Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.fly4free.pl/wizz-air-bagaz- ... ny-zmiany/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 06 Wrz 2018 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To od drugiej strony teraz - te kilka razy ktore leciałem, zawsze z wykupionym wcześniej bagażem, zawsze w kilka minut załatwiałem temat torby, bez żadnych kolejek. W ostatni weekend kolejka jak do mięsnego za komuny, na szczęście osobne stanowisko dla priority (chociaż tutaj też spora kolejka), więc ostatecznie przeszedłem w miarę szybko, ale mam wrażenie że niektórzy kawy nie wypili... Szybkośc obsługi taka sobie, jakaś młodzież, ktorej trzęsły się rece przy wpisywaniu wagi i dawaniu naklejek, śmiem twierdzić że dało się to zrobić zauważalnie szybciej.
Mimo że zapowiadano że wszystkie bagaże nie-priority będą zabrane, to później widziałem że sporo ludzi jednak wchodziło z całkiem normalnymi walizkami, ale to już pewnie zależy od konkretnego lotniska/obsługi/rejsu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
#102 PostWysłany: 06 Wrz 2018 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@BrunoJ no właśnie tego właśnie się boje wielkich kolejek. Musimy teraz latając za każdym razem podjechać do stanowiska i okleic wózek dziecku, zwykle zajmowało to góra 5 minut, teraz trzeba będzie stać ze wszystkimi w kolejce i tracić czas który możnaby spędzić w saloniku... Gdzie było osobne stanowisko dla priority? WAW?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 06 Wrz 2018 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Stavanger. Dwa stanowiska - niby jedno zwykle a jedno priority, ale chyba obsługiwali na obu najpierw priority a potem resztę. Jak patrzyłem po kolejce, to większośc ludzi w zwykłej kolejce miała właśnie małe bagaże. Jedyne pocieszenie, że małe torby wyjeżdzają potem pierwsze na taśmę.
Kolejka może nie jakaś bardzo długa, ale wcześniej zawsze były max 2-3 osoby, więc róznica zauważalna. Lecąc dzień później FRem z Polski, trochę się dziwiłem że nie ma osobnego stanowiska odprawy dla Priority, ale dla odmiany bardzo szybko i sprawnie kolejka schodziła, typowe kilka minut bez żadnych czkawek. Ale generalnie latam na tyle rzadko takimi liniami, że nie wiem do końca co jest a co nie jest standardem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:04 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 85
Loty: 58
Kilometry: 100 008
W moim przypadku, wczorajszy lot (05.09) z BCN do KTW, kolejka do check in na co najmniej 60 osób, zaczęto przyjmować bagaże jakieś 1.5 h przed odlotem, żółwie tempo. Nietrudno przewidzieć, że ludzie będą wracać w sezonie z wakacji a dodatkowo te nowe zmiany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:13 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 103
Loty: 32
Kilometry: 36 289
a jak wygladala kwestia jak sie nie mialo Priority i posiadalo dodatkowy maly bagaz z rzeczami wartosciowymi, ktore de facto nie moga byc w luku bagazowym ? Nie robili problemu z powodu dodatkowego malego bagazu podrecznego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:28 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 85
Loty: 58
Kilometry: 100 008
@nimeska
pewnie to zależy od obsługi, ale w większości przypadków, które zaobserwowałem nie pozwalali na dodatkowy bagaż, więc pozostają kieszenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:29 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 103
Loty: 32
Kilometry: 36 289
zbyhu napisał(a):
@BrunoJ no właśnie tego właśnie się boje wielkich kolejek. Musimy teraz latając za każdym razem podjechać do stanowiska i okleic wózek dziecku, zwykle zajmowało to góra 5 minut, teraz trzeba będzie stać ze wszystkimi w kolejce i tracić czas który możnaby spędzić w saloniku... ?


Zapewne licza, ze ludzie wykupia Priority aby ominac check in i szybko opuscic lotnisko docelowe.

A jak juz przywzyczaja reszte ludzi do zabierania bagazu za free do luku, to wprowadza, jak Ryanair, oplaty za duzy bagaz podreczny i zaczniemy albo placic albo latac z malutkim bagazem w reku, voila :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:32 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
@nimeska, to nie jest jasno uregulowane bo teoretycznie nie można, ale też należy wyciągnąć wartościowe rzeczy z bagażu. Nie widziałam, żeby gdziekolwiek był to problem, ważne żeby ta torba z wartościowymi rzeczami rzeczywiście była mała i mieściła się pod krzesło.
Wczoraj na OTP była masakra, przy pełnym pokładzie zupełnie nie przejmowali się bagażami i oczywiście było upychanie, kombinowanie.
Na SXF pilnowali bagażu, jednak też nikt się nie czepiał toreb osób ze zwykłej kolejki. Myślę, więc że nie ma problemu z wniesieniem "dodatkowej" małej torby z cennymi rzeczami.
Trzeba pamiętać, że bagaże nadawane są ważone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 06 Wrz 2018 22:02 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 103
Loty: 32
Kilometry: 36 289
@DaDa, rozumiem, dzieki

Nie pytam, aby naciągnąć przepisy, ale aby nie wsiadać do samolotu, trzymając dwoje dzieci i jeszcze pilnować aby z kieszeni mi nie wypadły: klucze portfel damski :lol , telefony, tablety, słuchawki, kable, baterie zapasowe, laptop, leki .. juz nie mowie o mniej wartościowych rzeczach jak chusteczki do nosa, guma, tic taki czy batonik zbożowy dla dziecka :)

Lece niebawem z dwójką młodych , i mając do dyspozycji 3 bagaże, waham się czy, upychać się w dwie walizki i trzeci bagaż zrobić sobie tz małą torebkę w w/w rzeczami czy jednak spakować sie jak powinnam na luzie a rzeczy wartościowe zabrać w małą torbę tak by zmieściły się w 40x30x18 pod fotelem przede mną .....

Na stronie Wizz, zalecają wyjecie rzeczy wartościowych z bagażu, który idzie do luku, i ze one maja się zmieścić w małym wymiarze stad ciekawa jestem jak to wygląda w praktyce , po zmianach:)

Zawsze mialam dobre doswiadczenia na CRL z obsluga Wizz, jeszcze przed zmianami, jak prosilam, chetnie mi zabierali 2 z 3 bagazy na check in .. ale teraz lece w okresie jesiennym i potrzebuje wiecej ubran do brudzenia na placach zabaw czy do wychlapywania wody z kaluzy dla dzieci :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 06 Wrz 2018 22:02 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Wrocław-Bazylea: nadany bagaż podręczny do luku przy check-in, torebka z waznymi rzeczami, elektroniką bez problemu zabrana ze sobą,
Bazylea-Warszawa j.w.. Bagaż ważony i pewnie byłyby problemy, gdyby było ponad 10 kg ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
nimeska lubi ten post.
nimeska uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 07 Wrz 2018 08:36 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Agadir - Warszawa 4.09. Stawiłyśmy się grzecznie z podręcznymi do check-in. Pan z obsługi nasze plecaki przyjął, ale zapytał czy bardzo chcemy je nadać, skoro możemy oddać je tuż przy samolocie.Nie wiem czy nowe zasady się jeszcze tam nie przyjęły, czy są po prostu traktowane jako sugestie a nie wytyczne ;) Po oddaniu bagażu każda z nas miała jeszcze przy sobie małą torebkę albo płócienną torbę i obsługa WizzAir nie robiła żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 07 Wrz 2018 23:04 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Dobry wieczór,
4 godziny temu wróciliśmy z Larnaki...Wylatywaliśmy z Katowic(30.08),wieczorem, przed porannym wylotem doczytałam na tym oto forum, że Wizz zmienił politykę bagażową.Przeczytałam wszystko w tym wątku i postanowiliśmy zrobić eksperyment;-). Mianowicie, ja z córką nadałyśmy bagaże przy check-in( walizki o tych max. wymiarach) w których miałyśmy płyny powyżej 100ml,typu kremy, balsam, żel pod prysznic. Kolejka do nadania bagażu posuwała sie w żółwim tempie...Syn miał walizkę na kółkach 50x30x20, a mąż plecak ok.57x37x18 wypchany maksymalnie, z dronem i laptopem włącznie ;-). Ja do tego małą plecaczko-torebkę, a córka płócienną, płaską torbę na ramię. Mieliśmy nadzieję, że torbę syna można będzie wnieść na pokład i obawy, czy plecak męża zostanie przy bramkach oklejony i oddany do luku. Okazało sie, że plecak przeszedł bez problemu, jak i nasze torebki, a torba syna oklejona i do luku. Ten sam manewr chcieliśmy zrobić w Larnace. Grzecznie ustawiliśmy sie w kolejce do check-in, żeby nadać walizki, a Pan nam okleił walizki i powiedział, że jeśli chcemy je nadać, to musimy zapłacić 65euro. Musimy bagaż zabrać i oddać przed wejściem na pokład. Wyjaśnił, że w Larnace są inne przepisy i nie możemy bezpłatnie nadać bezpłatnie dużego bagażu podręcznego przy check-in. I tym oto sposobem pozbyliśmy się pysznego wina z winnicy Zenona i części kosmetyków...Walizki poszły do luku przed wejściem na pokład i nikt nie robił problemów z moją plecaczko-torebką i córki torbą płócienną.
Zastanawiała nas jedna kwestia..czy gdybyśmy zerwali te naklejki na walizkach przed bramkami, to czy moglibyśmy wnieść je na pokład...
Tak wiec...ostrożnie z procentowymi płynami powyżej 100ml ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 07 Wrz 2018 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
justysia75 napisał(a):
Zastanawiała nas jedna kwestia..czy gdybyśmy zerwali te naklejki na walizkach przed bramkami, to czy moglibyśmy wnieść je na pokład...

Tak robią najgorsi janusze z grażynami. Zwykłe okradanie linii lotniczych.

Znasz zasady? Chcesz wnieść walizkę? To kupujesz priority, a nie oszukujesz (na "aż" 30zł).

Zazwyczaj i tak nie udaje się, dzięki refleksowi personelu pokładowego i faktowi, że nie ma i tak już miejsc w półkach nad głowami.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 07 Wrz 2018 23:27 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Wczorajszy lot GDN WRO. FR. Dwie Panie biznes women zakrly naklejke plaszczami. Obydwie weszly na poklad z bagazami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 07 Wrz 2018 23:47 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Znasz zasady? Chcesz wnieść walizkę? To kupujesz priority, a nie oszukujesz (na "aż" 30zł).

Dla nas to żaden problem nadać bagaż, czy zostawić go przed wejściem na pokład. A nawet podróżować z bagażem wielkości saszetki . A rzeczy typu tabletki na "drapszajs" ;-) to mogę zabrać do kieszeni. W tej konkretnej sytuacji najbardziej żal mi tego wina...;-)bo można go było nadać przy check-in, gdyby nie polityka danego lotniska, a nie linii lotniczych;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 08 Wrz 2018 00:26 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Tu odpowiedz, dlaczego zmiana polityki ;)

https://instagram.com/p/BlS7yGjg9D9/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 08 Wrz 2018 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 559
niebieski
WRO tydzień temu, nie mam priority - podchodzę do security i odsyłają mnie do odprawy bagażowej z Forclazem 40 (ledwo do połowy spakowany). Pytam, co z elektroniką w takim razie - można wnieść na pokład. Stojąc do check-in wyciągam mniejszy plecaczek i pakuję do niego aparat, portfel i dokumenty. I z tym małym plecaczkiem wpuścili mnie na pokład bez żadnych pytań.
Powrót z LWO również bez priority - plecaki 35l wypchane po brzegi, nie pojedyncze jakieś przypadki, bez problemu wsiadają do samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 09 Wrz 2018 21:21 

Rejestracja: 27 Mar 2013
Posty: 8
Witam.
Czy jeżeli wykupie usługe wizzpriority to mogę normalnie nadac duży bagaż podreczny (w ktorym bede miał kosmetyki i inne rzeczy) a maly bagaż wziac normalnie na pokład?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 09 Wrz 2018 21:54 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Właściwie to priority kupuje się po to aby mieć gwarancję zabrania bagażu na pokład.Nie wiem czy ci na 100% przyjmą bo obecnie jest tzw.okres przejściowy i w zależności od lotniska różnie to bywa.Bez priority też coś małego na rzeczy,które nie powinny być w luku można zabrać na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 10 Wrz 2018 01:37 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 366
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Na świeżo - w sobotę w WAW pilnowali żeby wejść z 1szt bagażu, coś tam oklejali na niebiesko ale ostatecznie wszyscy weszli z bagażami na pokład
Wczoraj w VIE oklejali większość bagaży(walizki; stał obok sizer jako straszak) i patrząc na ilość miejsca w schowkach to raczej też mało kto oddawał do luku bagaż.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez to_ja, 10 Wrz 2018 15:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group