuj sobie informację z ich strony.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 28 Sie 2018 08:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Powiedziałbym nawet, że zgodnie z nowymi zasadami jesli nie masz priority to musisz ten większy podręczny nadać przy check-in, choć na razie okres przejściowy, taryfa ulgowa i tym co nie oddali przy stanowisku odprawy zabierają przy bramce, ale do grudnia pewnie będzie już jakaś opłata dla takich "gapowiczów" (tak jak w Ryanair)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group