Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#81 PostWysłany: 08 Maj 2017 12:07 

Ile mniej więcej czasu, trzeba przeznaczyć na ogarnięcie procedur lotniskowych po wylądowaniu (bagaż będę miał ze sobą)?
Ląduję około 18.40. W 40-60 minut jest szansa się wyrobić, bo internet podaje różne wersje? :/
Góra
 PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#82 PostWysłany: 08 Maj 2017 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
lecialem wylacznie z bagazem podrecznym
korytarz jeden drugi, paszport do okazania, wiza wklejona - usmiech usmiech
wszystko raptem doslownie kilka minut,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#83 PostWysłany: 08 Maj 2017 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Anonymous napisał(a):
Ile mniej więcej czasu, trzeba przeznaczyć na ogarnięcie procedur lotniskowych po wylądowaniu (bagaż będę miał ze sobą)?
Ląduję około 18.40. W 40-60 minut jest szansa się wyrobić, bo internet podaje różne wersje? :/

bo ile ludzi tyle wersji
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#84 PostWysłany: 08 Maj 2017 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌kloose84‌
Spokojnie sie wyrobisz, mi zajelo niecala godzine z odebraniem bagazu. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#85 PostWysłany: 08 Maj 2017 13:00 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
correos napisał(a):
lecialem wylacznie z bagazem podrecznym
korytarz jeden drugi, paszport do okazania, wiza wklejona - usmiech usmiech
wszystko raptem doslownie kilka minut,

to zalezy. lecialem na 7 godzin z bledu al italia i... zajelo mi to wszystko jakies pol godziny bo 20kilka minut
trwala przesluchanie przez groznych celnikow :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#86 PostWysłany: 08 Maj 2017 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@michcioj
A czemu trafiles na czarna liste, byles moze w Korei Polnocnej, albo na Wyspach Kurylskich ? :D :D :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#87 PostWysłany: 09 Maj 2017 00:38 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
hahhaa no zaczelo sie od tego ze w jakiejs deklaracji celnej w miejscu hotelu wpisalem na tranzyt,
no i celniczka zaczela pytac dlaczego nie mam hotelu ? a ja jej na to, ze wracam do Rzymu za 7 godzin :)
no i sie zaczelo, po co na co, dlaczego, przeswietlenie bagazu podrecznego (glownego nie mialem), butow,
obmacywanie czy nic nie przemycam, sprawdzanie rezerwacji w Al Italii czy na pewno wracam tego samego dnia,
sprawdzenie planu podrozy potem (mialem wszytko wydrukowane), pytania ale co ja chce wogole robic w
Naricie (wiedzialem dokladnie wczesniej, plan byl :). odwalili sie dopiero jak powiedzialem ze bilet kupilem przez
niemieckie OTA bo sa lepsze prawa konsumenckie niz w Polsce, zreszta i tak pracuje po niemiecku wiec
bariery jezykowej nie. i tak o to 25 minut mojego pobytu w Japonii zostalo zmarnowane na takie o to dyskusje :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#88 PostWysłany: 09 Maj 2017 02:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W moim przypadku nikt mnie o nic nie pytal i nie skontrolowano mi bagazy. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#89 PostWysłany: 10 Maj 2017 19:51 

Rejestracja: 10 Maj 2017
Posty: 1
Hej czy byłby ktoś w stanie mi powiedzieć czy na lotnisku Narita kupię kartę za 1,000¥? Potrzebuje jedynie żeby na lotnisku zadzwonić do pracodawcy gdzie mam jechać i później ewentualnie jeszcze w busie :) pracodawca napisał że mogę kupić takowa na lotnisku za właśnie 1,000 jenów ale nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji:(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#90 PostWysłany: 10 Maj 2017 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@miuut
Karte telefoniczna, po japonsku "terefon kado" kupisz za ¥500 (50 units), czy ¥1000 (105 units) w automatach.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#91 PostWysłany: 15 Maj 2017 10:30 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Anonymous napisał(a):
Ile mniej więcej czasu, trzeba przeznaczyć na ogarnięcie procedur lotniskowych po wylądowaniu (bagaż będę miał ze sobą)?
Ląduję około 18.40. W 40-60 minut jest szansa się wyrobić, bo internet podaje różne wersje? :/


Czy jest szansa — jak najbardziej. W moim przypadku poszło sprawnie, kolejek do kontroli paszportowej nie było, celnik zerknął tylko na deklarację, zobaczył adres hotelu, mruknął pod nosem "Hmm... Nakano... dobrze..." i puścił bez problemu. U Japończyków w ogóle dużo rzeczy sprawnie idzie :) jeżeli ich nie zainteresujesz dziwnymi wpisami w deklaracji, a kolejek nie będzie, to dasz radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#92 PostWysłany: 17 Maj 2017 13:10 

Koniec końców, całość z odbiorem bagażu, karty sim i biletów na metro oraz Skylinera, zajęła mi około 40 minut, mimo sporej kolejki do imigrations.
Góra
 PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#93 PostWysłany: 17 Maj 2017 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Czyli poszło Ci równie sprawnie, jak mi w październiku ub. roku. Z ciekawości zajrzałem dla porównania do swojej relacji, a tam:

"Tokio przyjęło mnie wyjątkowo szybko i sprawnie. Od momentu wyjścia z samolotu do wejścia do pokoju minęło raptem jakieś półtorej godziny. W tym czasie dotarłem do terminala, przeszedłem kontrolę paszportową, odebrałem bagaż, pohandryczyłem się ciutkę ze służbą celną, załatwiłem bilety na kolej i metro, przejechałem ponad 70 km, przebrnąłem przez stację Ueno i zameldowałem się w hotelu. Oby tak dalej..."


Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#94 PostWysłany: 21 Cze 2017 04:43 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4040
złoty
Ktos mi odpowie jak to jest z tymi kartami na metro w Tokio?!
Ląduję 23.06. na Hanedzie, a staruję 26.06. z Narity. Jak to najlepiej ogarnąć, by nie przepłacić, albo nie kupic czegoś bezwartościowego z mojego punktu widzenia.
Dzięki z góry za info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#95 PostWysłany: 21 Cze 2017 05:16 

Z Twojego punktu widzenia, czyli jakiego?

Wszystko zależy od tego, co chcesz robić/zobaczyć, i gdzie masz bazę wypadową ;-)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#96 PostWysłany: 21 Cze 2017 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
zdecydowanie lokalizacja bazy wypadowej będzie kluczowa ;-) my radośnie zarezerwowaliśmy potencjalnie fajny nocleg, po czym analiza dojazdu wskazała, że blisko jest jedynie stacja prywatnej kolei ;) metra w okolicy z dogodnym dojściem brak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#97 PostWysłany: 21 Cze 2017 09:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
jacek96 napisał(a):
Ktos mi odpowie jak to jest z tymi kartami na metro w Tokio?!
Ląduję 23.06. na Hanedzie, a staruję 26.06. z Narity. Jak to najlepiej ogarnąć, by nie przepłacić, albo nie kupic czegoś bezwartościowego z mojego punktu widzenia.
Dzięki z góry za info :)

Na lotnisku Haneda kup dwa bilety. Jeden to bilet 72 godzinny na metro, koszt 1500 JPY oraz bilet na najbliższą stację metra z lotniska HND za około 400 JPY. Potem na lotnisko NRT najtańszą opcją jest autobus za 900 JPY. Wszystko jest na forum :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#98 PostWysłany: 21 Cze 2017 10:34 

Jak kolega ma przylot późnym wieczorem, a wylot rano, to może nie zrobić użytku z tego biletu 72h. Taniej może wyjść kupno 48h i jednego pojedynczego biletu.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#99 PostWysłany: 21 Cze 2017 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Zdecydowanie bilety 48h albo 72h na metro. W Tokio prawie wszedzie mozna sie wygodnie dostac metrem.
W kwestii transferu do Narity - z Ginza Station jezdza co 30/60 minut ekspresowe i komfortowe autobusy Access Narita za JPY 1000. Przetestowane pozytywnie pare tygodni temu.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#100 PostWysłany: 22 Cze 2017 01:30 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4040
złoty
Dzięki za odpowiedzi. Tak jak wspominałem, będę trzy dni więc kupię 72h, ew.48h, gdyż ostatniego dnia będę tylko jechał na lotnisku i pewnie busem.
Tym busem, to pewnie dwie godziny trzeba przed południem liczyć!?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group