Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#61 PostWysłany: 03 Cze 2016 00:03 

Rejestracja: 02 Cze 2016
Posty: 4
celll19 napisał(a):
Zamierzam kupić sobie bilet Keisei Skyliner & Tokyo Subway Ticket na 72h z transportem z Narita do Tokio i drugi na 24h z Dojazdem z Tokio do Narita. Czy po przylocie wydadzą mi oba bilety ? Nie mogę nigdzie doczytać czy taka opcja w grę wchodzi.


Płacisz wtedy 6300 jenów (3500 na 72h z dojazdem + 2500 na 24h z dojazdem)
Taniej będzie kupić osobno bilet z lotniska do Tokio (i z powrotem) oraz osobno bilet na metro na 72h.
Trzeba tylko wybrać bilet dla turystów, który można kupić na lotniskach lub w sklepach elektronicznych Big Camera.
Zapłacisz wtedy:
1000 jenów (900 autobusem) za dojazd do Tokio (na wcześniejszych stronach było opisane jak najtaniej dojechać)
+1500 jenów za bilet na obie linie metra na 72h
+800 (600*) jenów za bilet na 24h na obie linie metra
+1000 jenów za dojazd na lotnisko
=4300 jenów

2000 jenów piechotą nie chodzi ;)

*Jeśli jeszcze bardziej chcesz oszczędzić to możesz kupić bilet na JEDNĄ linię (Tokyo Metro Line) na 24h za 600 jenów:
http://www.tokyometro.jp/en/ticket/valu ... html#anc02
I ten bilet już jest dostępny dla wszystkich, można go kupić w automatach z biletami.

Szczegóły:
http://www.japan-guide.com/e/e2017.html
http://www.tokyometro.jp/en/ticket/valu ... html#anc02


Ostatnio edytowany przez narev, 03 Cze 2016 05:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#62 PostWysłany: 03 Cze 2016 00:17 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Dzięki za pomoc. A powiedz mi czy od razu kupie na lotnisku bilet powrotny na Skyliner ?

EDIT:
Znalazłem odpowiedź

Tickets on sale at
●Stations where the Skyliner stops ( Narita Airport Terminal 1 , Narita Airport Terminal 2⋅3, Nippori, Ueno )
●Keisei Ueno Information Center ( Ueno Station )

Hours of operation:
Liner Ticket Counter: 7:00am to 10:30pm
Ticket counter in the arrivals lobby: 7:00am to 9:00pm
Keisei Ueno Information Center: 9:30am to 6:30pm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#63 PostWysłany: 28 Cze 2016 12:12 

Razem napisał(a):
Stan na dzisiaj :)
4000 Y przy okazaniu paszportu i zakupie w obie mańki N'ex
Szybko i komfortowo :)

potwierdzam. jest promo na bilet w 2str za 4000yen (kupuje się okienku po okazaniu paszportu). szybko i wygodnie.
http://www.jreast.co.jp/e/pass/nex_round.html
Góra
 PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#64 PostWysłany: 08 Lip 2016 14:00 

Rejestracja: 08 Lip 2016
Posty: 1
celll19 napisał(a):
Zamierzam kupić sobie bilet Keisei Skyliner & Tokyo Subway Ticket na 72h z transportem z Narita do Tokio i drugi na 24h z Dojazdem z Tokio do Narita. Czy po przylocie wydadzą mi oba bilety ? Nie mogę nigdzie doczytać czy taka opcja w grę wchodzi.


Witam wszystkich i dorzucam się do pytania, ale bardziej pod kątem, czy Keisei Skyliner w jedną stronę + bilet na metro działa odwrotnie, czyli własnie z Tokio na Naritę, czy można na tych biletach poruszać się jedynie z lotniska do miasta?

-- 08 Lip 2016 14:24 --

Ok, znalazłam. http://www.keisei.co.jp/keisei/tetudou/ ... index.html
W obie strony ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#65 PostWysłany: 08 Lip 2016 14:47 

Rejestracja: 13 Maj 2016
Posty: 106
Dodam jeszcze jednego przewoźnika - The Access Narita - autobus odjeżdża z przystanku 31 (wyjście południowe).
Wieczorem jechałem 70 minut do Dworca Tokyo Station.
Nie wymaga wcześniejszej rezerwacji, płatność 1000 Y bezpośrednio u kierowcy (w każdą stronę).
http://accessnarita.jp/en/home/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#66 PostWysłany: 09 Lip 2016 22:12 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Jedna porada dla wszystkich. Jeżeli kupicie bilet na środek transportu A na lotnisko a pojedziecie B to bramki was nie wypuszczą. Trzeba będzie dopłacić różnice w cenie. Raczej nie będzie za to mandatu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#67 PostWysłany: 18 Lip 2016 20:28 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 2
Witam wszystkich mam prośbę o informację. Potrzebuję się dostać z Narity do stacji Higashi Nihombashi. Na Hyperdii znalazłem połączenie jak na zdjęcie ma do tego pytanie, czy jeden bilet kupiony na Keisei Main Line umożliwi mi dojazd metrem Toei, ewentualni, czy ktoś objaśni mi w jako sposób czytać połączenia?

Załączniki:
trasa.jpg
trasa.jpg [ 118.22 KiB | Obejrzany 1999 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#68 PostWysłany: 18 Lip 2016 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Tak, mozesz kupic bilet w automacie na cala trase.
Dodam jeszcze, ze przesiadka jest tylko w Aoto. W Oshiage nie zmienia sie juz pociagu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#69 PostWysłany: 12 Mar 2017 13:54 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Anonymous napisał(a):
Razem napisał(a):
Stan na dzisiaj :)
4000 Y przy okazaniu paszportu i zakupie w obie mańki N'ex
Szybko i komfortowo :)

potwierdzam. jest promo na bilet w 2str za 4000yen (kupuje się okienku po okazaniu paszportu). szybko i wygodnie.
http://www.jreast.co.jp/e/pass/nex_round.html


Kurcze, fajny bilet ale wychodzi na to że się nie załapię ponieważ ważny jest 14 dni a ja przylatuję w sobotę i odlatuję w sobotę 2 tygodnie później. Jakby nie liczyć wychodzi 15dni. Szkoda że nie jest to liczone w godzinach/dobach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#70 PostWysłany: 12 Mar 2017 16:03 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Muszę w dniu przylotu dostać się do Kawaguchiko. To jest w okolicy pięciu jezior u podnóża Góry Fuji.
Wychodzi mi że najlepiej pojechać Narita Expres do Otsuki i tam się przesiadac. Planery mówią że w ramach JR trzeba będzie się jeszcze przesiąść W Tokio Central lub Shinjuku. Cena na tej trasie to 3020Y A potem muszę się przesiąść na inną linię.

I teraz pytanie. Bilety JR kupuje się gdzieś na lotnisku? I czy da się kupić na stację docelową skoro to inna linia? Czy po prostu na przesiadce w Otsuki kupić drugi bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#71 PostWysłany: 12 Mar 2017 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌rafafi‌

Bilety na pociągi JR na większych stacjach i na lotnisku można kupić zarówno w okienku jak i w automatach biletowych. Linię kolejową z Otsuki do Kawaguchiko obsługuje inny przewoźnik niż JR, dlatego bilet na ten odcinek prawdopodobnie trzeba będzie dokupić dopiero w Otsuki. Jeżeli nie planujesz odbywać tego przejazdu w ramach JR Passa, to możesz rozważyć też pociągi Keisei z lotniska i autokary z Shinkuju do jeziora, żeby trochę zaoszczędzić.

No i trochę osobliwy jest ten plan podróży, który nie przewiduje w ogóle postoju w Tokio... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#72 PostWysłany: 12 Mar 2017 19:44 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Aso napisał(a):
@‌rafafi‌

No i trochę osobliwy jest ten plan podróży, który nie przewiduje w ogóle postoju w Tokio... :roll:


Przewiduje, przewiduje :D 8 nocy przy powrocie. To mój drugi pobyt w Japonii i już przy pierwszym omówiliśmy z moją dziewczyną strategię, że nie jeździmy wściekle po Japonii podziwiając atrakcje z nosami przyklejonymi do szyby pociągu. Ludzie kupują JR pasy na całą Japonię bo one się opłacają właśnie jak się ciągle jeździ. Rozumiem, że ludzie traktują taką podróż jak podróż życia i chcą jak najwięcej zobaczyć i wtedy JR passy są dla nich. Ja się nauczyłem po Indiach mniejszych kroków i w zgłębianie kraju dokładniej. Kiedy pierwszy raz leciałem do Indii to była moja najdalsza podróż i raczej nie wydawało mi się że tam znowu wrócę. A byłem w sumie 3 razy a każdy następny dłuższy. I tak samo w Japonii. Ograniczamy się do jakiegoś promienia zwiedzania i tam koncentrujemy siły. Mniej jeżdżenia - więcej zwiedzania - szeroko rozumianego. Ludzie, Atmosfera, kuchnia. Inne żeczy zobaczymy przy okazji kolejnego lotu. Potem przemieszczamy się do Hakone a ostatnie dni w Tokio. Różnego rodzaju pasy będą co najwyżej lokalne. Termin został mocne przemyślany i poparty danymi statystycznymi. Powinniśmy trafić w samiutkie kwitnienie wiśni. I o to chodziło. To był główny powód tej wyprawy.
Co do samego dotarcia do Kawaguchiko to badałem temat. I wychodzi mniej więcej tak. Autobus z Narity do Tokio Central najtaniej 900 - 1000 Jenów a potem Autobusem JR Kanto Bus za 1800 jenów. To by było faktycznie taniej. Powiedzmy za 2700 jenów w sumie. Bo ta moja opcja Narita Express + Fujikyu Railway Line prawie 4200. Tylko autobus z Tokio jest - w/g Japan guide 1- 2 razy dziennie i mogę się nie wstrzelić. Jeszcze nie wiem gdzie to można by było sprawdzić i jak jest z rezerwacją biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#73 PostWysłany: 12 Mar 2017 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Autokary do jeziora Kawaguchiko odjeżdżają generalnie z dworca autokarowego przy stacji Shinjuku w Tokio i stamtąd mają częste odjazdy. Spod głównej stacji Tokyo odjeżdża mniej kursów, bo wiąże się to z kłopotliwym przejazdem przez ścisłe centrum miasta. W sezonie kwitnienia wiśni miejsca w tych autokarach szybko się wyprzedają i zalecana jest rezerwacja. Więcej informacji tutaj:

http://bus-en.fujikyu.co.jp/highway/detail/id/1/

Natomiast koszt przejazdu Narita Express i Fujikyu Railway to ok. 7000 jenów. Podejrzewam, że mogłeś nie doliczyć ceny przejazdu między stacjami Tokyo i Otsuki jeżeli wyszło Ci "tylko" 4200. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#74 PostWysłany: 12 Mar 2017 21:59 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Aso napisał(a):

Natomiast koszt przejazdu Narita Express i Fujikyu Railway to ok. 7000 jenów. Podejrzewam, że mogłeś nie doliczyć ceny przejazdu między stacjami Tokyo i Otsuki jeżeli wyszło Ci "tylko" 4200. ;)


Dzięki za tabelkę. Przyda się. Natomiast co do ceny tego przejazdu sugerowałem się danymi z Hyperdii (patrz obrazek):

Wynikało by z niego, że cena do Otsuki jest taka sama jak Do Shinjuku. Jeżeli tak nie jest to w ogóle zmienia postać rzeczy. próbowałem tą cenę potwierdzić bezpośrednio na stronie JR ale coś dziwne te strony mają.

Załączniki:
Obrazek2.jpg
Obrazek2.jpg [ 115.99 KiB | Obejrzany 1487 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#75 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Możesz też ewentualnie pojechać z lotniska Keisei busem do centrum, stamtąd metrem M do Shinjuku i dalej już pociągami - Otsuki - Kawaguchiko. Całość 3560Y ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#76 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Hehe... a więc jesteś jeszcze jedną osobą, u której mało przejrzysty sposób prezentacji kosztów przez Hyperdia rozbudził nadzieję na niskie ceny biletów. :D

Rzeczywisty koszt jest sumą wartości w kolumnach "Fare" i "Seat Fee". Jest on liczony automatycznie i umieszczany powyżej schematu trasy (w miejscu niewidocznym na Twoim zrzucie ekranu).
Góra
 Profil Relacje PM off
rafafi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#77 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Heh, myślałem że miejsce nierezerwowane jest bezpłatne, ale oni liczą za to prawie tysiaka. Co za chamówa :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#78 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:35 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
No tak teraz to widzę. Chociaż to dziwne...

Ok zaraz sobie złożę tą podróż jeszcze raz i zarezerwuję. Tylko muszę sobie określić ramy czasowe bo z Tokio Central do Shinjuku też trzeba jakoś dojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#79 PostWysłany: 14 Mar 2017 01:39 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Widzę, że autobusów/busów z dojazdem z Narity jest dużo. Potrzebuję rady praktyków. Ląduję 25 marca. Polskim Lotem o 9:20. Np ze stanowiska 31 odjeżdża Keisei Bus czy Access Narita. Może coś jeszcze. Ceny podobne. Czy są problemy z miejscami? Jak to wygląda w praktyce. Bo skoro rezerwacja i opłata 900Y w Keisei Bus nie gwarantuje miejsca, to w zasadzie oprócz ceny nic nie zyskujemy a blokujemy kasę. To może mieć to w pompie i normalnie za 1000Y o godzinie - jaka wypadnie? Co radzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Narita do Tokio
#80 PostWysłany: 14 Mar 2017 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌rafafi‌

Keisei Bus i Access Narita to nie są jedyni przewoźnicy autokarowi, ale są oni najtańszy i kursują dość często, dlatego myślę, że nie musisz się przejmować innymi przewoźnikami. Zbliżone ceny mają także pociągi Keisei. W kwestii rezerwacji przejazdu autokarem, to sugeruję odpuścić rezerwację, bo czas który będziesz musiał spędzić na lotnisku w oczekiwaniu na odbiór bagażu i ewentualną wizytę w okienku JR (które często ma długie kolejki) jest nie do oszacowania i wybór konkretnego kursu do centrum Tokio jest problematyczny.

Stanowiska odjazdu autokarów są takie same w przypadku Keisei Bus i Access Narita. W Terminalu 1, który obsługuje LOT, istotnie jest to stanowisko nr 31. No i muszę przyznać, że określenia na stronach internetowych takie jak "platform" albo "lobby" w rozumieniu miejsca odjazdu autokaru rzeczywiście mogą być niejasne.

Źródła:
http://honyaku.j-server.com/LUCKEISEIB/ ... =0&XJSID=0
http://accessnarita.jp/en/home/



PS. @Adżi
Idea jest taka, że "Fare" oznacza opłatę za przejazd zwykłym pociągiem zatrzymującym się na każdej stacji, natomiast "Seat Fee" zawiera w sobie dopłatę za przejazd pociągiem kategorii "Limited Express" (szybszym) oraz opcjonalnie koszt rezerwacji miejsca. Jeżeli nie korzystasz z rezerwacji, płacisz tylko dopłatę na Limited Express. Chociaż nazywanie tego "Seat Fee" faktycznie nie do końca precyzuje o co chodzi w tej opłacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group