Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#441 PostWysłany: 26 Gru 2021 00:10 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
przypuśćmy, że mniej więcej 5k/tydzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#442 PostWysłany: 26 Gru 2021 00:32 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
trocha napisał(a):
Szukam noclegu w Dubaju. Będziemy tam pierwszy raz, jedziemy z 1.5 rocznym dzieckiem. Wstępny pomysł był taki, że chciałem miesiąc gdzieś w (blisko) starej części Dubaju, żeby mieć pod ręką jakieś targi itp. a na zwiedzanie tak czy inaczej trzeba dojechać gdzieś metrem. ale im więcej czytam tym bardziej mam wątpliwości. Ogólnie zawsze bardziej jarały mnie te stare klimaty, ale jako, że te odległości w Dubaju są... spore, to zastanawiam się czy to nie będzie za bardzo na obrzeżu, może lepiej coś bliżej środka - okolice Burj Khalifa? ktoś miał podobne rozterki, na jakieś przemyślenia?


Moim zdaniem optymalnie jest rezerwować bilety blisko głównej linii metra koloru czerwonego. To bardzo ułatwia dojazdy. Jazda z Deiry to jednak problem jedzie się wszędzie kawał drogi po 30-40 min. Do tego w godzinach porannych i popołudniowych w metrze jest duży ścisk. Było to problematyczne przed pandemia, a co dopiero teraz. Moim zdaniem najlepszym miejscem była Al Barsha. Byłem w hotelu Rose Park Hotel - Al Barsha, Dubai, przy stacji metral. Dzieci są za darmo (uwaga w łóżku rodziców, bo kanapy się nie rozkładają). Hotel zapewnia dojazd busem do Mariny i plażę La Mer. Do tego metrem do głównych atrakcji jest blisko, czy Mariny, czy Expo. Tylko do Deiry daleko.

Można też podzielić pobyt na 2 części. Zostać w starszej części miasta a potem po kilku dniach przenieść się do drugiej części miasta. - idealne dla rodzin z dziećmi do lat 12 są hotele sieci Savoy - bezkonkurencyjne cenowo, z rozkładaną sofą , pralką suszarką i kuchnią. Oba wskazane hotele sporo poniżej podanego budżetu.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#443 PostWysłany: 26 Gru 2021 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
trocha napisał(a):
okolice Burj Khalifa, przypuśćmy, że mniej więcej 5k/tydzień


@trocha, jesli okolice BK to polecam Ramada Downtown Dubai, mialem pokoj z super widokiem na fontanny i BK, ale sprawdz sobie prosze terminy, czy finansowo styknie, bo mi wyskoczylo w styczniu 5,8k.

noclegi-dubaj,1185,3535&p=1159987&hilit=ramada+downtown#p1159987
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#444 PostWysłany: 26 Gru 2021 11:17 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Dzięki za odpowiedzi, jestem chyba bliżej wyboru, bo chyba już wiem żeby odpuścić hotele w starym Dubaju, ale cały czas muszę pomyśleć czy lepiej okolice Burj Khalifa czy jednak coś w Al Barsha...
Z jednej strony okolica Burj khalifa wydaje mi się lepsza, bo można sobie na spokojnie wieczorem po zwiedzaniu wyjść i pospacerować wokół fontann itd., ale cena jest sporo wyższa w moim terminie.
Jak jest z okolicą Rose Park albo osławionego na forum Atana? jest gdzie wyjść tak na szybko na spacer z dzieckiem?
i jak te miejscówki pod względem dostępności restauracji kawiarni itd. poza centrami handlowymi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#445 PostWysłany: 26 Gru 2021 14:18 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
No to jest proste. Zależy jakie miejsca preferujesz. W Al Barsha jest multum lokalnych knajp, jedzenie jest przepyszne, kawa po turecku z kardamonem obłędna. Mezalians kulturowy, który osobiście uwielbiam i po to latam w takie miejsca.

Jeśli wolisz klimat bardziej dystyngowany, sterylny, wybierz okolice Burj lub Marinę.

Osobiście wolę miejsca od marmurów, ale to już każdy sobie sam powinien ocenić.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#446 PostWysłany: 26 Gru 2021 15:43 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Dokładnie jak pisze @Kothson Bashra to taka lepsza Deira. Natomiast okolicy Burj Kalifa to wysokie budynku szkło i drogie knajpy. Mieszkając w Al Bashra masz 10 min metrem do Burj Kalifa czy Mariny, wiec na wycieczkę w sam raz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#447 PostWysłany: 26 Gru 2021 19:50 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Dzięki, nie byłem tego świadomy, myślałem, że to i to jest tak samo szklane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#448 PostWysłany: 29 Gru 2021 16:03 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z Flora Al Barsha? Porównując do Rose Park to:
- lokalizacja - dalej od metra (ale wciąż w zasięgu kilku minut, będę w styczniu więc upał nie powinien mnie zablokować), bliżej do Mall of the Emirates (nie wiem czy to zaleta)
- cenowo wychodzi to samo
- opinie podobne
- zdjęcie z Flory mnie bardziej przekonują (ale to tylko zdjęcia)

Ktoś coś wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#449 PostWysłany: 09 Sty 2022 21:36 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 214
Ciekawostka - dość intensywnie szukam noclegów na początek lutego w Abu Dhabi i w Dubaju.
Wybieram się z rodziną - 2+2, z czego starsze już pełnoletnie.
Większość portali radośnie proponuje nam - między innymi - JEDEN pokój z dwoma łóżkami pojedynczymi, bez mowy o jakichś dostawkach czy innych takich. I to zarówno u pośredników jak i bezpośrednio na stronach sieciówek.
I nie pytają o BMI...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#450 PostWysłany: 09 Sty 2022 23:33 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
trocha napisał(a):
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z Flora Al Barsha? Porównując do Rose Park to:
- lokalizacja - dalej od metra (ale wciąż w zasięgu kilku minut, będę w styczniu więc upał nie powinien mnie zablokować), bliżej do Mall of the Emirates (nie wiem czy to zaleta)
- cenowo wychodzi to samo
- opinie podobne
- zdjęcie z Flory mnie bardziej przekonują (ale to tylko zdjęcia)

Ktoś coś wie?


Wygląda też dobrze.
Moim zdaniem in plus dla Rose Park to znacznie większy podgrzewany basen + bus darmowy do Mariny i La Mer.
Niestety chyba będzie ciężko spotkać osobą która była w obu tych hotelach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#451 PostWysłany: 08 Lut 2022 14:32 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
To po pobycie napiszę małe podsumowanie, może komuś się przyda, choć ze względu na podróż z dzieckiem mogliśmy mieć inny punkt widzenia.
Wybraliśmy ten Flora al barsha.
Dostaliśmy pokój dla palących i pierwszego dnia mocno było to czuć. Drugiego dnia poprosiłem o zmianę i pan powiedział, że przecież nie zaznaczyłem, ze chcę niepalący (pierwszy raz byłem w tej części świata, być może to tam standard, dla mnie standardem jest pokój niepalący. nie wiem jak jest, w każdym razie przyjąłem to na klatę, że to mogą być moje braki w znajomości kultury). W każdym razie obsługa bardzo miła, powiedzieli, że jutro powinno się dać zmienić itd, Ostatecznie nie zmieniliśmy, bo codziennie wracaliśmy późno i nie było czasu na przenosiny.
Śniadania - moim zdaniem słabe i monotonne, codziennie brakowało kawy (z termosu) i czystych talerzy, w okolicach weekendu brakowało też stolików, bo obsługa nie spieszyła się ze sprzątaniem.
Nie wiem jak to wypada w porównaniu do Rose Park.
Jeżeli chodzi o lokalizację, to jest taka... nijaka. Wydaje mi się, że w bezpośredniej okolicy Rose Park więcej się dzieje (jakieś knajpki przy ulicy itd.), choć oba hotele dzieli 5-10 minut piechotą, więc to nie problem.
Z perspektywy czasu wybrałbym pewnie jednak okolice Burj Khalifa, albo coś blisko plaży, żeby było gdzie na chwilę wyjść na spacer. Tutaj jak wróciliśmy trochę za wcześnie, to w zasadzie nie było nic - chyba, że ktoś lubi spacerować po centrum handlowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#452 PostWysłany: 28 Mar 2022 00:16 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 60
Doradźcie czy wiekszość hoteli w Dubaju podczas Ramadanu będzie dzialac dla niemuzlumanow normalnie czyli otwarty basen, sniadania itd. czy mam szukac i dopytywac ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#453 PostWysłany: 28 Mar 2022 05:14 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
W Dubaju wszystkie hotele będą miały basen i śniadania podczas ramadanu. W hotelach bardziej szanujących islam będą stały parawany w okół hali śniadaniowej jeżeli ta nie jest oddzielona jakimiś drzwiami od przestrzeni publicznych. Chodzi o to aby Muzułmanin przechodząc obok miał możliwość tego nie widzieć.

Podobnie dawniej w Dubaju prawo nakazywało restauracjom obklejanie okien. Tak aby Muzułmanin idący ulicą nie widział przez okna że w środku serwują jedzenie za dnia. Teraz to prawo zniesiono, ale niektóre restauracje i tak nadal zasłaniają/ograniczają widok.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#454 PostWysłany: 17 Sie 2022 20:44 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Wybieram się w lutym do Dubaju na tydzień .Niestety upatrzony hotel Rose Raybaan by Rotana) jest delikatnie mówiąc mało strawny finansowo, więc przeczytałem wszystkie posty dotyczące noclegów w Dubaju oraz wyżywienia. Jedni polecają hotele w Al Barsha z uwagi na komunikację a inni Deira z uwagi na knajpki i świetne wyżywienie. I po długim szukaniu i głębokiej analizie znalazłem Days Hotel by Wyndham, gdzie pobyt tygodniowy w lutym na bookingu kosztuje 2800 zl pokój dwuosobowy. Ale nie będę robił rezerwacji dopóki nie otrzymam od Was opinii, czy to dobry wybór .A może w podobnej relacji cenowej i standardu zaproponujecie coś innego. Będę wdzięczny za każdą opinię na temat wyboru.
A przy okazji mam drugie pytanie, mój ulubiony hotel (Rose Raybaan by Rotana), który w lutym kosztuje ok.6 tys we wrześniu (oczywiście przyszłego roku) kosztuje ok. 3 tys i stąd moje pytanie, czy warto jechać we wrześniu, czy możliwe jest we wrześniu jakiekolwiek zwiedzanie z uwagi na temperaturę. Przeczytałem opinie i są rozbieżne, Czy lepiej pojechać w lutym czy we wrześniu.. Moja decyzja zależy od Waszych opinii. Zawsze przed wyjazdami zwracałem się do Was i zawsze dostawałem odpowiedzi na zadawane pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#455 PostWysłany: 18 Sie 2022 10:10 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Nigdy nie spałem ani w jednym ani w drugim hotelu, ale lokalizacja Days Hotel By Wyndham Dubai Deira jest świetna. Mieszkasz praktycznie na stacji metra :) przystanek autobusowy z mnóstwem linii też pod samym nosem. Pieszo dojdziesz do Al Ras / Gold Souq.
Inne hotele z dobrymi cenami / opiniami w pobliżu to ibis Styles Dubai Deira oraz Super 8 by Wyndham Dubai Deira.

Ewentualnie do uwzględnienia jeśli będziesz jeździł metrem to że Deira jest w innej strefie taryfowej niż Bur Dubai i dalsza część miasta na południe. Każdy przejazd komunikacją publiczną podczas którego przekraczasz Creek będzie o 2.5 AED droższy (niż byłby gdybyś jechał z Rose Raybaan by Rotana).

We wrześniu możliwe jest zwiedzanie wszystkich miejsc klimatyzowanych. Ewentualnie w nocy na dworzu będzie (ledwo) dało się wytrzymać.
Góra
 Profil Relacje PM off
luke_ro uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#456 PostWysłany: 18 Sie 2022 10:18 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Wykorzystam Twoje info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#457 PostWysłany: 10 Gru 2022 13:04 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
Jestem właśnie w Days Hotel By Wyndham, to nasz 3 hotel w Dubaju jest mega, dziękuję za polecenie i sam mocno polecam a basen i widok na basenie jest sztosem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#458 PostWysłany: 10 Gru 2022 13:42 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Przy obecnych cenach hoteli warto moim zdaniem rozważyć rejs statkiem wycieczkowym., którego koszt to często cena przeciętnego hotelu bez wyżywienia w Dubaju. Cena 900-1000 euro za tydzień za 2 osoby + drobne dopłaty za dzieci praktycznie cały okres zimowy dostępne. Na statku mamy zaś de facto pełne wyżywienie, a przypadku MeinSchiff i Aida jeszcze napoje i alkohole w cenie. Do tego w pełni dostępna jest wieprzowina i nie ma problemów z ramadanem. Statki często stoją po 3-4 dni w samym Dubaju, płyną do Abu Dhabi, czasem do Omanu lub Doha, wiec jak ktoś typowo wypoczynkowo się wybiera to jest to opcja bardzo ekonomiczna do zobaczenia ZEA.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#459 PostWysłany: 10 Gru 2022 16:54 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
Znajomy, który pracował w Al Ain w każdy weekend był w Ibis Barsha i mówił że jest lepiej niż w Holiday Inn. Osobiście nie byłem w obu.

Z tańszych hoteli kiedyś byłem w Ramada Jumeirah Hotel, był tani jak na 4*, za 10 dni płaciłem AED 3000, ale to było z 8 lat temu. Hotel był wtedy nowy i pokoje na całkiem wysokim poziomie. Widzę że hotel nazywa się teraz Crowne Plaza - Dubai Jumeirah.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#460 PostWysłany: 20 Gru 2022 19:09 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
byliśmy teraz 7-17
spałem w

Dusit D2 Kenz Hotel Dubai
City Avenue Al Reqqa Hotel
Days Hotel By Wyndham Dubai Deira
Rose Executive Hotel - DWTC
Rose Park Hotel - Al Barsha

z tych wszystkich zdecydowanie polecam
Days Hotel By Wyndham Dubai Deira

nowy hotel, wyjście z metra do sklepu czynnego od 7 do 24 (spoko opcja na śniadanie), jest tez coś ala superpharm
okolica spokojna, nowe bloki głownie mieszkalne, cicho i spokojnie, z dala od zgiełku Deira
w sąsiednim obiekcie Wyndham Dubai Deira na dachu jest bardzo fajny basen z super widoczkiem ( trzeba kawałek przejść)
pokoje czyste, pachnące, miła obsługa.
dla fanów ciepełka to niestety ale woda w basenie nie jest podgrzewana.
śniadań nie braliśmy ze względu na to ze jest ten sklep w którym można kupić sporo opcji na śniadanie (w sklepie jest tez mikrofala do podgrzania)
obok jest dworzec autobusowy ale zdecydowanie polecam metro lub taxi

gdyby ktoś miał jakieś pytania chętnie odp.


Ostatnio edytowany przez luke_ro, 20 Gru 2022 19:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group